Genre: Thriller / Sciencefiction
Speelduur: 148 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Christopher Nolan
Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe en Joseph Gordon-Levitt
IMDb beoordeling:
8,8 (2.782.038)
Gesproken taal: Engels, Japans en Frans
Releasedatum: 22 juli 2010
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Inception
"Your mind is the scene of the crime."
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) is een meesterdief, gespecialiseerd in het “stelen” van waardevolle geheimen in de droomstaat van een mens, wanneer de geest het kwetsbaarst is. Cobb is hierdoor een gewilde speler in de verraderlijke nieuwe wereld van bedrijfsspionage, maar dit heeft hem tegelijkertijd ook tot een internationale vluchteling gemaakt, wat hem alles kan kosten wat hij ooit lief had. Nu krijgen Cobb en zijn team van specialisten een nieuwe taak aangeboden. Een 'laatste' taak die ervoor kan zorgen dat Cobb zijn oude leven weer terugkrijgt. Deze taak is niet het stelen van een idee, maar het plaatsen van een idee. Als ze slagen, dan kan het de perfecte misdaad zijn. Maar er is ook een levensgevaarlijke vijand, iemand die altijd Cobb's volgende zet lijkt te voorspellen...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,8 / 2782038)
- Spoilertopic
- Inception: The Shooting Script (BoekMeter)
- Inception (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Dom Cobb
Arthur
Saito
Eames
Ariadne
Yusuf
Robert Fischer, Jr.
Peter Browning
Mal Cobb
Maurice Fischer
Video's en trailers
Reviews & comments
Nijar
-
- 2 berichten
- 11 stemmen
Super film !! Je moet je concentratie er zeker wel bij houden. Het kijkt zo lekker weg. Acteerwerk is subliem, zo kan ik nog wel doorgaan. Al met al een dikke 10 !
Ste*
-
- 2072 berichten
- 1387 stemmen
Ik moet erg mijn best doen om mijn antipathie jegens de heer Nolan niet te laten doorklinken in mijn beoordeling. Zijn manier van filmmaken –hoewel ik, toegegeven, niet erg veel van hem heb gezien- is op een aantal punten zeker niet de mijne.
Zo is het jammer dat deze film zo vaak verzandt in standaard actiefilm met saaie schietscènes. Wat meer out of the box fantasie, zonder altijd die eeuwige dreiging van badguys met wapens had geen kwaad gekund. Nolan is ook verschrikkelijk bang voor humor. Wat ik gezien heb is altijd serieus, serieuzer, serieust. Nu is dit geen happy happy joy joy onderwerp, maar de vreselijke ernst en pretentie van alles staat me soms gewoon tegen.
En natuurlijk moet het allemaal weer ellenlang duren. Nu heeft een complex verhaal als dit wel enige opbouw nodig, maar vanaf de sneeuwwereld duurt het allemaal nog bijna een uur, en dat is voor een film als deze, met weinig rustmomenten, gewoon wat teveel van het goeie. Ik was er op dat punt toch wel aardig klaar mee. Misschien ook omdat die sneeuwwereld zo weinig tot de verbeelding sprak.
De verhaallijn met zijn vrouw. Mja, ik snap dat het verhaal wat emotionele diepte en een drijfveer moet meekrijgen, maar af en toe overschreed het de irritatie- en complexiteitsgrens. Ook ben ik geen seconde geraakt door hun geschiedenis (of Dom's situatie wat betreft zijn kinderen). Bevestigt mijn vermoedens dat Nolan een nogal overrationele vent is die een emotioneel plot als dit niet machtig is.
Afgezien van deze punten zou het flauw zijn om hem al te laag te beoordelen, want het verhaal zit ingenieus in elkaar, DiCaprio is een van de sterkste acteurs om een film als deze te dragen, en de creativiteit díe er wel gebruikt is is goed gedaan, zoals de gewichtloosheidsscene in het hotel, en de eerste droom met Ellen Page. Voor de oplettende en wat meer door de wol geverfde kijker (daar hoor ik zelf niet altijd bij, hoewel het me aardig afging) is het net niet te complex, maar valt er ook genoeg na te denken.
Ambitieuze film, origineel, en zeker knap gemaakt. Maar qua toon niet helemaal mijn ding, en ontzettend veel droog en serieus gedoe, dat ten koste gaat van wat speelse creativiteit.
3,5*
Aazhyd
-
- 640 berichten
- 305 stemmen
Geslaagde film, spannend tot het eind, aardig concept, goed gespeeld. Toch een paar minpuntjes: ten eerste is de droomwereld (op een paar scenes na) identiek aan de echte wereld, met dezelfde natuurwetten. Terwijl in dromen juist vaak dingen gebeuren die in het echt absoluut niet kunnen. Ten tweede zitten er nogal wat obligate actiescenes in. Dat hele gedoe rond dat grote gebouw in de sneeuw had wat mij betreft een stuk korter gekund.
