Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 104 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Lucky McKee
Met onder meer: Pollyanna McIntosh, Sean Bridgers en Angela Bettis
IMDb beoordeling:
6,0 (27.396)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Woman
"Not every monster lives in the wild."
Christopher Cleek (Sean Bridgers) treft bij het jagen een verwilderde, vrouwelijke kannibaal (Pollyanna McIntosh) in de bossen rondom hun afgelegen huis. Prompt licht hij zijn familie in de volgende dag een verrassing voor ze te zullen hebben... vastgebonden in de schuur achter hun huis. Het blijkt dat Christopher de wilde vrouw met harde hand wil heropvoeden. De rest van het gezin schikt zich, zo lang ze kunnen.
Externe links
Acteurs en actrices
The Woman
Chris Cleek
Belle Cleek
Peggy Cleek
Brian
Darlin' Cleek
Miss Genevieve Raton
Fat Tourist Girl - Cartoon
Deana
Roger
Video's en trailers
Reviews & comments
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3241 stemmen
Precies, er zit wel een verhaal in en de makers doen er ook echt geen moeite voor omdat te verhullen of er een vaag draai aan te geven. Het is gewoon een lekkere gestoord film die je laat lachen en gruwelen tegelijk, helemaal niks mis mee.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Hilarisch huiveringwekkend.
Na het tegenvallende Red slaat McKee keihard terug met deze meesterlijke horrorfilm. Het knappe aan dit niet geheel originele gegeven is de enorm sterke invalshoek van een disfunctioneel gezin, dat middels een uit elke porie dreiging uitademende goedlachse vader. Iets wat nog maar eens bevestigd wordt door de eveneens sterk acterende familie, waarbij de angst van de gezichten valt af te lezen.
Het bizarre en bloederige avontuur waar men vervolgens in terecht komt, wordt uitstekend in beeld gebracht en voorzien van 'n puike soundtrack. Het verhaal wordt ondersteunt door een luchtige, maar vermakelijke basis doorspekt met humor. Dat Bridgers, die nota bene in Nell acteerde, daar bijna geheel verantwoordelijk voor is moge duidelijk zijn. Maar ook het script is even hilarisch als huiveringwekkend.
Meesterwerk.
barcam
-
- 910 berichten
- 896 stemmen
B-horror van de bovenste plank. Slechte acteurs, zeer onnozel verhaal maar over de top gore en paar emmers bloed maken veel goed. Ook zeer leuke animatie na de eind aftiteling.
Boeikens
-
- 4467 berichten
- 5326 stemmen
Sfeervol horror/drama.
De ontwikkeling van de familiesfeer van kwaad naar erger en het gestoorde idee van het verhaal zijn best goed.
Minpunt vond ik wel dat de film maar geen versnelling vond en de ontwikkelingen soms wat langdradig werden.
De bloederige climax echter was zeker de moeite van het wachten waard!
3*
Filmkriebel
-
- 9966 berichten
- 4654 stemmen
Fun for the whole family
Dit was een goede horror (zie totaal niet in wat het genre "komedie" hier komt doen... ben wel benieuwd te weten wat hier zo grappig aan zou moeten zijn). Ik heb dat Youtube filmpje ook gezien van die halve gare die verontwaardigd de zaal verliet op het Sundance festival, maar ik begrijp die kerel toch niet. Had hij tot het einde gekeken, dan zou hij gezien hebben dat het geweld tegen die wilde vrouw en vrouwen in het algemeen veroordeeld werd en niet verheerlijkt.
De toon is snel gezet en het valt al direct op dat Cleek neerbuigend is tegenover vrouwen. Het zijn zijn dienaars en slaafjes. Maar in de beschaafde wereld waarin hij leeft kan hij zijn gemene instincten niet hun vrije loop laten gaan en hij vangt een wilde vrouw als bezitting om haar te "beschaven". The Woman gaat veel verder dan gewoon een verhaaltje want het is allemaal erg metaforisch en klaagt de mannelijke drang tot dominantie aan. Cleek is een behoorlijk zieke kerel en ook de zoon laat zijn wreedheid naar boven komen .
