- Home
- Films
- Hodejegerne
- Filtered
Genre: Thriller / Misdaad
Speelduur: 100 minuten
Alternatieve titel: Headhunters
Oorsprong:
Noorwegen / Zweden / Denemarken / Duitsland
Geregisseerd door: Morten Tyldum
Met onder meer: Aksel Hennie, Nikolaj Coster-Waldau en Synnøve Macody Lund
IMDb beoordeling:
7,5 (110.919)
Gesproken taal: Deens, Engels, Noors en Russisch
Releasedatum: 12 april 2012
On Demand:
Bekijk via Prime Video
Bekijk via Viaplay
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Hodejegerne
"The hunt is on."
Roger is een man die het allemaal lijkt te hebben: hij is de meest succesvolle headhunter van Noorwegen, is getrouwd met de mooie galeriehoudster Diana en woont in een prachtige villa. Hij leeft echter boven z’n stand. Om z’n levensstijl te kunnen volhouden steelt hij kunstwerken. Op de opening van een nieuwe galerie stelt z’n vrouw hem voor aan Clas Greve. Deze laatste is niet alleen de perfecte kandidaat voor de positie van CEO van het GPS-bedrijf Pathfinder waar hij momenteel voor werkt, maar tevens bezit hij ook een zeer waardevol schilderij. Roger ziet z’n kans om financieel onafhankelijk te worden en bereidt z’n grootste slag ooit voor. Hij raakt echter al snel verwikkeld in problemen - en het zijn geen financiële problemen die hem ditmaal dreigen te nekken. De jacht is geopend.
Externe links
Acteurs en actrices
Roger Brown
Diana Brown
Clas Greve
Lotte
Lander
Natasja
Brede Sperre
Ove Kjikerud
Stig
Brugd
Video's en trailers
Reviews & comments
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Half punt aftrek voor het overleven van het auto ongeluk. Dermate zwaar ongeluk en dan heelhuids eraf komen, zat me beetje dwars.
Oke het is wel een Volvo heh
maar inderdaad, nogal stupide dat hij zo uit het wrak kan komen en rationeel kan handelen. En vraag je je ook af hoe (snel) hij z'n haar eraf gaat krijgen, ligt er keurig netjes een scheer-setje, huh?En zo zitten er meer dubieuze dingetjes in Hodejegerne maar omdat alles met zo'n lekkere sneltreinvaart op je af wordt geschoten gaat je aandacht alweer uit naar de volgende scene. Neemt niet weg dat het soms wel erg ver doorslaat, en zo'n Clas die ook nog een of andere super-marinier was, hm.
Verder wel een lekker filmpje voor de doordeweekse avond dankzij het hoge tempo en een paar spannende momenten zoals in het schijthok, maar niet meer dan dat, vind het ook wel erg 'clean' geschoten allemaal.
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Frisse, vlotte actiethriller over een plannetje dat volledig de mist ingaat. Het zal niemand verbazen met de vroege openbaring van Greve's achtergrond. Iets dat dus wel eens interessanter verfilmd is en de plot heeft enkele haken en ogen die wenkbrauwen kunnen doen fronsen, maar het tempo houdt het redelijk op koers en via een komisch randje rondom de hoofdpersoon weet het zich te onderscheiden. Een verwaand, zelfzuchtig patsertje dat fysiek en mentaal flink door de mangel wordt gehaald. Levert enkele in het oog springende scènes op. Spijtig dat hij er uiteindelijk mee weg komt.
blurp194
-
- 5502 berichten
- 4197 stemmen
Super grappige thriller. En erg fris ook, heel origineel. Meer dan genoeg om om te lachen, en de ene verrassing in het plot na de andere. Erg sterk. Aksel Hennie heeft inderdaad iets van Christopher Walken - dezelfde rilblik.
Goed.
