• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.495 stemmen
Avatar
 
banner banner

[REC]³: Génesis (2012)

Horror / Komedie | 80 minuten
2,54 497 stemmen

Genre: Horror / Komedie

Speelduur: 80 minuten

Alternatieve titels: REC 3 Génesis / Rec 3 / [REC]³ Génesis

Oorsprong: Spanje

Geregisseerd door: Paco Plaza

Met onder meer: Leticia Dolera, Diego Martín en Ismael Martínez

IMDb beoordeling: 5,0 (40.888)

Gesproken taal: Frans, Catalaans en Spaans

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot [REC]³: Génesis

"You may kiss the bride."

Na de duistere nachtmerries in de twee voorgaande delen, zien we dat de actie zich in deze '[REC]³ Génesis' verplaatst van het afgesloten gebouw naar de buitenwereld. Mensen zijn inmiddels ook buiten het gebouw besmet geraakt. Dit zorgt ervoor dat het team, dat verantwoordelijk is voor de opruiming van de geïnfecteerden, een nog grotere klus te wachten staat. Nu gedeeltelijk in het angstaanjagende daglicht...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Deze film is reeds de derde uit de reeks, maar de eerste die ik ervan zie.

Na de ronduit saaie eerste 20 minuten komt de film een beetje op dreef, maar toch niet echt voldoende om me te overtuigen.

En ik ben dus ook niet overtuigd om de eerste 2 prenten ook te bekijken.

Dit is niet aan mij besteed.


avatar van galaxydriver32

galaxydriver32

  • 1122 berichten
  • 361 stemmen

moest wel ff wennen aan de nieuwe frisse duik om het zo te zeggen, m'n verwachtingen waren niet zo hoog, maar ik vond het uiteindelijk een prima filmpje.


avatar van ¿?ImAmused?¿

¿?ImAmused?¿

  • 163 berichten
  • 965 stemmen

Misschien hadden ze na deel twee moeten stoppen.......


avatar van yellowflag

yellowflag

  • 147 berichten
  • 343 stemmen

El Rapho verwoord het heel mooi. De film is om te janken...


avatar van Angelo2

Angelo2

  • 680 berichten
  • 3066 stemmen

Tarkus schreef:

Deze film is reeds de derde uit de reeks, maar de eerste die ik ervan zie.

Na de ronduit saaie eerste 20 minuten komt de film een beetje op dreef, maar toch niet echt voldoende om me te overtuigen.

En ik ben dus ook niet overtuigd om de eerste 2 prenten ook te bekijken.

Dit is niet aan mij besteed.

Deze is compleet anders dan de 1e twee delen en eigenlijk niet te vergelijken. In mijn ogen 2 aanraders!


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

De eerste 2 REC films waren een grote verassing uit Spanje die het thema "found footage" na Blair Witch Project nog even deed wakkerschudden. Ze waren vanaf het begin tot het eind erg claustrofobisch en alles liep als een trein. Nu is er dan REC 3, waarbij nu Paco Plaza er de enige regisseur van is. Balagueró was het er zeker niet mee eens. Helemaal zo raar nog niet want deel 3 slaat wel even een hele andere richting op. Maar of dat tegenvalt of misplaatst is? Nee hoor. Deel 3 was voor mij ook zeker niet te versmaden. Alleen even anders. En hoe??...

Hoe we deel 1 en 2 beleefde is hier amper meer wat van terug te filmen en Plaza lijkt hier wel erg met het genre zitten spelen. Alles begint zo mooi, een glazuurspringende Spaans liefdesliedje neemt de opening op de rekening en vervolgens komen we op de bruiloft terecht van Clara en Koldo, die de dag van hun leven mee maken (en ook nog zullen meemaken). Het is zonnig, iedereen geniet van de trouwdag en alles is vrolijk. Alleen ja... oom is door een hond gebeten die eerst dood leek te zijn, maar ach, dat is weer geregeld door de dokter en daar laten we het feestje niet door verzieken. Wanneer de oom echter dronken is, tenminste...dat dachten ze, weten we genoeg. Dit word een heel ander huwelijksfeest.

