• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.323 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.091 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Passion of the Christ (2004)

Drama | 127 minuten / 120 minuten (cut version)
3,07 2.320 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 127 minuten / 120 minuten (cut version)

Alternatieve titel: The Passion Recut

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Mel Gibson

Met onder meer: Jim Caviezel, Maia Morgenstern en Monica Bellucci

IMDb beoordeling: 7,3 (268.754)

Gesproken taal: Hebreeuws en Latijn

Releasedatum: 1 april 2004

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Passion of the Christ

"By his wounds, we were healed."

The Passion of The Christ is een film over de laatste twaalf uren van het leven van Jezus van Nazareth. De film opent in de Olijventuin (Getsemane) waar Jezus naartoe gaat om te bidden na het Laatste Avondmaal. Jezus verzet zich tegen de verlokkingen van Satan. Verraden door Judas Iscariot, wordt Jezus gearresteerd en meegenomen binnen de stadsmuren van Jeruzalem waar de leiders van de Farizeeërs hem confronteren met beschuldigingen van heiligschennis en hem ter dood veroordelen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Carcamel

Carcamel

  • 145 berichten
  • 107 stemmen

otherfool schreef:

Het ontgaat me een beetje wat deze 2 uur durende marteltocht met het Christendom van doen heeft, buiten dan dat de hoofdpersoon in die religie een centrale rol heeft. Wat wil Gibson nu eigenlijk zeggen?

2*.

volgens mij omdat het lijden van J.C. uit het boekje toch iets minder erg overkomt dan hoe de romeinen het in het echt deden, als je het stukje van de kruisiging leest dan heb je zoiets van het zal allemaal wel het kwam op mij tenminste niet zo erg over maar als je er dan de beelden van deze film bij ziet dan heb je volgens mij toch wel iets meer respect voor het lijden dat hij heeft gedaan voor onze zonden....................als je daar in gelooft dan he.

Ik geloof er niet in maar ik vond het wel een superfilm.


avatar van Weirdo Wizzy

Weirdo Wizzy

  • 95 berichten
  • 0 stemmen

Als christen vond ik dit een erg goede film om te zien. Het helpt je het kruisigingsverhaal beter te visualiseren. De film was weliswaar erg hard maar daardoor denk ik ook erg realistisch. Met sommige dingen wist ik alleen niet wat ik ermee aan moest zoals die vrouw in het zwarte gewaad (ik neem aan de duivel) die je ook aldoor in beeld ziet. In de Bijbel lees je hier niks over. Voor de rest een erg aangrijpende film dus 4 sterrren.


avatar van lottetje

lottetje

  • 284 berichten
  • 215 stemmen

Om eerlijk te zijn vond ik dit een verschrikkelijke film.

Wat heeft dit in hemelsnaam te maken met het verhaal over de laatste paar dagen van jezus.

al dat bloed en gemartel vind ik nergens op slaan.


avatar van Weirdo Wizzy

Weirdo Wizzy

  • 95 berichten
  • 0 stemmen

Deze film laat zien hoe erg Jezus moest lijden. Dat lijkt me nogal duidelijk .


avatar van russell

russell

  • 158 berichten
  • 135 stemmen

Een hartverscheurende film, keihard, heftig en luguber.

Deze film heeft ervoor gezorgd dat ik kippenvel en een rot gevoel kreeg om het feit dat ik niet geloof en jezus zijn leven heeft gegeven voor ons.

Al zou de helft waar zijn met het doodmartelen dan is het nog erg genoeg. Ik denk dat Mel Gibson hier toch wel goed aan gedaan heeft want ondanks de wat overdreven martelingen (niemand weet het) ga je toch nadenken of Jezus werkelijk heeft bestaan......en dat is toch zijn bedoeling geweest. Verdiende 5.


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

russell schreef:

Een hartverscheurende film

huid & vleesverscheurende film bedoel je?


avatar van russell

russell

  • 158 berichten
  • 135 stemmen

Ook dat!


avatar van JohnStacks

JohnStacks

  • 299 berichten
  • 0 stemmen

Je moet herinneren wat Jezus ons leerde, niet hoe hij stierf, dit is 100 procent aandacht winnen om geld te verdienen.

Schandalig


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Zou ie zelf boos zijn?


avatar van dragje

dragje

  • 5098 berichten
  • 0 stemmen

JohnStacks schreef:

Je moet herinneren wat Jezus ons leerde, niet hoe hij stierf, dit is 100 procent aandacht winnen om geld te verdienen.

Schandalig

"Je moet" ?

Religie en diens volgelingen, immer zo repressief. Iets dat mijns inziens, niet meer van deze tijd is.

Repressie staat ook in deze film centraal en wordt op theatrale wijze in beeld gebracht. Geschiedkundig een brij van controverses waar het "lijden" van de protagonist, meneer Jezus, centraal staat.

