Monsters (2010)
Genre: Sciencefiction / Drama
Speelduur: 94 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Gareth Edwards
Met onder meer: Whitney Able en Scoot McNairy
IMDb beoordeling:
6,3 (101.472)
Gesproken taal: Spaans en Engels
Releasedatum: 28 april 2011
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Monsters
"After Six Years, They're No Longer Aliens. They're Residents"
Zes Jaar geleden ontdekte de NASA mogelijk buitenaards leven in ons zonnestelsel. Een sonde werd de ruimte ingestuurd om monsters te verzamelen, maar bij terugkomst op aarde stort deze neer in Centraal Amerika. Wanneer er nieuw leven blijkt te ontstaan wordt half Mexico in quarantaine genomen en bestempeld als geïnfecteerde zone. Vandaag de dag zijn de Mexicaanse en Amerikaanse militairen nog steeds bezig om de wezens te beheersen. Een Amerikaanse journalist stemt er mee in om een bange toerist te begeleiden door de geïnfecteerde zone in Mexico, naar de veilige grens van Amerika.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,3 / 101472)
- Trailer (YouTube)
- Monsters (MusicMeter)
Social Media
Acteurs en actrices
Andrew Kaulder
Samantha Wynden
Ticket Seller
Homeless Woman
Marine
Marine
Marine
Marine
Marine
Marine
Video's en trailers
Reviews & comments
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Silent Terror.
Aldus iemand die het op IMDB treffend verwoord, want Silent Terror it is. Edwards zet voor mij 1 van de grootste verrassingen dit jaar neer met iets wat het gros niet zal verwachten (gelukkig maar..).
Het draait hier, in tegenstelling tot de bekendere monster features, niet om de monsters zelf. Natuurlijk nemen ze een rol in maar de main focus ligt toch écht op het sociaal 'dramatische' aspect, een tocht richting een land wat zich ingesloten heeft (maatschappijkritiek), een reis die rustig oogt maar een beladen inhoud heeft met een constante intensiteit.
Niet om elke hoek hangt het kwaad rond...niet in de meest bombastische situaties mogelijk zullen onze 2 hoofdpersonages zich bevinden en je zult al helemaal geen heldendaden tegenkomen. Nee, Monsters toont realistische karakters binnen een besmette zone en doet dat op sublieme wijze.
Edwards doet het tegenovergestelde van een blockbuster, belangrijkste verwachting die hierbij ongedaan gemaakt moet worden is dat van de aanwezigheid van actie, dat zul je namelijk écht niet tegenkomen. Daartegenover staat dat Monsters visueel écht stunning is, adembenemende shots en een atmosfeer die aan de kijker kleeft.
Meest opvallende was voor mij overduidelijk de soundtrack die mij nergens in de steek liet. Valt haast niet in woorden uit te leggen, de zwevende pads, de prachtige melodieën, de subtiele tonen... ze zijn constant intrigerend en sluiten voor de volle 100% aan bij de vorm en inhoud van de scénes.
Al met al een film die (hoogstwaarschijnlijk) verschrikkelijk ondergewaardeerd zal worden hier op MM, maar bij mij kan tekenen als één van de beste films van 2010, hands down.
schram101
-
- 16684 berichten
- 2293 stemmen
Mooie woorden, Jeroen.
Ben erg benieuwd naar de film.
Hier een nieuwe clip voor de liefhebber;
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
klote film
is saai
te langdraderig
niet boeiend
zonde van de tijd
dit is echt flut een 0.5
Hahaha.... jij dacht een 90 minuten lange film te gaan kijken met veel actie, bloed en enge monsters omdat de film monsters heet!
gefopt!
wel jammer dat je nu met je 0,5 de waardering onnodig naar beneden haalt.
maargoed, er zullen nog wel meer Hendiksjes komen.
Skrean
-
- 539 berichten
- 694 stemmen
Deze film is een 'anti-cloverfield' , hoewel er wel hier en daar een actiescene met een monster in zit is het een verhaal wat draait om de karakters. Je reist met ze mee en ervaart wat zij ervaren. De special effects waren hier en daar niet hollywood waardig, maar dat mag de pret niet drukken. ook leuk om te zien is dat ze de film hebben gemonteerd in Adobe premiere, wat ik zelf ook gebruik. Goede film.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
