Genre: Drama
Speelduur: 133 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Milos Forman
Met onder meer: Jack Nicholson, Louise Fletcher en Danny DeVito
IMDb beoordeling:
8,6 (1.150.176)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 15 april 1976
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Woensdag 18 maart in één bioscoop (Uden) (re-release)
Plot One Flew over the Cuckoo's Nest
"If he's crazy, what does that make you?"
McMurphy denkt dat hij onder het werken in de gevangenis uit kan komen door te doen alsof hij gek is. Zijn plan keert zich echter tegen hem wanneer hij naar een inrichting wordt gestuurd. Hij probeert de plek wat levendiger te maken door het spelen van kaarten en basketbal, maar de hoofdzuster zit hem telkens op de huid.
Externe links
Acteurs en actrices
Randle Patrick McMurphy
Billy Bibbit
Nurse Mildred Ratched
Martini
Dale Harding
Orderly Turkle
Max Taber
Chief Bromden
Dr. John Spivey
Ellis
Reviews & comments
gemaster
-
- 1005 berichten
- 2723 stemmen
Prachtige film, maar wat betreft het einde Hij krijgt een lobotomie-behandeling, wat inderdaad betekent dat er een stukje van de hersens wordt weggehaald waardoor de persoon in kwestie een kasplantje wordt. Het heeft dus helemaal niks met electroshock te maken.
Voor de rest: Wereldfilm, absoluut topacteerwerk, vertederende momenten, een lekker verhaal en natuurlijk de überbitch! 4,5 ster.
feanaro surion
-
- 5765 berichten
- 1770 stemmen
Haha, het eerste bericht dat je hier krijgt het leek mij nogal onzin maar nu snap ik waarom het verstuurd word:
Een extra waarschuwing voor het geval je jonger dan 18 bent: Op MovieMeter zitten we niet te wachten op nietszeggende reacties als "vet cool man!", of "eg wel de bom". Een taalfoutje is natuurlijk absoluut niet erg, maar probeer normaal mee te discussiëren.
Probeer normaal mee te discussiëren. Ik zeg ook niet altijd waarom ik iets vind en dat hoeft ook niet, maar zeg dan in ieder geval iets meer dan FUCKING GOOD!
Ik vind dit een goede film omdat het redelijk rustig begint en het daarna steeds erger word(vooral de laatste tien minuten)
Ik bleef de hele film geboeid en zag ook dat er echt goed geacteerd werd maar toch vond ik het niet heel erg toen hij op het eind dood ging, de dood van Billy vond ik veel erger. 4****
Benninf
-
- 265 berichten
- 434 stemmen
Kijk eens op pagina 6, daar had ik al een reactie gegeven met een korte toelichting waarom ik de film zo goed vind. Ik had hem later nog een keer gezien en vond de film weer helemaal super en daarom kon ik het niet laten om dat hier nog eens eventjes te uiten 
Engine-339
-
- 54 berichten
- 50 stemmen
Wordt die lobotomie-behandeling nog steeds gebruikt of is die totaal afgeschaft?
feanaro surion
-
- 5765 berichten
- 1770 stemmen
Kijk eens op pagina 6, daar had ik al een reactie gegeven met een korte toelichting waarom ik de film zo goed vind. Ik had hem later nog een keer gezien en vond de film weer helemaal super en daarom kon ik het niet laten om dat hier nog eens eventjes te uiten 
sorrie, ik ergerde me maar onterecht blijkt.
gemaster
-
- 1005 berichten
- 2723 stemmen
Wordt die lobotomie-behandeling nog steeds gebruikt of is die totaal afgeschaft?
Ik ben al een tijdje niet meer in een gekkenhuis geweest, dus ik zou het zo 1,2,3 niet weten.
sjostie
-
- 11 berichten
- 74 stemmen
Ik heb stage gelopen in de psychiatrie en de lobotomie behandeling is echt achterhaald.
Deze film geeft op meesterlijke wijze weer hoe de wereld een tijd geleden in elkaar zat. Dit is mijn idee. Er werd sterk gedacht in hokjes en er was gewoon geen hokje waar McMurphy in pastte. Hij wordt dan in een psychiatrische instelling geplaatst, waar hij de boel op stelten zet. Ze krijgen hem ook daar niet klein en besluiten uiteindelijk tot een lobotomie, doordat McMurphy toch doodgaat houdt hij de eer aan zichzelf. Ik vind het een mooi einde
Ik denk dat de film in sommige opzichten een overdreven versie van de realiteit is, maar dat maakt de film wel heel sterk.
WB
-
- 1618 berichten
- 2669 stemmen
Wat een goeie film! Ik zie em dan 29 jaar te laat, maar is er zeker niet minder op geworden! Alle acteurs spelen voortreffelijk, en de debuterende Christoffer Lloyd speelt ook echt briljant! En die Indiaan is ook echt grappig
Dit is echt een must have, en raad ik iedereen aan om te huren of te kopen! Kocht de Special Edition voor 11 Euro bij Van Leest! Geen geld voor zo'n film...
van 4,5 naar 5 sterren...
belber
-
- 40 berichten
- 10 stemmen
Dijk van een film
Nu denk ik 6 keer gezien en blijft goed...
5 sterren
Mc
-
- 1006 berichten
- 2092 stemmen
... ... ... ... woorden schieten tekort, een prachtige film. Veel gelachen!! Nicholson speelt geweldig...
****
wavanbuuren
-
- 4228 berichten
- 1334 stemmen
Soms viel school nog wel een beetje mee "vroeger"
