Monsters (2010)
Genre: Sciencefiction / Drama
Speelduur: 94 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Gareth Edwards
Met onder meer: Whitney Able en Scoot McNairy
IMDb beoordeling:
6,3 (101.484)
Gesproken taal: Spaans en Engels
Releasedatum: 28 april 2011
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Monsters
"After Six Years, They're No Longer Aliens. They're Residents"
Zes Jaar geleden ontdekte de NASA mogelijk buitenaards leven in ons zonnestelsel. Een sonde werd de ruimte ingestuurd om monsters te verzamelen, maar bij terugkomst op aarde stort deze neer in Centraal Amerika. Wanneer er nieuw leven blijkt te ontstaan wordt half Mexico in quarantaine genomen en bestempeld als geïnfecteerde zone. Vandaag de dag zijn de Mexicaanse en Amerikaanse militairen nog steeds bezig om de wezens te beheersen. Een Amerikaanse journalist stemt er mee in om een bange toerist te begeleiden door de geïnfecteerde zone in Mexico, naar de veilige grens van Amerika.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,3 / 101484)
- Trailer (YouTube)
- Monsters (MusicMeter)
Social Media
Acteurs en actrices
Andrew Kaulder
Samantha Wynden
Ticket Seller
Homeless Woman
Marine
Marine
Marine
Marine
Marine
Marine
Video's en trailers
Reviews & comments
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Monsters bleek een vreemd doch goede ervaring. Na al verhalen gelezen te hebben over het erg lage budget was het toch even afwachten of de special effects (toch essentieel voor een film waar men buitenaardse wezens volledig in beeld laat zien) ergens op leken, maar op een paar scenes die wel erg tactisch van veraf geschoten waren, was ik aangenaam verrast over hoe het er uit zag. Voor mij toch weer een bewijs (samen met een film als Trolljegeren) dat goede special effects niet per se uit een miljoenenbudget hoeven te komen.
Maar goed, de film draait niet echt om de aliens, maar meer om de relatie tussen twee personen en hoe ze in feite geleefd worden. De Mexicaanse achtergronden zijn prachtig en zorgen ondersteunt door de dromerige soundtrack voor een erg rustige sfeer, iets wat toch frappant is voor de situatie waarin iedereen zich bevindt. De enige kritiek die ik hierop zou kunnen uitoefenen, is dat het er allemaal op deze manier wel voor zorgt dat de film bij vlagen meer van een documentaire dan een echte film weg heeft.
Maar toch, echt moeilijk wil ik hier ook weer niet over doen. Het acteerwerk is door de naturelle manier van spelen erg realistisch en daardoor ook erg aangrijpend. Helemaal de eindscene waarin de twee getuige zijn van iets wat lijkt op een buitenaards paringsritueel, waarna zij worden weggehaald door soldaten en zij toegeeft dat ze niet naar haar verloofde terug wil is een mooi stukje cinema.
wrist
-
- 119 berichten
- 394 stemmen
heb een deeltje gezien
doodssaai
Geef dan ook geen punten :/
The Beast
-
- 182 berichten
- 142 stemmen
Ik vond dit echt zo'n slechte film, je zit heel de tijd op spannende momenten te wachten maar die komen maar niet tot het benzine station toe, en dan zagen de "monsters" er nog niet uit ook, ik heb me doodverveeld tijdens deze film, heb er geen goed woord voor over.
2
jipt
-
- 3461 berichten
- 3474 stemmen
Mooi film film. Doet denken aan Lost in Translation. Man en vrouwen zijn verdwaald in Mexico. Beetje ongestructureerd maar einde was erg mooi. 3,5*
MRDammann
-
- 661 berichten
- 3560 stemmen
Als je verhalen over deze film leest lijkt hij een beetje op District 9. Maar als je eenmaal in de film zit ga je een hele andere film zien.
Klein budget inderdaad, maar een hele leuke film.
Eerste deel was erg goed, in het tweede deel zakt het ietsje in, maar het einde, wow! Zo moet je een film eindigen, wat mijn part.
Niet het niveau van District 9, maar zeker weten een leuke film!
ikkegoemikke
-
- 3449 berichten
- 4902 stemmen
Travel-channel in ciné-formaat