Vanaf dat moment moeten de overlevende van de hele uitbraak/bloedbad het zien op te nemen tegen de massa's zombie's. Ook zijn Clara en Koldo mekaar uit het oog verloren en moeten ze mekaar door het slagveld zien te vinden. Eeehm.... ohja... vanaf dat ogenblik word REC een gewone film en geen found footage-film meer (nouja, soms nog wel) En wat dit betreft weet Plaza, er zoals gezegd, gewoon een hele bijzondere draai aan te geven. De film heeft zo zijn bloedserieuze en gruwelijke momenten, maar heel subtieletjes komt de komedie ook nog een plaatsje zoeken en zitten er momenten in waar je gewoon erg om kan lachen. Hoogdepuntjes zijn bv: Die Meneer Auteursrecht die er als een gek op los slaat op zo'n zombie, Koldo die de hele film door in een harnas loopt, die christen die met zijn psalmen de zombies weet te verslaan, SpongeJohn , en last but not least: die kettingzaagscene! Ja, heel stiekem zou ik denken, dit heeft niks met REC te maken, geef het een andere naam, maar ach... wat zou het. Clara vond ik overigens erg cool!

Voor mij gewoon een prima film. Plaza die vanalles in de mixer gooit. Van gruwelijke horror/momenten tot zoetsappige liefdesscenes (Plaza zou dit wel met een knipoog gedaan hebben) tot verwijzingen naar jaren 70 slashers, komedie en humor in begrepen en aan het einde is er nog plaats voor actie. Dit zou je eigenlijk wel een beetje een parodie kunnen noemen. Enne... tongzoenen met een zombie? Je moet het maar net willen. Het heeft dan wel een tijdje geduurd voor de dood hun schijt.

Mijn conclusie is dat deze nog erg gelukt is! Kom maar op met het beloofde deel 4!

4,0*


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2564 stemmen

Helemaal met sinterklaas eens


avatar van Broek

Broek

  • 87 berichten
  • 1346 stemmen

Deze film is geen fractie van deel 1 en 2. Vooral het feit dat het camcorder idee aan de kant wordt gezet maakt het geen geloofwaardig vervolg naar mijn mening. Verhaal dermate slecht uitgewerkt dat het lachwekkend werd en geluid en muziek vervelend en misplaatst. Dit soort vervolgen zijn een belediging voor het origineel.


avatar van Gish

Gish

  • 1445 berichten
  • 6905 stemmen

Heel dramatisch is het natuurlijk allemaal niet, dit overbodige deel 3, wel riducuul en erg overbodig. Kwestie van snel cashen denk ik, moeten ze allemaal zelf weten.

Jammer dat dit vehikel in 1 BOX zit met de eerste 2 delen.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13165 berichten
  • 11078 stemmen

Matige film waarin een bruiloft bruut wordt verstoord door de komst van zombies. Verhaaltechnisch heeft dit derde deel niets te maken met zijn twee voorgangers en ook na de lange opening wordt er verder afgeweken door het cameragebruik te wijzigen. Een stuk minder eng en spannend dan de eerste twee delen, waardoor het toch meer een wat rechttoe rechtaan zombiefilm is geworden.


avatar van Zizzo

Zizzo

  • 456 berichten
  • 1547 stemmen

Broek schreef:

Verhaal dermate slecht uitgewerkt dat het lachwekkend werd en geluid en muziek vervelend en misplaatst. Dit soort vervolgen zijn een belediging voor het origineel.

Helemaal mee eens!


avatar van frolunda

frolunda

  • 1115 berichten
  • 4601 stemmen

Haalt het niet bij zijn twee voorgangers maar toch heeft [Rec] 3 zeker zijn momenten.Zo is hoofdrolspeelster Leticia Dolera een aangename verschijning en zijn er ook enkele prima schrik effecten.Tegen het einde ontspoort het allemaal een beetje (veel) lijkt het soms zelfs (onbedoeld of niet) op een comedy.Jammer want er zaten toch wel goede ideeën in.Blijft over een wisselvallige,gemiddelde Zombie-film.


avatar van boozebelly

boozebelly

  • 1428 berichten
  • 1908 stemmen

Inderdaad geen schim van de klasse van zijn 2 voorgangers. Vooral het totale gebrek aan spanning doet dit matige zombie brouwseltje compleet de das om.

Doordat dit deel ook ineens grappig probeert te doen op sommige momenten lijkt het ook veel meer op een horror-komedie. Op een enkel aardig grapje na is dat overigens ook compleet mislukt.

