Life in a Day (2011)
Genre: Documentaire
Speelduur: 95 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Kevin Macdonald, Hiroaki Aikawa, Zillah Bowes, Alejo Crisóstomo, Natalia Andreadis, Soma Helmi, Frederic Lumiere, Kevin Macdonald en Joaquin Montalvan
Met onder meer: Cindy Baer, Moica en Caryn Waechter
IMDb beoordeling:
7,6 (15.759)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Life in a Day
"The story of one day on Earth."
Wereldwijd werden gebruikers van YouTube gevraagd om op 24 juli 2010 een moment uit hun leven vast te leggen en te uploaden naar dat videoplatform. Uit meer dan 4.500 uur aan filmmateriaal uit 192 landen zijn de meest spraakmakende clips uitgekozen en verwerkt in de documentaire. De film is ook gemaakt als tijdscapsule om toekomstige generaties te laten zien hoe het leven op aarde was op de bovengenoemde datum.
Externe links
Acteurs en actrices
Video's en trailers
Reviews & comments
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Niet bijzonder. Iedereen kan er een fijn muziekje onder zetten. Vond het beeld van de mensheid dat geschetst werd maar een treurige nutteloze bedoening.
Donkerwoud
-
- 8672 berichten
- 3944 stemmen
Middagje op de lijnbaan zitten is stukken boeiender.
Dat kan reuze interessant zijn. Zou soms graag de context weten van sommige flarden van gesprekken die mij ter oren komen. Gelukkig hebben ze youtube uitgevonden om enigszins in die behoefte te voorzien.
Ste*
-
- 2072 berichten
- 1387 stemmen
Wat vind ik jou overdreven Reinbo. Normaal gesproken respecteer ik ieders mening over films, maar ik kan het toch niet laten hierop te reageren.
Wil jij zeggen dat je de verschillende scenes, en dan noem ik er een paar, de jongen die uit de kast kwam tegenover zijn oma, de moeder met kanker en haar zoontje, de vader en het zoontje in het verwaarloosde huis, de grappige opsomming van wat mensen in hun tas hebben, de beelden van de Love Parade, en een keur aan andere artistiek geschoten beelden niet verrassend, ontroerend of boeiend vind, maar zelfs alledaags? Het zelfs vergelijkt met de Lijnbaan?
Mag ik je dan vragen waardoor jij wel geraakt wordt? Wat je wel boeiend en bijzonder vindt?
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Bekijk mijn top 10 zou ik zeggen. Ik wordt geraakt door uitzonderlijke zaken, niet door klein menselijk drama. Wat kan mij die jongen schelen die uit de kast kwam tegen zijn oma, of die talloze ontbijt, tandenpoets en eet scenes. Love Parade vond ik de enig interessante scene, maar werd veel te weinig uitgediept. Op de lijnbaan zie je vast ook allemaal klein leed en klein plezier voorbij trekken. En een kijkje in de tas aldaar lijkt me al een stuk interessanter. Vond de scene in het verwaarloosde huis met het altaar ook wel mooi. Vandaar een 1 en geen 0,5. Verder vond ik het allerminst artistiek geschoten, het was een samenraapsel van matige beelden. Omdat Scott's naam hieraan verbonden is, is wat amateuristisch is, niet plots artistiek geworden.....
K. V.
-
- 4364 berichten
- 3769 stemmen
Deze ook eens bekeken en 'k heb er eigenlijk wel van genoten. Een mooie mozaïek van verschillende personen/gebeurtenissen die vaak ontroerend, grappig (dat toiletpapier, het flauwvallen tijdens de geboorte) of soms ook hard (slachten van die koe) zijn.
'k vond het toch de moeite om eens gezien te hebben.
Gizzmann
-
- 5617 berichten
- 2866 stemmen
Toen ik de beschrijving las leek mij dit enorm interessant, maar de trailer vind ik helaas.. een beetje kut 
Valii
-
- 206 berichten
- 303 stemmen
Dit is naar mijn mening op en top gehyped en voor mij persoonlijk een enorme teleurstelling.