Gebruik makend van excessief gewelddadige scènes lijkt Gibson het publiek te willen vertellen dat Jezus heeft geleden, iets dat in vijf minuten ook verteld had kunnen worden.

Het resultaat, een narcistisch, veel te lang durende, videoclip ter glorie van Gibson's persoonlijke interpretatie van ons goedheiligman en diens triviale perikelen met de gemene boze mensenwereld.

Gibson zal wellicht gezegend zijn met diens indoctrinatie voor het thema "lijden". Eveneens zo zichtbaar bij diens productie over de Maya cultuur, geschiedkundig eveneens een flater. Enfin, het kon mij niet bekoren.

Shalom!

2*


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Niet meer van deze tijd...?


avatar van dragje

dragje

  • 5098 berichten
  • 0 stemmen

Laat ik het zo stellen, het past niet in de wereld die ik ambieer. Ik schreef immers niet voor niets "mijns inziens".

Dat er in 2007 nog sprake is van onderdrukking en indoctrinatie is net zo vanzelfsprekend als een Gerard Joling die bij mij een allergische reactie teweegbrengt zodra de beste man zijn mond opentrekt.


avatar van Carcamel

Carcamel

  • 145 berichten
  • 107 stemmen

dragje schreef:

Gebruik makend van excessief gewelddadige scènes lijkt Gibson het publiek te willen vertellen dat Jezus heeft geleden, iets dat in vijf minuten ook verteld had kunnen worden.

En dat is nou volgens mij het hele punt van deze film, je kan het heel makkelijk vertellen, maar als je 2 uur zit te kijken naar de gruwelen die ze indertijd uithaalde met mensen dan begin je toch wel iets meer respect te krijgen voor het lijden van J.C.

Of je er nu in geloofd of niet.


avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

gibson brengt het lijden wel heel uitvoerig in beeld. Wat een gruwelijke martelscènes :s. Ma goed, ik denk dat dit toch wel de meest realistische van alle Jezusfilms is en het juiste beeld weergeeft van wat er (al dan niet) gebeurd is met Jezus. En zoals Carcamel al zegt: of ge nu gelooft of niet, door deze film te zien krijgt ge toch wel meer respect voor het lijden van J.C.

3.5*


avatar van koning knoet

koning knoet

  • 4 berichten
  • 435 stemmen

killerfreak schreef:

, ik denk dat dit toch wel de meest realistische van alle Jezusfilms is en het juiste beeld weergeeft van wat er (al dan niet) gebeurd is met Jezus.

3.5*

realistisch? lijkt met toch een tikkeltje overdreven niet? Gibson stelt gewoon alles NOG erger en wreder voor dan het waarschijnlijk was.


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

koning knoet schreef:

(quote)

realistisch? lijkt met toch een tikkeltje overdreven niet? Gibson stelt gewoon alles NOG erger en wreder voor dan het waarschijnlijk was.

ik denk dat je je daar nog wel eens lelijk in zou kunnen vergissen...

Die zweep met die haken enzo was bijv in hetecht een veel gebruikt voorwerp.

Ook was het zo dat de Romeinen er absoluut geen moeite mee hadden om iemand letterlijk dood te geselen.

Het schijnt dat een slag of 50 min of meer gelijk stond aan de doodstraf en dat Jezus een symbolische 49 kreeg toegediend.

Ook was het zo dat de Romeinen doorgaans zonder spijkers kruisigden.

Alleen als ze iemand extra wilden vernederen, zoals Jezus, gebruikten ze nagels.

Dat was het meest lage vernederende dat er was.

Ik heb al deze feitjes ook maar van een Google'tje hier en een artikeltje daar, dus de feiten zullen niet altijd sluitend zijn.

Dat de Romeinen zeer zeer wreed waren en onruststokers het liefst extreem hard aanpakten, is echter zeker waar.

Ik denk dus niet dat het zo heel erg ver van de waarheid afligt.


avatar van koning knoet

koning knoet

  • 4 berichten
  • 435 stemmen

ik geloof best wel dat de Romeinen erg wrede marteltechnieken gebruikten, maar ik weet niet of er zo veel bloed in een mens zit zoals er uit deze Jezus kwam. En Jezus heeft natuurlijk wel veel geleden ( als hij echt aan het kruis stierf en op deze manieren gemarteld werd), maar zo uitzonderlijk was dat toch niet, de meeste gekruisigden hingen geloof ik soms dagen aan het kruis, Jezus enkele uren. Maar blijkbaar werden meestal geen spijkers gebruikt, wist ik niet. Er zijn trouwens elk jaar ook fanatieke Christenen die zich ook laten kruisigen, die zitten enkele minuten na hun kruisiging gewoon terug rechtop een babbeltje te slaan, ze zijn op voorhand natuurlijk wel niet urenlang gefolterd, en ik weet ook niet welke grootte van spijjkers de Romeinen gebruikten, in de film zijn dat een soort van palen met een dikte van anderhalve centimeter ofzo en een botte punt. De film is gemaakt door Mel Gibson een rare fanatieke Christen die wil dat de mensen meer ontzag en respect krijgen voor Christus door hem 2 uur lang aan een stuk kapot te laten martelen( wat hier dus duidelijk gelukt is bij sommigen, niks mis mee hoor) en hiermee volgens mij mensen gewoon mee wil bekeren, wat waarschijnlijk niet zo goed gelukt is.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4896 stemmen

Het was een rare tijd vroeger. Dat geloof ik best! De martelpraktijken uit deze film werden dan ook echt wel toegepast! Verschrikkelijk, maar toch waar vermoed ik....


