• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 199.011 gebruikers
  • 9.372.224 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Fly (1986)

Horror / Sciencefiction | 96 minuten
3,52 1.803 stemmen

Genre: Horror / Sciencefiction

Speelduur: 96 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Canada

Geregisseerd door: David Cronenberg

Met onder meer: Jeff Goldblum, Geena Davis en John Getz

IMDb beoordeling: 7,6 (221.677)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 15 januari 1987

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Fly

"Be afraid. Be very afraid."

Seth Brundle, een briljante maar excentrieke wetenschapper, geeft de journaliste Veronica Quaife de primeur voor zijn laatste uitvinden: een teleporter, waarmee materie verplaatst kan worden van de ene naar de andere plaats. Als hij zichzelf teleporteert vliegt er echter net een vlieg zijn capsule binnen. Hierna is Brundle niet langer dezelfde, en krijgt hij steeds meer eigenschappen van de vlieg.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van OlafK

OlafK

  • 955 berichten
  • 1814 stemmen

The Fly is inmiddels zo'n 23 jaar oud, maar heeft wat de special effect betreft nog maar weinig ingeboet. Dat is absoluut erg knap en zorgt er ook voor dat deze film bij mij nog op een voldoende uitkomt. Het verhaaltje is verder ook behoorlijk vermakelijk, maar wat betreft acteerprestaties blijft deze film ver achter.

Jeff Goldblum doet het nog aardig, maar zijn tegenspeelster, Geena Davis, was gewoon gigantisch slecht. Het probleem is dat het verhaal weliswaar vermakelijk is, maar verder weinig om het lijf heeft. Dan blijven de special effects over, wanneer je het van de acteerprestaties niet moet hebben.

Dat is echter verder niet erg want diezelfde effects zorgen voor genoeg genietbare scènes. 3,0 sterren.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6351 berichten
  • 4614 stemmen

Ever heard of insect politics? Neither have I.

Van Cronenberg kun je altijd een bizarre, eigenzinnige film verwachten, maar zijn waarschijnlijk bekendste werkje valt me toch lichtjes tegen.

The Fly begint alleszins zeer sterk. Er worden geen doekjes om gewonden, het verhaal valt direct met de deur in huis en dit maakt het meteen aangenaam om te volgen. Mede verantwoordelijk hiervoor zijn de sterke dialogen, zelfs gewone small talk is inhoudelijk vaak interessant in deze film. Jeff Goldblum staat heel sterk te acteren en Geena Davis kan er ook best mee door. Maar er is niet echt chemie tussen de twee hoofdrolspelers, wat redelijk fataal is voor een film als deze, aangezien er nauwelijks andere personages in voorkomen.

Al wordt The Fly nooit echt akelig, er heerst voortdurend een dreigende sfeer. De eerste stappen van Seth's mutatie vind ik zonder twijfel het interessantste deel van de film. De manier waarop hij zelfverzekerd de grootste nonsens zit uit te kramen, terwijl hij als een bezetene overdreven veel suiker in z'n koffie doet, echt briljant. Hoe z'n karakter verandert doet me ergens denken aan de psychologische verandering die de twee hoofdpersonages in de American Werewolf films ondergingen.

The Fly is qua makeup geweldig, maar hoe verder de transformatie evolueert, hoe minder de film mij begon te boeien. Op een bepaald moment breekt de film qua sfeer en toon met wat er vooraf ging en het emotionele einde vind ik niet echt passend.

Maar misschien ligt dit gewoon aan het feit dat ik echt iets anders verwachtte en zal ik The Fly beter weten te waarderen na een herziening.


avatar van jirachi03

jirachi03

  • 393 berichten
  • 0 stemmen

Tja aparte film.

Ik kan er weinig over zeggen ,maar één ding is zeker deze gooi ik echt niet uit mijn verzameling.

Het is trouwens geinig gemaakt en voor mij toen ietsjes over de topscenes , maar deze film (met nog TCM , Poltergeist , ScaryMovie etc. ) is toch één van eerste Horrors en met al deze films heb ik toch meer gevoel dan een latere

Geweldige tijd was het , dat ik nog door mijn vingers keek bij deze film. Helaas komt het enge effect niet meer Dan maar alleen amusement


avatar van Iron Maiden

Iron Maiden

  • 2649 berichten
  • 7061 stemmen

scary movie?


avatar van jirachi03

jirachi03

  • 393 berichten
  • 0 stemmen

Tja de eerste kan toch heftig zijn als je bijna voor de allereerste keer een moord ziet.(stel je voor je maakt kennis met een moordenaar en je ziet het slachtoffer door zijn benen zakken , dan schrik je toch wel even:P )

Maar nu ... hmm.. er is bijna niks meer waar ik de kriebelsvan krijg. (Tja wel 28 weeks later >scene waarbij een zombi inslaat op zijn vrouw of Omen 666 met de scene waarbij een vrouw lucht spuit in een infuus waardoor het slachtoffer een hartaanval krijgt en nog wat anderen)

Zoja dan zit er een heftige gedachte aan vast/ hoe het gespeeld word>het idee erachter.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6351 berichten
  • 4614 stemmen

jirachi03 schreef:

Tja de eerste kan toch heftig zijn als je bijna voor de allereerste keer een moord ziet.