Ben het volledig met Reinbo eens, met de uitzondering dat ik het idee niet eens origineel vind. Meeste beelden vind ik oninteressant of zelfs vervelend en het bij elkaar voegen van al deze beelden in één prent voegt wat mij betreft niks toe. Kan niks meer dan de minimale score geven: 0,5.
GioFunny
-
- 158 berichten
- 187 stemmen
I want people to know that I'm here.
Geslaagd experiment. Waarschijnlijk net zoals hieronder wordt vermeld een van de mooiste documentaires die ik ooit heb gezien. Nu ben ik niet zo'n docu-fan, ik probeer het sinds een paar maanden geleden een beetje op te pakken. Onderwerpen waren meestal beperkt over milieu en dieren zaken, maar dit zag ik al een jaar geleden bij de DWDD en ik herkende hem nog steeds, vandaar dat ik hem de kans wilde geven: en met succes.
Het mooie aan de docu is, is dat er zoveel variatie in zit. Zo kan je onmogelijk zeggen dat iets van 1 kant wordt belicht, omdat het maar liefst in 192 landen, jong, oud, bejaard, ziek, gezond, dik of dun, hetero, homo, homohater, rijk en arm, moeder of wilt-moeder-zijn, gelukkig of depressief... Het wordt in elke soort en maat opgenomen, met de nieuwste camera's, of met een mobieltje. Het is grappig, serieus, mooi, lelijk, herkenbaar, in zoverre beschamend, troostend, ontroerend en walgelijk. 24 juli heeft alles. Variatie is denk ik het juiste woord wat deze film omschrijft.
Ik vond het vooral erg leuk om te zien dat dat de film ondanks variatie toch specifiek 1 verhaal verteld. Zo verandert de samenhorigheid, het opstaan en voor je gezinnetje zorgen, naar werk gaan, naar verschil. De docu laat zijn mening vrij rond lopen. Waarom kan ik bijvoorbeeld lachen om een klein jochie die i.p.v. naar school gaat schoenen moet poetsen, in een krottenwijk woont en waarschijnlijk zijn moeder is verloren? Maar waarom kan ik dan ontroerd worden door een monoloog van een depressieve maar zo herkenbaar meisje (ik heb het over de laatste beelden). Het is allemaal zo dubbel en op het eind komen alle verhalen zo mooi bij elkaar en voel je je echt in connectie met ''de wereld'' dat het (waarschijnlijk ook symbolisch bedoelt) als een achtbaanrit aanvoelt.
Dit heeft alles. Inhoudelijk en audiovisueel is het eigenlijk alles behalve kwalitatief goed. Er worden bv. oppervlakkige vragen gesteld (3 in de hele film!) en er worden geen dingen onderzocht of iets dergelijks. Ik vond dit juist positief uitpakken voor de film, het is dan wel niet zo goed op kwalitatief gebied: het is wel bijzonder en kenmerkt wel de tijd waar we in leven. Ook is het mooi om te zien dat alle losse verhalen, alle losse beelden toch een verhaal vertellen wat inhoudelijk zoveel op elkaar lijkt.
Je mag je dan wel uniek voelen, we zijn eigenlijk allemaal hetzelfde.
4,5 ster
Zeer mooi verwoord. Lees normaal geen lange recensie, maar na het zien van deze documentaire heb je snel behoefte aan hoe andere mensen hebben ervaren na het zien van deze docu. Inderdaad een emotionele achtbaanrit.
Sutherland
-
- 676 berichten
- 1075 stemmen
Dat dit nog één geheel is geworden, en een verhaal verteld, had ik niet verwacht. Ik vind het heel mooi gedaan en met de muziek erbij is het compleet. Zoveel verschillende soorten filmpjes, verhalen, mensen en gebeurtenissen...de één deed me meer dan de ander, dat wel. Ik vind het een geslaagd project!
