- Home
- Films
- Big Ass Spider!
- Filtered
Big Ass Spider! (2013)
Genre: Sciencefiction / Horror
Speelduur: 80 minuten
Alternatieve titel: Mega Spider
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Mike Mendez
Met onder meer: Greg Grunberg, Lombardo Boyar en Ray Wise
IMDb beoordeling:
5,3 (8.132)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Big Ass Spider!
Een reusachtige buitenaardse spin ontsnapt uit een militair laboratorium en terroriseert Detroit. Het leger probeert de spin uit te schakelen door middel van een militaire aanval, maar faalt daarin. Het is aan een groep wetenschappers en een slimme verdelger de spin definitief uit te schakelen, voordat het te laat is voor de stad.
Externe links
Acteurs en actrices
Alex Mathis
Jose Ramos
Lieutenant Karly Brant
Major Braxton Tanner
Mrs. Jefferson
Lucas
Jogger
Carl the Mortician
Nurse Lisa
Director Harris
Video's en trailers
Reviews & comments
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2550 stemmen
"This is the biggest spider that I've ever seen, maybe the biggest spider on record."
Op basis van de trailer die ik zag verwachtte ik een grappige film te zien, helaas is dit een beetje tegengevallen.
Van het verhaaltje moet je sowieso niks verwachten, dit wordt logischerwijs op een B-film manier gepresenteerd inclusief matige CGI. Gelukkig neemt de film zichzelf nergens serieus, wat wil je ook met zo een titel. Waar Big Ass Spider het meer van moet hebben, is het duo van de verdelger Alex en de beveiliger Jose. Deze twee hebben een uitstekende chemie met elkaar en de dialogen onderling zijn best vermakelijk. Grappig trouwens om Greg Grunberg (de agent uit Heroes) hierin te zien spelen.
Alleen is het jammer te noemen dat de humor veelal flauw wordt gebracht en de grappig bedoelde situaties worden op momenten te afgezaagd. Daarnaast kon ik er vrij weinig mee hoe de spin mensen doodde, dit had naar mijn mening veel enger en smeriger in beeld gebracht mogen worden. Maar het is te begrijpen dat door de komische toon deze kills tam zijn gehouden. Tevens had ik graag meer chaos van de spin willen zien, maar deze beperking zal wel met budgettaire redenen te maken hebben.
Al met al best oké om eens gezien te hebben, zolang je de verwachtingen maar laag houdt. Verder kijkt het door de korte speelduur aardig weg.
2,5 Sterren.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Best leuk.
Big Ass Spider is een vermakelijke B-film met een hoop onzin en actie door elkaar gemengd.
Qua plot is het niks bijzonders. Een spin wordt plots groter en groter, totdat het van een King Kong formaat is. Meer is het niet, maar dat geeft ook niet. Dit wordt getoond met CGI effecten die vrij karig zijn, maar aan de andere kant ook wel weer een bepaalde charme hebben. Mij stoorde het ieder geval niet. Wat ik wel jammer vond is dat de film zichzelf voor een deel niet serieus neemt en voor een deel weer wel. Ze hadden beter 1 kant kunnen kiezen, met als voorkeur de komedie kant. Dat past bij dit soort onzin toch wat beter. Ergens deed de film een beetje aan Eight Legged Freaks (2002) denken, ook een spinnenfilm met uit de kluiten gewassen spinnen die flink groot zijn en waarbij de film een mix tussen actie en komedie probeerde te bieden.
De actie had trouwens wel iets harder gemogen. Uiteindelijk zie je vrij weinig, waar ik altijd wel liefhebber van meer gore ben. Neem bijvoorbeeld de scene in het ziekenhuis met de oude man. Daar had meer mee gedaan kunnen worden. Qua spanning was dat moment overigens best oké. De humor was weer wisselvallig. Soms gevat, soms on-grappig. De interactie tussen de 2 hoofdrolspelers was trouwens niet onaardig.
Voldoende.
3*
perceived
-
- 1775 berichten
- 5587 stemmen
Big Ass fun!
Typisch ouderwets B-monsterfilmpje in een modern jasje. Heb me er goed mee vermaakt. Sfeertje is voortreffelijk. Vind het meteen ook Mike Mendez' beste en meest evenwichtige film. Een regisseur met leuke ideëen, maar ook een schijnbaar gebrek aan focus. Big Ass Spider daarentegen vond ik opvallend lekker lopen en geen moment vervelen.