Jij vindt Scary Movie dus een enge film?


avatar van jirachi03

jirachi03

  • 393 berichten
  • 0 stemmen

Nee nu allang niet meer , maar toen wel ja



avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

I'll hurt you if you stay...

'The fly' is een romantische horror, mijns inziens. Het origineel ken ik (nog) niet, maar Cronenberg focust op de verhouding tussen de muterende wetenschapper en de emotioneel betrokken journaliste. De grootste horror vond ik dan ook op het einde komen, op het moment dat Veronica Seth aan gruzelementen knalt op zijn eigen verzoek.

Natuurlijk pakt Cronenberg flink uit met de nodige gore, maar het simpele verhaal en de streng gedoseerde horror(wel in toenemende mate naarmate de film vordert) in het sobere kader van een experiment gone wrong maakt van 'The fly' een zeer speciale film. Goldblum en Davis passen perfect in het plaatje. Járen niet gezien en dan toch weer zo overrompelen...

4,5*.


avatar van kArIzMa_Movie

kArIzMa_Movie

  • 1290 berichten
  • 334 stemmen

Jeff Goldblum legt werkelijk een goed rol neer. Ik zou hem ook hebben gecast voor deze rol. Prima geschikt ervoor. Hij neemt wel iets weg van een vlieg.

Dwang en zelfmedelijden. Daar ging het uiteindelijk om.

'The Fly' is een prima uit te kijken film. Destijds een behoorlijk succes, met goede special effects. Maar de jeugd van tegenwoordig daarentegen is veel beter gewend, en vindt dit een prul van een film. De film angstwekkend? Eigenlijk wel, ja. Maar eerlijk gezegd bekeek ik het niet als een horror film. Aangezien de realisme ver te zoeken is, kon ik me daar niet in vinden. Voor mij geen horror, maar eerder een zwarte komedie.

Zeker aardig eens gezien te hebben.

Don't you get it? I am finally onto something that's big. Huge.

- What? His cock?


avatar van Querelle

Querelle

  • 6548 berichten
  • 4894 stemmen

Komisch, als je al deze berichten leest valt me op dat de film boordevol grappige oneliners zit.

"I don't wear Jewelry"

vind ik ook een geweldige.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

kArIzMa_Movie schreef:

Jeff Goldblum legt werkelijk een goed rol neer. Ik zou hem ook hebben gecast voor deze rol. Prima geschikt ervoor. Hij neemt wel iets weg van een vlieg.

Dwang en zelfmedelijden. Daar ging het uiteindelijk om.

'The Fly' is een prima uit te kijken film. Destijds een behoorlijk succes, met goede special effects. Maar de jeugd van tegenwoordig daarentegen is veel beter gewend, en vindt dit een prul van een film. De film angstwekkend? Eigenlijk wel, ja. Maar eerlijk gezegd bekeek ik het niet als een horror film. Aangezien de realisme ver te zoeken is, kon ik me daar niet in vinden. Voor mij geen horror, maar eerder een zwarte komedie.

Zeker aardig eens gezien te hebben.

Don't you get it? I am finally onto something that's big. Huge.

- What? His cock?

Volgens mij vindt de jeugd van tegenwoordig dit geen prul en zijn ze qua special effects ook niets beters gewend. Zou niet zongauw weten welke moderne film betere effecten heeft. Zag gister nog NinjaAssasin, wat een digitale troep. Doe mij dan maar dit soort effecten.


avatar van goongumpa

goongumpa

  • 3057 berichten
  • 4083 stemmen

Eens met Reinbo! Zeker ook de making of kijken, erg indrukwekkend. Zo is het hele laboratorium van Goldblum als het ware een draaiende kamer waarin alle props aan de vloer geplakt zijn, zodat het lijkt dat hij over de muren kan kruipen. Een van de beste films die ik ken op vlak van special effects.


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Gruwelijk die transformatie, vanavond weer eens lekker voor zitten


avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2313 stemmen

Na een enorme herwaardering (+2,00) van The Evil Dead kreeg ik vertrouwen om The Fly voor de derde keer te bekijken. Ik moet zeggen, het gaat in stijgende lijn, nu weer een ster bij. Ik weet niet hoe, maar ik begin ervan te houden.


avatar van noknoke

noknoke

  • 391 berichten
  • 134 stemmen

Zo"n film moet je niet vergelijken met hedendaags, maar toen der tijd was dit echt een zeer goede film.

