• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.488 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.138 gebruikers
  • 9.379.560 stemmen
Avatar
 
banner banner

Prometheus (2012)

Sciencefiction / Avontuur | 124 minuten
3,34 2.897 stemmen

Genre: Sciencefiction / Avontuur

Speelduur: 124 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Ridley Scott

Met onder meer: Michael Fassbender, Noomi Rapace en Charlize Theron

IMDb beoordeling: 7,0 (692.021)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 31 mei 2012

Plot Prometheus

"The search for our beginning could lead to our end."

Een team van ontdekkingsreizigers gaat op een reis door het universum waarbij ze een ontdekking doen die leidt naar de oorsprong van het ontstaan van de mensheid. Hierdoor belanden ze in de gevaarlijkste uithoeken van het universum. Daar zullen ze een angstaanjagend gevecht moeten doorstaan om de toekomst van de mensheid te redden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

Let op je spoilers, Marlous; ook van Alien.

Bovendien is Prometheus een prequel van de Alienfilms, dus al die paralellen die je ziet, zijn er omdat het zich allemaal in hetzelfde universum afspeelt: het ruimteschip is van dezelfde wezens (de Engineers) als in Alien; de urnen zijn voorgangers van de eieren in Alien; en androids hebben in dit universum nu eenmaal wit bloed. En wat die alien aan het eind betreft heb je bijna gelijk: het is dan niet het kleine broertje van de Xenomorph, maar waarschijnlijk wel de grootvader.


avatar van Cas1987

Cas1987

  • 1 berichten
  • 5 stemmen

Toen ik het verhaal las en de aantal sterren die er zijn gegeven (3.4 sterren) werd ik helemaal enthousiast. Ik hou wel van een goede science fiction film en had dus ook veel zin om deze te kijken.

Gister zette ik hem aan en de film begon interessant. Maar al bij het eerste dialoog irriteerde ik me al aan de acteurs. Bij de casting hebben ze blijkbaar meer gekeken naar het uiterlijk dan naar de acteerkwaliteiten. Ongeloofwaardig en je merkt dat ze aan het acteren zijn, iets wat dodelijk is voor mij.

Per scene werd het erger en erger en de stereotypes vliegen je om de oren. Hierdoor kwam ik niet in het verhaal en en bijna aan het einde dacht ik: "waarom kijk ik nog?". Ik heb em zelfs afgezet en dat doe ik zelden.

Ik snap nog steeds niet dat deze film zo veel sterren krijgt hier. Het verhaal is leuk maar de uitwerking en de casting is mij erg tegen gevallen.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3288 berichten
  • 4326 stemmen

Niet goed maar ook absoluut niet slecht.

Voor een avondje kijk vermaak een ideale film, regelmatig spannend en zoals zo vaak (ook in de werkelijkheid) een paar personen die denken dat ze een spil zullen zijn in de geschiedenis van de mensheid. In dit geval nl. de ontdekkers van het begin van het universum. Wow!

Dat zal je maar overkomen dat die gedachte door jouw brein raast. Zou jij dan nog voor rede vatbaar zijn?

Er wordt nu en dan naar Alien verwezen en deze vond ik ook sterker, beter in elkaar zitten.

Maar bedenk steeds maar weer iets voor ons kijkvolk, lijkt mij zwaar om steeds een beter verhaal cq film te bedenken.


avatar van SandLover

SandLover

  • 205 berichten
  • 138 stemmen

Je hoeft geen beter verhaal te bedenken. Je moet het beter uitwerken. En niet volledig op save spelen en de moralistische sausjes achterwege laten.


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

En huppa!.. Zo even het hele verhaal van AVP tenietdoen en wat allemaal uitgewerkt was in de comics. En dat vond ik wel grappig.

Het was alleen niet de film waar ik op gehoopt had, maar zeker niet slecht. Ik zag op IMDB, dat Prometheus 2 eraan zit te komen. Het lijkt me nu niet meer mogelijk om te zeggen, dat het zich slechts in hetzelfde universum als Alien afspeelt. Maar goed, we wachten af...


avatar van Snakesonic

Snakesonic

  • 61 berichten
  • 61 stemmen

Ik vond de film erg leuk. Ik kreeg er 2001-vibes van. Alleen jammer dat het budget op was voor de karakters. Waar in Aliens het geen bal uitmaakt, omdat het grotendeels commando's waren. Is het vreemd dat de wetenschappers die mee zijn op deze excursie totaal geen interesse in de planeet toont. Een bioloog en volgens mij een geoloog die zo koeltjes reageren op deze omgeving en ontdekkingen is best wel slecht. Elke wetenschapper, laat staan elk mens zou vol wonder naar deze planeet hebben gekeken. Hoofdpersonage had wel die interesse.

