Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 117 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland / Japan / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Jan de Bont
Met onder meer: Angelina Jolie, Gerard Butler en Noah Taylor
IMDb beoordeling:
5,5 (150.796)
Gesproken taal: Engels en Mandarijn
Releasedatum: 7 augustus 2003
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
"The lady returns."
In het tweede deel van Tomb Raider moet Lara Croft (Angelina Jolie) op zoek naar een tempel waar een sleutel te vinden is tot "Pandora's Box". Als deze "box" geopend wordt, kan deze een kracht loslaten die miljoenen mensen hun levens kan ontnemen. Lara moet deze sleutel en 'box' eerder vinden dan Chen Lo, hoofd van een Chinees misdaadsyndicaat, die "Pandora's Box" wil vinden, en dan wil verkopen aan de hoogste bieder.
Externe links
Acteurs en actrices
Lara Croft
Terry Sheridan
Jonathan Reiss
Hillary
Bryce
Kosa
Sean
Chen Lo
Xien
Nicholas Petraki
Reviews & comments
Purmerend
-
- 2775 berichten
- 3309 stemmen
Dit is beter dan 1, waarbij ik in slaap viel. Supergirl Lara Croft kan alles in deze film. Springen, vallen, rennen, klimmen, schieten, vechten, vliegen, zwemmen, paardrijden, motorrijden enz. Het lijkt ook veel meer op de game. Een onderhoudend avontuur. 2,5*
nathan_666
-
- 274 berichten
- 0 stemmen
vond hem eigenlijk beetje saai.
Angelina Jolie was weer eens goed als heldin.
2.5*
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Een verademing ten opzichte van deel 1, maar het is nog lang geen Indiana Jones. Het is alweer Angelina's vertoning die de film leuk houdt.
2,5 sterren
Jensing
-
- 70 berichten
- 31 stemmen
Leuk voor een middagje vermaak, maar de volgende dag ben je het verhaal al weer vergeten, ook al blijft Angelina Jolie toch nog eventjes door je hoofd spoken 
colibrie
-
- 25 berichten
- 25 stemmen
Films zoals deze afbreken is echt niet moeilijk, maar ik vind alvast dat Jan De Bont een meer dan verdienstelijke poging heeft gedaan om na Simon West Lara Croft een tweede adem te gunnen. Angelina Jolie speelt haar rol verrukkelijk, en voor wie niet zit te vitten op de details uit het script is deze film een aardig actiespektakel.
Zoals de 1 ste film 3sterren
dintje
-
- 19 berichten
- 0 stemmen
alleen kopen als je fan bent van angelina jolie ze ziet er ook hier weer goed uit maar dat is dan ook het enige
Flipman
-
- 7110 berichten
- 1141 stemmen
Ik heb ook gehoord dat er een brullende haai in deze film voorkomt. Is dat waar? Hoe stom kun je in dat geval wezen
?
Nieke
-
- 588 berichten
- 477 stemmen
Beter dan het eerste deel, inderdaad, maar nog evenveel sterren waard.
Beetje sukkelachtig in beeld gebracht
De haai is er inderdaad, wel even schrikken, was een onverwacht moment. Lara Croft is wel héél erg sterk...
3*
The Goss
-
- 502 berichten
- 4757 stemmen
Lekker actiefilmpje. Ja, je moet een beetje langs de matige dingen (haai en race op de muur) heenkijken, maar dan heb je al met al wel 2 uur vermaak. Niet meer en niet minder.
3*
Waku
-
- 5457 berichten
- 6492 stemmen
Deel 1 was nog vermakelijk en spectaculair.
Maar deze opvolger van Laura Croft is dusdanig over de top.dat het allemaal gaat vervelen.Letter veel vliegen,vallen en opstaan met tergend irritante slow motion effects.
2,5*
Anakin01
-
- 257 berichten
- 300 stemmen
Matige film.
Jolie speelt haar rol goed, zeker de goede strakke actie.
Is wel vermakelijk, ondanks het héle slechte verhaal.
3,5*
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Wisten jullie dat alle stunds in deze film zijn uitgevoerd door EEN MAN?