4*
SunChaser
-
- 671 berichten
- 750 stemmen
Erg mooie docu. Alleen had ik sterk t gevoel dat 1/3e is gedraaid door een professioneel team
Dreiecke
-
- 2768 berichten
- 902 stemmen
Echt?
Dat zou toch niet de bedoeling zijn, denk ik. Ik heb wel het idee dat er misschien meer talent rondloopt dan we denken. Ik ken bv ook wel enkele kunstzinnige huis-tuin-en-keuken-filmers en VJ's.
Of zouden professionals ook ingestuurd hebben, denk je?
Voor mij maakt het niet zoveel uit. Dan is het ook weer een afspiegeling van de wereld. Als het dan maar wel iets minder dan 1/3 is, lijkt mij 
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik zou niet weten wat er door een pro gedraaid zou zijn. Zag er allemaal behoorlijk slecht uit. Snap die hoge scores niet, maar raadt liefhebbers aan youtube te kijken, staat vol met dit soort oninteressante filmpjes. Maar dan zonder dat Scott's naam er aan verbonden is. Echt prachtig. 
Dreiecke
-
- 2768 berichten
- 902 stemmen
Nee joh, dit was een echt verhaal
en geen losse flodders.
Maar ik zag inderdaad juist eerder een paar stukjes ertussen van slechte kwaliteit, maar dat was dan de charme van wat mensen ook maken en insturen.
peetje-v
-
- 6 berichten
- 26 stemmen
het is juist mooi dat niet alles super interessante verhalen zijn en dat niet alles perfect gefilmd is, kleine dingen kunnen ook mooi zijn en dat word duidelijk gemaakt in deze film, zo als het meisje ( die ik wel beetje vervelend vind) duidelijk maakt op het eind.
Ik vind het een origineel en krachtige docu.
kos
-
- 46699 berichten
- 8855 stemmen
Het zal vast 'niet moeilijk te maken' zijn of zo, maar het heeft toch wel een impact op me. Ja, het zijn dagelijkse beslommeringen en zeker niet alles is apart of bijzonder maar als geheel geeft het wel een bepaalde indruk van de wereldbevolking en de grote verschillen en overeenkomsten.
Ik vond het erg mooi.
james_cameron
-
- 7009 berichten
- 9793 stemmen
Een interessant idee voor een documentaire, dit wereldwijde youtube verslag van een doorsnee dag uit het leven van de mensheid. Natuurlijk levert dat wisselvallige fragmenten op die niet altijd even boeiend zijn, maar overwegend is het gepresenteerde materiaal de moeite waard. Hier en daar zitten er zelfs wonderschone beelden tussen alsmede een aantal geniaal gevonden shots. Soms is het beeldmateriaal wel aan de gruwelijke kant, zoals de fragmenten waarin dieren worden geslacht en de onthutsende beelden van de ramp bij de Love Parade in Duitsland. Regisseur Kevin Macdonald monteert het allemaal kunstig aan elkaar. Geproduceerd door Ridley en Tony Scott.
DwarreI
-
- 1170 berichten
- 1371 stemmen
Hier en daar zitten er zelfs wonderschone beelden tussen alsmede een aantal geniaal gevonden shots
jipt
-
- 3461 berichten
- 3474 stemmen
Weinig boeiende aaneenschakeling van Youtube filmpjes. Was wel lekker vlot achter elkaar gemonteerd met wat loungemuziekjes, maar wat er over het algemeen gebeurde deed mij weinig, Jan Alleman geneuzel, kijk ik liever een aflevering Human Planet.
