Children of the Corn (2009)
Genre: Horror
Speelduur: 92 minuten
Alternatieve titel: Stephen King's Children of the Corn
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Donald P. Borchers
Met onder meer: Daniel Newman, David Anders en Kandyse McClure
IMDb beoordeling:
3,8 (6.752)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Children of the Corn
Het getrouwde stel Burt en Vicki rijdt op het platteland, richting het dorpje Gatlin, recht hun onheil tegemoet. Hier in Gatlin, Nebraska, leven bloeddorstige kinderen onder leiding van de jonge predikant Isaac en zijn hulp, de bloeddorstige beul 'Malachi'. Ze hebben alle volwassenen afgeslacht. Nu zijn er opnieuw twee buitenstaanders aangekomen die het maar vreemd vinden dat er niemand lijkt te zijn. Al snel verandert ook hun leven in een hel...
Externe links
Acteurs en actrices
Preacher Boy
Bloody Knife Boy
Burton Stanton
Vicki Stanton
Malachai
Issac
Oldest Boy
Ponytail girl
Amos
Little Girl
Video's en trailers
Reviews & comments
Onderhond
-
- 87595 berichten
- 12845 stemmen
Duidelijk beter dan het origineel.
Ook wel een overduidelijk horrorfilmpje "van vandaag". Duistere filter, ook tijdens klaarlichtje dag, waardoor alles er wat grauw van kleur maar toch erg clean uitziet. Wat freaky geluiden en snappy editing fragmentjes, maar meer als genrecliché dan dat het echt erg veel toevoegt.
Toch werkt het allemaal wat beter. Beetje raar stel is het wel, ze passen ook helemaal niet bij elkaar, maar het maakt ze wel vermakelijk om volgen.
Kindjes zijn jammer genoeg een stuk minder, vooral Isaac dan. Daar schort het dan toch wat, want de geloofwaardigheid binnen de film is wel erg klein.
Wel een aardig einde en een fijn sfeertje doorheen de film. Zoveelste in het rijtje 80s horror remakes ondertussen, voegt zeker wat toe tov het origineel, maar die was dan ook wel erg brak. Beter dan verwacht, maar niks om laaiend enthousiast van te worden, en fans van het origineel (voor zover die er rondlopen) zullen waarschijnlijk weer veel te klagen hebben.
2.5*
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Children of the Corn grossiert in de vervolgen, de een nog matiger dan de ander. Nu vind ik de originele al niet geweldig, maar het verhaal heeft wel iets. Een typische King-story (Satanskinderen) die jammergenoeg nooit echt schokkend verfilmd is.
Deze remake komt qua verhaal redelijk dicht in de buurt van het origineel. De typische CotC soundtrack is natuurlijk fantastisch, blijft imo een van de betere in het horrorgenre. En het geheel is een stuk gelikter, zoals het hoort anno 2009. De shots van het maïs en de geelbruine waas dragen goed bij aan de sfeer.
Maar de kinderen zijn lachwekkend. De scenes met de preken lijken wel toneelstukjes. Eerder grappig dan eng met die belachelijke hoeden en dat kleine leidertje. Het contrast tussen onschuldig uiterlijk en waanzin komt niet echt uit de verf. Dan zijn de kinderen in het origineel maffer en ook andere horrors met geflipte kinderen doen dat beter. Vicky is ronduit irritant aanwezig met haar constante gezeik en geschreeuw. Niet bepaald meelijwekkend.
Er zitten een paar schaarse schrikmomentjes in en de scene met Vicky aan het kruis is gelukkig geslaagd. Echt spannend of goor wordt het nergens.
Al met al vind ik alleen de vormgeving een toegevoegde waarde. Het verhaal verdient een veel engere film. Jammergenoeg blijft de remake-machine een hoop ondergemiddelde films uitstoten.
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
De originele is inderdaad verre van geweldig maar had toch zijn memorabele scènes zoals die volwassenen die vermoord worden in de dinnerroom en het hevige schrikmoment als dat kind voor de auto inloopt.
Hoewel de beelden mooi geschoten zijn en het verhaal overeenkomsten heeft met het kortverhaal en de originele film, moet ik zeggen dat hier weinig nieuws te bespeuren valt.
Een echte climax bleef uit, we moeten het maar stellen met wat gerammel in het maïs. Niet dat het einde in de originele goed was, verschrikkelijk zelfs, maar met de technieken van vandaag hadden ze er wel iets van kunnen maken. De film blijft voor 2009 standaarden nogal vrij braafjes, dit verhaal verdiende een remake met meer pit en durf. De situatieschets van het verlaten dorp en de sinistere maïsvelden zijn wel goed geslaagd. De hele omkadering daarrond viel me tegen. Laten links liggen dit!
Jake the muss
-
- 135 berichten
- 59 stemmen
Geen slechte film, al vond ik dat ook van het origineel....
Alleen die Isaac is wel een lachertje zeg, dat kind is gewoon irritant.