janssen16
-
- 139 berichten
- 676 stemmen
de eerste keer dat ik de film zag vond ik het tegenvallen, maar de tweede keer vond ik hem wel leuk.
DarII
-
- 24 berichten
- 38 stemmen
Jeetje, je moet op het verhaal en hoe ze acteren letten, niet hoe die acteurs eruit zien! want daar letten ze tegenwoordig alleen maar op..
jurriaan15
-
- 114 berichten
- 1638 stemmen
2 sterren..
eigenlijk 1 ster,
maar voor Jolie doe ik er nog 1 * bovenop 
Suzy
-
- 3 berichten
- 5 stemmen
mmm ook een goeie film natuurlijk (angelina Jolie he!?!) alleen vond de eerste toch wel beter..
megaman
-
- 1484 berichten
- 229 stemmen
zowel Tomb Raider als TR: The Cradle of Life vind ik 10 keer niks! leuk aktiefilmpje...maar van Tomb Raider verwacht je gewoon veel meer. één van de redenen waarom ik ze zo vond tegen vallen zijn:
1: Tomb Raider als spel zijnde is groot gebracht met een eigen theme net als Star Wars en Indiana Jones als films hun eigen themes hebben. In de films van Tomb Raider is daar niks meer van terug te horen, gewoon erg slecht!
2: Lara's originele outfit uit de games (bruin broekje en blauw shirt) is nergens te bekennen in de films??
3: Waarom hebben ze het huis van Lara in vredesnaam veranderd. kijken ze uberhaubt wel naar de games? of klungelen ze maar wat aan!
4: Ook het verhaal klopt van geen kanten. in de films zeggen ze dat Lara's moeder overleden is aan een ziekte. Wat verzinnen ze nou daar! In het echte verhaal van de games waren haar ouders omgekomen bij een vliegtuig ramp.
het is gewoon een schande hoe ze met de franchise van Lara Croft omgaan. niet even de moeite doen om op details te letten. zo eventjes wat filmpjes maken...hoofdpersonage: lara croft...mix tussen Indiana Jones en James Bond. nou geef mij maar Jones en Bond, want deze films zijn gewoon slecht!
jack-sparrow
-
- 683 berichten
- 0 stemmen
deze is net iest beter dan de eerste.
hij is best spannend en leuk .
ik geef hem een 3.0
kArIzMa_TuRk
-
- 3642 berichten
- 0 stemmen
heb allebei de delen een *** gegeven het is het waard.. er werd goed geacteerd en er zat goeie actie in.. 
x_Roxanne_x
-
- 83 berichten
- 55 stemmen
Was wel een goeie film. Alle 2 trouwens. Als er morgen niks anders op tv is dan ga ik deze wel kijken.
3,0*
Pepermolen
-
- 31 berichten
- 17 stemmen
Tot nu toe wel leuke film.
Lekker veel actie, en een lekker wijf, wat wil je nog meer.
Het is nu net even pauze(reclame), en heb deze nu al 3,0 * gegeven.
Straks verder kijken

Pre- en sequels

Tomb Raider
2018
281 reacties

Lara Croft: Tomb Raider
2001
334 reacties
Het laatste nieuws

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'

Netflix verbergt 'Windkracht 10' voor Nederlandse kijkers: op deze manier kijk je hem toch

Alom geprezen Nederlandse dramaserie 'Dag en Nacht' gaat dit voorjaar nog verder

Bijzonder veel series verlengd: zit jouw favoriet er ook tussen?
Bekijk ook

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
Sciencefiction / Fantasy, 2005
2.022 reacties

Robin Hood
Avontuur / Animatie, 1973
163 reacties

The Snow Walker
Avontuur / Drama, 2003
58 reacties

Cheaper by the Dozen
Komedie, 1950
6 reacties

Beyond Borders
Drama / Oorlog, 2003
109 reacties

Die Hard 2
Actie / Thriller, 1990
312 reacties
Gerelateerde tags
riddlehelikoptergriekenlandschatmedalliongevangenebiological weaponkazakhstan shanghai, chinaex-loverhuurlingjet skikenia aardbevingalexander the greatpandora's box chinese mafiaschattenjachtkenyascuba divingvrouwelijke hoofdrolspelerhong kongmi6motorfietswetenschapperonderwaterarchaeologistgebaseerd op videogameantidotegreat wall of chinaarcheologycrime syndicatemythologicalbio terrorismweapons training good versus evilgirls with gunsgood vs evilstranded at searelic huntersunken templedeadly plague
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








