Genre: Drama / Muziek
Speelduur: 111 minuten
Oorsprong:
België / Nederland
Geregisseerd door: Felix van Groeningen
Met onder meer: Veerle Baetens, Johan Heldenbergh en Nell Cattrysse
IMDb beoordeling:
7,7 (45.031)
Gesproken taal: Engels en Nederlands
Releasedatum: 13 december 2012
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via MUBI
Bekijk via CineMember
Bekijk via myLum (Lumière)
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Broken Circle Breakdown
'The Broken Circle Breakdown' vertelt de intense love story tussen Elise (28) en Didier (36). Zij heeft haar eigen tattooshop, hij is een Vlaamse cowboy die banjo speelt in een bandje. Het is liefde op het eerste gezicht... al zijn de verschillen groot. Water en vuur, totaal verschillend maar toch perfect verenigbaar. De geboorte van dochtertje Maybelle maakt hun geluk compleet. Tot het noodlot toeslaat en Maybelle ernstig ziek wordt. Didier verliest zich in woede, Elise zoekt troost.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
eRCee
-
- 13443 berichten
- 1979 stemmen
Neemt niet weg dat er ook zat voorbeelden zijn van het tegendeel. Zo had ik Solyaris na een uur misschien op 3 - 3,5 ster staan. Na de volledige speelduur in m'n top-3 aller tijden.
Dezelfde fabel gaat rond over boeken, waarbij er dan een grens wordt gehanteerd van 50 pagina's. Terwijl ik laatst nog een boek bij de hand had van ruim 300 pagina's waarvan pas de laatste 80 echt goed waren (en in één klap de hele leeservaring de moeite waard werd).
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12854 stemmen
Geen discussie voor hier eigenlijk, maar da's eerder een persoonlijk iets denk ik dan. Kan mezelf geen film voor de geest halen die ik na een uur op 3* had staan, om daarna nog een volledige ster bij te winnen, laat staan 2. Sommige mensen kunnen dan weer een score verdubbelen of halveren op basis van enkel een einde.
Blijft gewoon een moeilijke discussie. Een die-hard film freak kijkt een film gewoon uit, maar elk beetje gezond verstand zegt dat als je na 10 minuten écht het geduld niet meer kan opbrengen om nog verder te kijken dat het dan meer dan waarschijnlijk verloren tijd gaat zijn.
viooltje
-
- 1 berichten
- 40 stemmen
Prachtige film met een mooie, indrukwekkende opbouw. IJzersterk acteerwerk. De verschillende verwerking van verdriet is bij beide hoofdpersonen zeer mooi neergezet. Ik vind de film heel indrukwekkend en de muziek blijft mooi.
voskat
-
- 1026 berichten
- 1088 stemmen
Dat is nu nou weer wat ik bedoel. Buiten het zware onderwerp die naar de achtergrond wordt verschoven, blijft er van de film geen spaander heel. Laat de voorliefde van de hoofdpersonages voor bluegrass en de aanval op Bush vallen, en de wereld had de film nooit gekend.
Sorry, maar je hebt het echt niet begrepen.
De film valt Bush geen moment aan. Sterker nog, er is geen greintje politiek in het hele verhaal te bekennen.
Alleen een gebroken vader die politiek gebruikt om zijn woede te uiten i.p.v. zijn (net zo gebroken) vrouw te steunen.
bjerik76
-
- 2359 berichten
- 1807 stemmen
Mooi uitgerekt Drama.
Iets teveel countrymuziek misschien, maar hierdoor is het geen afgeraffelde film.
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3277 stemmen
Zo, dit is een mooie opsteker gezien de concurrentie, en geeft goede hoop voor een oscar! 
John Milton
-
- 24233 berichten
- 13403 stemmen
ik zie het niet gebeuren hoor, de academy een beetje kennende 
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3277 stemmen