2*tje
cserra
-
- 11 berichten
- 255 stemmen
Bijna waardeloze docu over 'zogenaamd' het leven. Aaneenschakeling van wat al eerder is gezegd yuotube filmpjes, en dan nog niet eens de meest interessante.. zonde van de tijd..
eRCee
-
- 13443 berichten
- 1979 stemmen
Absoluut geslaagd experiment. Want hoewel de film zat zwakke momenten kent, is het bij vlagen toch ook wel erg eerlijk, en leidt het geheel van mensen die hun leven proberen te leven tot een sterk melancholiek gevoel. De opbouw (verloop van een dag) werkt prima en geeft een lijn aan in de film. Slotfragment is een van de besten trouwens. De moeite waard voor elke filmliefhebber.
jipt
-
- 3461 berichten
- 3474 stemmen
Slotfragment is een van de besten trouwens.
eRCee
-
- 13443 berichten
- 1979 stemmen
Vond het heel eerlijk en 'kwetsbaar' (vreselijk modewoord, sorry) overkomen, en waarschijnlijk exemplarisch voor hoe driekwart van de mensen in de westerse wereld zich voelt (getuige facebook, twitter, alle blogs en zelfs deze film), maar kan me voorstellen dat als je dat niet vindt het fragment totaal niet aankomt.
jipt
-
- 3461 berichten
- 3474 stemmen
Kan je je voorstellen hoe erg driekwart van de westerse wereld mij dan totaal niet boeit 
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
YouTube: The Movie!
Dat is wat dit is en zitten we daar op te wachten? Ik was er niet zeker van, maar het project intrigeerde me genoeg om het een kans te geven, al vermoedde ik dat het wellicht wat saai zou worden. YouTube is een interessant medium met vele goede kanten, maar tegelijkertijd zijn het grootste deel van de filmpjes daar nogal saai en vaak ook gewoon irritant. Erg veel tijd besteed ik dan ook niet aan het willekeurig zoeken en kijken van filmpjes op die site. Life in a Day is door YouTube gesponsord (en gek genoeg door Ridley en Tony Scott, namen die ik niet meteen hier kan plaatsen) en het idee om dan een hele film te vullen met korte filmpjes van één dag had gemakkelijk vervelend kunnen uitpakken.
Mensen die dit lezen hebben waarschijnlijk allang mijn cijfer gelezen en weten dat ik het allesbehalve vervelend vond. Sterker nog, ik durf zelfs te zeggen dat ik geen enkel moment niet met de volle aandacht gekeken heb. Zelden wist ik zo snel dat ik vijf sterren zou uitdelen. Vel films moeten zich eerst helemaal opbouwen en kunnen overal nog de fout ingaan, maar toen Life in a Day eenmaal op gang was kon er eigenlijk moeilijk nog iets mis gaan. Tijdens het kijken heb ik regelmatig geglimlacht, me soms verbaasd, zag ik af en toe iets verontrustends en heb ik een aantal keer met een brok in de keel gezeten. Dit is een film die het woord "Life" in zijn titel dubbel en dwars verdient.
Hoe beschrijf je de impact van zo'n film als deze. Het is enorm lyrisch, met name in enkele wat meer poëtische stukken waarin een aantal beelden die vaak op de een of andere manier verbonden zijn achter aan een sterk stukje muziek gemonteerd zijn. De manier waarop de beelden elkaar aanvullen, op elkaar reflecteren en het idee van een verenigde wereld geven is onbeschrijfelijk krachtig. Een simpel voorbeeld is de afwisseling van een jonge, Amerikaanse vrouw die op skype met haar militaire man die gestationeerd is in Afghanistan praat met het verhaal van een Afghaanse journalist die de mooie, vredige kant van zijn land wil laten zien. Als je het in de film ziet ligt de link tussen de twee filmpjes voor de hand, maar zou een schrijver er ooit opgekomen zijn. Je kunt er zelfs een krachtig statement over de absurditeit van de oorlog uit halen.
Maar ik dwaal af, net als de film. Die meer openlijk lyrische sequenties, zoals die waar allerlei beelden rond het thema water (of ontwaking, of angst, of geboorte, enz.) aan elkaar verbonden worden zijn van bijzonder meeslepende schoonheid. Wat mij het meest raakte denk ik was dat het allemaal gemaakt is met behulp van zo ontzettend veel verschillende bronnen. Dit zouden pareltjes van scènes zijn geweest in iedere film, maar dat je zoiets kunt maken van wat in feite een bij elkaar geraapt zooitje amateurfilms is maakt het alleen maar knapper. Enorm veel respect voor editor John Walker. Dat moet een gigantische taak zijn geweest.