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
De hoofdrolspeler in deze Headhunters kende ik al van andere Noorse films en ik mag hem wel. Ook in deze film zet hij een goede rol neer en is hij voor mij het hoogtepunt van de film. Een film die me kon bekoren, maar naar mijn mening zoveel plotgaten en toevalligheden kende dat het etiket topper zeker niet op z'n plek is.
Toch zijn sommige scenes erg goed en zorgt de muziek voor wat extra spanning. Toch verschilt deze Noorse thriller weinig van de standaard Hollywood-producties.
Daarvoor is deze film niet onderscheidend genoeg.
Voldoende dan maar.
3*
skip
-
- 228 berichten
- 235 stemmen
Misdaadthriller van hoog niveau, opvallend hoe deze film de balans weet te vinden tussen harde acties en rust. Aksel Hennie zet de rol van Roger heel goed neer en je blijft je verbazen over hoe groot dat kleine mannetje eigenlijk is. Kortom een geweldige film die je geen moment zal vervelen.
Sergio Leone
-
- 4413 berichten
- 3096 stemmen
Goed.
De eerste 10 minuten (en laatste 5 minuten) zijn erg Amerikaans en twijfelachtig.
Alles wat daar tussen zit is van een heel ander soort cinema en kijkt veel beter weg. Het plot wordt aan een stevig tempo afgewerkt en kent een hoop onvoorspelbare doch ongeloofwaardige twists. Strakke scènes worden afgewisseld met lugubere taferelen. De komische noot is ook nogal een zwarte en zal niet iedereen kunnen smaken.
Het einde waarin Roger zijn oude leventje terug kan oppakken vind ik helaas een misser van formaat. Hij leeft boven z'n stand, maar toch wordt hij afgeschilderd als goeierik.
Aksel Hennie begint wat twijfelachtig, maar groeit naarmate de film vordert. Wie niet moet groeien is Nikolaj Coster-Waldau, overigens de reden waarom ik deze film wilde zien. Naast een serieuze dosis charisma beschikt hij ook over een uitgebreid bereik. Hij zet hier een zeer geslaagd personage neer.
Headhunters is qua vormgeving vergelijkbaar met thrillers uit Hollywood. Toch verschilt de stijl in enkele opzichten. Vooral de geweldscènes zijn explicieter, evenwel zonder belachelijk te worden.
Visueel oogt het allemaal strak, iets wat ik bij dit soort thrillers wel goed vind. Het camerawerk is dik in orde en qua sfeer zit het hier dan ook wel goed (behalve dan dat begin en einde...)
Iets waar ik het even moeilijk mee had tijdens het kijken - en wat overigens geheel aan mezelf ligt - is de taal. Of het nu Deens of Noors is, maakt me niet uit, maar het is een taal die ik niet (her)ken en soms vergt dat wel wat aanpassingen als het over intonatie gaat.
Een Amerikaanse remake hoef ik echter absoluut niet voorgeschoteld te krijgen.
3,5
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7272 stemmen
Prima thriller die meer Amerikaans aandoet dan Noors en ongetwijfeld binnenkort een US-remake zal krijgen. En dat betekent dat het voornamelijk non-stop-actie is en dat gaat soms wat ten koste van een echt goed plot of verdieping van de personages.
Onderhoudende yuppie-thriller, maar niet helemaal de klassieker waarop ik stiekem gehoopt had.
Mars4i
-
- 257 berichten
- 1867 stemmen
Gebaseerd op de hoge score hier met hoge verwachtingen begonnen aan deze film. Misschien dat hij daarom wat tegen viel. Alles is gewoon erg ongeloofwaardig. Hij lijkt wel een superman, die onverwoestbaar alles overleeft, messen, kogels en een aanrijding met een vrachtauto en de daaropvolgende val van een clif. En zenders in je haar!? . Misschien neem ik de film wel te serieus. Niet meer dan 3 sterren waard.
Decec
-
- 6743 berichten
- 8588 stemmen
Een goede thriller/misdaadfilm...
Prima verhaal...
Prima acteerwerk...
Mooi HD kwaliteit...
