Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 117 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland / Japan / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Jan de Bont
Met onder meer: Angelina Jolie, Gerard Butler en Noah Taylor
IMDb beoordeling:
5,5 (150.796)
Gesproken taal: Engels en Mandarijn
Releasedatum: 7 augustus 2003
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
"The lady returns."
In het tweede deel van Tomb Raider moet Lara Croft (Angelina Jolie) op zoek naar een tempel waar een sleutel te vinden is tot "Pandora's Box". Als deze "box" geopend wordt, kan deze een kracht loslaten die miljoenen mensen hun levens kan ontnemen. Lara moet deze sleutel en 'box' eerder vinden dan Chen Lo, hoofd van een Chinees misdaadsyndicaat, die "Pandora's Box" wil vinden, en dan wil verkopen aan de hoogste bieder.
Externe links
Acteurs en actrices
Lara Croft
Terry Sheridan
Jonathan Reiss
Hillary
Bryce
Kosa
Sean
Chen Lo
Xien
Nicholas Petraki
Reviews & comments
Padd0
-
- 804 berichten
- 3074 stemmen
Na een heel erg slecht begin (grommende haaien, vernielzuchtige archeologen enz enz) werdt de film gelukkig nog wat beter of eigenlijk minder slecht. Deze verbetering is de enige reden dat de film geen halve ster heeft gekregen van mij.
Iedereen die deze film nog wil zien raad ik het ten strengste af of je moet ff in zijn voor een avondje visuele verkrachting.
1*
Vanimelda
-
- 17 berichten
- 21 stemmen
Ik denk dat je bij deze soort films gewoon een beetje je verstand op nul moet zetten en dan maar hopen dat de actiescenes goed in elkaar zitten en er een beetje verhaal in zit. 
Linda
-
- 1336 berichten
- 0 stemmen
Na alle negatieve berichten had ik er nog weinig vertrouwen in maar ik vond hem eigenlijk uiterst vermakelijk. De film is weer zo lekker overdreven en zit vol met actie (Daar vond ik het in deel 1 wat aan ontbreken). Verder vond ik de special effects van de film erg mooi en ook het acteerwerk kon ermee door. De film had wat mij betreft wel een half uur korter gemogen. 3 sterren.
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
Zag net de volledig objectieve making of op v8 
Mijn verwachtingen worden toch wel waar gemaakt 
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
Verder vond ik de special effects van de film erg mooi [...]
Die haai? Die onderzeeër? Die race op de muur? De camera die bóven op iedere actiescène zit, zodat van enig overzicht geen enkele sprake meer is en alles er retelelijk uitziet?
Linda
-
- 1336 berichten
- 0 stemmen
De haai was inderdaad iets minder maar de onderzeeër en de race op de muur e.d vond ik er erg mooi uitzien.
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
de onderzeeër
Vreselijk kitcherig
Ontzettend geforceerd gefilmd en bovendien een lachwekkend overbodige scène..
Linda
-
- 1336 berichten
- 0 stemmen
Tja daar zeg je me wat. 'geforceerd gefilmd'.
Sorry maar als ik ergens geen verstand van heb is het wel camera's oftewel de manier waarop iets wordt verfilmd. Voor mij is het allemaal een pot nat. Van alle 984 films die ik gezien heb, heb ik nog nooit een onderling verschil kunnen ontdekken waarop ze verfilmd zijn, misschien op een enkeling na. En dat meen ik bloedserieus!
Nu voel ik me echt een typische vrouw
.
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
Ik bedoel die camera die Lara van voren filmt terwijl ze motorrijdt bijvoorbeeld. Lekker quasi-interessant met een o-zo-lelijk resultaat... bwah..
mazdalfa
-
- 252 berichten
- 228 stemmen
Tja: Jan de Bont + sequel = rommel.
Als we dat na Speed 2 nog niet wisten, dan staat het nu definitief vast.
petey
-
- 1901 berichten
- 3828 stemmen
na alle negatieve reacties vond ik hem 100% meevallen, ik had me al helemaal ingesteld op de slechtste film aller tijden.
Die haai is bagger en ook dat motorrijden doet er niet toe, maar dat is bij elkaar goed voor 3 minuten film.
De rest vind ik niet slechter dan het merendeel van het type blockbuste actie film wat in Hollywood gemaakt wordt.
Dus ga er met niet te hoge verwachtingen hee, zet je brein in z´n vrij en dan is het net een maaltijd bij McDonalds. Snel en na een uur weer honger.
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
De rest vind ik niet slechter dan het merendeel van het type blockbuste actie film wat in Hollywood gemaakt wordt.
Hulk en Terminator 3 vind ik toch echt in alle opzichten veel en veel beter, van Pirates of the Caribbean verwacht ik veel, dus er zijn deze zomer imo écht wel betere blockbusters te vinden hoor
(verdacht veel zelfs..)
Phooze
-
- 2544 berichten
- 597 stemmen
3 Sterren, en dan ben ik nog mild. Het leek wel een remake van MI:2 en the Mummy Returns. En dan ook nog eens in een onmogelijke combinatie doorelkaar ge-edit.
Het gaat van oost naar west, noord naar zuid. Gaten in het verhaal, motieven onduidelijk, grappen niet grappig, actie over de top, actie te mild. Visual effects waren wel redelijk, heb ik niks over te klagen.
Weet je wat, ik geef 'm gewoon 2,5. Kan na herziening nog lager worden btw.
Oja, de acteer prestaties ! Nou, ja, wat zal ik zeggen... t was niet allemaal overtuigend, mensen pasten niet in hun rol en er waren teveel personages.
Nog wat ! De muziek... de muziek vond ik totaal niet bij de film passen. Veels te serieus, te heroïsch en te groots. Bij de actie scenes had er veel beter een techno beat onder gekund, dan dit klasssieke gejengel (ik zeg gejengel door de film, niet door de muziek opzich).
Ach, kan mij het schelen, 2 sterren en nooit meer zien...
WB
-
- 1614 berichten
- 2662 stemmen
Deel 1 was slaapverwekkend (heb nog nooit zo lekker geslapen als op die bioscoopstoelen), maar toch heb ik em op video gekocht! Waarschijnlijk door Angelina Jolie, dus deel 2 zal ook wel in me collectie komen 
Deel 2 daarentegen is wel door onze eigen Jan de Bont (Twister, Speed) gemaakt, dus... Wie weet ist een goeie film!
JohnDoe
-
- 38 berichten
- 145 stemmen
Sjongejonge zeg, dit is de slechtste Jan de Bont film aller tijden (misschien op Speed 2 na dan, maar daarin vond ik die boot zelf dan nog wel cool
). Het hangt van onwaarschijnlijkheden en gejatte ideeen aan elkaar vast. Advies: ga naar Terminator 3 of Pirates of the Caribbean en mijdt deze (tenzij je veel gedronken hebt, dan is deze misschien toch weer wel leuk)...
darkcity
-
- 644 berichten
- 1475 stemmen
Een spannende film met mooie beelden en een lekkere Angelina Jolie, die Lara weer super vertolkt.
Lekker spannend en vermakelijk.
Het verhaal stelt niet veel voor en is nogal van Indiana Jones gehalte (wat toch wel een pluspunt is), maar in het spel stelt het verhaaal ook weinig voor en het spel is ook leuk.
Al met al heb ik me geweldig vermaakt, een mooie film (beginscene was trouwens de beste). Hij is zeker weten beter dan de 1e. 4 sterren
darkcity
-
- 644 berichten
- 1475 stemmen
Ontzettend geforceerd gefilmd en bovendien een lachwekkend overbodige scène..
Maar dat is nou echt Lara, dingen gewoon doen voor de kick, of het nou gevaarlijk is of nut heeft scheelt haar niks.
bioscoopzaal
-
- 2805 berichten
- 4325 stemmen
Volgens boxofficeguru.com:
Paramount's Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life tumbled 46% to an estimated $2.8M pushing its cume to $59.1M. The $95M action sequel should finish with around $65M domestically, but could still perform respectably in international markets. The stateside haul will end up at half the level of the original 2001 Tomb Raider which took in $131.2M domestically.
Volgens mij is een derde deel hiermee definitief van de baan ...
BS
-
- 853 berichten
- 673 stemmen
zit je lekker in de bios, 'smiddags dus handje vol mensen,lekker Tombraider kijken.
Dat dacht ik, viel me een beetje tegen.
na een wat rare opening, waarin wel een erg leuk visje zit (damn, dat was ff heftig) begint de film aan een reis waarin alleen de echte actie en de leuke gadgets voorop staan.
De film compleet gezien is best aardig, maar kreeg gewoon geen vat op me.Ik zag teveel kleine dingen die me stoorde.Dingen die niet helemaal klopte.
Beste advies, verstand op 0 en kijken.
Kom helaas niet verder dan 2.5 ster.
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
Ik ken nog een heel leuk liedje:
''Angelina, oh Angelina, oh Angelina...''
Dat moet al genoeg zeggen
Anyhoe stukken vermakelijker dan deel 1. De Bont houdt er tenminste lekker de vaart in. Wel jammer van sommige slow motion scenes, John Woo kan het echt beter. Trouwens lijken sommige delen van de film best welop MI2, zoals de labscene. Voor de rest ook een veel betere score dan greame revell, silvestri my man
3 sterren
Phooze
-
- 2544 berichten
- 597 stemmen
Trouwens lijken sommige delen van de film best welop MI2, zoals de labscene.
Het leek wel een remake van MI:2 en the Mummy Returns. En dan ook nog eens in een onmogelijke combinatie doorelkaar ge-edit.

