• 15.943 nieuwsartikelen
  • 178.894 films
  • 12.262 series
  • 34.061 seizoenen
  • 648.930 acteurs
  • 199.231 gebruikers
  • 9.386.897 stemmen
Avatar
 
banner banner

One Flew over the Cuckoo's Nest (1975)

Drama | 133 minuten
4,20 6.766 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 133 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Milos Forman

Met onder meer: Jack Nicholson, Louise Fletcher en Danny DeVito

IMDb beoordeling: 8,6 (1.150.094)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 15 april 1976

Plot One Flew over the Cuckoo's Nest

"If he's crazy, what does that make you?"

McMurphy denkt dat hij onder het werken in de gevangenis uit kan komen door te doen alsof hij gek is. Zijn plan keert zich echter tegen hem wanneer hij naar een inrichting wordt gestuurd. Hij probeert de plek wat levendiger te maken door het spelen van kaarten en basketbal, maar de hoofdzuster zit hem telkens op de huid.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Randle Patrick McMurphy

Billy Bibbit

Nurse Mildred Ratched

Orderly Turkle

Chief Bromden

Dr. John Spivey

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Hannibal

Hannibal

  • 9359 berichten
  • 3282 stemmen

diddledidoo schreef:

Misschien een hele stomme vraag (ik bied hierbij meteen mijn excuses aan:D) maar, is deze film nou zwart wit? Op imdb zie ik enkel zwartwitfoto's?

Er zijn meer sites als IMDB. KIJK HIER.

Kleur dus.


avatar van diddledidoo

diddledidoo

  • 239 berichten
  • 0 stemmen

Dank je wel voor de info!!


avatar van Chrisjuh

Chrisjuh

  • 48 berichten
  • 314 stemmen

Prachtige film! Ik heb hem wel even laten bezinken nadat ik hem gezien had. Hij maakte erg veel indruk! Het vreemde was dat ik hem erg traag vond vorderen, maar op de een of andere manier bleef hij me toch constant boeien...

Geweldig acteerwerk (van alle acteurs!), en een prachtig verhaal. Ook het einde past precies bij hetgeen wat ze duidelijk willen maken vind ik.

4,5 *


avatar van G3m3n!

G3m3n!

  • 5 berichten
  • 4 stemmen

Boek is veel beter dan de film, 2 sterren


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74673 berichten
  • 5984 stemmen

Wat is er zoveel beter aan het boek dan? En waarom vind je de film niet goed?


avatar van kos

kos

  • 46706 berichten
  • 8863 stemmen

Ik vind het boek ook beter hoor.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74673 berichten
  • 5984 stemmen

Waarom?

Hoe dan ook. Het doet niks af aan het feit dat dit een van de best gemaakte films ooit is. Daar kun je niet omheen.


avatar van kos

kos

  • 46706 berichten
  • 8863 stemmen

Ik vond in het boek meer psychologische spanning zitten en eigenlijk trekt Nicholson's acteerwerk (hoe geweldig ook) toch iets teveel de aandacht naar zich toe.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2084 stemmen

Boeken met films vergelijken vind ik appels met peren vergelijken. Tuurlijk kan je wel zeggen of de film of het boek de meeste indruk op je maakte, maar wat betreft 'beter' staan boeken en films i.m.o. kompleet los van elkaar.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Helemaal mee eens.


avatar van kos

kos

  • 46706 berichten
  • 8863 stemmen

Da's makkelijk praten, als je eerst het boek leest en vervolgens de film kijkt en er is een verschil in intensiteit en in hoe het verhaal op je overkomt, kun je niet anders dan gaan vergelijken.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Ja, de meeste zullen gelijk gaan vergelijken. Al zit dat bij mij niet zo. Want als je leest kan je met je fantasie voorstellingen maken die met film gewoon niet te halen zijn. Of de verfilming moet in een animatievorm uit komen. En als je het boek leest wil je het liefst dat het voldoet aan hoe het in jouw hoofd afspeelde. En dan kan het al heel snel tot een teleurstelling uitdraaien. Door eerst het boek te lezen kan dat meewegen in de eindscore en ik zie ze daarom dus los van elkaar.


avatar van Benninf

Benninf

  • 265 berichten
  • 434 stemmen

Je moet ook geen boeken lezen, maar alleen films kijken!