Perfect achtergrond geluid/muziek
(Dolby Digital)...
boozebelly
-
- 1428 berichten
- 1908 stemmen
Best een spannende film die vlotjes wegkijkt, maar de hoge mate van ongeloofwaardigheid maakt dit voor mij absoluut geen topper. Een veel te gelikt plot dat op een gegeven moment bij lange na niet meer serieus valt te nemen.
Je zou zeggen dat alles de hoofdpersoon (Roger) tegenzit, maar feitelijk zit alles hem juist reuze mee, tot aan op het perfecte moment benodigd scheergerei in de wildernis toe. Ik heb zelden iemand met zoveel geluk gezien.
Het acteerwerk is wel goed, door het tempo kijkt de film best aangenaam weg en ik kan ook zeker niet zeggen dat ik me heb verveeld, maar inhoudelijk is het allemaal dus totaal ongeloofwaardig. Overschatte film in mijn optiek.
Kleine 3,0*
Kuzey Tekinoglu
-
- 40 berichten
- 668 stemmen
Lekker filmpje. Eentje die je niet lang zal bijblijven, maar zeer vermakelijk, hoog tempo, mooie Scandinavische setting en een lekker sfeertje.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Prima Noorse thriller met een boeiend en spannend verhaal. Er gebeurt veel, de vaart is hoog, er zitten veel aardige wendingen in en de cast deed het goed (met name dan natuurlijk Aksel Hennie, die ik laatst nog gezien heb in de film "Max Manus". Ik vind hem min of meer de Noorse Rutger Hauer). Ook zit er best veel actie in welke soms lekker bruut is. Al met al een film die zich lekker wegkijkt.
P.S. de scene met het toilet in de bergen was wel fraai (die kon daarna wel een week onder de douche staan
)
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Erg toffe Noorse film, dat grotendeels een spannende thriller is, maar ondertussen zit er hier en daar ook wat scherpe humor verborgen.
We volgen Roger Brown (Engelse ouders misschien?) die een perfect leven lijkt te hebben, duur huis, mooie vrouw, dure auto. Maar er zit een adder onder het gras, want om zijn leven te kunnen onderhouden steelt hij schilderijen en verkoopt hij ze door. Ook hier gebeurd dat weer op een hele professionele wijze zoals we die kennen uit de meeste heist-films. Maar dan word hij erin geluisd, door mensen waarvan je het niet meteen zou verwachten en krijgen we weer een lekkere achtervolgingsthriller voorgeschoteld die staat als een huis.
Het lijkt allemaal een beetje het bekende liedje te worden maar toch gaat het hier blijkbaar wel meerdere kanten op. Er is plek voor hele subtiele humor, al was dat onderduiken in een ton vol stront onder het schijthuis weer minder subtiel
en het einde is ook erg verrassend. Brown lijkt ook wel een taaie rakker te zijn, want hij toont opzich nog weinig emotie en overleefd ook zowat elke ongeluk.
Verder een erg toffe verfilming weer van Jo Nesbo (nadat ik Arme Riddere heb gezien). Ook de settings en montage kunnen bijna tippen aan een Hollywood thriller. Prima film!
4,0*
Flavio
-
- 4900 berichten
- 5236 stemmen
Leuke film die natuurlijk volledig ongeloofwaardig is- het idee alleen al, dat een headhunter op deze manier wordt aangepakt door een GPS-bedrijf- erg professioneel was Greve trouwens ook niet om het even met de vrouw van zn doelwit te doen. Beetje onzinnig allemaal, met wat plotholes (of ik heb ook niet goed opgelet...)- maar hoe kon hij het bewijs verwijderen uit Ole´s huis, Ole was toch al geidentificeerd als verdachte dus zijn huis zou toch al wel doorzocht zijn. En hoe wist hij dat de camera´s weer draaiden- dat was toch alleen als Ole Natasja op bezoek had??
