• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.555 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.371 stemmen
Avatar
 
banner banner

Easy A (2010)

Komedie / Romantiek | 92 minuten
3,13 1.569 stemmen

Genre: Komedie / Romantiek

Speelduur: 92 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Will Gluck

Met onder meer: Emma Stone, Amanda Bynes en Penn Badgley

IMDb beoordeling: 7,0 (440.545)

Gesproken taal: Engels

Plot Easy A

"A comedy about a good girl a small favor and a big rumor"

Olive Penderghast is geen opvallende verschijning op haar middelbare school in Ojai, Californië. Wanneer haar wat opdringerige vriendin Rhiannon haar uitnodigt voor een weekendje kamperen, komt ze met de smoes dat ze al een afspraakje met een jongen heeft. Na het weekend bekent ze valselijk aan Rhiannon dat ze seks heeft gehad. De zeer Christelijke Marianne vangt dit op, en al snel gonst het op school van de wilde geruchten. Olive weet niet goed wat ze ermee aan moet, maar besluit dan toch haar nieuwe imago ten volste uit te buiten...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Olive Penderghast

Marianne Bryant

"Woodchuck" Todd

Rosemary Penderghast

Mrs. Griffith

Principal Gibbons

Rhiannon Abernathy

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van SPT

SPT

  • 433 berichten
  • 3237 stemmen

Komedie en romantiek zijn beide totaal mijn genre's niet, maar ik vond het toch een verassend leuke film.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4412 berichten
  • 3096 stemmen

Lauw.

Heel de speelduur lang is het net niet voor deze Easy A. Het uitgangspunt is anders wel leuk, maar veel wordt er niet mee aangevangen.

De humor laat vaak te wensen over en de morele boodschap ligt er té dik op.

Emma Stone kan ik meestal wel hebben, maar hier overtuigt ze me niet. Vooral tijdens de webcamsequences is ze niet goed.

Enkele bijrolacteurs kunnen niets met hun personage (Amanda Byrnes), anderen (Stanley Tucci op kop) wel.

Niet goed genoeg.

2


avatar van patrick17

patrick17

  • 613 berichten
  • 448 stemmen

Prima komedie!

Had hem al een hele tijd hier liggen maar niets meegedaan, ben nu bezig met

het stapeltje weg te werken wat ik heb liggen en vind dit toch een aller aardigst filmpie hoor.

Ik heb me er prima mee kunnen vermaken. Gewoonweg omdat heel de film

boeit / grappig en geinig is. Een beetje onderbroeken lol, schuine knipoog werk en tevens

de humor die erin zit.

Stanley Tucci heeft een hele leuke bijrol in deze film en laat zien dat hij het vak nog zeker

niet verleerd is. De rollen van Amanda Bynes en Cam Gigandet zijn te klein voor een

status. Een klein bijrolletje is te weinig eer voor beide acteurs. Gigandet heeft me wel overtuigd

in zijn irritantr bad-rol in Never Back Down. Bynes in She's the man.

Voor het mannelijke oog vond ik Aly Michalka er meer dan prima uit zien.

De hoofdrol werd ook prima vertolkt door Emma Stone. Prima ingevuld. Voorspelbaarheid zit

er wel degelijk bij maar moet met een korreltje zout genomen worden.

Een leuke komedie voor een zoete donderdagmiddag!


avatar van Ste*

Ste*

  • 2072 berichten
  • 1387 stemmen

Tja, Emma Stone. Ze is ontzettend getalenteerd en geknipt voor dit genre. Door haar komische timing en de leuke grappen maakt het niet eens meer uit dat het hele verhaaltje eigenlijk al vrij snel niet zo boeiend meer is. Apart was het wel, het wordt nooit heel duidelijk waarom ze precies verzeild raakt in heel het gedoe, maar ach, waarom over het verhaal praten, Emma's performance maakt het het aanzien waard, ook al was er uberhaupt geen verhaallijn geweest.

Verfrissend ook dat de hoofdpersoon eens niet rebelleert tegen haar ouders, of zich hopeloos voor ze schaamt. Erg leuke mensen, had wel meer van ze willen zien eigenlijk.

Het korte intermezzo met Lisa Kudrow is erg vreemd ineens. Zij heeft dusdanig last van het Swiebertje-effect dat ze nooit meer ten tonele kan verschijnen zonder dat er neonpijlen met PHOEBE VAN FRIENDS!!! naar haar wijzen. Kon niks met haar rol en haar verschijnen in de film.

Af en toe vreemde muziekkeuzes, ik hoorde We go together van Grease in een soort nieuwe uitvoering....?

Maar joh, dat ben ik allemaal alweer vergeten. Emma Stone! Ik haat haar een beetje.