Alles is erg verzorgd in beeld gebracht en de film leeft toe naar een bevredigende climax. Sterke rol van Pollyanna McIntosh als kannibalistisch oermens. Geen film voor tere zieltjes maar wel een "slimme" horrorfilm die op een eigen manier rationeel en consequent blijft.
MartMovie
-
- 202 berichten
- 238 stemmen
Moet gezegd de film blijft je bij. Lang geleden dat ik zo'n Horror? Drama? Zwarte Humor? film heb gezien. Zeker geen film voor mensen met een zwakke maag. Wat een gestoorde maar aan de andere kant ook weer fascinerende film met prachtige muziek.. Het idee dat er werkelijk mannen bestaan zoals hier geschetst. Alle familieleden met hun eigen problemen waarvan ook hier weer deze zwaar narcistische man de oorzaak is. Oké een weerzinwekkende movie maar dan wel 1 met klasse.
realiteitspaard
-
- 158 berichten
- 204 stemmen
Zieke film, dat zeker, maar wel een goede zieke film. Psychologische thriller van top kwaliteit. De vader acteert steengoed en hij komt echt over als een psychopaat. De opbouw van de film is ook goed, en het einde vond ik verrassend maar wel logisch als je kijkt naar de thuissituatie van die twee.
Aanrader!
jacdewit
-
- 16 berichten
- 0 stemmen
The Woman
De – te verwachten – winnaar op Imagine ‘12
door JdW
b-film.nl
Ooit was The Night of Terror het huis van horror en b-film. Twee nachten gillen, krijsen en schuttingtaal roepen. Velen hebben er goede herinneringen aan. De nacht bestaat nog steeds, maar is opgegaan in een festival dat sinds enkele jaren Imagine heet. De bezoeker moet zich behalve vermaken, kennelijk ook ‘verbeelden’. Dat was nu juist niet nodig bij het ‘in your face’-werk dat te zien was tijdens The Nights of Terror. Nu gaat men op chique. B-film.nl zou afhaken als het programma guilty pleasures zou ontberen. Dat doet het gelukkig niet.
Het Australische The Woman van Lucky McKee is zo’n guilty pleasure en mogelijk nu al uit te roepen als pittigste film van Imagine. The Woman draaide ook tijdens het laatste Sundance Festival. Een deel van het publiek wist niet wat ze met de film aan moest en de zalen liepen bijkans leeg. Dat leek balen voor McKee. Het was even zo goed een opsteker: zijn film kreeg er lekker veel aandacht door.
The Woman begint intrigerend. De openingsscène is een combinatie van Deathstalker en The Antichrist. Een holbewoonster rent in slow motion door een duister bos om bij een baby uit te komen die liefkozend gelikt wordt door een… wolf. Daar ga je voor zitten! In de volgende scene wordt acteur Sean Bridgers geïntroduceerd. Hij is het dominante hoofd van het gezin Cleek. Als vader Cleef op een dag gaat jagen - in die duistere bossen die we eerder zagen - stuit hij op de holbewoonster. Met zijn buks op haar neus, laat zij zich meevoeren naar huize Cleef waar haar een stevig programma Beschaving staat te wachten. Het hele gezin moet er aan mee doen.
De film toont een feministisch karakter als blijkt dat de normen en waarden van de vader ook het onderdrukken van vrouwen behelst. De vraag is of onze holbewoonster hier ook aan wil geloven. Er zit genoeg gore in de film om de kelen van de bezoekers van een Night of Terror op te zetten. De echte horror is psychologisch en gaat direct onder de huis zitten. Imagine’s verbeelden is niet het punt. The Woman zie je en ervaar je. Voor de liefhebbers die Imagine, na deze titel, toch te chique vinden is er hoop. Binnenkort is er het festival BUT in Breda.
(Toch op Moviemeter... Zie b-film.nl)
Pazmaster
-
- 2776 berichten
- 5880 stemmen
Slecht slecht slecht deze B film. Het verhaal kan op zich nog wel (ook al had er veel meer in kunnen zitten) maar het acteren is echt zo slecht. Slecht slecht slecht... meer woorden ga ik er niet aan vuil maken. 1,5 ster
DjFrankie
-
- 3419 berichten
- 3502 stemmen
Niet zo best nee. Onlogisch geheel, waar steeds meer absurde dingen bijkomen.
En de horror was ver te zoeken.
Soundtrack wel 