Maar ook zonder vermeende plotholes zit de film vol onwaarschijnlijkheden en met een al eerder aangehaalde dosis geluk (deur van de patholoog-anatoom gaat net open en hij glipt naar binnen, alle aanvallen op zn leven overleeft hij, en dan ook nog terugkeren in zn oude leventje na alle ellende). Maar de film verveelt geen moment en acteerwerk is goed, humor beviel me ook wel. Alleen het zoete einde was dan weer tenenkrommend met als uitsmijter dat hij nu wél blij was met zn 1 meter 68...ik neem aan dat het ironie was.
scorsese
-
- 13171 berichten
- 11080 stemmen
Goeie film over een man die zijn rijke levensstijl onderhoudt door dure schilderijen te stelen. Een onderhoudende film met een flink aantal, doch niet altijd even geloofwaardige, wendingen. Dit levert wel een paar spannende scenes op waarbij het hoofdpersonage lichamelijk flink wat te verduren krijgt.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Kijkt wel lekker weg, alleen wat een plotgaten. Zal er eens kort wat opsommen even je vrouw bellen tijdens een kunstkraak omdat je geëmotioneerd raakt door buitenspelende kinderen, een hekel hebben aan geweren, maar een pistool meenemen uit de koelkast met als enige reden dat de volgende scène een shootout vraagt, scheermesjes die klaar liggen bij een verlaten rivier en autowrak, een getaway....op een tractor, zijn maîtresse die hij al tijden neukt, die opeens in het complot zit en pennen laat slingeren als aanwijzingen. Er zo maar vanuit gaan dat die agent zijn reputatie belangrijker vindt dan feiten op het eind etc. etc. en dan heb ik het er nog niet eens over dat de hele reden van bedrijfsspionnage als aanleiding. Waarom dat moeilijke gedoe? Hij had gewoon moeten zorgen dat die de baan kreeg, daar waren ongeveer duizend makkelijkere plannen voor te smeden. .
Jammer van dat plot, want het vermaakt verder wel. 1,5 eraf voor de gatenkaas, 0,5 erbij omdat dit de eerste film is over mijn werk (en ik ben geen kunstdief). 3 sterren.
Captain Pervert
-
- 4647 berichten
- 2101 stemmen
Nadat recent wat misdaadseries uit Scandinavië te hebben gekeken (Het Deens/Zweedse The Bridge en het Deense The Killing) smaakte dat wel naar meer. Zo viel mijn oog op deze goed aangeschreven Noorse thriller. Ik weet weinig van Noorwegen en heb eigenlijk nooit eerder een film of serie uit dat land gezien, maar als deze film maatgevend is, zal het zeker niet de laatste zijn.
De charme van Scandinavische films en series zit hem vooral in de natuurlijke personages. In tegenstelling tot de meeste pulp uit de USA zijn acteurs geselecteerd op hun acteerkwaliteiten en karakterkoppen en lijken ze niet allemaal afkomstig uit een modellenbureau. Hodejegerne is minder ingetogen dan ik verwachtte en volgt toch een beetje de Amerikaanse insteek.
Maar dat blijkt helemaal niet erg: de acteurs overtuigen, het verhaal boeit en de spanning is voelbaar. Het verhaal kent wel wat gaten en ontbeert achteraf wel wat logica maar dat stoorde niet. De film toont hier en daar wat onsmakelijke scènes ("gore") maar op de juiste manier en in de goede hoeveelheid.
Zoals zoveel Scandinavische producten is de film prima Hollywood-materiaal. Met Josh Holloway als boef, Sean Bean als rechercheur en Nicholas Cage als hoofdpersoon.
4 sterren
schram101
-
- 16684 berichten
- 2293 stemmen
Verassend leuke film die af en toe keihard is, dan weer wat serieuzer lijkt te willen zijn, vervolgens weer volslagen idioot en er ook nog eens een vrij absurde humor erop na houd. Tamelijk bizarre zin, maar 'bizar' dat is Hodejegerne eigenlijk ook. Lastig om hier verder nog iets over te schrijven. Film die je vooral moet ervaren.