Je moet er wel even je aandacht bij houden, maar supermoeilijk om te volgen vond ik de film niet. Ik heb wel de indruk dat er wat inconsistenties in zitten, maar omdat de actie elkaar zo snel opvolgt, kon ik daar niet helemaal een vinger achter krijgen. Misschien een keertje herzien.
Het is m.i. een leuke film, maar ik zie verder geen diepere boodschap ofzo, het is puur vermaak.
Illum Sphere
-
- 538 berichten
- 904 stemmen
Geslaagde film, spannend tot het eind, aardig concept, goed gespeeld. Toch een paar minpuntjes: ten eerste is de droomwereld (op een paar scenes na) identiek aan de echte wereld, met dezelfde natuurwetten. Terwijl in dromen juist vaak dingen gebeuren die in het echt absoluut niet kunnen.
Ik heb anders genoeg dromen gehad waarin de realiteit akelig dicht benaderd werd zonder dat er onlogische dingen gebeurde. Ook waren de plaatsen waarover ik droomde 1:1 met de plaatsen in de realiteit.
VincentL
-
- 1117 berichten
- 642 stemmen
Maar het is niet iets waar je controle over hebt,wel ?
Je doet je best, maar meer kan je er niet uit halen. Zo ervaar ik het tenminste
Illum Sphere
-
- 538 berichten
- 904 stemmen
Maar het is niet iets waar je controle over hebt,wel ?
Maar daar gaat het bericht toch niet over? Het gaat om het gegeven dat hij vindt dat het onlogisch is dat de droomwereld identiek lijkt op de echte wereld in de realiteit. Je hebt er inderdaad geen controle over, alhoewel zij zich ook niet bevinden in een 'normale' slaapstand.
-LvB-
-
- 306 berichten
- 554 stemmen
Is het zo moelijk te begrijpen wat ik bedoel ? Illum sphere zegt dat hij ook " weleens" levensecht droomt maar inception schotelt de droomtoestand standaard als super realisisch
-LvB-
-
- 306 berichten
- 554 stemmen
Je doet je best, maar meer kan je er niet uit halen. Zo ervaar ik het tenminste
nee precies het is allemaal hartstikke ingewikkeld....waar heb je t over , ik stel gewoon een normale vraag op een reactie slimme
nog zo 1 die denkt een moelijk filmpje gezien te hebben en iedereen die kritiek of de film heeft afschildert als mensen die het niet snappen 
veel meer als een heist filmpje met wat leveltjes valt er niet uit te halen nee, daar hoeven we het niet lang over te hebben, of je moet het eerste uur in slaap gevallen zijn bij de hele uitleg ?
Brave-Neo
-
- 607 berichten
- 1827 stemmen
Ik vind het helemaal niet vreemd dat de dromen hier zo dicht bij de werkelijkheid staan. Dit is voor een mij een logisch gevolg van een aantal dingen in hun wereld :
- het is mogelijk in een droom informatie te stelen van iemand
- die droomwereld wereld wordt door Cobb en zijn mensen gemaakt en verder ingevuld door het onderbewustzijn van het doelwit.
- het doelwit kan getraind zijn via zijn onderbewustzijn om een poging tot stelen te herkennen en deze met alle mogelijke middelen af te weren.
- dus om het risico hiervan zo klein mogelijk te houden mag het doelwit niet weten dat hij droomt.
VincentL
-
- 1117 berichten
- 642 stemmen
nee precies het is allemaal hartstikke ingewikkeld....waar heb je t over , ik stel gewoon een normale vraag op een reactie slimme
nog zo 1 die denkt een moelijk filmpje gezien te hebben en iedereen die kritiek of de film heeft afschildert als mensen die het niet snappen 
veel meer als een heist filmpje met wat leveltjes valt er niet uit te halen nee, daar hoeven we het niet lang over te hebben, of je moet het eerste uur in slaap gevallen zijn bij de hele uitleg ?
Oeps, je vat het beledigend op. Zo bedoelde ik het niet. Ik doelde op het feit dat je geen controle hebt over je droom. Je doet je best om het te controleren, maar meer kun je er niet uit halen. Sorry voor het misverstand 
Aazhyd
-
- 640 berichten
- 305 stemmen
Wel eens gehoord van lucid dreaming?
Lucid dream - Wikipedia, the free encyclopedia - en.wikipedia.org
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Wel eens gehoord van Donald Duck?