Ik zou niet weten waarom niet, de Bluegrass zal aanspreken, evenals het aangrijpende verhaal. Ik geef het een goede kans.
DenBompa
-
- 4 berichten
- 2 stemmen
Wat een saaie domme stomme film seg. Ziek kindje, dood vogeltje, blijt blijt blijten!
en irri. muziek. (edit mod: beledigende opmerking verwijderd) Als je de volume knop mute tijdens de irri muziek kan je deze stomme film gebruiken tijdens slapeloze nachten. Een gouden tip van DENBOMPA!
Thomas83
-
- 4028 berichten
- 3633 stemmen
Na Rundskop weer een Belgische Oscargenomineerde die me diep weet te raken, zoals niet veel films dat kunnen. Zeer onder de indruk. De hele setting is daar al perfect voor. De muzikanten zijn vrij simpele mensen, maar ze kunnen zich helemaal kwijt in hun muziek, en de warmte en verlichting hiervan wordt helemaal op de kijker overgebracht. Heerlijk ook dat wat rauwe sfeertje. Dat dat in de Lage Landen mogelijk zou zijn.
De acteurs zijn ook een erg fijn gezelschap. De rest van de band buiten de hoofdrolspelers krijgt niet eens zo enorm veel aandacht, maar ze voelen toch een beetje als een warme familie in de film. En Heldenbergh en Baetens zijn behoorlijk sterk. Heldenbergh vind ik niet eens zo super met zijn wat te theatrale spel, maar het is lastig niets te voelen voor het innemende personage dat hij neerzet. Baetens heb ik niet echt op foutjes kunnen betrappen. Het meisje dat Maybelle speelt trouwens ook niet. Die doet het echt heel knap voor zo'n jong kind. Schattig en ontwapenen, maar ze weet ook de juiste emoties altijd heel goed over te brengen.
De muziek is niet geheel verrassend heel erg fijn, maar visueel is de film ook echt aantrekkelijk. Op het einde zelfs nog even wat experimenteel. Niet helemaal met succes, maar het is een poging die alleen maar te prijzen valt. En wat heeft de film een paar ongelofelijke indrukwekkende hartenbrekers van scènes.
Je kon me opvegen bij scènes als die waarin Maybelle uit het ziekenhuis wordt ontslagen en thuis muzikaal wordt ontvangen. Of de begrafenis met dat zingen, en vooral dat ongelofelijk gevoelige en schitterende einde als Elise een muzikale uitgeleide krijgt tijdens haar euthanasie. Al meerdere maren teruggekeken op Youtube en elke keer schiet ik weer vol. Vooral door deze scène blijft de film door mijn hoofd spoken. Heb nog niet elke Oscargenomineerde gezien, maar vooralsnog mag deze film echt winnen van mij. Er is maar weinig niet goed aan de film. Het enige serieuze minpunt dat ik kan bedenken is dat Didier en Elise tegen het einde wat al teveel doordraaien misschien. Zelfs de poster is een juweeltje. De Belgische cinema ligt mijlenver op Nederland. 4.0*.
Alittleromance
-
- 367 berichten
- 34942 stemmen
De caesars: Vrijdag 28 februari, winnaar van de beste buitenlandse film in Frankrijk. Nu vol spanning afwachten naar zondagnacht voor de Oscar.
kevin_vp
-
- 950 berichten
- 0 stemmen
ja, de kans is vrij groot voor de eerste Oscar voor België als ik de pers moet geloven.
EIGER3970
-
- 412 berichten
- 1327 stemmen
Deze film verdient vannacht een Oscar. Uitstekende setting, sterke acteerprestaties, mooie ondersteunde muziek en flashbacks en flashforwards uitstekend gemonteerd. Moeilijke thema's, maar toch mooie onderhoudende film!
kevin_vp
-
- 950 berichten
- 0 stemmen
Jammer maar helaas weer geen oscar voor belgie maar wel voor de italiaanse la grande belleza (of zoiets) 
arno74
-
- 8700 berichten
- 3342 stemmen
Jammer maar helaas weer geen oscar voor belgie maar wel voor de italiaanse la grande belleza (of zoiets)