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Hele matige film waarbij koddige humor eigenlijk de spanning flink onderuit haalt.. het wordt allemaal steeds bespottelijker en ik heb er amper doorheen kunnen kijken van slaapverwekkendheid.
handelaar
-
- 270 berichten
- 79 stemmen
Meningeling van diverse genres; drama, horror, thriller, zwarte humor. I like it !
Meneer Bungel
-
- 13163 berichten
- 0 stemmen
''Yeah, I hear you - you're yelling in my ear(!).''
Behalve zoals bovenstaande onschuldige, maar uiterst bijdehante opmerkingen van de minst bezoedelde jongste telg heb ik ook geen humor ontdekt, behalve die van het misplaatste, voorbij het zwartste soort van de pater familias. Ik stel voor dat we Imdb aanhouden (drama/horror, want misdaad kun je er dan wel in zien, een Scarface of een Godfather is het nu ook weer niet - alhoewel). 
Een metaforisch horrordrama, dat is het, waarbij the woman in kwestie niet echt bestaat (beetje à la Hesher, dunkt me), maar als metafoor dient voor het onderdrukte, misbruikte, gemartelde, verwilderde en dom gehouden vrouwelijke wolfskind (de droom in het bos) dat in een kelder opgesloten zit en nooit geleerd heeft - 'dankzij' papa én mama - tot wat het werkelijk in staat is (in goede dan wel kwade zin)... Totdat!
Maar de uitwerking slaagt niet helemaal. Vooral is daar de 'soundtrack'; een leuk tot geweldig gekozen verzameling liedjes (dat wel), maar een te grote hoeveelheid. Zo kreeg ik het gevoel telkens weer aan een nieuw intermezzo te beginnen met een kenmerkende song, terwijl je dat beter bij een paar keer kan laten zodat het ook intermezzi blijven...
En dan is (eindelijk) daar de 'ontknoping' en wordt 'het beest' bevrijd. Wat volgt is echter een vrij makkelijke en simpele afrekening met de kwelgeesten. Zo'n man gun je toch wel wat méér...? Maar zoals ook aan het paaseitje op het einde te zien, wilde KcKee toch vooral benadrukken dat de jongste telg één is/gaat worden met de natuur en bijbehorende cyclus van leven en dood enzo, en dus de manier waarop the woman afrekent en met de kinderen in het bos verdwijnt daar aan voorafgaand, de enige juiste is... En daar heeft hij ook wel een punt.
Groot pluspunt is dat Lucky McKee het in ieder geval probeert (en qua morele confrontatie toch echt wel rake klappen uitdeelt), daarbij veelal een uitstekend sfeertje neerzet en dat een boel scènes an sich toch wel erg geslaagd zijn... al duurt het toch gewoon te lang (zie de soundtrack kritiek). Een kortere feature film van 70 minuten had al meer kunnen bereiken.
Tot slot zijn daar de (voornaamste) protagoniste en de (voornaamste) antagonist nog en de actrice en acteur die hen op miraculeuze wijze gestalte geven, respectievelijk Pollyanna McIntosh en Sean Bridgers (zonder af te willen dingen op de rest van de cast)! 
Ik hou het voor nu even op (een dikke) drie sterren.
Meneer Bungel
-
- 13163 berichten
- 0 stemmen
Het Australische The Woman van Lucky McKee...
Rob Masters
-
- 2 berichten
- 0 stemmen
Slecht slecht slecht deze B film. Het verhaal kan op zich nog wel (ook al had er veel meer in kunnen zitten) maar het acteren is echt zo slecht. Slecht slecht slecht... meer woorden ga ik er niet aan vuil maken. 1,5 ster
Dit is in mijn beleving geen goede afspiegeling van deze film. het acteerwerk is op geen enkel moment slecht te noemen, maar eerder briljant, de zieke geest straalt er van af. Dat de film op momenten voorspelbaar is, kan iedereen zien, maar dat maakt het geen slechte film.
K. V.
-
- 4363 berichten
- 3768 stemmen
Dit was wel een speciaal filmpje. De film heeft alvast een origineel verhaal, met wel enkele verrassende wendingen, maar echt meeslepend was het allemaal niet.
Er zaten wel enkele opmerkelijke scènes in (bv die hogedrukreiniger), die m'n wenkbrauwen deden fronsen.
Tja, het was toch niet helemaal m'n ding.
Waackx
-
- 721 berichten
- 1310 stemmen