In het origineel had ie nog iets "engs" over zich heen, maar hier is het echt een irritant mannetje, een kind dat letterlijk van een bord afleest wat ie moet zeggen, grootste fout in de film.
Toch redelijk vermaak, daarom 3*
mixmaster
-
- 1288 berichten
- 1215 stemmen
niet slecht , deze remake maar soms wel te langdradig .
mooie scenes en goeie spannings opbouw .
het einde was best goed en na de aftiteling is er nog een stukje film.
Isaac is inderdaad een irrirtant jong met een irritante stem .
boldhead
-
- 133 berichten
- 156 stemmen
wat een tegenvaller was dit zeg
isaac heel erg irritant en in het begin die vrouw ook om te schieten en totaal geen spanning te bespeuren, heel jammer
gewoon maar weer stoppen met remaken dus
xxsilversurferxx
-
- 70 berichten
- 572 stemmen
het zal je vriendin maar zijn hahahahahahaha
maar het origineel is wel beter dan de remake
ben het ook eens met rick heel zwak einde
geef het 2 sterren
Spartaan1986
-
- 3612 berichten
- 2168 stemmen
Een originele draai aan het geheel geeft deze film zeker maar het is niet echt positief. Deze kinderen lijken regelrecht uit een school toneelstukje te zijn gestapt. Het acteerwerk was echt belabberd.
Er gebeurt een hele lange tijd niks, dan komt er een goed stukje wanneer het stel het dorpje in komt rijden maar daarna zakt het niveau weer.
Het positieve aan de film was het stelletje. Het was geen standaard stelletje en je vraagt je af hoe die 2 ooit voor elkaar zijn gevallen. De geringe Vietnam quotes van de mannelijke hoofdrolspeler waren ook wel geinig.
Vrij matig dus uiteindelijk qua horror. Meer dan 2* kan ik er niet van maken.
Northernstar
-
- 53 berichten
- 129 stemmen
Viel heel erg tegen. Absoluut nergens spannend en nergens ook maar iets gezien wat op horror lijkt. In mijn ogen een hele slechte remake, die je gerust over kunt slaan. 1 ster voor het slaapwekkende gehalte
the-hague-pride
-
- 503 berichten
- 442 stemmen
sws al jammer dat ook hiervan een remake moest komen
maar maak er dan ook wat van
vcrrr
-
- 205 berichten
- 855 stemmen
Het origineel was al vrij 'corny', maar deze remake is vele malen slechter!
Linnythepooh
-
- 84 berichten
- 42 stemmen
Ik vond dit helemaal geen goede film. Het is al een veeg teken als je zit af te wachten wanneer eindelijk het vrouwelijk deel van het geplaagde stel eens vermoord gaat worden. Wat een irritant wijf. De dialogen waren ook meer dan verschrikkelijk. Helemaal die uitgekauwde cliché-opmerkingen over Vietnam. Ik wist niet of het nou serieus bedoeld was of niet. En dan hebben we het nog niet over al die kutkoters gehad. Ze waren vooral irritant i.p.v. eng.
Jules15
-
- 403 berichten
- 710 stemmen
Dit was een zeer slechte horror voor zover je deze film dat kunt noemen. De moorden zijn slecht, de film heeft geen goede verhaallijn, hij is vooral helemaal niet eng of spannend, de kinderen zijn niet eng maar gewoon irritant en die achtervolging ofzo van die man duurt veel te lang!
1.5 sterren
AmazingPP
-
- 2524 berichten
- 1859 stemmen
Totaal overbodige remake van toch al een niet zo'n goede verfilming van het verhaal van Stephen King. Het verhaal telt welgeteld negen pagina's; nu, zoveel fllms zijn er ook al bijna van. Eerst krijg je er zeven van een twijfelachtige kwaliteit, dan zie je ineens dat er een remake komt, met hulp van King zelf en dan krijg je dit.... Slechter dan het origineel vond ik hem zelfs. Nee, als je dan een remake maakt, doe het dan goed. Die eindeloze scenes in het maïs en dan ook nog de Vietnamoorlog erbij halen... Helemaal fout! 2 *
mrwhite
-
- 1521 berichten
- 3499 stemmen
ongelooflijk dat ze van een zeer zwake film nog een slechtere remake hebben kunnen maken.dat zal niet gemakelijk geweest zijn.
andijvie
-
- 224 berichten
- 601 stemmen
In de opbouw dacht ik dat ik nog dat de film lekker naar een climax toe gaat. Maar, niets is minder waar. De film is : te langdradig, niet spannend, flauw, en met name door de kinderen, zwak gespeeld. Een 1 voor de moeite, zonde van m'n tijd.
Leila85
-
- 11 berichten
- 170 stemmen
Als een 0 mogelijk was, had ik 0 gegeven! Begint goed... in het midden ontspoort ie en eindigt superslecht!
Keane1983
-
- 1015 berichten
- 943 stemmen
In de opbouw dacht ik dat ik nog dat de film lekker naar een climax toe gaat. Maar, niets is minder waar. De film is : te langdradig, niet spannend, flauw, en met name door de kinderen, zwak gespeeld. Een 1 voor de moeite, zonde van m'n tijd.
ik kan me hierbij alleen maar aansluiten.
@N811 nieuwe versie in 2012 dan maar....
Please ik hoop het niet....