Ik kan me ergere lessen herinneren dan tijdens de les naar One flew kijken.
Schitterende film met een welverdiende 4,5*
Arnimus Prime
-
- 6 berichten
- 23 stemmen
Vorige week eindelijk voor de eerste keer gezien en er de hele avond stil van geweest. Deze film heeft alles!
AHWA
-
- 16922 berichten
- 1293 stemmen
Woensdag komt ie op tv. Nu wil ik hem echt zien.
Don Gertus
-
- 1543 berichten
- 0 stemmen
Net op mijn eerste dag van school op tv.
WB
-
- 1618 berichten
- 2669 stemmen
Eerlijk gezegd vind ik dat het genre ook veel komedie bevat. Heb af en toe erg gelachen namelijk. Dus op zich ist een drama/komedie 
Onder het genre drama zie ik namelijk weinig humor...
Kan aan mij liggen uiteraard...
sn@ke
-
- 2077 berichten
- 888 stemmen
Masterpiece met Nicholson in een fenomenale rol. Hij speelt hier met verve zijn rol van de rebel in het systeem die zich laat gek verklaren. In one flew over the cuckook's nest worden tragiek en humor op een verbluffende manier gecombineerd. De gekken worden gespeeld door beloftevolle acteurs ... die akelig geloofwaardig hun rol vertolken. De film klaagt de toestanden in de instellingen van weleer aan... gezien zijn tijdsgeest moet de film voor z'n tijd ontzettend verruimend geweest zijn. Het einde greep me aan , het maakte alles compleet .... Moet je gezien hebben...
10/10
jb
-
- 35 berichten
- 295 stemmen
Een prachtige, indrukwekkende film. Hij is gemaakt door Tsjech Milos Forman en was tijdens het communisme verboden in Tsjechië. Het speelt zich af in psychiatrische inrichting, maar je kan daarbij ook denken aan toenmalige situatie in Tsjecho-Slowakije, waar iedereen, die niet voldeed aan hun idealen, genadeloos werd afgestraft.
Maar dat begrijpen misschien alleen mensen, die dat hebben meegemaakt, het regime was echt een “gekkenhuis”.
Het einde kon niet beter.
5 sterren.
braambes
-
- 559 berichten
- 1356 stemmen
Ik denk niet dat dit de bedoeling was van Forman om die lijn door te trekken naar het verhaal, vergeet niet dat het verhaal niet van zijn hand komt. Vind de vergelijk ook ietwat vergezocht.
jb
-
- 35 berichten
- 295 stemmen
Ik denk niet dat dit de bedoeling was van Forman om die lijn door te trekken naar het verhaal, vergeet niet dat het verhaal niet van zijn hand komt. Vind de vergelijk ook ietwat vergezocht.[/quote]
Hij heeft wel deze verhaal gekozen. Ik ken Milos Forman niet persoonlijk, ben wel zijn landgenoot en ken zijn afschuw tegen toenmalige regime. Kan ik me niet voorstellen, dat hij de lijn niet in zag.
Sowieso goede film, ook als dat gaat alleen maar om het leven in een psychiatrische inrichting.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Weer herzien zodat ik vanmiddag wat conversatiestof heb als ik Milos ontmoet. Draait ook een retrospectief van Milos waar ik heel benieuwd naar ben 
lazaroni_86
-
- 161 berichten
- 150 stemmen
ik heb deze film een keer op tv gezien maar niet helemaal 10 minuten of zo ik had geen tijd volgens de stemmen moet ik deze binnenkort zeker even bekijken ik ben erg nieuwsgierig naar deze film. 
snoezelke
-
- 62 berichten
- 67 stemmen
dit wordt een klassieker genoemd en staat op 7 in de top 10 van beste films door de moviemeterstemmers.
met recht en reden.
de prent is 29 jaar oud maar blijft boeiend en intrigerend.
paar erg straffe scenes,leuk om devito en loyd in hun eerste rollen te zien en een brilliante rol van nicholson als rebel.
verdiende 4 sterren.
MASTERF
-
- 8 berichten
- 5 stemmen
VOLLEDIG GEREMASTERED IN DOLBY DIGTAL 5.1
NIEUWE DIGITALE OMZETTING VAN GERESTAUREERDE ELEMENTEN.
Briljante film met recht op no: 7 (kon ook nog hoger)4,5*.
Epitaph
-
- 466 berichten
- 3440 stemmen
Geweldige movie vol met humor,drama & briljant acteerwerk.Een dikke 5*****
Pacino88
-
- 608 berichten
- 1483 stemmen
Ja,zeker een masterpiece.Bij het einde schrok ik wel even,maar Chief wilde hem alleen maar uit zijn lijden verlossen.De film was dus helemaal niet traag (wat sommige beweren),leuke scenes met de gekken ook.
die scene met die gozer die zijn sigaretten wilt
4,5*
diddledidoo
-
- 239 berichten
- 0 stemmen
Misschien een hele stomme vraag (ik bied hierbij meteen mijn excuses aan:D) maar, is deze film nou zwart wit? Op imdb zie ik enkel zwartwitfoto's?
Gerelateerd nieuws

Dramafilm ‘One Flew Over the Cuckoo’s Nest’ met Jack Nicholson vanavond (5 maart) uitgezonden op televisie

De drie beste films van drievoudig Oscarwinnaar Jack Nicholson

Netflix heeft flinke vinger in de pap bij top tien best bekeken streamingfilms

Netflix deelt trailer prequel-serie 'One Flew Over The Cuckoo's Nest'
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

The Green Mile
Drama / Fantasy, 1999
3.859 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

C'era una Volta il West
Western, 1968
2.820 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