Dit is in mijn beleving geen goede afspiegeling van deze film. het acteerwerk is op geen enkel moment slecht te noemen, maar eerder briljant, de zieke geest straalt er van af. Dat de film op momenten voorspelbaar is, kan iedereen zien, maar dat maakt het geen slechte film.
het acteerwerk van die vader was anders reteslecht te noemen, de rest viel idd mee.
Waku
-
- 5457 berichten
- 6492 stemmen
Aparte horrorfilm.
Vanaf het begin af aan is duidelijk dat het gezin ontwricht is.
Vreemde verstandsverhoudingen. Maar het wordt naarmate de film vordert steeds merkwaardiger maar vooral bloediger en geweldadiger.
3*
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Machtige film. Bizar komisch en angstaanjagend. Wist niet echt wat ik van deze 'Woman' moest verwachten voor het kijken van de film, maar dit viel me vies mee allemaal. Puntje van je stoel.
Sterk begin met de vrouw en de bass-rijke ambient muziek; de bos, de baby, de wolf.. geinig hoe de film direct omschakelt naar luchtige sferen en ons kennis laat maken met onze grote vriend Christopher, die al snel kennis maakt met de vrouw en haar vangt. Wat volgt is een leuke rit vol met donkere humor, zieke geesten en indrukwekkende / bizarre scénes. Geinig gebruik van muziek tussendoor trouwens.
De film bouwt dus op een zeer vermakelijke manier op naar de climax. Die minstens zo goed is. Onvoorspelbaar, de vrouw in het hondenhok, de 'Woman' die losgelaten wordt en pa, moeders en het geschifte zoontje keihard afmaakt, etc, etc. Spannend, eng en grappig. Knap gedaan. Leuke verassing, deze film.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Heerlijk filmpje inderdaad!
Niet bepaald een conventionele horrorfilm, en zowel op visueel gebied als op het gebied van de uitwerking van het verhaal erg geslaagd. Zeer aparte sfeer en bijzonder intens bij momenten. Van bizar naar hilarisch naar gestoord. Maak kennis met het disfunctionele gezin Cleek, waar papa Cleek op huiveringwekkende wijze de plak zwaait. Wat een fantastische rol van Sean Bridgers! Totaal onvoorspelbaar en geschift. Pluim ook voor The Woman zelve. Prima accteerprestatie ook daar.
De soms wat vreemde maar lekker klinkende soundtrack past mijns inziens niet echt bij een horrorfilm, maar gek genoeg zorgt het voor een lekker sfeertje.
Uitstekend!
Zeppos
-
- 82 berichten
- 178 stemmen
Dit was wel een bijzonder goede film in zijn genre.
Horror van de bovenste plank met daarbovenop ook nog prachtige muziek.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Meermaals aangeraden, omdat dit zo’n harde film zou zijn, maar stiekem valt het me op dat vlak wel tegen. Het komt daarvoor ook allemaal vrij traag op gang. Wel heb je snel door dat de gruwelijkheden niet, zoals je verwachtte, bij de vrouw ,die van een extreem barbaarse kannibalenstam afkomstig is, maar meer hoe de familie in elkaar steekt. Het kost The Woman dan ook weinig moeite om er voor te zorgen dat je een hekel krijgt aan de pater familias.
Daarmee worden we er nog fraai aan herinnerd in wat voor hel sommige families nog leven, terwijl dit in sommige Arabische landen doodnormaal is. Het is wel interessant hoe als het ware twee extremen tegenover elkaar komen te staan, waarbij het achteraf gezien vrij gek is dat je automatisch sympathie ontwikkeld voor de kannibalenvrouw. De film had best wel iets langer mogen duren, waarbij de extra tijd in de opbouw van het verhaal gestoken had kunnen worden. Langzaam maar zeker komen we achter de gruwelijke geheimen van deze familie, maar het had op dat vlak, denk ik, best wat ‘gruwelijker’ kunnen uitpakken. Het neemt niet weg dat de finale nog best cool is. Zowel het gezin als de vrouw worden erg sterk en overtuigend neergezet. Het blijft alleen knagen dat hier meer in gezeten had, al is dit zeker een puike film.
mrwhite
-
- 1521 berichten
- 3499 stemmen