Verstand op nul, biertje en chips (of wat voor handen is) erbij en smullen maar! 7/10*
Theunissen
-
- 12271 berichten
- 5514 stemmen
Best een leuke (veel humor) en vooral vermakelijke Horror / Sciencefiction was dit, die ook nog eens vanwege de duur van slechts 76 minuten nergens echt vervelend wordt. We hebben hier weliswaar te maken met een B-film, maar wel eentje die veel beter is dan de gemiddelde meuk welke men op de zender "SyFy" uitzendt (m.u.v. "Sharknado (2013)). Dit zal ongetwijfeld ook met het budget te maken hebben want deze film zag er visueel niet eens onaardig uit.
Het verhaal vond ik best leuk gevonden en zeker de eerste helft (met ook een fraaie opening in combinatie met de muziek) van de film is best goed en eigenlijk ook wel wat spannend en creepy. Pas als de spin reusachtig groot wordt (de tweede helft van de film) wordt het allemaal wat flauwtjes. De spin gaat dan overigens wel lekker tekeer en zag er visueel ook best aardig uit. De special effecten zijn natuurlijk niet hoogstaand en ogen geregeld nep of computerachtig, maar vergeleken met soortgelijke films welke men zeer regelmatig uitzendt op de zender "SyFy" was het wel een verademing. Deze film bevat overigens ook best veel humoristische momenten en dat is vooral te danken aan de cast welke het leuk deed en dan met name Lombardo Boyar als de Mexicaan Jose Ramos die de perfecte sidekick was voor hoofdrolspeler Greg Grunberg (als de verdelger Alex Mathis). Ook noemenswaardig is de muziek in deze film welke best goed is en soms ook wat apart (rock in combinatie met klassiek).
Al met al gewoon een zeer leuk tussendoortje welke zich lekker wegkijkt en waarmee ik me prima vermaakt heb.
P.S. in deze film zitten ook geregeld wat shots van rondborstige vrouwen zoals het schaars geklede vrouwelijke volleybal team in het park. Een van dit soort rondborstige vrouwen genaamd "Chaton Anderson" staat bij IMDb beschreven als "Girl with the rack" 
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
Een B film verhaal met enorm veel humor gebracht,,,,,
Gewoon leuk,,,
Parisa
-
- 605 berichten
- 925 stemmen
Geweldige titel. Geweldig plot.
Zoals het plot zo ongeveer beloofd worden alle cliches even aangestipt. Alle karakters en gebeurtenissen zijn aanwezig. Dus een spannende film is het natuurlijk niet, maar daar gaat het ook niet om. Verwacht spinnen in stage 1 t/m 5, die onschuldige burgers vermoorden, burgers/rappers in nieuwberichten die de titel nog even wat extra humor meegeven (leuk, leuk, leuk), een sul die de wereld moet redden enz. enz.
Dat Mendez een nette film kan maken staat met deze parodiefilm alsnog als een paal boven water. We beginnen met een mooie flash forward, in slow mo, met wat muziek op de achtergrond. Wel met een knipoog natuurlijk.
Maar ook de hoeken die gekozen zijn, de look van de spinnen en de scene opbouw met die beesten dragen bij aan de film. Verder ziet de film er kwalitatief behoorlijk goed uit voor een parodie op een B-film.
Het is geen film waar ik steeds helemaal dubbel heb gelegen van het lachen, maar wel een die me constant deed glimlachen. Hij loopt als een tierelier en is met zijn korte speelduur zo weer voorbij.
Leuke cast ook voor deze film. Ze doen het allemaal prima voor zoiets. Wel komt hun eigen karakter steeds net iets te veel om de hoek kijken. Waardoor ik het idee heb dat ik ze op straat ook wel zou mogen.
Verder heb ik het idee dat de acteurs net allemaal iets te oud en wijs zijn om het een soort hysterisch leuke komedie te maken. Wat we overhouden is dus de permanente glimlach.
Liefhebbers van Gremlins en dergelijke kunnen dit gerust eens aanzetten.
3*
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4888 stemmen
"I could be the Robin to your Batman, the Tonto to your Lone Ranger…"