Post-apocalyptische toestanden in films trekken doorgaans mijn aandacht en kunnen mij in het algemeen bekoren. Het moet daarom niet noodzakelijk zo zijn dat je het overgrote deel getrakteerd wordt op beelden van destructie en in horden aanstormende aliens of door één of ander virus gemuteerde zombies. Maar deze film was nu wel echt een zenuwtergende trage film dat meer op een road movie leek of een reisverslag op Travel-channel dat gegoten werd in een cinematografische vorm.
Het overgrote deel van de film wordt gebruikt om te laten zien hoe de 2 hoofdpersonages, een persfotograaf en de dochter van de kranten-magnaat die op een of andere manier in Zuid-Amerika is terechtgekomen, zich van plaats naar plaats begeven om het veilig Amerika achter de immense muren te bereiken. Deze reis-beelden worden dan nog afgewisseld met beelden van het mijmerend voor zich uitstaren naar de einders, mooie natuurbeelden en sfeerbeelden, gebrekkige conversaties met de lokale bevolking en het samenspel met soms tot lachens toe uit de rol vallende Mexicaanse militairen en huurlingen.
De monsters zelf komen bij momenten in beeld. Ofwel in een CNN-achtige manier op televisie-reportages en uiteindelijk in close-up op het einde van de film. Verder waren er alleen walvis-achtige geluiden te horen in de verte. Zelf zagen de aliens er uit als rondlopende inktvissen op stelten met een arsenaal aan disco-bollen op hun lichaam geplakt. Qua uiterlijk was het nogal iets dat in films uit de jaren 60-70 voortkwam. Niet bepaald angstaanjagend.
Het acteerwerk was bij momenten ontroerend , maar meermaals enerveerde het mij enorm.
De dochter Samantha is een echte spetter en lijkt zich voort te bewegen als een model in die rimboe. Haar acteerwerk blijft beperkt tot innemend glimlachen,ontroerd een traan wegvegen en in totale verwondering rond te lopen. Een soort Paris Hilton maar dan zonder capsones en iemand die ondanks haar verloving wel enorm snel gevoelens krijgt voor een andere.
De fotograaf Andrew is dan een van zelfvertrouwen uiteenspattende kerel die constant grappig probeert te zijn en vreselijk doorzichtige pogingen doet om in de gratie te vallen van zijn lieftallige reisgenote.
5000$ Spenderen aan een ferry ticket en dan deze ferry niet kunnen nemen omdat meneer de fotograaf met zijn zatte kloten in bed was terechtgekomen met een inlandse schone, die het paspoort heeft gestolen, leek me zo stupide dat ik het zelfs niet kon geloven. Ze waren dan genoodzaakt om 10000$ neer te tellen om de meer gevaarlijke weg over land te nemen.
Het einde aan het tankstation was dan het hoogtepunt van de film waaruit dan ook blijkt dat de aliens al de geïnfecteeerde zone hebben verlaten. Leek me ook niet moeilijk met zo'n doorgangspoort in die immense muur
Ik kreeg een "Close encounters of the Third Kind"-gevoel bij dat tankstation en verwachtte dat de aliens elk moment zouden uitbarsten in een samenzang nadat ze zich gevoed hadden met het licht en elkaar innig omarmd hadden.
Met andere woorden : redelijk ontgoochelend voor mij , maar Mexico ziet er wel bij momenten prachtig uit .....
1.5*
MovieMind
-
- 6943 berichten
- 0 stemmen
Een film gemaakt met toch wel een laag budget, en moet dan toch toegeven dat het knap gemaakt is.
Ondanks dat moet ik ook toegeven dat ik na het kijken van de film ook met het gevoel bleef zitten dat ik eigenlijk naar niets heb zitten kijken.
flaphead
-
- 851 berichten
- 980 stemmen
jammer, er had veel meer in deze film gezeten. ik hou van de aanpak, waar we starten in een andere soort wereld waarin we gewend zijn (lees: iets wat in de film aangenomen wordt, wat nu niet is). hoewel de beginscene anders deed vermoeden, bleven de monsters voor het grootste gedeelte relatief vaag aanwezig, wat ik een pluspunt vond. het gaat tenslotte om de spanning er rondom, niet om de monsters zelf. de sfeersetting en beeldvorming zijn de sterke punten van de film.
het verhaaltje wat zich ontpopt is helaas erg dun. man moet van baas dochter van punt A naar punt B brengen en dat gaat met horten en stoten. daarmee is het ook al duidelijk dat er een romance komt, want zo werkt Hollywood nou eenmaal. de momenten dat er ingezoomd wordt op het persoonlijke vlak zijn saai. de eindscene was tenenkrommend, op beide vlakken (qua monsters en qua persoonlijk) en laat mijn waardering een vol punt zakken.