4,0*
K. V.
-
- 4364 berichten
- 3769 stemmen
'k vond dit wel een leuke film. 'k had niet echt verwachtingen er bij, maar de film keek wel vlot weg.
De cast deed het ook prima en verder zag de film er goed uit.
Leuke film.
Noir
-
- 101 berichten
- 99 stemmen
Originele film. Intelligente mix van actie, geweld en humor met hier en daar een gevoelige scene.
De outhouse-scene is bijzonder goed gelukt, erg grappig. Verhaal is misschien wat ver gezocht maar zit binnen zijn eigen universum goed in elkaar. Ook mooie beelden van de Noorse natuur. Gewoon goed, 4*.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
Scandinavische thrillers, het blijft een mooie combinatie. Hodejegerne is een mooi voorbeeld daarvan. Geen poespas, maar een sterk script en de nodige spanning. Het is geen Hollywood, zodat het soms ietsje meer mag. Iets harder, wat meer bloed en scènes die in de VS amper gefilmd worden. Creatief is het niet echt, visueel springt het nergens uit. Je hebt natuurlijk de Noorse natuur, maar meer ook niet. Qua verhaal is dit echter zeer boeiend. Het is even wennen aan Aksel Hennie, maar dat komt snel goed. De film zelf is gewoon genieten.
des1
-
- 1737 berichten
- 993 stemmen
Aanrader. De film was een keer op de BBC. Lekker rauw op je dak op de late zondagavond. Goed verhaal. Eén scene is wat mij betreft onsterfelijk... en doet je alsnog, hoe laat ook, een douche nemen. Rarara, welke? Gaat 'm zien, you won't be disappointed.
Alathir
-
- 2130 berichten
- 1636 stemmen
Goede film met de nodige spanning en een degelijk verhaal. Meer heb je niet nodig voor een avond kijkplezier vanuit de zetel denk ik dan. Het begin vond ik een beetje minder boeiend, maar na een kwartier kwam ik toch wel goed in de film en kijkt het allemaal lekker weg. Roger (Aksel Hennie) die een zekere sympathie weet te ontwikkelen naarmate de film vordert, bewijst hiermee dat hij goed acteert. Ook de andere cast doet het goed. Nikolaj Waldau-Coster als slechterik en ook de vrouwen in deze film deden het zo goed dat ze me lieten twijfelen aan hun loyaliteit tov Roger en tov Clas Greve. Absoluut een aanrader van Scandinavische bodem.
Movsin
-
- 8286 berichten
- 8432 stemmen
Ge houdt zo'n avontuur niet voor mogelijk, maar ondertussen beleven we toch een spannende actie-thriller met meerdere verrassende wendingen, het slot met de politie inbegrepen.
Tweede visie bracht in ieder geval meer appreciatie. Sterke act van Aksel Hennie, als linke boy die toch meer, en andere, problemen tegenkwam dan verwacht en Synnove Macody Lund is Noors mooi.
baspls
-
- 4118 berichten
- 1673 stemmen
Net als het onlangs verschenen The Snowman is Hodejegerne gebaseerd op een boek van de Noorse schrijver Jo Nesbø.
Roger is de recruiter van een groot Noors bedrijf en lijkt alles te hebben. Om zijn dure leventje te financieren moet hij alleen zo nu en dan kunst roven van zijn cliënten. Als hij door zijn vrouw wordt voorgesteld aan de Nederlandse-Deen Clas Greve en blijkt dat die een zeldzame Rubens heeft hangen heeft hij zijn nieuwe doel voor ogen. Greve heeft echter bij een zeer geavanceerde special forces unit in het leger gezeten...