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Ik hou niet van boek-film vergelijkingen. Het is logisch dat het boek vaak beter is, omdat ze meer uitlegtijd hebben. Een film wordt geacht naar drie uur toch wel eens een keer te eindigen. Daarbij werken sommige dingen in boeken wel, maar in films niet. Je moet gewoon kijken naar de keuzes die er door de filmmakers gemaakt zijn en kijk of ze juist waren.

Bij One Flew over the Cuckoo's Nest heb ik het boek niet gelezen, maar de film is een waar meesterwerk. Vooral die scene waarin McMurphy naar een leeg tv-scherm zit te staren en een honkbalwedstrijd nadoet en die basketballessen aan Chief zijn geweldig.


avatar van focus

focus

  • 23 berichten
  • 19 stemmen

Een topfilm naar mijn mening.. 5 *


avatar van nathan_666

nathan_666

  • 274 berichten
  • 0 stemmen

prahtige film met briljante acteerprestaties en geweldige scene's.

_o_ _o_ _o_ _o_

4.5*


avatar van JP

JP

  • 620 berichten
  • 262 stemmen

komende maand keuzedvd bij dvdvalley...


avatar van JP

JP

  • 620 berichten
  • 262 stemmen

naar ik vernomen heb is dit zelfs de dubbeldvd waar je in de winkel toch nog 15E voor betaald...


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74673 berichten
  • 5984 stemmen

berichten over DVD valley verplaatst naar dvd valley forum topic.


avatar van Remi

Remi

  • 6720 berichten
  • 0 stemmen

Ik ken geen betere film met Jack Nicholson!

En hij heeft genoeg andere goeie films.

Ik vind dat je wel wat van deze film kan leren.

4.5 *


avatar van Don CaPoNe

Don CaPoNe

  • 6 berichten
  • 13 stemmen

ik heb deze 1 x gezien... lang geleden, maar graag nog een x.... top film, Nicholson ijzersterk!!1


avatar van T_fuckin_montana

T_fuckin_montana

  • 209 berichten
  • 290 stemmen

Hele goede film maar je moet er wel voor in de stemming zijn ik vindt hem soms wel wat langdradig. Ik vindt jack nickolson als the joker in Batman, nog steeds op zijn best


avatar van xangadix

xangadix

  • 1618 berichten
  • 4503 stemmen

About Schmidt nog niet gezien..?


avatar van Carow

Carow

  • 105 berichten
  • 122 stemmen

Volgens mij is hier ook een boek van... ik dacht dat ik zoiets had gelezen iig. En eentje zag ze vliegen van Ken Casey dacht ik. Wel een leuk boek. Hoop dat film ook goed is.


avatar van xangadix

xangadix

  • 1618 berichten
  • 4503 stemmen

Ken Kesey heeft OFOTCN geschreven ja...


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Carow schreef:

Volgens mij is hier ook een boek van... ik dacht dat ik zoiets had gelezen iig. En eentje zag ze vliegen van Ken Casey dacht ik. Wel een leuk boek. Hoop dat film ook goed is.

Deze film is inderdaad gebaseerd op een boek met dezelfde naam als de film. Hie het boek in het Nederlands heet weet ik niet. Ik heb het nooit gelezen in ieder geval.


avatar van Carow

Carow

  • 105 berichten
  • 122 stemmen

En eentje zag ze vliegen ... zei ik toch.


avatar van Elsenburg

Elsenburg

  • 113 berichten
  • 67 stemmen

Kan iemand ff uitleggen wat die titel precies in houdt, ik kan wel wat verzinnnen, met de maatschappij in een notendop en dat je daar dan als kijker over heen gevlogen wordt ofzo, maar er moet een betere verkalring zijn

alvast bedankt


avatar van gemaster

gemaster

  • 1005 berichten
  • 2723 stemmen

Zie pagina 11.


avatar van kijkert

kijkert

  • 3584 berichten
  • 0 stemmen

gemaster schreef:

Zie pagina 11.

Hier (http://www.filmsite.org/onef.html) een iets andere verklaring:

The film's title was derived from a familiar, tongue-twisting Mother's Goose children's folk song (or nursery rhyme) called Vintery, Mintery, Cutery, Corn. The ones that fly east and west are diametrically opposed to each other and represent the two combatants in the film. The one that flies over the cuckoo's nest [the mental hospital filled with "cuckoo" patients] is the giant, 'deaf-mute' Chief:

Vintery, mintery, cutery, corn,

Apple seed and apple thorn;

Wire, briar, limber lock,

Three geese in a flock.

One flew east,

And one flew west,

And one flew over the cuckoo's nest.