Balanceerd op het randje van de baggerbak. 1,5*


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2375 stemmen

Haha dit deel zeg. Had al wel het idee dat ze het wat over een andere boeg gingen gooien nu het virus buiten het appartementencomplex huis ging houden, maar dit is wel heel wat anders. Het idee alleen al om eerst met het zelfde soort hand-held idee verder te gaan met de serie, maar daar na 20 minuten gewoon mee te stoppen

Gelukkig is dit opzich allemaal nog wel te vergeven omdat dit deel een volbloed horrorcomedy is geworden. De spanning en intensiteit van deel 1 en 2 is totaal verdwenen. Voor mij was die formule nog niet echt uitgewerkt, maar ik snap de keuze wel om nu eens wat anders te doen. Eigenlijk moet je ook maar niet te veel naar deel 1 en 2 kijken om deze film te kunnen waarderen, en de hoop onzin en belachelijk geforceerde melodrama en zombiecliche's (die itt de eerste twee delen opeens zo traag als stront blijken te zijn ) over je heen laten komen, dan is het -ondanks dat het voor een horrorcomedy een beetje slapjes blijft- best genietbaar.

Kleine 3*


avatar van Nillie

Nillie

  • 5 berichten
  • 15 stemmen

Gewoon een dikke afknapper. Had de eerste en 2e film gezien hiervan en was blij te zien dat er ook een 3 kwam, maar dit ging nergens over. Het principe met de handycam (wat ik net zo leuk vond aan deze film) is compleet verdwenen, waar de vorige films toch vooral om draaiden.

Als het verhaal dan nog een beetje spannend en origineel zou zijn, zou ik deze nog net goedkeuren, maar nee. Het ging om hetzelfde als de vorige 2 films, met het verschil dat er nu geen enkele spanning te merken was. Jammer maar helaas, meer dan 1,5* kan ik dit echt niet geven.


avatar van Ghetsemane

Ghetsemane

  • 21 berichten
  • 16 stemmen

Dit is een geestige zombie-film.

De naam is misleidend, REC4 is het vervolg op REC2, volgende maand in de Spaanse bioscopen. [REC]4 APOCALIPSIS - WEB OFICIAL -Estreno [2014] - movies.filmax.com

Op de Spaanse DVD staat een berg extra, maar meeste is ook op de site te zien! Zeker aanrader, al zijn er geen ondertitels.

Het probleem is dat iedereen dacht het vervolg van REC2 te gaan zien, dat is het dus niet. Er zijn een paar kleine verbanden, maar dat stelt niets voor.

In principe is het een geestig idee, een sprookjeshuwelijk dat in een zombie-inferno verandert. Maar zelfs binnen dat concept is het origineel gedaan. De camera die kapot gaat was een originele vondst. Wie zou er in het echt blijven filmen?

Geestig was het ook wel en de romantiek werkte ook wel voor mij. En het einde was toch redelijk origineel.

De sfeer, locaties, kleding, de special effects .. leuk en dapper, deze film was uitstapje van Paco Plaza (echtgenoot van Leticia Dolera) 1 van de bedenkers van REC en REC2... Anders, maar vermakelijk! In zijn genre goed imho, alhoewel echte die-hards een hekel hebben aan humor / romantiek..

rec3genesis.com

3/5 = vermakelijke popcornfilm!


avatar van N23

N23

  • 649 berichten
  • 255 stemmen

Inderdaad misleidend, gelukkig wist ik dat toen al.

Alles wat goed was aan 1 wordt hier tegen ze gebruikt.

Vooral het humor aspect verpestte het.

Gewoon overslaan en doorgaan naar Rec4.


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

Ghetsemane schreef:

Dit is een geestige zombie-film.

De naam is misleidend, REC4 is het vervolg op REC2, volgende maand in de Spaanse bioscopen. [REC]4 APOCALIPSIS - WEB OFICIAL -Estreno [2014] - movies.filmax.com

Op de Spaanse DVD staat een berg extra, maar meeste is ook op de site te zien! Zeker aanrader, al zijn er geen ondertitels.

Het probleem is dat iedereen dacht het vervolg van REC2 te gaan zien, dat is het dus niet. Er zijn een paar kleine verbanden, maar dat stelt niets voor.

Dat er nu een 3 na 2 komt lijkt toch meer dan te insinueren dat het een direct vervolg op het vorige deel is?


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2550 stemmen

VincentL schreef:

(quote)

Dat er nu een 3 na 2 komt lijkt toch meer dan te insinueren dat het een direct vervolg op het vorige deel is?