Een spannende thriller met de nodige Suspense. De opzet had zo van Hitchcock kunnen zijn. Uitvoering is zeer degelijk en doet ook een beetje denken aan de Scandinavische series, maar dan met een dosis humor erbij. Aksel Hennie - die leek op een soort Noorse Christoper Walken - speelt in het begin een erg onsympathieke man die door alle problemen steeds sympathieker overkomt. Nikolaj Coster-Waldau (die Jaime zou gaan spelen in Game of Thrones) was ook goed als Greve.
Al met al een vermakelijke film die lekker wegkijkt.
TMP
-
- 1892 berichten
- 1717 stemmen
Deze Scandinavische thriller beviel mij totaal niet. Het leek er meer om te doen om enkele bizarre scènes te verfilmen, dan om een degelijke thriller te maken. Zwakke personages ook. Het plot blijft lange tijd een beetje voortkabbelen zonder te overtuigen, maar er worden wel de nodige bizarre scènes voorgeschoteld (zo zien wij de hoofdpersoon terug onder een hoop stront en scheert hij zich in compleet bebloede toestand kaal). Het is allemaal te zwaar aangezet en veel te geforceerd om enigszins te kunnen boeien en de plotverwikkelingen aan het eind maken na zoveel bizarre wendingen eigenlijk geen enkele indruk meer.
FlorisV
-
- 1854 berichten
- 795 stemmen
Meh, alles bij elkaar een matig fimpje. Voelt een beetje als een mix van zaken die niet echt samengaan. Zoet met hartig of zo.
Het is niet echt een thriller. Zaken die bij een echte thriller horen, sfeer en spanning, ontbreken teveel. Soms is het nog wel vermakelijk, zoals de pleescene bij die boerderij, maar is het nergens daadwerkelijk beklemmend. Ondanks een bloederig tafereel uiteindelijk een vrij luchtig verhaal, dat ik overigens niet helemaal volgen kon. De motivatie van Clas om Roger om te willen brengen snap ik nog steeds niet. Want hij zou juist die baan bij Pathfinder willen? Het plot voelt uiteindelijk sowieso wat gekunsteld aan. Niks mis met de vertolkingen maar alles is zo droog gebracht dat ze ook niet echt veel toevoegen.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Amusante actiethriller van Noorse makelij. Gebaseerd op een misdaadboek van Nesbo.ik moest even in de film komen met de dubbele bodems van verschillende personages. In een film verloopt dat vaak nogal vluchtig. Ik neem aan dat het boek meer tijd neemt om het plot en motieven uit de doeken te doen.
Nu, veel tijd tot nadenken is er niet. Eens het eerste bloed spat, is er geen ontkomen meer aan. Een plot rond een voortvluchtige levert vaak een rollercoaster van opeenvolgende scènes op. Soms wel wat bij de haren getrokken, letterlijk zelfs, maar er zit voldoende vaart én kwaliteit in de film om je gewoon te laten meeslepen. Niet echt sympathieke personages in de film, maar je leeft wel een beetje mee gaandeweg met de kleine Roger. Mede ook doordat hij erg goed in zijn rol zit.
Mr. Rock
-
- 196 berichten
- 476 stemmen
Na jaren weer eens herzien en nog steeds een geweldige film. Heerlijk hoe de film - of beter gezegd het hoofdpersonage - zich laag voor laag ontvouwt. Hoewel de wendingen steeds dramatischer worden blijft het geheel steeds een bepaalde lichtheid uitstralen en tegelijkertijd toch grote thema's (goed/kwaad, trouw, moraal) aanraken. Niet op z'n Amerikaans - door ze in je gezicht te blèren - maar subtiel en terloops. Voldoende spanning, fijne sfeer en geweldige humor.
Fransman
-
- 3022 berichten
- 2267 stemmen
Kijk, voor zo'n film ga je naar de bioscoop en kom je met een glimlach naar buiten. Daar gaat het toch om met film. Heb geweldig genoten. Soort rollercoaster van steeds weer nieuwe lagen en verwikkelingen. De kijker krijgt geen seconde tijd om adem te halen. Die scène met die poepdoos is niet nieuw, maar wel prima gedaan. Geloof dat er ook nog een tv-serie van is gemaakt, maar alleen al aan deze film heb je je handen vol. Een dikke vijf sterren.