3,5* - 4*


avatar van De GeuS

De GeuS

  • 2180 berichten
  • 2859 stemmen

Niet echt grappig, niet echt interessant, een middelbare school met allemaal volwassenen, het was het allemaal net niet; kleine 2,5*


avatar van david bohm

david bohm

  • 3075 berichten
  • 3439 stemmen

Aangenaam filmpje wel als je bestand bent tegen de stortvloed aan woorden die je tegemoet komt. Ms Emma Stone lijkt op de intelligentere maar wat mindere sexy uitvoering van Ms Lndsay Lohan. Wat geinige personages en de aardige soundtrack zorgen voor een krappe voldoende.


avatar van doortje17

doortje17

  • 11 berichten
  • 25 stemmen

Heerlijk om op zondagavond lekker op de bank naar te kijken. Leuke film om als tiener/jongvolwassene (zoals ik ) naar te kijken.

Emma Stone is een verrassend goede actrice. Ze kan haar rollen op een natuurlijke manier brengen en komt totaal niet overdreven over zoals de meeste actrices van haar leeftijd in zulke films.


avatar van zxstyle

zxstyle

  • 274 berichten
  • 499 stemmen

Easy A is beter dan 90% van de films in het teen/highschool genre.

Dit komt grotendeels door het originele plot en overtuigende acteerwerk.

Helaas komt de comedy minder tot zijn recht. Ik heb weinig goede grappen gezien.

Anders had de film op 3,5 sterren uit kunnen komen of zelfs hoger.

Easy A is gewoon een heerlijk tussendoortje.


avatar van Strike0ut

Strike0ut

  • 155 berichten
  • 490 stemmen

eens met zxstyle


avatar van Zeriel

Zeriel

  • 1395 berichten
  • 2639 stemmen

Deze film is me 100% meegevallen. Gezien onderwerp, titel en hoes verwachtte ik een hele flauwe 13 in een dozijn pubercomedy met teveel spermagrappen.

Gelukkig was dat niet het geval ondanks dat het wel over seks gaat. Onze protagonist (Emma Stone) heeft persoonlijkheid, daardoor is de film prettig om te kijken. Misschien geen echte topper, maar wel een stuk beter dan in het genre gebruikelijk.


avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

verwachtte er niet zoveel van (ondanks de relatief hoge score; maar dat zegt niet altijd alles), maar deze viel rezuegoed mee. Een originele verhaallijn, puik acteerwerk en nog enkele (kleine) plotwendingen tussendoor. Meer moet dat niet zijn om zich te onderscheiden van het gros van de films. 3.5*


avatar van myster01

myster01

  • 33 berichten
  • 56 stemmen

misschien geen hoogvlieger. toch een uiterst aangename film om een avondje mee te vullen.

heb me prima vermaakt. acteerprestaties zeker niet slecht voor dit genre.


avatar van Katharina

Katharina

  • 716 berichten
  • 1052 stemmen

Jeetje, een hersenloze tiener romcom kan ik prima waarderen, maar wat een prul was dit! Echt helemaal nx aan!!! En alle conversaties en relaties waren allemaal veelste gevat en apart. Verschrikkelijk onnatuurlijk. Echt helemaal nx aan!


avatar van zzz_dafnuh_zzz

zzz_dafnuh_zzz

  • 96 berichten
  • 165 stemmen

Alweer een tijdje geleden dat ik hem gezien heb, maar ik heb er leuke herinneringen aan. Ik vond hem grappig en Emma Stone is gewoon leuk


avatar van ArnoldusK

ArnoldusK

  • 584 berichten
  • 2060 stemmen

Highschool-romcom over een vrouwelijke goedzak die wel erg ver gaat in haar gedrag.

Een en ander wordt op een bovengemiddeld leuke manier aan elkaar gerijgd, vooral door de gevatte humor van Stone en door het hoge tempo dat op de film zit. Aantal scènes zijn uiteraard (en dat is wellicht aan het genre verplicht) redelijk vergezocht en puberaal. De moraal over 'jezelf zijn' is tenslotte ook vrij modaal. Desalniettemin, een voldoende met een griffel voor deze vrolijke puberfilm. 3*


avatar van Timothyvdmeer

Timothyvdmeer

  • 1541 berichten
  • 2392 stemmen

vanavond maar eens bekijken. Trailer zag er wel grappig uit.


avatar van kuiponok

kuiponok

  • 144 berichten
  • 2123 stemmen

@Timothyvdmeer: Zou deze inderdaad eens gaan kijken, want één van de betere tiener romcom's vond ik destijds.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Leuke wegkijkert,die steeds wel een smile op me gezicht wist te toveren!


avatar van Ajacied16

Ajacied16

  • 202 berichten
  • 361 stemmen

Typsiche Amerikaanse romcom met soms wat vergezochte stukken. De vrouw van de favoriete leraar van het hoofdpersonage, die daarnaast ook nog decaan op de school is die het vriendje van de felste christen op school chlamydia bezorgt, haha. Maar dat hoort een beetje bij dit soort films. Emma Stone past perfect in deze rol en draagt de film echt. De grappen vallen wat tegen en voor de rest is het ook en doorsnee filmpje. De vrij hoge beoordeling hier verbaast me dan ook. Ik zelf geef deze film 3*. Gewoon leuk voor zo tussendoor.


avatar van Timothyvdmeer

Timothyvdmeer

  • 1541 berichten
  • 2392 stemmen

Leuke film die je genoeg laat lachen. Vond vooral de ouders een geweldige rol hebben. Mocht van mij nog wel iets groter.