Het speelt zich eerder tegelijkertijd met het eerste deel af. Er zitten ook wat verwijzingen daarvoor in.


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

Shinobi schreef:

(quote)

Het speelt zich eerder tegelijkertijd met het eerste deel af. Er zitten ook wat verwijzingen daarvoor in.

Ik ben hem nu aan het kijken. Zal morgen we een stukje schrijven. Je ziet het dan wat ik er van vond


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

[REC]³ Génesis

Zoals beloofd zou ik een stukje schrijven en dat doe ik dus ook. Van tevoren had ik al even met een paar mensen hier wat gesproken, zoals te lezen en ik ging dus dubbelop de film in. Enerzijds de marginale delen 1 en 2 en anderzijds een nieuwe weergave van het begin van het verhaal. De intro laat ik grotendeels zitten, ik vond er toch niet veel aan.

Afgezien van het feit dat het een afgezaagd en uitgemolken onderwerp is is de film nog steeds niet goed. De opening duurt maar liefst 20 minuten en, in tegenstelling tot films waar een bruiloft wel een plezante opening van een film kan zijn zit je je hier te vervelen. 2x Chips gehaald en nog ging het niet door.
Als het moment-suprême dan eindelijk daar is komt er niet veel goeds van de grond. Een zwak liefdesverhaaltje tussen de twee getrouwden en de clichés zijn weer niet van de lucht. De hele film is al gedaan.
Het uiteindelijke einde is misschien een tikkeltje, een heel heel heel klein tikkeltje origineler, maar eindigt hetzelfde als deel 1 en 2. Weer een dramatische 80 minuten. Gelukkig duurt het maar 80 minuten en geen 120. Stel je voor...

Leticia Dolera en Diego Martín zijn natuurlijk de personages waar je van moet smullen in deze film. Zowel letterlijk als figuurlijk, want ze worden steeds opgejaagd. Het is echter zo dat ze als vrolijk getrouwd stel nog wel wat leuks kunnen neerzetten, maar dramatiek en horror is niet aan ze besteed. Leticia speelt met vlagen goed. Maar scènes als dat ze in dat riool de bezetenen te lijf gaat is natuurlijk lachwekkend. Martín doet ook zijn best, maar als gelukkige vader in spe komt er niet veel goeds van
Ismael Martínez kon ik dan wel waarderen. Hij had grotendeels van zijn rol een leuke humoristische toevoeging aan het matige geheel. Hij en zijn Franse madame deden het leuk. Borja Glez. Santaolalla had ook een grappig bijrolletje, maar het stelde niet veel voor.

De grootste verandering ten opzichte van dit deel tegenover de vorige is toch wel de manier van filmen. Waar je in deel 1 en 2 een chaos had die niet te overzien was, ergerlijk en irritant is Plaza in zijn eentje voor de gewone manier van filmen gegaan. Op de eerste 20 minuten na, dat wel. Dit gaf een bepaalde kalmte over de film die prettig aanvoelde. Mijn bloeddruk kon weer dalen en mijn epilepsie werd weer in bedwang gehouden. Het is echter wel zo dat de film zeer veel als 24 Days Later en als Resident Evil 1 begon aan te voelen.
De muziek is bijna de grootste flop in deze film. Slechte nummers met een slechte toepassing. Een soort Terminator-style werd er op momenten gecreëerd die zeer lachwekkend was, in de negatieve zin.

Al met al daalt deze film weer terug naar het niveau van zijn grootvader. Omdat ik alleen 0.5 geef bij film waar niets goeds te vinden is geef ik hier hoger. Het positieve was de nog altijd korte tijdsduur van maar 80 minuten.

1*

Shinobi schreef:
(quote)

Het speelt zich eerder tegelijkertijd met het eerste deel af. Er zitten ook wat verwijzingen daarvoor in.


Dit is trouwens niet helemaal waar. In [REC] bevindt het virus/de duivel zich nog in de woning en nergens anders. Dat wordt duidelijk verteld. Dit moet dus echt ná deel 1 en 2 zijn.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

VincentL schreef:
Dit is trouwens niet helemaal waar. In [REC] bevindt het virus/de duivel zich nog in de woning en nergens anders. Dat wordt duidelijk verteld. Dit moet dus echt ná deel 1 en 2 zijn.