Ook ik moet de berichten hierboven volgen en zeggen dat dit een goeie film is. Het verhaal is best aardig en het doet je iets. Stel je voor dat dit bvb je geburen zijn
.
Het had natuurlijk ook beter gekunnen : Ik vond het bvb jammer dat de kannibaal sympathie kreeg voor de twee meisjes ! Ik had ze gewoon afgemaakt en met ik bedoel ik als regisseur natuurlijk.
Voor de rest is het hier al allemaal gezegt. 3,5*
Triple G
-
- 472 berichten
- 404 stemmen
Na een aantal recente tegenvallers in het algemeen in het genre waren mijn verwachtingen niet al te hoog. En zowaar, ik werd aangenaam verrast.
De ogenschijnlijk hulpvaardige leden van het gezin die volslagen idioot blijken te zijn, de tweedracht die zich binnen het gezin ontwikkelt en de bijzondere rol van de vrouw daartussen. Had zeker allemaal nog wel schokkender uitgewerkt kunnen worden. En toch is daar een aantal erg sterke en heftige momenten die dan weer behoorlijk blijven hangen. Muzikale ondersteuning vond ik zeker ook ongewoon sterk.
Goede film, ook zonder een uitgebreider verhaal die de film wellicht naar een nog hoger niveau had kunnen brengen.
danny61
-
- 266 berichten
- 504 stemmen
geen echte knaller maar ik vond hem toch goed , een avondvullende film niet voor mietjes.ik geef 3 op 5
Beertje45
-
- 817 berichten
- 524 stemmen
Het begin en het einde van de film is het sterkst, daartussenin is het nogal voorspelbaar en langdradig. Wel niet slecht voor een druilerig avondje
Left4Dead
-
- 3240 berichten
- 3691 stemmen
Vanaf het begin voel je de vreemde sfeer hangen. De "vreemd" gekozen muziek en gedragingen van het gezin trekken de aandacht. Eigenlijk speelt de familie in zijn geheel fantastisch. Tragikomedie slow start.
Het gezin krijgt uitbreiding en niet zomaar een uitbreiding. Een nog vreemder individu doet intrede in hun leven. Een verwilderde vrouw wordt gevangen genomen om te civiliseren. Geweldige rol vertolkt door Pollyanna McIntosh die meteen vanaf het begin van haar afbijt.
De sadistische toon wordt vanaf nu gezet ook al gaf het janken van de honden al genoeg aan.. Er wordt tijd genomen om de verhoudingen binnen de familie te ontdekken ook al voelt het soms traag aan.
De film wordt harder en harder. Ik ben wat gewent en piep niet snel
maar sommige momenten waren ingrijpend. Dus mensjes met een niet al te sterke maag, pas op!!
Al met al een heerlijke verrassing deze prent. Rest me om deel 1 ,Offspring, te gaan kijken.
Het acteerwerk, script, beeld waren goed tot zeer goed. Vooral het fantastische DTS-HD Master geluidsspoor maakte de sfeer echt compleet.
duffs
-
- 222 berichten
- 193 stemmen
zoals in de omschijving het zegt wordt er met de harde hand heropgevoed maar ik vond het eigenlijk allemaal wel meevallen beetje saai zelfs aan de andere kant wordt er ook wel weer aardig geacteerd en wordt er aardig zieke indruk van de famillie neergezet maar ik vind het alleen wat tam allemaal geen voldoende wel vermakelijk 5je heb deel een nooit gezien maar naar mijn mening staat dit deel er totaal los van misschien dat de hoofdrol speelster ook in deel 1 zat maar dat weet ik dus niet ga hem wel opzoeken want deze was aardig maar meestal is het eerste deel toch het beste
Het laatste nieuws

Netflix neemt binnenkort afscheid van de horrorfilm 'The Watchers'

Historische dramafilm 'The King's Speech' met Colin Firth morgen te zien op televisie

Kijktip? Netflix komt eind maart met horrorserie 'Something Very Bad is Going to Happen'

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'
Bekijk ook

Martyrs
Drama / Horror, 2008
2.820 reacties

À l'Intérieur
Horror / Thriller, 2007
1.292 reacties

Haute Tension
Horror / Mystery, 2003
570 reacties

Mientras Duermes
Thriller / Drama, 2011
114 reacties

Bad Boy Bubby
Komedie / Misdaad, 1993
20 reacties

I Corpi Presentano Tracce di Violenza Carnale
Horror / Mystery, 1973
56 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