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Zeer matig werkje met slecht acteerwerk, vooral van de hoofdrolspeelster.


avatar van Timothyvdmeer

Timothyvdmeer

  • 1541 berichten
  • 2392 stemmen

nightbreed schreef:

Zeer matig werkje met slecht acteerwerk, vooral van de hoofdrolspeelster.

vind ik juist niet, zeker omdat ze de instelling heeft van who gives a ratts ass.


avatar van davert89

davert89

  • 163 berichten
  • 265 stemmen

Film met een flinterdun verhaal, maar opzich wel vermakelijk. Dat is vooral toe te schrijven aan de acteerkwaliteiten van Emma Stone, die haar rol heel natuurlijk weet neer te zetten.

Ik vond de verwijzingen naar andere films (o.a. The Breakfast Club) ook wel leuk gedaan.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Net niet geslaagd.

Had hier stiekem toch wel iets van verwacht, ondanks dat high school comedies mij vaak niet weten te pakken, omdat Emma Stone me wel licht. Ze is inderdaad met gemak het beste aan de film. Een van die mensen die schijnbaar moeiteloos grappig is en ze weet goed raad met rappe opmerkingen en haar ietwat afwijkende opmerkingen. Ze kreeg ook over het algemeen de beste grappen gelukkig.

Voor de rest is het gewoon niet echt een overtuigende film. Ik vond het mooi dat er geprobeerd werd een hoog tempo neer te zetten, waarbij de dialogen een ratelende pingpongwedstrijd kunnen worden, maar waar ik een dag eerder nog Silver Linings Playbook dit perfect zag doen werkt het hier niet echt. Te geforceerd. Het verhaal is evenmin overtuigend; veel van de ontwikkelingen zijn te gemaakt en het centrale probleem wordt ook niet opgelost op een manier die geloofwaardig is. Ik las dat de scenarioschrijver het hele script in vijf dagen schreef, behalve de laatste tien pagina's. Je merkt in de film dat hij moeite had met het einde. Verder zijn gewoon vel scènes hit-and-miss. Die ouders van Olive zijn bijvoorbeeld afwisselend sterk en enorm flauw.

Aardige poging, maar dit kan beter.
2,5*


Erg vermakelijke film!! Het spel van Emma Stone doet me erg aan de jonge jaren van Lindsay Lohan denken, ten tijde van Mean Girls.

Het verhaal is grappig en de uitwerking ervan ook, heerlijke film!

Ook haar ouders zijn supergrappig, daar had ik graag meer van gezien!

Echt een aanrader!


avatar van j0enne

j0enne

  • 9607 berichten
  • 3777 stemmen

Pocket Full Of Sunshine zit nog steeds in m'n kop!


avatar van Noodless

Noodless

  • 10044 berichten
  • 6180 stemmen

Leuk en nog eens leuk.

Is deze film komisch ? ja

Is deze film romantisch ? ja, op de één of andere manier wel

Heeft deze film een leuk verhaal ? ja, met een vlot tempo en originele ideeën

En het acteerwerk ? Prima.....Emma Stone weet je meer en meer in te palmen naarmate de film vordert. Heel overtuigend en charmant gespeeld. Daarbij spelen haar ouders zeer leuke personages. Geweldig met hun opmerkingen en zin voor humor.

Gezien het genre een film die de juiste snaar weet te raken en het toch over een andere boeg gooit dan de zovele 13 in dozijn gevalletjes. 7/10


avatar van ziggy06

ziggy06

  • 160 berichten
  • 1287 stemmen

nightbreed schreef:

Zeer matig werkje met slecht acteerwerk, vooral van de hoofdrolspeelster.

Sommige mensen hebben kennelijk geen kijk op acteerkwaliteit, want Emma Stone is een gewaardeerd actrice en in deze film zet ze de rol prima neer, slecht kun je dit nooit noemen...

Voor het echte matige acteerwerk, zet maar eens een film van Vin Diesel op, maakt niet uit welke...

And BTW; Emma Stone is fuckin' awesome!


avatar van m1701

m1701

  • 1849 berichten
  • 2327 stemmen

Erg leuke en grappige film vooral dankzij Emma stone.

Heerlijke actrice!

Verhaal was ook erg leuk

Aanrader!

3,5*


avatar van Dominootje

Dominootje

  • 564 berichten
  • 0 stemmen

Als je van te voren geen idee hebt wat voor film het is, pakt deze goed uit!

Goed geacteerd en de ouders, haha geweldig! Het zou wat zijn (: