Scream 4 (2011)
Genre: Horror
Speelduur: 111 minuten
Alternatieve titel: Scre4m
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Wes Craven
Met onder meer: Neve Campbell, David Arquette en Courteney Cox
IMDb beoordeling:
6,2 (186.851)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 14 april 2011
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Scream 4
"New decade. New rules."
Tien jaar is er verstreken sinds Sidney Prescott (Neve Campbell) haar laatste confrontatie had met de gemaskerde moordenaar Ghostface. Ze leeft nu geïsoleerd en ze heeft ze een boek geschreven dat veel lovende kritieken heeft ontvangen. Ze wordt echter uit haar dagelijkse routine getrokken als Ghostface weer verschijnt in Michigan, met als gevolg dat Sidney weer herenigd wordt met Dewey (David Arquette) en Gale (Courteney Cox).
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,2 / 186851)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- SCRE4M (MusicMeter)
- SCRE4M (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Dewey Riley
Sidney Prescott
Gale Weathers-Riley
Jill Roberts
Kirby Reed
Deputy Perkins
Deputy Hoss
Charlie Walker
Kate Roberts
Deputy Judy Hicks
Reviews & comments
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
Hoor erg veel positieve berichten, vanavond maar eens naar de bioscoop.
Genre
-
- 238 berichten
- 454 stemmen
Net terug van de film. Hij was ontzettend spannend en goed. Verhaal was prima, acteerwerk was zeer goed. DIt deel is even goed (in mijn ogen toch) als deel 1.
4*
kampioentje
-
- 3 berichten
- 7 stemmen
Deze film is echt zeer goed 5 sterren. Ik ga hem straks in de bioscoop zien.
009
-
- 417 berichten
- 288 stemmen
is me echt zwaar tegengevallen!!
ben echt wel fan van de serie,
maar deze is echt niet pruimen!
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
is me echt zwaar tegengevallen!!
ben echt wel fan van de serie,
maar deze is echt niet pruimen!
Waarom? En mag ik vragen waar je hem hebt gezien, aangezien de landelijke premiere pas vannacht/morgen is.
Genre
-
- 238 berichten
- 454 stemmen
Trouwens, sidney geeft net als alles vorige films ghostface een flink pak rammel.
koalaM
-
- 28 berichten
- 899 stemmen
Ik ben hem ook net gaan zien want in België ging hij vandaag al in première en ik ben niet ontgoocheld. Vooraf had ik wel wat schrik dat dit het deel teveel ging zijn maar het gegeven Woodsboro 10 jaar later stoort helemaal niet, integendeel zelfs.
Het verhaal zit ineen zoals je van Scream kan verwachten maar het einde is op z'n minst verrassend te noemen. De 110 minuten zijn echt voorbij gevlogen. Voeg daarbij nog eens een goede soundtrack en ik kom aan m'n 4 *
Iedereen die morgen Scream 4 gaat zien, heel veel kijkplezier !
Artemis_fowl
-
- 82 berichten
- 249 stemmen
Ik ga morgen ook....kan haast niet wachten.
Heb vandaag ff deel 2 nog eens bekeken (deel 1 ken ik praktisch uit m'n hoofd en deel drie zag ik laatst nog op tv) en ik denk dat ik nu helemaal klaar ben voor deeltje 4.
'What's your favourite scary movie?'
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1632 stemmen
is me echt zwaar tegengevallen!!
ben echt wel fan van de serie,
maar deze is echt niet pruimen!
Tja, er moeten natuurlijk altijd haters tussen zitten. Ik vraag mij af je de film wel werkelijk gezien hebt. Je bent fan van de serie? Maar dit deel is dus compleet anders dan de vorige 3 waardoor je meteen 1,5* geeft? Dat vind ik niet echt redelijk aangezien je ook geen enige toelichting geeft.
Ik vraag me sterk af of er wel echt mensen tussen zitten die de film gezien hebben. De meeste van hun zijn mensen die nog maar weinig tot zeer weinig films hebben gezien. Achja, We'll Never Know.
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2539 stemmen
Dat is het nadeel als je kan stemmen. Je weet nooit of die persoon, die een film zonder enig argument een cijfer geeft, het daadwerkelijk heeft gezien...
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
Boven verwachting goed; uitstekende combinatie van opnieuw uitgevonden clichés, zelfspot , het genre in z'n algemeen op de hak nemen, maar ook - en vooral - bloedstollende momenten. Twist op het einde was misschien wat teveel van het goede, maar in het kader van de genre clichés opnieuw uitvinden past het prima zo'n resurrection, alhoewel het normaliter in het genre de moordenaar betreft. De opening daarentegen was net zo hilarisch als effectief. Pogingen tot drama werkte net niet helemaal. Maar prima spel voor een horrorfilm, en bovendien een paar sympathieke dames. Fijn om te zien dan Craven het nog steeds kan. On par met het origineel als je het mij vraagt.
Stevige *3,5!
kampioentje
-
- 3 berichten
- 7 stemmen
Ik heb hem gezien hij was echt top met veel meer moorden als de vorige film.
ibendb
-
- 5038 berichten
- 3225 stemmen
Wil dees zo graag zien, maar mijn ouders houden niet van zulke films, dus moet ik weten voor hen, is er veel meer bloed en moord in deze film dan in zijn voorgaande? zoja, gaan we RED RIDING HOOD zien en daar heb ik dus totaal geen zin in vanwege de TWILIGHT-achtige trailer.
Zoniet gaan we deze bekijken en dat wil ik wel maar mijn ouders niet, (ik ben pas 14)
en ik mag niet alleen in de bioscoop zijn zonder meerderjaardige begeleider...
Alhoewel wil ik wel weten van iemand die zowel R R H gezien heeft als SCREAM 4 zodat ik tenminste weet welke die beter vond.
Alvast bedankt!
Iben...

Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4515 stemmen
Dit is niet de recensie die ik van de Midnight Movie Reviewer had willen zien. Dit was een discussie over of dit deel het eerste deel overtreft, waarbij de voorbeelden uit deel 1 worden gehaald.
Dat discussie-element is een experiment, je kunt het met z'n tweeen inderdaad minder snel sturen (wat bij een gewone review voor een leidraad kan zorgen) maar ik moet bekennen dat ik het wel vind werken. Maar inderdaad weonderbelichten wellicht Scre4m hier en daar, nadeel was dat we van Dimension niks mochten verraden over de film, letterlijk niet bespreken wie er vermoord werden (en vanaf minuut 2 is het raak...) waardoor de voorbeelden al snel uit Scream kwamen.
Really.
De slasher was toen over de datum, die is nu ronduit problematisch. Hollywood is zelden zo uitgeslobberd geweest als nu. De remakes en sequels hebben echt belachelijke proporties aangenomen en ik heb geen benul hoe veel slechter de Hollywood-horror nog kan komen (onafhankelijken daarintegen...) Anyway; ik vind de timing nu beter.
Scre4m is veel meer een reactie op de moderne tijd dan haar voorganger waarbij ik de hele tienerwereld eerder een saai stuk fantasie vind. Scream 4 tapt veel meer uit haar tijd, attitude en is kritischer tegen het horrorlandschap. Wat ik volgens mij duidelijk in de video zeg is dat ik vind dat alles wat Scream pretendeerde; een verfrissende, zelfbewuste slasher die haar tijdsgeest parodieert, eigenlijk veel beter lukt bij Scre4m. Waar de eerste flauw kan zijn is de laatste geestig over-the-top maar maakt haar punt.
Nee maar Scream 3 is ook heel flauw en bij Scream vond ik de afscheiding tussen humor en horror niet goed genoeg. Scream 4 is minder voorspelbaar, minder flauw in haar humor (en gaat veel minder voor de goedkope lach) en gaat pas écht behendig om met cliché's en verhaallijnen.
Quentin
-
- 10202 berichten
- 8556 stemmen
Wat ik heb gelezen zit hier wel wat meer bloed in.
Zeer zeker, en zelfs ingewanden!
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Niks nieuws, gewoon meer van hetzelfde. Was het zelfbewuste bij de eerste Scream nog leuk en verrassend. Bij de tweede begon het al te vervelen en bij de derde eigenlijk ronduit tegen te staan.
Bij deel 4 kondigde de makers aan dat ze de reeks een nieuwe impuls (vernieuwende impuls?) zouden geven. Niet dus. Het gaat op dezelfde zelfbewuste toon verder, maar dan, zoals we van fantasieloze vervolgfilms inmiddels weten, allemaal iets meer aangezet. Zoveel zelfs dat het in het begin welhaast een persiflage leek (Schreik?). De eerste 90 minuten waren dan ook nauwelijks interessant. Gewoon more of the same. En dan nog allemaal lang uitgesponnen en overmatig warrig.
Maar ach de eindscene(s) was best leuk en na de tien jaar pauze as het ook weer niet erg storend. Eigenlijk ook wel leuk zo'n reunie. Twijfel daarom zelfs om een 3tje uit te delen. Ik hou ook wel van het genre. Maar ga er nog een nachtje over slapen.
Of nee is helemaal niet nodig. het geheel is gewoon veel te fantasieloos voor een voldoende.
2,5*
JigSaw_Doll
-
- 413 berichten
- 627 stemmen
Vond dit een zeer leuke, vele beter dan 2de en 3de, maar de 1ste blijft de beste, echt een leuke tijd in de cinema
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1632 stemmen
Niks nieuws, gewoon meer van hetzelfde.
De moorden zijn ook gebasseerd op de eerste Scream. Misschien dat het daarom niet zo heel erg vernieuwend was
.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Recensie Scream 4 - Review op Filmtotaal.nl
En opnieuw lovende woorden.
Sp!ts gaf vanmorgen ook al 4*.
Alleen de zuurpruimen van de Gelderlander heb ik tot nu toe de film slecht zien beoordelen (2*), maar die krant neem ik wat dat betreft toch niet serieus.
IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Duidelijk.
Ik hoop morgen te gaan. Verwachtingen zijn hooggespannen.
Dstalker8
-
- 211 berichten
- 689 stemmen
Vrijdag kijken of anders in het weekend, kan niet falen denk ik.
BenicioDelToro
-
- 4178 berichten
- 1391 stemmen