Fortune
-
- 4316 berichten
- 2772 stemmen
Optimistische film voor kleine mannen.
In deze film is de hoofdpersoon 1.68 al is hij in werkelijkheid 1.73 maar speelt hij iemand die 5cm kleiner is. Als jij als kleine man een lekker wijf wil scoren die langer is dan jij, dan is dat niet zo moeilijk. Het enige wat je moet doen is kunstwerken stelen en verkopen om dan een (post)modern huis van 30 miljoen te kopen, niet omdat jij het een tof huis vindt maar omdat de vrouw dat geweldig vindt en dan blijf je liegen over hoe je komt aan je inkomsten want je moet schilderijen blijven stelen. Ook moet je haar de hele tijd voorzien van dure cadeaus. Dan moet je die langere, knappe vrouw voorzien van heel veel kunst die zij dan in een atelier kan showen. Wat is het eigenlijk wat die vrouw verder doet? Helemaal niks eigenlijk. Wat een leven.
Maar goed dit kan niet voor altijd goed gaan natuurlijk want uiteindelijk gaat het fout en hoe! Het gaat goed fout als een Nederlander alles komt verpesten. Dit zorgt voor veel geweld en achtervolgingen en gekkigheid. Het moraal van het verhaal uiteindelijk is dat het allemaal niet uitmaakt. Die vrouw heeft dat allemaal niet nodig want ze houdt echt gewoon van die kleine dwerg, zeker niet om het geld maar om zijn persoonlijkheid... Hij hoeft eigenlijk niks te compenseren want dat zat allemaal in zijn hoofd. Nu is de film redelijk overdreven qua verhaal en gebeurtenissen maar de conclusie dat je gewoon jezelf moet zijn als kleine man komt uit het rijk der fabelen.
AngelicV
-
- 928 berichten
- 1118 stemmen
Scandinavische films blinken uit in rauw realisme. Amerikanen maken niks voor niks remakes, want te duister, te bloot, te negatief, etc. Hennie acteert als de beste in zijn rol van slinks, naar paniek, naar wraak. De medemenselijkheid die hiermee naar boven komt en toch nog een "knipoog" is gewoon klasse.
El Loco
-
- 1106 berichten
- 2382 stemmen
Blijft een fijne thriller bij een herziening, maar de 4* score kan niet blijven staan. Daarvoor is het misschien iets te doorsnee. Het eerste deel focust zich op de kennismaking met Roger Brown, een nogal gluiperige type die zit te broeden op een grote kunstroof. De film komt pas echt op gang met het kat-en-muisspel tussen Brown en Greve. Dat levert enkele heerlijke scènes op zoals de toilet-scène.
Op zich een fijne thriller midden in de week, maar misschien iets te doorsnee voor een hogere score.
4*
Gerelateerd nieuws

Thriller 'Hodejegerne' met Nikolaj Coster-Waldau is een kijktip op Prime Video

Thriller 'Hodejegerne' met Nikolaj Coster-Waldau sinds deze week op Prime: 'Eén grote rollercoaster'

De beste Deense films per genre, volgens MovieMeter
Bekijk ook

Jagten
Drama, 2012
714 reacties

Kongen av Bastøy
Drama, 2010
140 reacties

Loft
Thriller / Mystery, 2008
851 reacties

Celda 211
Actie / Drama, 2009
357 reacties

Max Manus
Biografie / Oorlog, 2008
69 reacties

Die Fälscher
Oorlog / Drama, 2007
150 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boeknoorwegenhuurlingjachtovervaldonkere komediemorgueop de vluchtdeath of loverart thiefcat and mouseart gallerypresumed deadcat burglarpolice investigationtroubled marriagetracking device tragicomedynordic noiroslo, norwayforgerytragicomedypoisoningart heist live actiontracking
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