Ik heb me echt zitten te ergens aan die vrouw van hem, damn wat kon dat mens vervelend zijn zeg. Maargoed als hij een beetje naar haar had geluisterd en gewoon was weg gereden...dan was er niets gebeurd. hahahaha
(maargoed dat stond niet in het script).
Van mij een 1.5*
Derrick
-
- 34 berichten
- 34 stemmen
Tegenvaller
Had er meer van verwacht ,had meer diepgang verwacht : hoe zijn de kinderen gekomen tot hoe ze nu zijn etc .
Stel rijd een kind aan , stel word vermoord door een sekte van kinderen . Meer is het niet de film .
boozebelly
-
- 1428 berichten
- 1908 stemmen
Weer een flop van een verfilming van een Stephen King verhaal.
Dramatisch 
hellblazer93
-
- 650 berichten
- 924 stemmen
Ik vond hem behoorlijk meevallen als ik dat gemiddelde zag, maar zoals ik hierboven ook al lees, ben ik het er mee eens dat dat kind Isaac strontvervelend was. Ik had een voldaan gevoel gehad als dat kind op een enorm pijnlijke manier werd afgemaakt. Behoorlijk vervelend ventje. Ook vond ik het echtpaar slecht bij elkaar passen, dat mens verdiende gewoon om te sterven, wat een rotmens zeg...
Het einde is ook niet echt geruststellend, maar niet enorm slecht.
Vond het toch een leuk vermaak, maar niet hoogstaand. 3 sterren kan ik hier wel aan kwijt.
kenn morozov
-
- 20 berichten
- 0 stemmen
gewoon slecht deze film,kan niet tippen aan de originele,
voor in die oude tijd was de originele children of the corn 1984 een perfect goede film waar nog redelijk wat vraag naar is om te kunnen kijken,
maar children of the corn 2009,was zo slecht, die vrouw die 3kwartier irritant is aan het zagen,ruzie maken terwijl in de origenele een gelukkig mooi getrouwd koppeltje waren die niet irritant waren.
die vrouw heeft dan ook een irritante stem,de acteurs waren zo slecht,zowel de man als vrouw,het verhaal hebbe ze soms(een klein beetje zelfde proberen te houden)(en toch ook nog wat veranderd),
kijk nu naar Malachi.in de originele film veel agressiever,en ook geen maatje van de kleine valse isaac die in de originele ook geen klein kind was,hij was wel klein,maar niet zo jong,deze film is eigenlijk verwaarlozing van de originele.
allemaal irritante mensen,langdradig,slechte acteurs,slecht einde,deze film is zeker 1ne die me bij gaat blijven,maar wel in de slechte zin,saai,langdradig,en irritant.
een 1 op 10
Kevin13
-
- 14947 berichten
- 0 stemmen
Veel te langdradig, saai, niet spannend en ooja voorspelbaar. Het is al heel moeilijk om in de film te blijven zitten door de belachelijk slechte dialogen met daarop ook nog eens slechte acteurs. De regisseur wou een bepaald sfeertje scheppen maar ging daarbij compleet de mist in. Het zou veel beter gewerkt hebben moest hij die irritante slecht spelende kinderen pas op het einde laten tonen hebben. Echt veel droegen ze niet bij het eerste deel van de film. Het begon pas echt interessant te worden als Burt ging verkennen in de kerk. Werd spijtig genoeg meteen te niet gedaan door dat jonk dat bevelen stond te geven aan de andere kinderen. Eens het wijfje vermoord werd kon het wederom leuk worden. Burt die de kinderen eens goede billenkoek zou geven maar liep uit op een amateuristisch gevechtje. Maar ik werd toch beloond. Eens ze beginnen rond te huppelen in het maisveld komen er toch nog vermakelijke stukken. Al een hele film wil je dat die kinderen de kop word ingeslagen en ja Burt geeft ze van katoen. Spijtig genoeg niet te veel slachtoffertjes en komen ze ook niet al te gruwelijk aan hun eind maar soit, dood is dood héé. Een andere vermakelijke scene was het wippertje in de kerk. Moest ik even bij glimlachen. Achteraf gebeurde er niets leuks meer, begon terug saai te worden en heb met moeite de film nog kunnen afkijken. Ondanks de paar vermakelijke scenes blijft het bij een 0.5*.
horrorfreak23
-
- 455 berichten
- 598 stemmen
Ik weet niet hoe het zit met het origineel maar deze film leek nergens naar. Echt een tegenvaller.
De helft van de film zie je gewoon iemand in een maïsveld lopen en de andere helft zit men voortdurend religieuze teksten af te ratelen.
Niet dat ik daar iets tegen heb maar hier was het toch wel overdreven.
Misschien moet ik maar het origineel bekijken.
Die zijn over het algemeen wel een stuk beter.
Theunissen
-
- 12271 berichten
- 5514 stemmen
Matige film. De sfeer in de film is best aardig en de beelden van het stadje en de omgeving waren ook best fraai, maar helaas zijn de acteer prestaties van de hoofdrolspelers David Anders en Kandyse McClure zo dramatisch slecht dat die de film al gelijk de nek omdraaien. De laatst genoemde zag er overigens wel aardig uit in het sexy korte gele jurkje. Dat was voor mij eigenlijk het hoogtepunt van deze matige film.
Pre- en sequels