er komen teveel ongeloofwaardigheden en plotgaten langs. bestaan er geen passagiersvliegtuigen meer? waarom heeft hij haar paspoort zodat ze de ferry mist? waarom gaat het monster bij de auto's nog uit zijn bol op een stel koplampen, waar op het einde niks aangetrokken wordt van de enorme bak licht van het tankstation?
type jammer-maar-helaas-film. net niet genoeg als leuk tussendoortje.
koko28
-
- 59 berichten
- 1027 stemmen
Tja .... niet direct slecht, wel erg saai en het draait helemaal niet om die monsters maar om de twee hoofd figuren zelf. Men had net zo goed die buiten aardse wezens weg kunnen laten.
Ik snap heel goed dat menig kijker de hele tijd zit te wachten totdat er iets spannends gebeurd qua monsters, eliens etc. terwijl het daar helemaal niet om gaat in deze film.
Precies, ..... sfeersetting en beeldvorming zeker niet slecht en best goed camera werk.
Maar ja die monsters ..... De Hollywoodkijkers onder ons blij maken met een dooie mus
jester
-
- 807 berichten
- 1250 stemmen
Mooie, verrassende film met een intrigerend verhaal. Verwacht geen Cloverfield II, want dat is het niet. Wel een road-movie met mooie beelden en soundtrack en prima acteerprestaties. En bijna allemaal amateurs die ze tijdens het filmen tegenkwamen. Verfrissend om een keer een film te zien die er bewust voor kiest geen bombardement van visueel geweld over de kijker uit te storten. Veel stemmers waren blijkbaar teleurgesteld, ik vond het één van de betere films die ik die jaar gezien heb. Laat je niet afschrikken door de score, tenzij je een Monsterfilm verwacht. Dan kun je deze film beter overslaan.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
"Come on, it's not safe, let's go..."
Op basis van eerdere berichten wist ik op voorhand dat het niet om de aliens in Monsters draait, anders was ik na afloop waarschijnlijk alleen maar teleurgesteld geweest.
Het verhaal stelt eigenlijk niet zoveel voor; het kijkt meer weg als een 'roadmovie'. Gelukkig zijn de twee hoofdrolspelers meer dan capabel genoeg om de gehele film te dragen. De chemie die ze delen komt wat dat betreft goed over. Het verbaast me dan ook niet als ik op IMDB lees dat ze in hetzelfde jaar nog zijn getrouwd.
Het post-apocalyptische sfeertje wordt prima weergegeven. Echt knap hoe dit met minieme middelen tot stand is gekomen. Het verbaast me des te meer dat de cinematografie zo goed is, als kijker krijg je erg stijlvolle en kleurrijke beelden voorgeschoteld. De complimenterende soundtrack maakt het helemaal af. Ik was met name gecharmeerd van de boottocht.
Alleen jammer dat het creature design van de aliens ietwat matig is uitgewerkt, naast het feit dat ze halfbakken in beeld worden gebracht. Kies er dan voor om helemaal niks te laten zien of alles.
Al met al best een interessante film om eens gezien te hebben. Weet wel waar je aan begint als je verwacht dat aliens een prominente rol innemen.
3,0 Sterren.
NYSe
-
- 1749 berichten
- 1611 stemmen
Naar aanleiding van Edwards aankomende Godzillaflick eens opgezet. Zo kan het dus ook, met een budget van nog geen half miljoen dollar.
Mooi om te zien, zo'n ingetogen filmpje over twee doodnormale mensen die de grens over moeten. Geen groots overlevingsdrama, geen keiharde actie, maar simpelweg een kleinschalig drama over een voettocht van enkele dagen. Waarin weinig wordt aangedikt en veel aandacht is besteed aan de personages die mede dankzij de prima acteurs de sympathie van de kijker weten te winnen.
Klasse. Kan niet wachten tot volgend jaar.
Montorsi
-
- 9717 berichten
- 2378 stemmen
Niet al te hoogstaand, beetje gezapig. Nu interesseert het me weinig dat de aliens weinig aan bod kwamen, maar dit was wel erg vrijblijvend en by the book. Wel geloofwaardig neergezet verder, zeker gezien het budget, en een aardige VS - Mexico metafoor. 2.5*
K. V.
-
- 4364 berichten
- 3769 stemmen