De Belgische film was echt kansloos. Een Academylid kan nu eenmaal beter indruk maken op het andere geslacht door op te scheppen over hoe die op "De Grote Schoonheid" heeft gestemd, toont aan hoe geraffineerd zijn smaak is en zijn kennis over zo'n exotisch romantisch culinair land als Italie, dan maak je indruk. I.p.v. opscheppen over hoe die stemde op die ene film uit een klein landje waarvan de doorsnee Amerikaan niet weet waar het ligt en over een ziek kindje gaat. Het heeft niks met film te maken 
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
De film heeft naast tal van nominaties ondertussen al meer dan 50 prijzen effectief gewonnen, waaronder de César voorbije weekend. Jammer van de Oscar natuurlijk, maar de film zal ongetwijfeld opgevallen zijn.
merijn82
-
- 1931 berichten
- 460 stemmen
Zeker jammer, had het deze film ook gegund. Maar La Grande Bellezza is ook begrijpelijk en had ik ook wel verwacht eerlijk gezegd.
John Milton
-
- 24233 berichten
- 13403 stemmen
Saaie en langdradige film net zoals Rundskop.
Welkom op de site overigens! duurde te lang, tempo te laag, gebeurde te weinig, niet aansprekend thema? Iets meer uitweiding wordt altijd op prijs gesteld. Niet verplicht, maar helpt mensen wel je rating te plaatsen. edit: ik zie dat je tweede en derde rating ook binnen zijn, 5 sterren voor 12 Years a Slave èn ook 5 sterren voor Nurse 3-D. Das toch wel fascinerend!
sandralovertje
-
- 19 berichten
- 0 stemmen
Staan er films op Moviemeter waar je aan hebt meegewerkt? Kwestie van te zien wat je juist bedoelt. Ik zou net denken dat sommige films tijd nodig hebben en je niet alles kan tonen in de eerste 10 minuten. Het zijn tenslotte geen kortfilms...
Beste, ik heb mijn invloed gehad op vele films zoals Titanic, Basic instinct, Star Trek ...
James Cameron kwam ooit naar mij en hij vroeg of ik een goed idee had voor een historische film en ik haalde informatie op over de Titanic en ik zei dat hij er een liefdesverhaal moest bijverzinnen en dat deed hij dan ook. Het werd een succes!
Morinfen
-
- 17 berichten
- 253 stemmen
De Belgische film was echt kansloos. Een Academylid kan nu eenmaal beter indruk maken op het andere geslacht door op te scheppen over hoe die op "De Grote Schoonheid" heeft gestemd, toont aan hoe geraffineerd zijn smaak is en zijn kennis over zo'n exotisch romantisch culinair land als Italie, dan maak je indruk. I.p.v. opscheppen over hoe die stemde op die ene film uit een klein landje waarvan de doorsnee Amerikaan niet weet waar het ligt en over een ziek kindje gaat. Het heeft niks met film te maken
Dat speelt allemaal zeker mee. Maar als het echt enkel om de film draait dan had natuurlijk ook niet The Broken Circle Breakdown moeten winnen maar Jagten.
Tottie
-
- 13 berichten
- 345 stemmen
Sandralovertje schreef:
Waarschijnlijk heb je Paul Verhoeven ook de ondervragingsscène van Sharon Stone in Basic Instinct in het oor gefluisterd. Sommige mensen hebben nu eenmaal veel fantasie!!!
Alittleromance
-
- 367 berichten
- 34942 stemmen
De Italiaanse maffia zal wel veel geld neer geteld om La Grande Bellezza de Oscar te laten winnen. 
Morinfen
-
- 17 berichten
- 253 stemmen
Neen hoor, dat was gewoon een film die van in den beginne lang voor er sprake was van oscarnominaties beter onthaald werd dan The Broken Circle Breakdown. Net zoals Jagten trouwens.
De Vlaamse media die het plebs wilden laten geloven dat Broken Circle de topfavoriet was zondag mogen echter dringend eens een gewetensonderzoek en misschien een bijhorende cursus filmjournalistiek ondergaan. 