Het was gewoon overduidelijk. Ook nog eens de slomo's ala John Woo en je komt helemaal in de richting van MI:2
Justice4All
-
- 2152 berichten
- 457 stemmen
Ik zag het verschil niet wat beter was, in iedergeval waren ze beide goed te pruimen. In iedergeval als je je zelf thuis rot verveelt, is het een aanbeveling om te kijken.
KillaJah
-
- 356 berichten
- 856 stemmen
Een punt voor Angelina en een half punt voor... euh Angelina. Niet dat ze zo goed acteert maar omdat ze toch een mooie verschijning is vind ik. 1.5* dus
indy1970
-
- 18 berichten
- 294 stemmen
sommige effecten waren echt ongelofelijk storend, zoals de digitale haai bijvoorbeeld maar dat was al vermeld.
Ook de scene waarin lara in het kantoor van bad guy waar ze die bol ontcijferen tegen twee bodyguards vecht:
Daar duikt ze al schietend van het ene naar het andere buro in slow motion. Prima bedacht maar je moet natuurlijk nooit een stand in in slow motion filmen en vooral niet als dat een chineze man is die door moet gaan voor een van de mooiste vrouwen op het doek ! 
dartviper
-
- 164 berichten
- 1890 stemmen
Ik vond deze deel beter dan de 1ste, hij was wat spannender en de scenes waren wat beter ik geef hem 3*
Pre- en sequels