't was eerder een roadmovie dan echt een monsterfilm, maar het stoorde me zeker niet. De film moet het niet echt hebben van een uitgebreid verhaal, maar wist toch de volledige speelduur te boeien. De cast bestond niet echt uit bekend volk, maar zo kwam het wel authentieker over.
Het einde vond 'k toch redelijk abrupt.
Een low budget film, maar storend vond 'k het zeker niet. Tja, 'k vond het geen misse film, wel geen meesterwerk, maar prima om eens mee te pikken via tv.
Jimske
-
- 231 berichten
- 477 stemmen
Deze film deed het niet echt voor mij, nochtans ben ik erg te vinden voor post apocalyptische films of films met creatures. Hier zien we echter vooral de nadruk op het verhaal van 2 hoofdpersonages waarvan ik de chemie totaal niet aanvoelde. Daarnaast was het monster design erg matig uitgevoerd, de dialogen waren slap met weinig diepgang, en vermits er geen chemie was kon het me ook niet echte schelen hoe het allemaal zou eindigen. Er waren wel enkele semi-spannende momenten tijdens de tocht, en mooie plaatjes van Mexico maar konden het geheel voor mij niet meer redden. matige film 2*
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Had van tevoren een iets andere film verwacht. Niet dat het allemaal zo slecht was, want opzich hou ik wel van post apocalyptische films. Maar deze was voor mij wat ondermaats. Het verhaal en ook de effecten waren niet erg overtuigend. Hoewel het acteerwerk wel een pluspuntje is, en de mooie omgevingen prima in beeld zijn gebracht. Verder niet zo bijzonder, er had meer uitgehaald kunnen worden. Maar dat zal natuurlijk ook aan het budget hebben gelegen. 2,5 Ster.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11922 berichten
- 5324 stemmen
Erg mooie film die me vanaf begin tot eind boeide. Na alle SyFy-films het afgelopen jaar was het prettig om een keer een realistische benadering van de monsterfilm te zien, waarin met heel veel kleine details een compleet alternatief universum wordt neergezet. Puntgaaf camerawerk ook. In het plot zitten inderdaad hier en daar wat zaken die niet helemaal logisch zijn, maar dat noem ik dan maar de realiteit van het verhaal. Goed!
4,0*
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Petje af én diepe buiging voor debuterend regisseur Gareth Edwards.
mcdaktari
-
- 7317 berichten
- 0 stemmen
De film net maar weer eens opnieuw gekeken en heb hem meteen met 1 ster verhoogd van 3 naar 4 sterren want ik vind het gewoon een hele goeie film. Ik kan die lage waardering hier niet goed snappen, maar smaken verschillen nu eenmaal. Ik vond de tweede keer de film heel goed, ik begrijp niet goed dat me dat de eerste keer niet opgevallen was.
jarno1975 (moderator series)
-
- 10972 berichten
- 2794 stemmen
deel 2 komt
Staat ook al een tijdje op MM: Monsters: Dark Continent (2014)
Maar verwacht daar niet te veel van...
Barry83
-
- 714 berichten
- 698 stemmen
Het begin was veel belovend maar daarna werd het heel slecht. Alleen de mooie omgeving en dat lekker wijf waren de pluspunten. De hoofdrolspeler was super irritant en acteerwerk was zwaar beneden niveau. Verhaal is ook saai, bijna nergens zie je een alien. Tegenvaller!
NYSe
-
- 1749 berichten
- 1611 stemmen
Verhaal is ook saai, bijna nergens zie je een alien.
In de films uit je top 10 is evenmin een alien te ontdekken, dus ik vind het een beetje een loos argument.
Barry83
-
- 714 berichten
- 698 stemmen
In de films uit je top 10 is evenmin een alien te ontdekken, dus ik vind het een beetje een loos argument.
Misschien heb ik een brede filmsmaak heb je daar al aan gedacht? Dus denk eerder dat jouw opmerking beetje zinloos is. Bij een film met de titel "Monsters" en een filmomschrijving waar meerdere keren wordt benadrukt dat het om buitenaards leven gaat mag je toch wel verwachten dat je dergelijke alien (zoals ook bij de gelijknamige films) gaat zien?
Echter heb begrepen dat het een low budget film is dus misschien waren mijn verwachtingen qua special effects en dergelijke iets te hoog.
NYSe
-
- 1749 berichten
- 1611 stemmen