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
Neen hoor, dat was gewoon een film die van in den beginne lang voor er sprake was van oscarnominaties beter onthaald werd dan The Broken Circle Breakdown. Net zoals Jagten trouwens.
De Vlaamse media die het plebs wilden laten geloven dat Broken Circle de topfavoriet was zondag mogen echter dringend eens een gewetensonderzoek en misschien een bijhorende cursus filmjournalistiek ondergaan.
Broken Circle haalde ondertussen zo'n 50 prijzen binnen en versloeg La grande bellezza en Gravity bij de Césars. Dus zo raar zou het ook niet geweest zijn dat ze een Oscar wonnen. Maar de Italiaanse film deed het net als Jagten en Broken Circle goed in Amerika en was een (te) sterke kandidaat voor de Belgische inzending.
Broken Circle werd los hiervan sterk gewaardeerd door de Amerikaanse pers en zal er zeker een publiek kennen. Uiteraard zijn we als Belgen wat bevooroordeeld bij de keuze van de Oscar, maar los van de prijs toont toch ook de nominatie aan dat in de VS aandacht bestaat voor voor de film. Mogen we best fier op zijn!
adriaantje
-
- 23 berichten
- 22 stemmen
Overroepen film en voorspelbaar.
Overstijgt amper het niveau van een melige TV film, aangevuld met flauwe Amerikaanse muziek.
Ik begrijp echt de hele heisa rond deze film niet.
superblackbird
-
- 15 berichten
- 12 stemmen
Welkom op de site overigens! duurde te lang, tempo te laag, gebeurde te weinig, niet aansprekend thema? Iets meer uitweiding wordt altijd op prijs gesteld. Niet verplicht, maar helpt mensen wel je rating te plaatsen. edit: ik zie dat je tweede en derde rating ook binnen zijn, 5 sterren voor 12 Years a Slave èn ook 5 sterren voor Nurse 3-D. Das toch wel fascinerend!
Jawel Milton dit is mijn persoonlijke mening over deze film met alle respect voor wie hem wel goed vind maar ieder heeft voorkeuren en ja 5 sterren voor 12 years a slave die terecht uitgeroepen is tot beste film van het jaar 2013, dat is hij ook en Nurse 3-D ook 5 sterren omdat ik hou van het horrorgenre die er soms ver over is, misschien onbegrijpelijk voor vele anderen, maar voor mij is deze top. De Saw reeks bijvoorbeeld sommigen walgen ervan en ik vind het te gek. : )
John Milton
-
- 24233 berichten
- 13403 stemmen
Prima hoor! Niets mis met horror 
Ik was er niet zo van, Nurse 3-D, ik ben meer dan de ouwe meuk wat horror betreft, al vond ik Saw (eerste deel) wel heel sterk. 12 Years komt hopelijk deze week
Precies
-
- 114 berichten
- 396 stemmen
Prachtig, ontroerend, goed geacteerd, mooi muziek en prima in beeld gebracht. Aanrader!
DenBompa
-
- 4 berichten
- 2 stemmen
Saaie en langdradige film net zoals Rundskop.
Ja je hebt helemaal gelijk!!
Gerelateerd nieuws

'The Broken Circle Breakdown' is binnenkort te streamen: 'Niet heel origineel, maar de aanpak is gewoon heel goed gedaan'

'The Broken Circle Breakdown' is razend populair op streaming: 'Woorden schieten tekort voor dit aangrijpende drama'

Dramafilm 'The Broken Circle Breakdown' van Felix van Groeningen nu op HBO Max

Vijf buitenlandse films die net een Oscar misliepen
Bekijk ook

La Vie d'Adèle
Drama / Romantiek, 2013
683 reacties

Loft
Thriller / Mystery, 2008
851 reacties

Mommy
Drama, 2014
153 reacties

Hasta la Vista!
Komedie / Drama, 2011
276 reacties

Présumé Coupable
Biografie / Misdaad, 2011
34 reacties

De Helaasheid der Dingen
Drama / Komedie, 2009
418 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