Ik ben eigenlijk een beetje bevooroordeeld daar ik een zwak heb voor B-films in de categorie horror en SF. Deze “Big Ass Spider” hoort zeker thuis in het rijtje van low-budget B-films. Er zijn wel meerdere films waarbij de lading gedekt wordt door de titel zelf. Bij “Snakes on a plane” weet je ook wel dat het niet over kippen in een trein zal gaan. En bij “Dinoshark” was het overduidelijk dat het om een dinosaurisachtige haai zou gaan. Kwalitatief was “Big Ass Spider” wel veel hoger dan deze laatste. “Dinoshark” was zelfs voor mij als liefhebber van zulke films, een beetje teveel van het goede en vond ik het een verschrikkelijk slechte film. Het begin van “Big ass Spider” is gewoonweg schitterend. Een slow-motion opname waarbij Alex Mathis (Greg Grunman) terug bij bewustzijn komt en verder slentert over de straat, terwijl omstaanders wegvluchten en militairen hun automatische geweren afvuren en het puin neerdendert. En dat op de tonen van “Where is my mind” van de Pixies. Schitterend gecovered op een serene manier. In één woord : adembenemend. En dan het beeld van het uit de kluiten gewassen insect : een soort zwarte weduwe dat zich vastklampt aan een wolkenkrabber en helikopters uit de lucht wegmaait met zijn spitse poten die zich ook in het gebouw boren. Een soort eerbetoon aan de welbekende “King Kong” film.
Natuurlijk is dit niet een film zoals “Pacific Rim” of “Godzilla” waarbij enorme budgetten worden vrijgemaakt waardoor je begint te kwijlen van de CGI en is het acteren soms wel om van te huilen. Verwacht je een goed uitgewerkt verhaal met puntgave trucages en overtuigend en geloofwaardig acteerwerk, dan kan je best deze laten links liggen. Uiteindelijk kan je het vergelijken met de befaamde monsterfilms uit de jaren 50-70 zoals “Them”,”The Swarm”,”The Deadly Mantis” of “Empire of the Ants”, en later “Tremors”,”Starship Troopers” en “Killer Bees”. Allen waarbij de hoofdrolspeler een insect is en deze grootser is dan de film zelf. De acteurs zijn bijzaak. Hier zijn de insecten de sterren.
Het verhaal is inderdaad niet adembenemend. Een enorme spin die een metropool teistert en op korte tijd enorm veel slachtoffers maakt. Dat dekt zowat de gehele lading. De trucages zien er bij momenten helemaal niet uit. Vooral bij de gedeeltes waarbij de spin zich voortbeweegt en toekomstige slachtoffers achternazit. Vreselijk slecht was de achtervolging met de jeep. De jeep werd zelfs in versneld tempo getoond. Iets wat ik sinds Benny Hill niet meer heb meegemaakt. De kleinere exemplaren zagen er aanneembaar uit en het reusachtige exemplaar op het einde was ook genietbaar. De schaarse beelden van toegetakelde lijken en door zuur wegsmeltende gezichten was ook redelijk realistisch. De acteerprestaties waren soms schrijnend slecht behalve het olijke duo Alex, de vrolijke dikkerd en goedaardige insectenverdelger, en Jose, een security agent uit het ziekenhuis met een zoetsappig Mexicaans accent die de helft van de tijd niet weet waarover het gaat en er nogal verbaasd bijloopt. Deze twee figuren zorgen voor de humoristische noot en ik moet toegeven dat er toch enkele gniffelmomenten waren. Persoonlijk vond ik het moment in de lift hilarisch. “Twin Peaks” figuur Ray Wise lieten ze aanrukken om de rol van Major Braxton Tanner te vertolken. Een niet zo indrukwekkende rol uiteindelijk. Natuurlijk mochten de rondborstige in miniscule bikini´s rondparaderende en rondhuppelende vrouwelijke figuranten niet ontbreken.
Normaalgezien ligt de nadruk bij dit genre van films op de rampzalige ontwikkeling en de algehele paniek die hierna ontstaat. “Big Ass Spider” mikt eerder op het komische en luchtige gedeelte. Het enige wat ik zou kunnen aanduiden als minder geslaagd is het gebruik van het welgekende cliché van de onbekende en doorsnee vent die weer komt opdagen om een catastrofe te voorkomen, dat ontstaan is door de fout van een hogere instantie. Al de high-tech die de militairen ter beschikking hadden, konden het probleem niet oplossen. Alex en Jose lossen het weer op met wat moed en een sproeier gevuld met een zelfgemaakte chemische vloeistof. Er zijn wel meerdere films met dit uitgangspunt , waardoor ik er ook niet zo zwaar aan til.