Die transformatie van Jeff Goldblum mens naar vlieg, goor. Gewoon handmatig geknutselde effects, uiteraard goed gedaan.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Wat een onzin weer. Ik vind de hedendaagse digitale effecten eerder minder dan de old school effecten van de jaren 80/90. Die digitale bloeddruppels en monsters maken vrijwel geen enkele gore indruk bij mij. Ziet er gewoon niet 'vlezig' uit....


avatar van noknoke

noknoke

  • 391 berichten
  • 134 stemmen

Dat bedoel ik ook die digitale effecten van nu komen minder echt over, maar dat zijn velen gewend. Ik vind dat ook minder.

Bij de fly gewoon handmatig geknutselde effects ziet er echt goor uit net als die andere van die tijd, toen werd er nog aandacht aan besteed enz....

Bij Science-Fiction is digitale effects mooi.

Maar bij Horror word het al snel minder.

Vind trouwens dat veel films gewoon verpest worden, door dat makkelijke computer gedoe maar de meeste vinden het toch mooi blijkbaar.


avatar van kArIzMa_Movie

kArIzMa_Movie

  • 1290 berichten
  • 334 stemmen

Reinbo schreef:

(quote)
Volgens mij vindt de jeugd van tegenwoordig dit geen prul en zijn ze qua special effects ook niets beters gewend. Zou niet zongauw weten welke moderne film betere effecten heeft.
Oké. Je moet de film verdedigen, maar dit kun je echt niet menen.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Nou noem maar een moderne film die betere effecten heeft dan deze. Ik ga graag de discussie aan. Het kan er soms iets realiatischer uit zien, maar dat maakt het vaak niet effectiever en al zeker niet conceptueel sterker. Bovendien ogen de digitale effecten meestal nogal leeg. Zoals ik al schreef, ze zijn niet 'vlezig'.


avatar van kArIzMa_Movie

kArIzMa_Movie

  • 1290 berichten
  • 334 stemmen

Deja Vu.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Kan me daar eigenlijk geen make up effecten uit herinneren. Die film heeft enkel visuele effecten, daar heb ik het niet over. Gaat on special effects make up vs digitale (make up) effecten.


avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2313 stemmen

Hopelijk weet hij wat het verschil is.


avatar van kArIzMa_Movie

kArIzMa_Movie

  • 1290 berichten
  • 334 stemmen

Reinbo schreef:

Kan me daar eigenlijk geen make up effecten uit herinneren. Die film heeft enkel visuele effecten, daar heb ik het niet over. Gaat on special effects make up vs digitale (make up) effecten.

We hebben het over special-effects. Special effects.

Vraag je om een moderne film die goede make-up-effecten bevat? The Mask.

The Mask is niet echt modern meer, maar moderner iig.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

kArIzMa_Movie schreef:

(quote)
We hebben het over special-effects. Special effects.

Vraag je om een moderne film die goede make-up-effecten bevat? The Mask.

The Mask is niet echt modern meer, maar moderner iig.

Als Jijnde Mask als een hootepunt in de make up effecten beschouwd, houdt elke discussie snel op. Een gimick, niets meer. Flauw en creatiefloos. Stomme bekketrekkerij. Kom eens met wat voorbeelden uit het horror genre, anders is het vergelijk met deze film ook lastig te maken. Of kijk even op RTL8.


avatar van kArIzMa_Movie

kArIzMa_Movie

  • 1290 berichten
  • 334 stemmen

Reinbo schreef:

(quote)

Als Jijnde Mask als een hootepunt in de make up effecten beschouwd, houdt elke discussie snel op. Een gimick, niets meer. Flauw en creatiefloos. Stomme bekketrekkerij. Kom eens met wat voorbeelden uit het horror genre, anders is het vergelijk met deze film ook lastig te maken. Of kijk even op RTL8.

Ik moet zeggen dat ik 'special effect' in de zin van wat moeilijk haalbaar is heb gebruikt.

The Mask is dan misschien wel een gimmick, maar ziet er wel levendig uit.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

De beste special effects op horrorgebied van de laatste jaren vind ik die van Planet Terror. Van de nieuwe films dan.

De oudere special effects van films als bijvoorbeeld The Fly, The Thing en An American Werewolf in London vind ik ook helemaal geweldig, helaas zie je dat tegenwoordig nog maar zelden.

Ook het CGI bloed vind ik in films als Blood: The Last Vampire en Kitano's Zatôichi maar niets. Ik begrijp helemaal niet waarom men kiest voor dit soort bloed, dat geeft toch geen enkele meerwaarde aan een film.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6351 berichten
  • 4614 stemmen

Nomak schreef:

en An American Werewolf in London vind ik ook helemaal geweldig.

Groot gelijk, zeker in vergelijking met de remake. Spuuglelijk zijn de effecten daar.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Planet Terror is inderdaad een feestje, maar ook vooral een ode aan de old school effecten. Daar is het inderdaad goed gedaan, maar wat mij betreft niet van het iconische niveau als The Thing, AWIL en The Fly.


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5138 stemmen

Schokkend en tragisch.