Het is ook belangrijk om op te merken dat ik de meeste van deze fragmenten op YouTube geen blik waardig zou keuren. Slechts enkele ervan zouden een eigen film waardig zijn, met name die Koreaanse man die de wereld rondfietst. En alleen de ramp bij de Love Parade in Duisburg kun je wereldnieuws noemen. Maar zou ik werkelijk een 15-jarige jongen willen zien die zichzelf voor het eerst scheert. Nee, daar ben ik heel eerlijk in. Maar zo in de sleur van deze film genomen wordt het ineens een bijzonder aandoenlijk, klein portret dat toch wel een warme glimlach van me wist te verdienen. Ja, dit zijn kleine momenten, vaak banale onbenulligheden, maar waarom wordt het hier allemaal zo fascinerend? Ik denk dat dit komt doordat we hier een film te zien krijgen die een enorm deel van alle facetten van het leven weet te vangen en ze in een keer allemaal toont, met veel afwisseling voor de veelzijdigheid van alles wat er op deze planeet te vinden zijn. Dat het om kleine momenten draait is gewoon helemaal raak, want het leven draait nou eenmaal voor het grootste deel om kleine momenten. Maar in Life in a Day wordt het kleine episch. Dat is wat mij zo raakt.
De kracht van de film wordt nog het best geïllustreerd door mijn favoriete scène, namelijk de slotscène. Hierin verteld een jonge vrouw hoe ze hoopte dat deze dag iets bijzonders zou brengen dat ze voor dit project kon vastleggen. Uiteindelijk is er niets gebeurt en heeft ze de hele dag zelfs moeten werken. Dit inspireert een monoloog over hoe weinig bijzonder ze is, maar toch gezien wil worden. Dit soort filmpjes zijn van het soort die ik op YouTube doorgaans meteen afzet. Narcistisch zelfbeklag vind ik het dan (ik ben ook niet het type die ieders Facebookprofiel in de gaten houd). Hier is het enorm ontroerend, omdat we zojuist net naar een verzameling mensen gekeken hebben die vaak weinig gedaan hebben en niet bijzonder zijn, maar die nu even een prestatie leken te leveren. Deze laatste monoloog is de perfecte afsluiter van deze documentaire, omdat het onbedoeld een eerbetoon wordt aan alle onbelangrijke momenten in het leven. En nu de grootste stap van mijn recensie: deze scène benadrukt de existentiële dimensie van Life in a Day. Wat is er meer existentieel dan een film over mensen die hun bestaan willen tonen door een filmpje in te zenden naar dit project? Het narcisme wordt tevens weggewerkt doordat de uiteindelijke film door anderen gemaakt is, door personen die de fragmenten wisten te plaatsen en er iets eigens van maakten.
Een serieus minpunt kan ik niet noemen, maar eigenlijk had alleen de montage hier kunnen falen of Kevin MacDonald had teveel moeten gaan voor filmpjes vol zelfbeklag of komische daden. Gelukkig hebben veel mensen sterke momenten ingezonden. Toch ontbreken er twee alledaagse dingen: er wordt niemand vermoord (wel dieren overigens, maar geen mensen) en er zit geen seks in. Daar kan ik mee leven, want anders was Life in a Day een snuff-movie of een pornofilm geworden en ik kan maar al te goed begrijpen dat men die labels wilde vermijden. Doordat er voor een zaterdag gekozen is zijn er ook geen schoolscènes, maar ook die mis ik niet specifiek. Geen film kan alles bevatten. Deze komt ook nog lang niet in de buurt, maar het is wel één van de beste pogingen.
Het is alweer een tijdje geleden dat een film zo'n enorme impact op me maakte.
