Genre: Western / Actie
Speelduur: 165 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Quentin Tarantino
Met onder meer: Jamie Foxx, Christoph Waltz en Leonardo DiCaprio
IMDb beoordeling:
8,5 (1.861.572)
Gesproken taal: Engels, Frans en Duits
Releasedatum: 17 januari 2013
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Django Unchained
"Life, liberty, and the pursuit of vengeance."
Jackson, Mississippi. Het is de 19de eeuw en slavenhandel is volop aan de gang in Amerika. Twee geliefden, Django en Broomhilda, worden onder deze gruwelijke omstandigheden uit elkaar gedreven en verkocht aan verschillende eigenaren. Terwijl Broomhilda haar nieuwe situatie leefbaar probeert te maken wordt Django ondertussen bevrijd door een eigenaardige premiejager, genaamd Dr. King Schultz. Deze ziet wel potentie in Django en besluit hem onder zijn vleugels te nemen en hem de fijne kneepjes van het vak bij te brengen. Samen gaan ze op zoek naar Broomhilda.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,5 / 1861572)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Django Unchained (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Django Freeman
Dr. King Schultz
Calvin J. Candie
Broomhilda von Shaft
Stephen
Billy Crash
Leonide Moguy
Butch Pooch / Ace Speck
Mr. Stonesipher
Cora
Reviews & comments
pvl63
-
- 250 berichten
- 236 stemmen
Tarantino's ode aan de Spaghetti-western is erg geslaagd. Christoph Waltz speelt de eigenaardige premiejager Docter Schultz erg overtuigend. Jamie Foxx is sterk als Django die zijn herwonnen vrijheid al snel gebruikt om wraak te nemen op oude kwelgeesten.
Zoals het een goede Tarantinofilm betaamd wordt slapstick met realiteit afgewisseld. Bloedspetters vliegen in het rond. De film vliegt zo voorbij, na afloop had ik niet de indruk 2,5 uur gezeten te hebben.
De bijrol van Jackson is erg sterk als onuitstaanbare huisneger. Di Caprio is solide als sadist. De film eindigt met een ode aan de Zwarte Lucky Luke die de witte racisten een lesje leert.
Mooie onderhoudende film!
cantforgetyou
-
- 1956 berichten
- 1687 stemmen
Een hele goede film. Klein nadeel is de lange speelduur. Had van mij echt wel wat korter gemogen, maar verder lekker veel bloederige schietpartijen. Niet dat ik daar in 'real life' van houdt, maar in zo'n film past het gewoon heel goed. Flink over the top allemaal. Jamie Foxx speelt erg overtuigend, maar Christoph Waltz steelt de show.
polletjepiekhaar
-
- 21 berichten
- 25 stemmen
Leuke vermakelijke film, Quentin op zijn best!
lekker over the top.
Het stukje met de KKK was hilarisch, ik zie niks zie jij wat? hahaha
Topfilm
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
een uitermate matig Death Proof
Ik heb net nog eens het bericht gelezen waar je het hebt over exploitation in it's purest form.
Persoonlijk vind ik die film bij het beste horen wat Tarantino heeft gemaakt.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ik heb net nog eens het bericht gelezen waar je het hebt over exploitation in it's purest form.
Persoonlijk vind ik die film bij het beste horen wat Tarantino heeft gemaakt.
Klopt, blijf gemengde gevoelens hebben. Eerste helft is uitermate sterk maar het tweede deel vind ik dan weer matig. Misschien dat ik dan wel één van de moeilijkst te beoordelen film vindt.
misterfool
-
- 339 berichten
- 730 stemmen
Uiteraard, maar dat betekent nog niet dat elke film over slavernij per se een zwaar moralistisch drama hoeft te zijn. Bovendien laat deze film ook zien dat de slavernij zeer wreed was.
Majoor Landzaat
-
- 112 berichten
- 22 stemmen
Jongens slavernij is gewoon schandalig.
Wie beweerd er iets anders dan?
qwertzu
-
- 449 berichten
- 433 stemmen
Jemig wat baalde ik gisteravond 2 uur en een kwartier gekeken naar een werkelijk prachtige film....en dan opeens, gebeurd er me toch een onzin! Jemig eeuwig zonde dat iemand een film zo weet te verknallen(letterlijk verknallen)!! Hij was mooi integer en gewoon super goed todat dat bloedbad waarbij Waltz doodgeschoten werd, snapte ineens helemaal niets meer van de film. Hij moest diCaprio een hand geven en begint dan ineens in een huis vol gewapende mannen te schieten, sloeg echt helemaal nergens op en was voor de film ook echt niet nodig!! Tot die tijd was hij echt spannend en ik wilde echt graag weten hoe het verder zou gaan. Vanaf dat moment was voor mij de film verprutst, het is dat mijn man toch even het einde wilde kijken, anders had ik hem versneld afgespeeld! Erg jammer dat ze de film zo om zeep geholpen hebben, heb toch nog 3* gegeven, maar dat is puur omdat ik tot die achterlijke scene de film zo mooi vond, gewoon een 4,5* in mijn ogen, helaas!!
samslam
-
- 58 berichten
- 344 stemmen
Dat gaat om eergevoel.
Maar over het algemeen volg ik je mening wel, tot het einde van de onderhandelingen is dit een topfilm, maar dan was het verhaal op, kwam de vaststelling dat er tot dan toe te weinig over the top geweld in de film zat, en moest het dan maar gecompenseerd worden.
qwertzu
-
- 449 berichten
- 433 stemmen
Dat gaat om eergevoel.
Maar over het algemeen volg ik je mening wel, tot het einde van de onderhandelingen is dit een topfilm, maar dan was het verhaal op, kwam de vaststelling dat er tot dan toe te weinig over the top geweld in de film zat, en moest het dan maar gecompenseerd worden.
Precies!
dekschrobber
-
- 77 berichten
- 141 stemmen
3,5* beslist niet meer.
Misschien komt het dat ik niet helemaal van dit genre houdt. Het enerzijds 'waarheidsgetrouw' over willen komen en tegelijk lachwekkend willen zijn. Zoals met de sherrif, of kussens KKK, de blauwe outfit, ik vond het zelf een opgezochte/ overdreven humor. Maar goed, dat is mijn mening. Ik kon er niet om lachen.
Wat mij een betreft prima speelduur, leuke film, maar niet geweldig. Één van de eerste scenes in het donker in het bos, vanwaar al die lichten? Zodat ze kunnen filmen? Is dat anno 2013?
Keuze van muziek kon ik verder waarderen. Rol van diCaprio was mijns inziens niet bijzonder speciaal.
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3872 stemmen
Eindelijk. Django Unchained. Het heeft even geduurd, maar nu heb ik dan ook de allerlaatste Oscarkandidaat gezien. Na het fantastische Inglourious Bastards waren de verwachtingen voor Django groot. Daarom ondanks het cijfer toch een heel klein beetje teleurgesteld. Django Unchained voelt namelijk vooral aan als een herhaling van dat eerdere meesterwerk. Dat begint al met Christoph Walt die praktisch dezelfde rol speelt als in Inglourious Bastards.
Met dien verstande dat Django die memorabele Waltz scenes die Inglourious Bastards wel bevatte miste. Vooral dialoogtechnisch is de film simpelweg minder sterk. Dat wordt nog wel goedgemaakt door de geweldige rollen van het trio Christoph Waltz, Jamie Foxx en de absolute topper Samuel L. Jackson, maar het kan toch niet verbloemen dat Django Unchained ondanks het puike acteerwerk, een aantal bijzonder geslaagde actiescènes, de heerlijke soundtrack en uitstekende cinematografie in alles net iets minder blijkt dan Inglourious Bastards.
DjFrankie
-
- 3423 berichten
- 3506 stemmen
Humor, en leuke dialogen, had echter wel wat ingekort kunnen worden.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Dat gaat om eergevoel.
Maar over het algemeen volg ik je mening wel, tot het einde van de onderhandelingen is dit een topfilm, maar dan was het verhaal op, kwam de vaststelling dat er tot dan toe te weinig over the top geweld in de film zat, en moest het dan maar gecompenseerd worden.
Wat jij en qwertzu dus zeggen slaat totaal nergens op. In Inglourious Bastards was de eindscène in de bioscoop ook zo ontzettend over the top, het hoort toch gewoon bij de film en de stijl ervan? Die scène was zo vet en maakte de film gewoon. Je wist toch ook dat je dat wel kon verwachten. En bijna 2 punten aftrekken voor één scène vind ik echt een banale actie, sorry.
qwertzu
-
- 449 berichten
- 433 stemmen
Niet voor één scene maar omdat de film dan een volkomen misser wordt! En omdat dat in een andere film gedaan is hoef ik het toch niet mooi te vinden?