Maar het gekke was dat ik tijdens de film totaal niet op de karakters heb gelet(aaleen nu achteraf), ik vond er gewoon een sfeer in zitten. Prachtige omgevingen, spannend, die geniale link met Alien. In de weken hier voor heb ik Alien, Aliens en Alien 3 gezien. En ik denk dat ik hem beter vind dan Aliens. Alien blijft op nummer 1 staan. Toch jammer dat Ridley Scott niet wat meer aandacht aan de karakters had gegeven.


avatar van Loepsaal

Loepsaal

  • 434 berichten
  • 0 stemmen

nog een laatste, wat gaat Dave doen.

wat gaat Scott doen.

///


avatar van ikpraatniet

ikpraatniet

  • 44 berichten
  • 65 stemmen

Nou... enigste wat ik me nu afvraag is... Komt er een deel 2?? =O


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2539 stemmen

Jazeker, Alien.


avatar van m1chel

m1chel

  • 1948 berichten
  • 499 stemmen

ikpraatniet schreef:

Nou... enigste wat ik me nu afvraag is... Komt er een deel 2?? =O

Geruchten gaan door de wandelgangen dat deel 2 "Paradise" gaat heten, maar volgens mij is er nog niks concreet. Alien is in iedergeval niet deel 2, dit speelt op een andere planeet af.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Ridley Scott wordt volgende maand 75 en dat is ergens wel jammer. Natuurlijk zou hij nog makkelijk een jaar of 5 meekunnen en Mel Brooks is ook nog steeds actief en die man is inmiddels 86. Scott gaat eerst nog werken aan een nieuw Blade Runner Project. Wat natuurlijk ook fijn is. En zou het kunnen dat Blade Runner en Alien zich in hetzelfde universum afspeeld? Misschien geen gekke gedachte. Will Prometheus Create a Shared Universe Between Alien and Blade Runner? | Tor.com

Voorlopig is er nog geen data bekend omtrent Blade Runner en Prometheus 2 (Paradise). Ridley Scott heeft het heel erg druk! Ridley Scott - IMDb


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Snakesonic schreef:

Ik kreeg er 2001-vibes van.

???


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Ook al vinden de meeste mensen 2001 100x beter, ik begrijp de vergelijking best wel. Had het zelf namelijk ook wel een beetje. Het gaat er ook niet om welke beter is, het gaat erom dat je ze best kunt vergelijken.

Prometheus (2012) -vs- 2001: A Space Odyssey (1968) | Movie Smackdown!® - moviesmackdown.com

Sequel-Buzz.com: Ridley Scott Compares 'Prometheus' To '2001: A Space Odyssey' - Movie Sequel, Prequel, Remake News - Latest Buzz

Uiteindelijk zit Prometheus heel goed inelkaar en hebben veel scenes diepe betekenis. (Net als in 2001) Maar mede door de knullige karakters waar ik veel mensen over hoor, wordt Prometheus al snel afgedaan als een mislukking. In Alien 1 vind ik eigenlijk dat er maar 3 karakters uitblinken. Ripley, Dallas en Ash. In Prometheis is David briljant uitgewerkt en ben ik ook erg tevreden over Shaw. Peter Weyland komt helaas te weinig aan bod en Guy Pearce ziet er als ouwe lul een beetje (te) nep uit.

De film geeft niet veel prijs, maar net genoeg om te weten dat er veel meer aan de hand is dan zomaar een SF film. 2001 en Alien zijn al zo oud, dat deze films over de jaren heen duizenden keren zijn geanalyseerd en Prometheus staat voorlopig nog in de kinderschoenen. Maar ik weet zeker dat deze film ooit als één van de betere SF films gezien wordt.

Voor mij wordt Prometheus steeds beter. Dat heb ik soms ook met bepaalde muziek. In het begin denk ik mwa, maar 10 luisterbeurten verder ben ik lyrisch.


avatar van astonm

astonm

  • 274 berichten
  • 469 stemmen

ikpraatniet schreef:

Nou... enigste wat ik me nu afvraag is... Komt er een deel 2?? =O

Ja, is bevestigd door Scott. Evenals Bladerunner 2.


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2539 stemmen


avatar van wimnoot

wimnoot

  • 3963 berichten
  • 3923 stemmen

Vickers is een man. De Medpod is alleen gemaakt voor mannen.


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

astonm schreef:

(quote)

Ja, is bevestigd door Scott. Evenals Bladerunner 2.

Heb je toevallig een bron waar Scott dit in bevestigd heeft ?


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2539 stemmen

wimnoot schreef:
Vickers is een man. De Medpod is alleen gemaakt voor mannen.


Hoeft niet per se. Ze verzamelde toch zoiets of het werd speciaal voor haar ingebouwd o.i.d.? Ze had ook sex met de kapitein...


avatar van teaser

teaser

  • 210 berichten
  • 511 stemmen

Minotaures schreef:
(quote)


Hoeft niet per se. Ze verzamelde toch zoiets of het werd speciaal voor haar ingebouwd o.i.d.? Ze had ook sex met de kapitein...