De special effects waren hier en daar niet hollywood waardig, .
Budget van deze film was dan ook slechts 15.000
. Wat extreem weinig is!
TheThirdMark
-
- 464 berichten
- 727 stemmen
God o god o god o god. Wat een drama.
Helemaal positief bedoelt btw 
Deze film verraste mij constant en voerde mij mee op de tocht van 2 personen die in het kort gezegd van punt A naar punt B moeten.
Normaal ben ik geen fan van Drama's en hou ik meer van uiteengetrokken lichamen, explosies die bij je thuis de verf van het plafond slaan en special effects om over naar huis te schrijven.
Maar deze film is elke cent waard die het gekost heeft om te maken. En meer aangezien het budget niet noemenswaardig was.
Kort gezegd: alles is goed aan deze film.
revengeyo
-
- 168 berichten
- 0 stemmen
ik ga echt niet naar een film kijken die 15.000 dollar heeft gekost.
j0zman
-
- 144 berichten
- 459 stemmen
Aardige effecten en soundtrack, zeker voor het geringe budget. Maar voor de rest vond ik het maar een langdradige film. Jammer, want het begon wel lekker met het Cloverfield gevoel.
Wederom, mooie effecten maar het verhaal was slecht.
2*
jarno1975 (moderator series)
-
- 10972 berichten
- 2792 stemmen
ik ga echt niet naar een film kijken die 15.000 dollar heeft gekost.
Waarom stem je dan.
stinger650
-
- 73 berichten
- 29 stemmen
ik ga echt niet naar een film kijken die 15.000 dollar heeft gekost.
Dan ben jij gewoon geen filmliefhebber.... Er zijn meer dan genoeg goeie films gemaakt met een minimaal budget. Blair Witch, Paranormal Activity en nog vele anderen. Maar deze heb je dan zeker ook niet gezien?
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
ik ga echt niet naar een film kijken die 15.000 dollar heeft gekost.
goedzo, zou ik ook niet doen! stel je voor....
chocodil
-
- 10 berichten
- 43 stemmen
In een woord, KLOTE........
Wat een saai gebeuren was dit, ik kon er maar met moeite doorheen komen.
Kan deze dan ook echt niemand aanraden.
Nogmaals zonde van de tijd, deze love story.........
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
In een woord, KLOTE........
Wat een saai gebeuren was dit, ik kon er maar met moeite doorheen komen.
Kan deze dan ook echt niemand aanraden.
Nogmaals zonde van de tijd, deze love story.........
en jij ging zeker ook lekker zitten in de hoop dat je veel monsters zou zien?
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Wat moet ik hier eigenlijk van verwachten qua spektakel. Of is het meer een drama in de trend van the Road?
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
The Road niet gezien maar zoals ik in m'n stukje al schreef is het een sociaal drama met wat sci-fi elementen. Verwacht absoluut geen actie.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Krijg wel een erg "the Road" gevoel, ook bij jouw stukje tekst. Misschien moet je die film ook is gaan kijken, kan ik je ook erg aanraden. Juist omdat het realistisch is(band vader/zoon die op reis zijn in een post apocalyptische setting).
Denk zelf dat ik gewoon wacht op de bios release, baal altijd zo ontzettend als dit soort mooie film al maanden van tevoren te pindakazen zijn.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Lijkt zo inderdaad wel wat op elkaar. Zal 'm binnenkort eens bekijken
.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Niet zo best..
Waar ik een soortgelijke overlevingsfilms als The Road echt schitterend vond, daar is Monsters maar behoorlijk saai. Ik wist van te voren dat dit geen film met veel geweld of iets dergelijks zou worden, maar dat maakte me ook niet zo veel uit. Maar dat het een saaie zit van 1,5 uur zou worden was dan weer wel jammer.