Juist omdat je bij een vierde deel doorgaans niet meer van die hoge verwachtingen hebt, valt Scre4m ontzettend mee, vond ik. De timing - na elf jaar radiostilte - pakt uitstekend uit. Het afgelopen decennium hebben we alleen maar onnodige remakes en reboots gehad en Craven en Williamson wilden hier op hun eigen wijze mee afrekenen. Daarin slagen ze prima, want Scre4m is na het origineel het beste deel uit de reeks. Origineel is het natuurlijk allemaal niet, want de kenners weten wat ze kunnen verwachten (al gaat men in een vervolgfilm natuurlijk altijd een stapje verder...), maar het pakt zeer vermakelijk uit. Ik denk dat dat vooral te maken heeft met het feit dat Williamson weer aan boord is gesprongen. Net als Scream (het eerste deel dus) zit dit vierde deel boordevol spitsvondigheden, insiders jokes en referenties naar genreklassiekers. Het fijne aan de Scream-reeks is dat de makers zichzelf nauwelijks serieus nemen en dat werkt verfrissend. In het tweede en vooral het derde deel leek dat trucje een beetje uitgewerkt, maar Scre4m krijgt toch de handen weer op elkaar. In amusementswaarde alleen overtroffen door het eerste deel. 3,5*
fluppebxl
-
- 218 berichten
- 2427 stemmen
Er los over gegaan, maar dat maakt 'm best fijn. Enkele prachtige punchlines, oerdomme puberpersonages, en een verzameling van de debielste horrorclichés, mooier kan je het niet verzinnen. En ik kreeg toch altijd wel wat jeugdsentiment naar de eerste twee.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Het afgelopen decennium hebben we alleen maar onnodige remakes en reboots gehad en Craven en Williamson wilden hier op hun eigen wijze mee afrekenen.
Mocht dit echt hun gedachtegang zijn dan gaan ze toch echt op hun bek. Dan zelf op de proppen komen met een vierde deel uit een reeks en hun creativiteit niet laten spreken.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
De moorden zijn ook gebasseerd op de eerste Scream. Misschien dat het daarom niet zo heel erg vernieuwend was
.
Nee, ze vermarkten het alsof het zogenaamd vernieuwend en eigentijds is, maar verder dan een verwijzing naar een app en facebook komen ze niet. Verder gewoon hetzelfde geleuter als deel 2 & 3. Gewoon net zo inspiratieloos als de meeste deel 4's.
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Ik kan me goed vinden in Reinbo's mening, Scream is absoluut niet met zijn tijd meegegaan en wat dat betreft gewoon een gigantische herhaaloefening, en aangezien deel 2 en 3 al grotendeels herhaaloefeningen waren, is dit filmpje daar bovenop ook gewoon onnodig. Dat had het wel kunnen zijn als het een slimme deconstructie was geweest, en op het einde lijkt het heel eventjes of het die kant uit gaat (Jill de moordenaar die zichzelf als slachtoffer profileert) maar die opening tot een gitzwart einde wordt weer aan de kant gegooid door er toch weer een cliché einde aan te breien. Erg jammer.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
En dat terwijl het idee van live blogging en facebook stalkers zo eenvoudig tot een vernieuwing had kunnen leiden. Maar er werd helaal niets mee gedaan.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Hier nog een interessante Scream special, die de delen analyseerd.
FOK.nl / Specials / Special: Scream-quadrilogie / FOK!film - film.fok.nl
Pre- en sequels

Scream 7
2026
3 reacties

Scream VI
2023
108 reacties

Scream
2022
169 reacties

Scream 3
2000
293 reacties

Scream 2
1997
232 reacties

Scream
1996
727 reacties
Bekijk ook

7th Heaven
Drama / Romantiek, 1927
9 reacties

Gods and Monsters
Drama / Biografie, 1998
38 reacties

Saw II
Horror, 2005
1.411 reacties

The Changeling
Horror, 1980
149 reacties

Scream
Horror, 1996
727 reacties

Final Destination
Horror, 2000
526 reacties
Gerelateerde tags
sheriffjaloeziecamcordermaskerboekvictimmesself-inflicted injuryvervolgsociopathmoordreddendonkere komediehouse partyseriemoordenaarauteurgemaskerde moordenaarziekenhuistiener filmslasherhuisinvasieself-referentialcousin relationshipphone callsatiricalmillennialspublicistfame-seekingnew generation horror iconmetacinematwist endingcrimecrimesreturn to hometownfilm within a film within a film masked killerabsurdjealous suspicionremakes amusedteen scream
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