The Dream of a Lifetime - Wikipedia, the free encyclopedia - en.wikipedia.org

VincentL
-
- 1117 berichten
- 642 stemmen
ik had niet zo kort moeten reageren maar las het totaal verkeerd
Ik lees het nu terug ja en het is multi-interpretabel ja. We laten het hier maar bij 
-LvB-
-
- 306 berichten
- 554 stemmen
Wel eens gehoord van lucid dreaming?
Lucid dream - Wikipedia, the free encyclopedia - en.wikipedia.org
ja natuurlijk kennen we dat, maar dat gaat niet op als ze in de droom van een "slachtoffer" zitten natuurlijk om maar te beginnen
we kunnen er wel van alles bij halen maar de droomwereld die Nolan schetst is gewoon niet wat met dromen overeenkomt
Het hele "dream inside a dream" is alleen erbij gehaald om die levels te kunnen creeren voor het verhaal zonder bij andere zaken zoals het visuele aspect stil te staan
tommykonijn
-
- 5140 berichten
- 2357 stemmen
Een beetje vreemd dat ik zo laat ben met het kijken naar deze prachtfilm. In der tijd heb vaker gehoord over de 'Inception hype', maar ik heb het eigenlijk gewoon genegeerd. Voornamelijk omdat het nogal een verwarrende film scheen te zijn. Nadat ik echter zeer positief reageerde op de film Cloud Atlas, werd deze Inception mij opnieuw door iemand aangeraden. Uiteindelijk toch maar eens de gok gewaagd..
De eerste vijf minuten had ik het idee dat mijn wanhopige voorspellingen uit zouden komen. Ik kon er even geen touw aan vast knopen. Zoals ik inmiddels wel geleerd heb, is het toch vaak slim om een film niet direct uit te zetten om die reden. Vandaar dat ik dus gewoon ben blijven doorkijken; en wat ben ik daar blij om. Inception is een fantasiche film. Het wordt steeds duidelijker waar de film heen wil. Christopher Nolan neemt zich de tijd om alles op zijn gemak uit te werken, en doet dat dan ook op een zorgvuldige wijze. Leonardo DiCaprio is de aangewezen persoon voor de hoofdrol en speelt deze dan ook erg goed. Ook de bijrollen van Joseph-Gordon Levitt, Tom Hardy en Ellen Page kwamen prima uit de verf.
Ondanks een sterke casting, zijn het toch vooral het het complexe, interessante verhaal en de geweldige visuele effecten die het afmaken. Op een gegeven moment lopen vier dromen kriskras door elkaar heen. De spanning maakt een behoorlijk stijgende lijn gedurende deze scenes. Als je kijkt hoe de film met de tijd en levens van de personages speelt, krijg je het er haast benauwd van. Uiteraard is het fenomeen 'dromen' een erg boeiend gegeven voor een film. Het is een normale zaak, maar onder controle heb je het niet. Wat als je dat wel had? Daar weet deze film een aardig schockende visie op te werpen. Naast het voornamelijk meeslepende verhaal, maakt de film ook gebruik van een hoop mooie actie, die Nolan al eerder naar voren liet komen in The Dark Knight. Of het nou gaat om het zweven door het hotel, het prachtige sneeuwgebied of om een auto die in het water dreigt te vallen: alles ziet er goed uit. Geweldig uitgewerkt! Uiteraard is het een geweldig moment als de auto bijna het water raakt. Zelden zo'n mooi in beeld gebrachte 'race tegen de klok' gezien.
Of ik alles van deze film tot in de details begrepen heb, betwijfel ik. Des te meer een reden om hem nog eens op te zetten. Dit is duidelijk eentje om vaker te kijken. Niet alleen al vanwege de grote dosis intelligentie, als ook de prachtige beelden. Hulde voor de editing! Tevens weet Hans Zimmer ons ook weer te trakteren op een dosis sterke filmmuziek. Inception is een bijzondere film met een geweldige structuur, waar ik waarschijnlijk nog vaak van genieten zal.
4,5*
insaniyet
-
- 29 berichten
- 5 stemmen
Heel de film leggen de personages uit wat er weer aan de hand is. Dat begint natuurlijk vermoeiend te werken. Zeker na een tijdje begin je te merken dat het eigenlijk helemaal nergens over gaat.
Een teleurstellende film van Mister Nolan, want hij kan veel beter.
Redlop
-
- 8961 berichten
- 3566 stemmen
Een teleurstellende film van Mister Nolan, want hij kan veel beter.
Blijkt uit welke film?
christian
-
- 518 berichten
- 1546 stemmen
De Batman reeks? Anders zou ik het ook niet weten. Talent is iets wat in zijn overige films compleet ontbreekt..
insaniyet
-
- 29 berichten
- 5 stemmen
Alle films van meneer Nolan zijn beter dan deze film.