Conclusie : een hoogst aangename monsterfilm met een flinke dosis humor. Een must-see voor de liefhebbers en kijkvoer voor een zaterdagavond met een flinke kom popcorn.
3,5*
Gang_Star
-
- 6837 berichten
- 3401 stemmen
Science fiction met een heel groot komedie gehalte. En mogelijk door die combinatie best een leuk filmpje. Pluspunt is dat het niet zo lang duurt, en het zo nu en dan best grappig is. De spin ziet er natuurlijk niet al te best uit, maar voor een lowbudget is het gehele totaalplaatje van de film best een aardig werkje geworden.
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
Een gepensioneerde, oud-marinier die een gigantische, buitenaardse spin uit de weg moet ruimen maakt een clichématige actiefilm. Vervang de marinier door een insectenverdelger, en de toon van de film slaat volledig om en je krijgt een komedie. Dat clichématig mag trouwens blijven staan. Big Ass Spider is een gevalletje from zero to hero; het meisje van zijn dromen, de eeuwige roem en iedereen happy.
Toch kent de film ook zijn schaarse spannende momenten, vooral wanneer de spin nog een spinnetje is. De CGI werkt dan ook duidelijk beter waardoor de spin er toch best overtuigend uitziet. Maar zodra hij Big Ass is, is het computerwerk big ass junk maar dat is al snel vergeten wanneer de achtpoot als een bezetene achter de meute aanholt om ze stuk voor stuk te verpulveren en op te vreten. B-horror en vermaak van een hoog niveau. De film kent ook zijn bloederige momenten, al had het allemaal wat meer mogen zijn.
Het komische aspect valt wat tegen. Alex en Jose zijn een best leuk duo, maar de grappen sloegen niet echt aan. Wel is de hele film erg luchtig, waardoor je met een glimlach aan het kijken bent. Gelukkig neemt de film zichzelf ook totaal niet serieus, waar andere regisseurs nog wel eens flink de mist mee in willen gaan. Vrolijke achtergrond muziek die de zogenaamde spanning moet doorbreken, een spin die de longen uit zijn lijf schreeuwt en twee onnozele helden moeten zorgen dat de horrorhater deze film met gemak uit moet kunnen zitten. Geinig.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Leuk! Mendez is duidelijk een regisseur die een stuk meer in z'n werk legt dan zijn B-monster flick collega's. Stukje humor, herkenning en érg droog geschreven. Hide yo kids, hide yo wife
. Lloyd Kaufman met een cameo; pluspunten!! Het lijkt zo simpel... en toch is 90% van de films uit dezelfde categorie simpelweg meuk met stuk voor stuk eenzelfde script en 0,0 smoelwerk. Hier merk je bij de intro al dat je iets anders voorgeschoteld krijgt, en dat zorgt voor een vermakelijke verrassing.
Onderhond
-
- 87594 berichten
- 12843 stemmen
Matig.
Gezien vanwege Mendez. Heeft bij mij met z'n eerste film toch wat credit opgebouwd en zo'n film over belachelijk grote spinnen staat meestal wel garant voor lomp vermaak. En dat biedt deze film ook wel, maar met mate. En soms iets té gezocht.
Grunberg en Boyar vormen een aangenaam koppel, da's zo'n beetje de kracht van de film. Het eerste half uur is dan ook best lollig, vooral ook omdat Mendez toch wel duidelijk horrorfanaat is en een paar aardige odes brengt (Grunberg is niet veel meer dan een afgezant van Goodman in Arachnaphobia). Beetje random humor af en toe (de hide-your-kids referentie), maar dan kan op zich wel.
Minder is de overdaad aan slechte CG. Ik kan het nog wel hebben als er dan écht iets creatiefs mee gedaan wordt, maar dit soort grote metalen spinnen ala PlayStation 1 is wat mij betreft een iets te makkelijke sollicitatie naar cult/campstatus. Toch wel jammer aangezien de gehele film draait rond die gigantische spin.
Gelukkig duurt het niet te lang en is het begin best geinig. Laatste half uur vond ik eigenlijk best saai, misschien moet Mendez een keertje proberen een pure comedy te maken, óf iets meer z'n best doen om wat te maken van de horror. Dit voelde iets te lui aan.
2.0*
dualcia
-
- 953 berichten
- 2311 stemmen