En jij roept dat het bij de film en de stijl ervan hoort, nou dat vind ik dus totaal niet! Daarom was ineens de film voor mij een grote flop! Kwam uit het niets en voegde totaal niets toe, was absurdistisch en onnodig! En jij vind dat soort scenes blijkbaar "vet" maar ik vond het onnodig en totaal niet passen bij de film En om dan meteen te roepen dat mijn mening en die van samslam nergens op slaat...... ooit gehoord van vrijheid van menings uiting, dat betekent dat iedereen zijn/haar mening mag hebben of jij het nou met die mening eens bent of niet!
Nieksnut
-
- 128 berichten
- 0 stemmen
qwertzu: had je al eerder Tarantino gekeken? Het is namelijk wel typisch Tarantino: personages die er nogal strikte en typische principes op na houden en daardoor onvoorspelbaar, onvoorstelbaar en tegelijkertijd voorspelbaar zijn (je zag van mijlenver aankomen dat Schultz de hand van Candy niet ging schudden immers). De personages zijn echte characters (in Kierkegaardse zin van het woord) en geen realistische persoonlijkheden. Daar moet je van houden. Ikzelf kan daar des te meer van genieten, trots boven verstand, principes boven pragmatisme en Tarantino kan daar dan heerlijk chaotische situaties mee creëren. Ook was ik blij dat de film een cliché 'underdog wins all'-einde kende. Ik heb genoten, die 165 minuten zijn voorbij gevlogen. Goede soundtrack ook, hoewel ik van Tarantino iets beter ben gewend.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
En om dan meteen te roepen dat mijn mening en die van samslam nergens op slaat...... ooit gehoord van vrijheid van menings uiting, dat betekent dat iedereen zijn/haar mening mag hebben of jij het nou met die mening eens bent of niet!
lol.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Zoals Nieksnut zegt, qwertzu. Dat jij die mening hebt maakt me niet uit, maar dat zoiets ging komen was echt helemaal te verwachten. Wat jij dan kan doen is de film op DVD kopen, en dan, vlak voordat Schultz de hand van DiCaprio moet schudden op "stop" drukken, in de cinema gaat dat natuurlijk niet, dan hoop ik jou hier spoedig terug te zien reageren met een 4,5 en je complimenten voor deze supergoede Tarantino film.
FilmProduction
-
- 59 berichten
- 78 stemmen
Ik heb laatst een bioscoopbon gekregen voor mijn verjaardag en ik zit een beetje te twijfelen of ik naar Django Unchained moet gaan of toch (als hij nog draait) naar Skyfall, wil iemand die ze beiden heeft gezien me even advies geven?
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Ik zou Django gaan zien, die is beter dan Skyfall, hoewel Skyfall ook best leuk is, maar die komt trouwens toch op DVD en bluray binnen 2 weken, dus denk ik dat ze die al niet meer draaien.
stfuympos
-
- 13360 berichten
- 731 stemmen
I count six shot's nigger
I count two guns nigger
Enough said.
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
Ik heb laatst een bioscoopbon gekregen voor mijn verjaardag en ik zit een beetje te twijfelen of ik naar Django Unchained moet gaan of toch (als hij nog draait) naar Skyfall, wil iemand die ze beiden heeft gezien me even advies geven?
Skyfall is veel beter.
axel1966
-
- 30 berichten
- 22 stemmen
Skyfall is veel beter.
Skyfall is goed! Maar beter dan Django,laat me niet lachen!
Ik vind ook raar dat je een bond film gaat vergelijken met een western! 
Gerelateerd nieuws

Netflix brengt westernklassieker 'Django Unchained' van Quentin Tarantino terug in het aanbod

'Django Unchained' keert terug naar Netflix: 'Alles klopt, echt briljant'

Ratelslangen, revolvers en rovers: Dit zijn de beste westernfilms

Alom geprezen western 'Django Unchained' van Quentin Tarantino vanavond (1 juli) te zien op televisie
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.908 reacties

Fight Club
Komedie / Thriller, 1999
4.201 reacties

Reservoir Dogs
Misdaad / Drama, 1992
2.517 reacties
Gerelateerde tags
premie jagertexasheldslavernijplantationmaatschappijvriendschapvriendenwraakrivaliteitreddenschietpartijracismedangerkindnessdentistdjangoslave tradepost-credits sceneodd coupleblack slaveagreement deadly19e eeuwchattanoogagermancotton plantationplantation ownerold west western1850smississippi
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