Als ik me het goed herinner wordt het virus verspreid op de bruiloft via de hond uit deel 1 die toen ontsnapte. Er is een gast (de nonkel?) die zegt dat hij gebeten is door een hond maar besteed er verder geen aandacht aan. Als je natuurlijk 2x chips gaat halen dan mis je dit soort details wel. Speelt zich wel degelijk tegelijk met deel 1 af


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

Metalfist schreef:
(quote)


Als ik me het goed herinner wordt het virus verspreid op de bruiloft via de hond uit deel 1 die toen ontsnapte. Er is een gast (de nonkel?) die zegt dat hij gebeten is door een hond maar besteed er verder geen aandacht aan. Als je natuurlijk 2x chips gaat halen dan mis je dit soort details wel. Speelt zich wel degelijk tegelijk met deel 1 af


Dat twee keer chips is lichtelijk overdreven, maar ik had wel moeite, helemaal in het begin, om mijn aandacht er bij te houden. Ik zal het vanmiddag nog wel een keer kijken om te zien hoe het gegaan is.


avatar van marciee

marciee

  • 26 berichten
  • 16 stemmen

Slechte film, kwam laat op gang en overtuigde me niet echt. Totaal anders als de twee voorgaande films.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Geinige zombieflic met een aantal dantastische scenes met de pissed of bruid. Maar over het algemeen toch net iets te vlak voor een echte topper. Prima 3e in de reeks.

3,5


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3472 stemmen

Hoe kan je een film met een half ontblote bruid met een kettingzaag die al slaan en schoppend zombies uitmoord niet leuk vinden? Ik vind het enig! 3,5*


avatar van LOTR-lover

LOTR-lover

  • 937 berichten
  • 908 stemmen

Dit is mijn eerste kennismaking met de Rec-reeks maar ik ga er gemakshalve even vanuit dat dit 3e deel wel heel anders is dan de 1e. Heb namelijk geregeld gehoord dat Rec zo eng was maar dat vind ik op Rec 3 absoluut niet van toepassing.

Het is een pure zombiefilm die zowel iets van een horror (de gore is meer dan geslaagd) als van een komedie wegheeft. De verdeling daartussen vind ik prima in orde. Verder overstijgd Rec 3 de gemiddelde zombiefilm niet en blijft daarom qua cijfer ook op de middelmaat steken. Had persoonlijk graag wat meer spanning gezien in de film en wat meer schrikeffecten. Ook was het intro natuurlijk veel te lang, echt bizar. Je zit eigenlijk al helemaal in de film en dan komt nog even 'Rec 3' in beeld. Vreemde gewaarwording.

3*

6/10 (IMDB)


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Een film ga je altijd met bepaalde verwachten in. Zeker als het een serie betreft, waarvan je, zoals ik hier, trouw van de eerste twee delen genoten hebt. Het begin oogt vertrouwd, omdat je net als in de voorgaande delen een keurige introductie krijgt van de situatie en de personages, waarna het wachten is tot de hel losbarst.

Tot dan gaat alles alles zoals verwacht, maar na de uitbraak valt de komische noot op. Er verschijnen wel enkele figuren die best leuk zijn, zoals SpongeJohn en Atún. Ook het pasgetrouwd stelletje mag er wezen, maar ik kan weinig met het semi-grappige avontuur om de twee weer bij elkaar te krijgen. De eerste delen zijn erg donker en behoorlijk spannend. De spanning hier is ver te zoeken en na twee delen lukt het me dan ook niet echt om me er op aan te passen. Paco Plaza schakelt abrupt over op camphorror met een dikke knipoog naar Evil Dead II. Dat levert op zicht een leuke film op, maar in deze context vind ik het minder geslaagd. Over een tijdje waag ik me wel aan de herziening. Misschien dat ik het beter kan waarderen (want er zitten wel degelijk goede grappen in, zoals met die opa aan het eind) als ik me er een beetje op voorbereid heb.


avatar van edje555

edje555

  • 189 berichten
  • 0 stemmen

Deel 4 komt ook uit !


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11909 berichten
  • 5312 stemmen

Als stand-alone zombiefilm niet eens zo heel beroerd door een paar iconische scenes - bruidsjurk + ketttingzaag - maar dat claustrofobische gevoel en de perfecte timing van het eerste deel worden zelfs niet benaderd. Van found footage is zelfs ook geen sprake meer door het gebruik van meerdere camera's in het eerste gedeelte van de film en waar daarna overgegaan wordt op het conventionele werk, met de titel in beeld na 20 (!) minuten als slap excuus. Jammer. 2,0*