Misschien heb ik een brede filmsmaak heb je daar al aan gedacht? Dus denk eerder dat jouw opmerking beetje zinloos is. Bij een film met de titel "Monsters" en een filmomschrijving waar meerdere keren wordt benadrukt dat het om buitenaards leven gaat mag je toch wel verwachten dat je dergelijke alien (zoals ook bij de gelijknamige films) gaat zien?
Echter heb begrepen dat het een low budget film is dus misschien waren mijn verwachtingen qua special effects en dergelijke iets te hoog.
Het was ook een beetje sarcastisch, maar ik bedoel dat als je de film los van alle bias rondom de genre-classificatie zou zien, je die aliens misschien helemaal niet zou missen: Monsters is veeleer een overlevingsdrama en roadmovie dan een sciencefiction-genrefilm. Het constant expliciet tonen van de wezens zou de film nergens ten goede komen omdat het zou afleiden van het menselijk drama waar het scifi-element slechts als kapstok toe dient.
Probeer de film an sich te bekijken, onbevooroordeeld door genre en plotomschrijving. Het kan toch niet zo zijn dat een film moet proberen zich daar achteraf aan te conformeren?
carygrant
-
- 11 berichten
- 479 stemmen
Dit had ik niet verwacht... Buitengewoon goede film. Desolate sfeer wordt uitstekend neergezet, mooie soundtrack en degelijke acteerprestaties van McNairy en Able. De "sci-fi" in het verhaal is slechts het omhulsel in het verhaal, de film gaat werkelijk om de roekeloze geldingsdrang van de VS en een gemeenschap die daar niets tegen in kan bregen en (natuurlijk) een ontluikende liefdesrelatie.
Melvin Udall
-
- 536 berichten
- 0 stemmen
Bij vlagen eigenzinnige film die toch wel wat leentjebuur speelt bij ander werk. De sfeer, die goed ondersteund wordt door geluid en muziek is prima. Enige spanning zwelt langzaam aan bouwt gestaag door maar echt spannend wordt het niet. Veel elementen passeren de revue, van alles vind ik de onderkoelde lovestory toch nog het best getroffen.
james_cameron
-
- 7010 berichten
- 9796 stemmen
Voor de derde keer gezien, ditmaal op blu-ray. Wordt eigenlijk steeds beter. Sfeervolle mengeling van roadmovie en SF-thriller; geweldig wat men met een zeer klein budget heeft weten te bewerkstelligen. Het camerawerk is eersteklas, net als de bijzonder effectieve muziek en de creepy geluidseffecten. De onheilspellende sfeer van het geheel en de langzaam opgebouwde spanning is daarnaast bijzonder knap gedaan. Wanneer de monsters zich sporadisch laten zien zorgt dit voor fraai vormgegeven scenes, maar de film behoort toe aan hoofdrolspelers Scoot McNairy en Whitney Able. Hun langzaam en subtiel ontluikende romance vormt het hart van de film.
filmoloog
-
- 163 berichten
- 0 stemmen
Belachelijke sci fi film met reusachtige wandelende inktvissen die walvis geluiden maken. Alhoewel de speciale effecten redelijk zijn gaat deze bagger film helemaal nergens over. 1,5 ster voor de moeite.
playah26
-
- 190 berichten
- 782 stemmen
Ging met 0,0 verwachting de film in maar viel uiteindelijk best mee.
Word nergens echt spannend en verhaallijn is best flinterdun maar word nergens echt vervelend.
Leuk filmpje voor de verveelde avond of de regenachtige zondagmiddag.
Acteurs deden hun best en specialeffects waren ook goed te doen.
Pre- en sequels

Monsters: Dark Continent
2014
37 reacties
Het laatste nieuws

Sciencefictionfilm 'Prometheus' van Ridley Scott komt binnenkort naar Netflix

Geprezen biografische sportfilm 'Moneyball' met Brad Pitt verdwijnt binnenkort van Netflix

Oekraïense postapocalyptische oorlogsfilm 'Atlantis' is een kijktip op NPO Start Plus

Zaterdag kijk je op televisie naar Robert De Niro in de legendarische maffiafilm 'Casino'
Bekijk ook

Sin Nombre
Roadmovie / Drama, 2009
90 reacties

Låt den Rätte Komma In
Drama / Horror, 2008
731 reacties

The Crow
Actie / Fantasy, 1994
452 reacties

Cloverfield
Horror / Thriller, 2008
2.836 reacties

Los Cronocrímenes
Sciencefiction / Thriller, 2007
105 reacties

The Debt
Drama / Thriller, 2010
139 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