Wat een meuk dit. Ik had natuurlijk geen hoogstaande cinema verwacht met een naam als dit, maar ik hoopte toch wel op wat vermakelijke plaatjes van een spin die de stad eens even goed teistert. Maar dit viel eigenlijk wel heel erg tegen. Het draait voornamelijk om het slechte acteerwerk van de mensen die achter die spin aanzitten. En de spin zelf; tja, die zag er ook niet echt uit. Na hem 1 keer eens goed door het scherm te zien wandelen is daar de lol ook wel van af.
Nee, een flinke dosis pulp die het nergens haalt om goed slecht te zijn, omdat het simpelweg gewoon te slecht is met deze acteurs en dit verhaal dat zelfs tijdens deze korte speelduur niet kan boeien. Jammer, want ik vond de intro echt heel tof en daar leek het er nog op dat ik het wel zou gaan waarderen.
*1
Shadowed
-
- 11364 berichten
- 6689 stemmen
Vermakelijk.
De titel zegt het eigenlijk al, niet al te serieus nemen dit. Ik had een soort SyFy-verwacht, en daar kwam het ook in de buurt. Deze was alleen wat meer geslaagd. Vooral door meer humor en lollige stukjes (Hide yo kids, Lloyd Kaufman).
De CGI was wel SyFy niveau, wel beter dan Sharknado. Toen de spin op het gebouw klom zag het er wel redelijk uit, maar de parkscene bijvoorbeeld niet echt. Maar ik stoorde me er zelden aan. Vermakelijke B-film, maar geen aanrader.
filmkul
-
- 2474 berichten
- 2248 stemmen
Vermakelijke B pulp. Het verhaal is lachwekkend maar wordt wel heerlijk uitgewerkt door Mendez. Hij houdt de vaart er vanaf minuut 1 in en wisselt spanning af met komische momenten en actie. En dat alles op een niet onaardig niveau. Natuurlijk bewandelt hij de bekende paden waardoor de film voorspelbaar is, maar desondanks is het puur entertainment. Ook de special effects zijn niet eens zo slecht. Verder is het acteerwerk van de stereo typetjes helemaal niet verkeerd. Al om al een prima B film. 3.5
xxERWINxx
-
- 1875 berichten
- 984 stemmen
Vandaag eens weer herbekeken, ditmaal op Blu-ray!
Als je van deze film houd moet je ook eens de film Eight Legged Freaks (Film, 2002) kijken, die is nog iets beter dan deze vind ik!
dat is een zelfde soort film met horror en komedie samen.
Vooral door de korte speelduur van 80 minuten is deze film helemaal niet zo slecht, hij begint al redelijk spannend (in het ziekenhuis), daarna leuke scenes in het park en ook het einde was erg ''leuk'' en spectaculair.
Er zit de nodige horror en komedie in en een goede en leuke chemie tussen de verdelger en de security man van het ziekenhuis.
Leuke hoofdrolspeler en een sullig type die hem helpt met het verdelgen van de reusachtige spin, zelfs het leger komt in aktie.
Heb me zeer vermaakt met deze film!
jordandejong
-
- 4772 berichten
- 1431 stemmen
Tja, de zoveelste CGI prul met een deadly animal on the loose. Een spin dit keer. Het is niet mijn favoriete subgenre dit soort CGI SyFy Channel achtige films. Het is nooit goed, vaak heel slecht. Soms zit er wel wat vermakelijks tussen Crocodile (Film, 2000) , Frankenfish (Film, 2004) en Lake Placid 2 (Film, 2007) zijn er een aantal waar ik dan aan moet denken.
Big Ass Spider is niet zo leuk als bovenstaande films. Het design van de spin is wat saai en er zitten weinig memorabele kills in. Greg Grunberg is wel een prima lead. De humor is vaak wat slapjes. Zo vond ik die Mexicaanse handlanger helemaal niet grappig. Sporadisch zitten er wel leuke scènes in. Met als hoogtepunt de aanval in het park.
Oke voor wat het is. Maar het is gewoon niet zoveel.
Het laatste nieuws

'The Handmaid's Tale'-vervolg 'The Testaments' gaat binnenkort in première op Disney+

Videoland verhoogt per 3 maart 2026 opnieuw de abonnementskosten

Dystopische thriller 'V for Vendetta' met Natalie Portman vanavond te bekijken op televisie

Gigantisch datalek legt bijna 3,4 miljoen Netflix-gegevens bloot: wat nu?
Bekijk ook

Spider Baby, or The Maddest Story Ever Told
Horror / Komedie, 1967
29 reacties

Spider
Drama / Mystery, 2002
106 reacties

Asfour Stah
Drama, 1990
4 reacties

Along Came a Spider
Thriller / Misdaad, 2001
136 reacties

Cockneys vs Zombies
Komedie / Horror, 2012
56 reacties

Freaks of Nature
Komedie / Horror, 2016
48 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