Children of the Corn
2020
11 reacties

Children of the Corn: Runaway
2018
5 reacties

Children of the Corn: Genesis
2011
30 reacties

Children of the Corn: Revelation
2001
34 reacties

Children of the Corn 666: Isaac's Return
1999
47 reacties

Children of the Corn V: Fields of Terror
1998
35 reacties

Children of the Corn IV: The Gathering
1996
43 reacties

Children of the Corn III: Urban Harvest
1995
49 reacties

Children of the Corn II: The Final Sacrifice
1992
55 reacties

Children of the Corn
1984
164 reacties
Het laatste nieuws

Netflix haalt binnenkort 'The Matrix'-reeks uit het aanbod

Fan van 'The Wrecking Crew'? Met deze films weet jij ook wel raad

Horrorfilm 'Late Night with the Devil' met David Dastmalchian verdwijnt snel van Netflix

WOII-film 'Nebel im August' is een kijktip voor Netflix-abonnees: 'Bijna eng, zo goed gespeeld'
Bekijk ook

Psycho II
Horror / Mystery, 1983
91 reacties

Children of the Corn
Horror, 1984
164 reacties

Fly Me to the Moon
Familie / Animatie, 2008
27 reacties

The Art of War
Actie / Thriller, 2000
65 reacties

Psycho III
Horror / Mystery, 1986
35 reacties

Children of the Corn III: Urban Harvest
Thriller / Horror, 1995
49 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.