Je volgt dus enkele mensen in een besmet gebied die proberen te overleven. Jammer alleen dat er niks interessants tussen zit. Het was nog best aardig geacteerd, maar het hele plot was gewoon saai. Waar in The Road bij mij veel symphatie werd opgewekt voor de hoofdpersonages, daar deden de mensen hier me niks. Echt dreigend vond ik de situatie hier ook niet en de meeste dingen die ze zochten waren ook niet echt schaars, wat The Road wel had. Zon scene als een jongen die in die film voor het eerst een blikje cola drinkt, dat miste deze film. Het ontroerde me hier niet.
Zo heel af en toe kwam er nog wel een beetje spanning in voor, maar buiten de scene op het einde bij het tankstation waar ze lastig werden gevallen door de wezens met de tentakels gebeurde er maar weinig.
Kortom; leuke poging (zeker door het lage budget, als ik het goed heb gelezen) maar geen pakkende uitwerking.
2*
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
Krijg wel een erg "the Road" gevoel, ook bij jouw stukje tekst. Misschien moet je die film ook is gaan kijken, kan ik je ook erg aanraden. Juist omdat het realistisch is(band vader/zoon die op reis zijn in een post apocalyptische setting).
Denk zelf dat ik gewoon wacht op de bios release, baal altijd zo ontzettend als dit soort mooie film al maanden van tevoren te pindakazen zijn.
is idd wat road achtig, alleen minder rauw. het gaat hier meer om de relatie en het drama. monsters (ookal is het mooi gedaan) is een bijzaak.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Rauw of rouw?
Maar je hebt wel gelijk. The Road is veel depressiever en de wereld is in die film echt helemaal aan gort. Ik vond dat allemaal in Monsters wel meevallen. Zo slecht hadden ze het soms niet eens. Ze konden zelfs nog met het thuisfront bellen...
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Die feeling had het wel een beetje aan het begin (vooral visueel) maar verwacht zeker geen District 9 part II.
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
klinkt een beetje als district 9, or am I wrong?
eltorro
-
- 898 berichten
- 3058 stemmen
Sterke film met prachtige beelden.
Een realistische SF drama in de stijl van district 9. Erg knap staaltje werk van Gareth Edwards. Ik begin het budget wel een beetje in twijfel te trekken, zo waren de SFX best wel veel aanwezig en van redelijk goed niveau, daarnaast waren er ook een paar scènes die redelijke indrukwekkend overkwamen (bijvoorbeeld: de scene met die auto's en die aliens in het bos). 15 duizend dollar budget lijkt me een klein beetje sterk.
De acteurs overtuigen behoorlijk goed, en het drama wordt er nergens te dik bovenop gelegd. Veel mooie plaatjes komen in de film voorbij van vervallen steden/gebouwen, en ook prachtige bos gebieden. De soundtrack is ook altijd sterk aanwezig, en voegt veel toe. De aliens zagen er ook prachtig uit vooral als ze licht begonnen te geven, ze deden me wel een beetje denken aan die aliens en machines uit War of the Worlds, uiteraard waren deze aliens veel cooler. Dankzij de beginscene is de spanning in de film ook altijd goed aanwezig, en doet de film je al bij elke monster geluidje op het puntje van de stoel zitten.
4,5*
tal1b
-
- 2596 berichten
- 2329 stemmen
jeetje, wat is de (bioscoop) release weer vroeg :/
als 'i am legend fan' moet ik hm snel zien dan.
alyssa07
-
- 4 berichten
- 1 stemmen
Had hier duidelijk meer van verwacht, maar helaas....echt slaapverwekkend en totaal geen spanning. Camerawerk was ook niet bijster met veel beweging (erg storend).
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Had hier duidelijk meer van verwacht.
Wat dan?
Pre- en sequels

Monsters: Dark Continent
2014
37 reacties
Het laatste nieuws

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively
Bekijk ook

Sin Nombre
Roadmovie / Drama, 2009
90 reacties

Låt den Rätte Komma In
Drama / Horror, 2008
731 reacties

The Crow
Actie / Fantasy, 1994
452 reacties

Cloverfield
Horror / Thriller, 2008
2.836 reacties

Los Cronocrímenes
Sciencefiction / Thriller, 2007
105 reacties

The Debt
Drama / Thriller, 2010
139 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