Jezus... vickers is geen man, haar pa is een man voor wie die pod daar staat... /jezus


avatar van teaser

teaser

  • 210 berichten
  • 511 stemmen

Je kan erover ouwehoeren wat je wilt, maar dit is gewoon een vrij saaie film... CGI kan van alles overtuigend op het beeld toveren, maar als je als regisseur / schrijver, verhaaltechnisch, niets interessants te bieden hebt dan doet het visueel ook vrij weinig - bij mij...

Ik heb deze film zelfs twee keer gekeken... bij beide pogingen dacht ik: misschien is de tweede film de moeite waard, en is dit slechts een aanzet tot...

Prometheus... neen


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2539 stemmen

Je hebt gelijk. Moet je nagaan hoeverre dat me heeft geïnteresseerd...


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

%%%%%% schreef:

Heb je toevallig een bron waar Scott dit in bevestigd heeft ?

Geloof je het niet?

BTW, wat me ook niet gelukkig maakte was de grote Roland Emmerich SFX spektakel scène op het einde van de film. Het is gewoon beneden Scott zijn 'oude' niveau.


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

teaser schreef:

Je kan erover ouwehoeren wat je wilt, maar dit is gewoon een vrij saaie film...

Hmmm, vreemd... Je stelt feitelijk vast dat het een saaie film is, maar ik heb dat heel anders ervaren.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

De sequel zal blijkbaar Paradise gaan heten.

Prometheus Sequel

En hier bevestigt Scott Blade Runner 2:

Blade Runner 2


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Er is wel iets aan de hand met Vickers. Sowieso zegt Ridley Scott in een interview tijdens de opnames het volgende wanneer er gevraagd wordt of er in deze film ook androids zitten. Zijn antwoord: There "maybe 2". Misschien denkt ze dat ze mens is omdat ze eventueel geïmplanteerde herinnering heeft. Een beetje zoals in Blade Runner. Maar goed, uiteindelijk kom je er toch wel een keer achter dat je afwijkend bent door bijvoorbeeld de menstruatie of door een wond op te lopen. Of Janek seks met haar heeft, wordt ook nooit duidelijk. Misschien vertelt ze hem in haar hut inderdaad dat ze een robot is of hij krijgt seks met een android. Of ze is toch gewoon wel een mens. De Med Pod had eventueel ook voor Peter Weyland kunnen zijn.

Spoilers over Vickers YouTube - Prometheus - Is Vickers a Robot? Spoilers

Dat ik de behoefte heb om hier over na te denken, geeft voor mij al aan dat het een goede film is. En zo is er veel meer in deze film wat mij aan het denken zet in postitieve zin.


avatar van SandLover

SandLover

  • 205 berichten
  • 138 stemmen

Ach jee, gaan we Blade Runner nu ook al verkrachten.


avatar van christian

christian

  • 518 berichten
  • 1546 stemmen

SandLover schreef:

Ach jee, gaan we Blade Runner nu ook al verkrachten.

Hij beledigd eerder Prometheus ermee dan Blade Runner.


avatar van pepijnboeraeve

pepijnboeraeve

  • 4 berichten
  • 365 stemmen

Ik denk dat het gebrek aan kwaliteit in Prometheus eerder oproept om te vergelijken met Armageddon... Alleen was die film nog leuk omdat het zichzelf niet zo serieus nam. Dan neem je alle onlogische acties in het kader van de spanning erbij. Bij Prometheus was de opstapeling van niet in te beelden situaties zo vreselijk dat de mooie beelden niets meer konden verhelpen.

Alvast een paar voorbeeldjes van dingen die ik persoonlijk niet zou doen, als ik op een onbekende planeet aankom waar mogelijks een onbekende levensvorm aanwezig is:
- Het moederschip landen te midden van een reeks mogelijks gecreëerde elementen. Moest dat nu een landingsbaan geweest zijn (had perfect gekund), was ik aan het denken, zouden echt een zwaar probleem gehad hebben...
- Geen wapens meenemen op expeditie (wetenschap of niet maar dit was niet het bosje op het einde van de straat).
- Eerst zelf de boel verkennen, dan pas robots naar binnen sturen.
- Bescherming afzetten, ook al is het er adembare lucht.
- Mensen alleen laten terugkeren (die blijkbaar de weg dan ook niet kenden).
- ...

Misschien ligt het aan mij maar ik had alleszins het gevoel dat de expeditie bijzonder amateuristisch was. Gecombineerd met wendingen in het verhaal die puur voor de spanning heel plots opdoken (bv. de storm), zorgde dit ervoor dat ik me echt niet kon inleven in hun zoektocht naar existentiële antwoorden.

De hele film is gewoon een samenraapsel van leuke ideetjes en beelden maar er niks die de boel verbindt. Bijzonder spijtige zaak!


avatar van Crook

Crook

  • 699 berichten
  • 1599 stemmen

Facking schande voor de Alien serie dit (op alien 3 na dan)


avatar van gi30171

gi30171

  • 104 berichten
  • 103 stemmen

Na 1 uur was het slecht en uiteindelijk was de film tot het einde ...slecht