Kijk maar gewoon naar zijn eerste film Following. Zo een klein filmpje dat toch veel meer te bieden heeft dan 148 min. durende Inception.
Inhoudelijk natuurlijk niet te vergelijken, maar zijn talent is meer voelbaar in Following.
NYSe
-
- 1749 berichten
- 1611 stemmen
De Batman reeks? Anders zou ik het ook niet weten. Talent is iets wat in zijn overige films compleet ontbreekt..
Memento, Insomnia en TDK zijn schitterend. De rest van zijn werk is inderdaad matig, maar van een gebrek aan talent zou ik niet willen spreken, tenminste, wat regie betreft: Nolan is één van de betere regisseurs in Hollywood, alleen is hij gewoon een zwaar matige schrijver en dat komt vooral bij deze film nogal naar voren.
einned13
-
- 16 berichten
- 36 stemmen
Dit is meer een film voor mensen die er echt in geïnteresseerd zijn, want als je maar denk van "Mwah'' dan ben je het verhaal al kwijt, de scenes met z'n vrouw zijn zo verwarrend, maar ook emotioneel tegelijkertijd.
Als je echt helemaal in de film zit, dan heb je vanzelf door, hoe goed het verhaal is, en hoeveel tijd ze erin hebben gestoken om het ''ter plaatsen'' te verzinnen, ook Hans Zimmer (Componist) gaat weer tekeer hoor.
En de special effects zijn ook prachtig, al met al is dit wel 1 van mijn favorieten films.
5*
Leviex
-
- 22 berichten
- 1202 stemmen
De laatste scene van Inception is een van de beste die ik ooit heb gezien. De muziek van Hans Zimmer zorgde ervoor dat ik kippenvel kreeg de eerste keer dat ik die zag, en dat doet het eigenlijk nog steeds. Briljante film, het is een van de weinige films die ik op DVD heb aangeschaft omdat ik hem zo goed vond.
tbouwh
-
- 5811 berichten
- 5402 stemmen
Gisteren deze film voor de tweede maal gezien. Veel anders dan verhogen naar 5 sterren kan ik niet. Wat een briljante film, alles klopt. Soundtrack al evenzo goed
tristanrc1
-
- 255 berichten
- 321 stemmen
Misschien is het allemaal ver gezocht, heeft de film een gejat verhaal, en zitten er ook wel heel erg onlogische dingen in de film. Maar wat is het toch allemaal stijlvol gebracht. Ook het personage Cobb wordt erg goed uitgediept en voelt alles behoorlijk surrealistisch. Zoals gezegd is de score van Zimmer van bovengemiddeld niveau. Deze pluspunten zorgen er voor dat de minpunten tijdens het kijken niet eens opvallen. En dat is toch knap?
Roger Thornhill
-
- 6023 berichten
- 2451 stemmen
Ik heb de film nu inmiddels zes keer gezien, en elke keer word ik door Nolans perfecte techniek (zowel wat betreft het vertellen van het verhaal als wat betreft montage, acteren, gebruik van muziek, sets etc.) weer de plot ingezogen. Het enige wat ik tegen deze film in zou willen brengen is dat ik wel wat meer wonderbaarlijke architectuur (zoals Ariadne's stad die omhoog komt rollen en Arthurs paradoxale trappen) had willen zien, maar helaas loopt de intirigerende plot uiteindelijk toch weer uit op overdadige vuurgevechten en overdreven wapengekletter, terwijl een filofische actiefilm het ook wel zónder wapens zou moeten kunnen stellen. Maar goed, daar kan ik me prima overheen zetten, en dat bezwaar vormt voor mij geen reden om lager dan de volle vijf sterren te gaan. Een enorm fantasierijk meesterwerk en voor mij absoluut één van de beste films van de afgelopen jaren.
Roger Thornhill
-
- 6023 berichten
- 2451 stemmen
Edit: laatst hoorde ik iemand praten over de chronolische volgorde, maar zelf blijk ik het hier te hebben over een filofische actiefilm... 
Aazhyd
-
- 640 berichten
- 305 stemmen
Filosofisch? De filosofie hier is flinterdun en niet meer dan een poging om het gebrek aan inhoud te verdoezelen. Verder best aardige actiefilm, hoor.
Gerelateerd nieuws

Wereldberoemde sciencefictionfilm 'Inception' van Christopher Nolan is vanavond op televisie

Wereldberoemde scifi-thriller 'Inception' van Christopher Nolan binnenkort te streamen op HBO Max

De tien best beoordeelde films van de jarige Leonardo DiCaprio (49)

Vijf Oscar-winnende films die op Netflix te vinden zijn
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.911 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Fantasy / Avontuur, 2001
3.683 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