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

het is trouwens ee nverstikkingsproces he, kruisigen.

vaak stierven mensne ook al eerdre door d eshock, of om dat ze egwoon sowieso al half dood waren, maar de technische doodsoorzaak van een kruisiging is verstikking: je longen klappen door je houding in een bepaalde stand.

daarom werden vaak de benen gebroken:

je kon het helse proces dan niet langer tegenhouden, dat was dus eigenlijk min of meer genade tone, het breken van de benen.

anders bleven ze worstelen.


avatar van Carcamel

Carcamel

  • 145 berichten
  • 107 stemmen

koning knoet schreef:

Mel Gibson is een rare fanatieke Christen

Dat hoor ik nou wel vaker, maar hoe kom jij aan die info???

Ik geloof je best wel hoor maar ik wil feiten/linkjes ofzo


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

tsja, Google eens wat zou ik zeggen.......


avatar van koning knoet

koning knoet

  • 4 berichten
  • 435 stemmen

http://nl.wikipedia.org/wiki/Mel_Gibson

Bij de Engelse pagina staat er meer over, malle Mel heeft blijkbaar ook gezegd tijdens de opnames van The Passion ... dat de Heilige Geest de film via hem maakte, compleet gestoord dus.


avatar van Carcamel

Carcamel

  • 145 berichten
  • 107 stemmen

koning knoet schreef:

http://nl.wikipedia.org/wiki/Mel_Gibson

Bij de Engelse pagina staat er meer over, malle Mel heeft blijkbaar ook gezegd tijdens de opnames van The Passion ... dat de Heilige Geest de film via hem maakte, compleet gestoord dus.

ff gecheckt, het lijkt er op dat jullie gelijk hebben maar met de nadruk op lijkt.

Op wikipedia staat "Zijn ouders en - naar verluidt - Gibson zelf zijn" en dan een heel verhaal.

Volgens mij betekend naar verluid het zelfde als van horen zeggen.

Volgens mij is Mel echt wel een beetje maf, maar ik neem niet blind aan wat er op internet staat of in de prive.

Buiten dit alles om, is hij volgens mij gewoon een kei in het maken van films, en maakt het me echt geen bal uit wat hem drijft.

Super film.

P.S. Stanley Kubrik spoorde ook niet helemaal volgens de geruchten en zo zijn er heus wel meer voorbeelden te vinden.


avatar van bootylicious

bootylicious

  • 79 berichten
  • 116 stemmen

Ik heb dit niet kunnen aanzien!

De martelingen dan.

Verschrikkelijk.


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7380 stemmen

Wat een rol van Caviezel, je kon bijna echt zijn pijn voelen!


avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

Goeie film, maar de martelingen zijn erg 'echt' in beeld gebracht. Het doet gewoon pijn als je ernaar kijkt.

4 sterren.


avatar van Usual Suspect

Usual Suspect

  • 395 berichten
  • 0 stemmen

De laatste 12 uur van jezus zijn meesterlijk en levensecht in beeld gebracht door Mel Gibson.

Als kijker voel je de martelingen (die open en bloot in beeld worden gebracht) die jezus ondergaat, gewoon zelf.

4****


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Usual Suspect schreef:

De laatste 12 uur van jezus zijn meesterlijk en levensecht in beeld gebracht door Mel Gibson.

Als kijker voel je de martelingen (die open en bloot in beeld worden gebracht) die jezus ondergaat, gewoon zelf.

4****

Ik deel deze mening ook, het is echt gruwelijk, maar ook zo echt in beeld gebracht. Ik keek soms echt zo.

Ik geef 'm 4, 5 sterren.


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Meesterlijke film, waarin niets verhuld en geschuwd wordt. een krachtige rol van caviezel als jezus. de laatste levensuren van jezus worden levensecht gebracht, en de martelingen zijn verbazend echt weergegeven. je voelt als het ware echt met hem mee tijdens deze gruwelijke taferelen. sterke film van een regiserende gibson. 4,5 sterren.


avatar van sambal

sambal

  • 112 berichten
  • 0 stemmen

ik was egt toen ik hem had gezien

het is dan wel een goeie film

maar als je die martel scenes ziet dan voel je het egt

3,5 *