5*
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11080 stemmen
Prachtig en uniek document samengesteld uit 4500 uur aan beeldmateriaal gefilmd op 24 juli 2010 door iedereen en overal ter wereld. Een origineel idee waarin de mensheid anno 2010 in al zijn schoonheid en gruwelijkheid voorbij komt. Gelukkig zit er ook een mooie structuur in de montage waardoor het zeker geen onsamenhangend geheel van losse fragmenten wordt. Globaler en tegelijkertijd persoonlijker als dit zal een documentaire niet snel worden. Ontroerend mooi.
Askikker
-
- 620 berichten
- 2656 stemmen
Dit is deel één, en er zullen nog wel tig delen gaan volgen.
Geeft niks; een simpel concept, dat best goede film op kan leveren.
Knap overigens hoe het geheel tot een coherente film gemonteerd is, terwijl er toch allerhande verschillende cameras gebruikt zijn. De muziek eronder was niet mijn ding, en eigenlijk had ik weinig binding met de personen uit de film, vaak nogal doorsnee.
Túúrlijk vond ik lang niet alles interessant, ik werd redelijk beroerd van die vervelende huwelijksscenes, nog vervelendere kinderen, een puistige puber die zich scheert en tandenpoetsende ochtendsmoelen.
Daar stonden dan weer pareltjes tegenover als de homo die zn oma belt, de ''kleine'' hamburgers, de getatoueerde acrobaat of de Koreaanse fietser.
tboezem
-
- 194 berichten
- 549 stemmen
Zéér mooie film!
En mensen die claimen alleen geraakt te worden door bijzondere zaken: iets bijzonders verzinnen en er een film over maken lijkt me vele malen makkelijker dan iets alledaags bijzonder weergeven. Dat heeft deze film nou juist zo knap gedaan.
Zeriel
-
- 1395 berichten
- 2640 stemmen
Aardig project, goed aan elkaar geplakt. Maar echt bijzonder werd het niet. Minpuntjes; de weeige muziek, en de dominantie van het engels, zo is het teveel een angelsaksisch document geworden, aangelengd met bijdragen andere culturen.
Echt interessant wilde het maar niet worden, te fragmentarisch natuurlijk. Een gemiddelde aflevering van http://metropolistv.nl/nl/, waar het concept wel wat van weg heeft. is interessanter.
N.B. Werd er niet geneukt op die dag....?!
stormhond
-
- 21 berichten
- 382 stemmen
I want people to know that I'm here.
Geslaagd experiment. Waarschijnlijk net zoals hieronder wordt vermeld een van de mooiste documentaires die ik ooit heb gezien. Nu ben ik niet zo'n docu-fan, ik probeer het sinds een paar maanden geleden een beetje op te pakken. Onderwerpen waren meestal beperkt over milieu en dieren zaken, maar dit zag ik al een jaar geleden bij de DWDD en ik herkende hem nog steeds, vandaar dat ik hem de kans wilde geven: en met succes.
Het mooie aan de docu is, is dat er zoveel variatie in zit. Zo kan je onmogelijk zeggen dat iets van 1 kant wordt belicht, omdat het maar liefst in 192 landen, jong, oud, bejaard, ziek, gezond, dik of dun, hetero, homo, homohater, rijk en arm, moeder of wilt-moeder-zijn, gelukkig of depressief... Het wordt in elke soort en maat opgenomen, met de nieuwste camera's, of met een mobieltje. Het is grappig, serieus, mooi, lelijk, herkenbaar, in zoverre beschamend, troostend, ontroerend en walgelijk. 24 juli heeft alles. Variatie is denk ik het juiste woord wat deze film omschrijft.