Tomb Raider
2018
281 reacties

Lara Croft: Tomb Raider
2001
334 reacties
Het laatste nieuws

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'

Netflix verbergt 'Windkracht 10' voor Nederlandse kijkers: op deze manier kijk je hem toch

Alom geprezen Nederlandse dramaserie 'Dag en Nacht' gaat dit voorjaar nog verder

Bijzonder veel series verlengd: zit jouw favoriet er ook tussen?
Bekijk ook

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
Sciencefiction / Fantasy, 2005
2.022 reacties

Robin Hood
Avontuur / Animatie, 1973
163 reacties

The Snow Walker
Avontuur / Drama, 2003
58 reacties

Cheaper by the Dozen
Komedie, 1950
6 reacties

Beyond Borders
Drama / Oorlog, 2003
109 reacties

Die Hard 2
Thriller / Actie, 1990
312 reacties
Gerelateerde tags
riddlehelikoptergriekenlandschatmedalliongevangenebiological weaponkazakhstan shanghai, chinaex-loverhuurlingjet skikenia aardbevingalexander the greatpandora's box chinese mafiaschattenjachtkenyascuba divingvrouwelijke hoofdrolspelerhong kongmi6motorfietswetenschapperonderwaterarchaeologistgebaseerd op videogameantidotegreat wall of chinaarcheologycrime syndicatemythologicalbio terrorismweapons training good versus evilgirls with gunsgood vs evilstranded at searelic huntersunken templedeadly plague
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