Ik vond het vooral erg leuk om te zien dat dat de film ondanks variatie toch specifiek 1 verhaal verteld. Zo verandert de samenhorigheid, het opstaan en voor je gezinnetje zorgen, naar werk gaan, naar verschil. De docu laat zijn mening vrij rond lopen. Waarom kan ik bijvoorbeeld lachen om een klein jochie die i.p.v. naar school gaat schoenen moet poetsen, in een krottenwijk woont en waarschijnlijk zijn moeder is verloren? Maar waarom kan ik dan ontroerd worden door een monoloog van een depressieve maar zo herkenbaar meisje (ik heb het over de laatste beelden). Het is allemaal zo dubbel en op het eind komen alle verhalen zo mooi bij elkaar en voel je je echt in connectie met ''de wereld'' dat het (waarschijnlijk ook symbolisch bedoelt) als een achtbaanrit aanvoelt.
Dit heeft alles. Inhoudelijk en audiovisueel is het eigenlijk alles behalve kwalitatief goed. Er worden bv. oppervlakkige vragen gesteld (3 in de hele film!) en er worden geen dingen onderzocht of iets dergelijks. Ik vond dit juist positief uitpakken voor de film, het is dan wel niet zo goed op kwalitatief gebied: het is wel bijzonder en kenmerkt wel de tijd waar we in leven. Ook is het mooi om te zien dat alle losse verhalen, alle losse beelden toch een verhaal vertellen wat inhoudelijk zoveel op elkaar lijkt.
Je mag je dan wel uniek voelen, we zijn eigenlijk allemaal hetzelfde.
4,5 ster
Zeer mooi verwoord, je hebt bijna alles te pakken wat er in deze film gezegd wordt. Ikzelf ging deze film ook kijken met het idee van; óf het is een topper, óf het is een flop. Voor mij is dit absoluut het eerste geworden. De film is niet gemaakt om je alleen te vermaken; het is een film (daarom ook documentaire genoemd), die je in anderhalf uur de wereld laat zien hoe die op dit moment is. Van alle aspecten, geweldige momenten (geboorte van kinderen, bruiloften, hels gelukkige kinderen) tot aan afschuwelijke dingen, die niet vergeten mogen worden (het loveparade-fiasco, bosbranden, kinderarbeid, de manier waarop koeien geslacht worden).
Naar mijn mening laat deze film de wereld echt zien zoals die is. Het is niet 'zomaar' een compilatie van youtube filmpjes, en het mooiste vind ik ook nog wel aan deze film dat het allemaal in 1 dag gebeurd is. Als je deze film bekijkt, besef je pas wat er allemaal wel niet in één dag gebeurd in de wereld.
Het enige minpuntje aan deze docu vind ik persoonlijk, is dat het soms wat vlotter had gemogen (ik vond het bijvoorbeeld erg veel bevallingen bevatten) en een wat duidelijkere verhaallijn had mogen hebben. Voor de rest: geweldig. 4,5* daarom.
Ten slotte wil ik nog zeggen dat ik misschien nog wel het beste aan deze film lijkt, is om hem over 20 of 30 jaar terug te zien, en je dan te beseffen wat er wel niet allemaal veranderd is in de wereld. Veel van deze plaatjes zul je namelijk over 30 (of 50, of 100) jaar niet meer zien. Denk bijvoorbeeld aan kanker, denk aan de manier waarop koeien geslacht worden en denk aan de schoenenpoetsende kinderen.
Al met al, prachtfilm. Ik had graag gewild dat er 30 jaar geleden ook al een soortgelijke film geschoten zou zijn.
Pre- en sequels

Life in a Day 2020
2021
1 reactie
Het laatste nieuws

Eerste teaser en releasedatum onthuld van de goed beoordeelde horrorserie 'FROM'

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland
Bekijk ook

Samsara
Documentaire, 2011
45 reacties

Hævnen
Romantiek / Drama, 2010
115 reacties

Welcome to the Rileys
Drama, 2010
92 reacties

Mandela: Long Walk to Freedom
Biografie / Drama, 2013
48 reacties

Pina
Muziek / Documentaire, 2011
46 reacties

Phoenix
Drama, 2014
25 reacties
Gerelateerde tags
daily lifenon fictionclip show angsttalking to the camera nonlinear timelinepoetic documentary
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.


