• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.374 stemmen
Avatar
 
banner banner

Buried (2010)

Thriller | 95 minuten
3,22 2.421 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 95 minuten

Oorsprong: Spanje / Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten / Frankrijk

Geregisseerd door: Rodrigo Cortés

Met onder meer: Ryan Reynolds, Robert Paterson en José Luis García Pérez

IMDb beoordeling: 7,0 (175.495)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 25 november 2010

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Buried

"170,000 sq miles of desert. 90 minutes of oxygen. No way out."

Paul Conroy (Ryan Reynolds) is een vrachtwagenchauffeur uit de Verenigde Staten die werkzaam is in Irak. Na een aanslag van een groep terroristen wordt Paul wakker in een kist, onder de grond. Hij is levend begraven. Met enkel een aansteker en een mobiele telefoon moet Paul aan deze claustrofobische val proberen te ontsnappen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Paul Conroy

Dan Brenner (stemrol)

Alan Davenport (stemrol)

Linda Conroy (stemrol)

Pamela Lutti (stemrol)

Maryanne Conroy / Donna Mitchell / Rebecca Browning (stemrol)

Special Agent Harris (stemrol)

911 Operator (stemrol)

State Department Rep. (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2579 stemmen

Ik durf niet met zekerheid te zeggen dat Hollywood hier inspraak op heeft gehad, maar wel zeker invloeden qua het zo commercieel en goed-in-de-smaak te houden, met bv. de ongeloofwaardige plotwendingen (het er niet goed na lopen van) en de zogenaamde heldhaftige en ontroerende scènes. Als ik opgesloten zat in een kist zal ik gek worden en op een optimistische dag mijn dood proberen te accepteren. Dat leek mij een stuk interessanter in ieder geval.

Hij is toch ook vermakelijk? Ik vind de film ook helemaal niet zo slecht, gaat me meer om de uitspraak dat Hollywood er niet aanwezig is...


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Heldhaftig vond ik de film anders nergens. Dit stond echt puur buiten die Amerikaanse films vol hoop. En we praten over dat ene wel verder als je eens zelf een keer levend begraven word. Kijken of het wel waar is wat je nu zegt. Tis makkelijker gezegt allemaal dan gedaan hoor. Daar heeft de regiseur allemaal keurig rekening mee gehouden.


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2579 stemmen

Je snapt me punt niet, ik bedoel dat Paul er aardig rustig onder blijft, hij slaat misschien een paar keer tegen het plafond. Hoewel dat meer geld wanneer hij geen bereik heeft dan om het feit dat hij levend begraven is. Hoe gek het ook mag klinken, als ik wat meer zwakte van zijn kant had kunnen zien dan had ik meer respect voor het personage weten te krijgen.

En je vinger eraf snijden om je vrouw ''te redden'' (denk 3 keer na Paultje, je bent levend begraven, in Irak en je vrouw is ontvoerd plus niemand wilt betalen voor je om nog maar te zwijgen over de communicatie tussen hem en de VS), is totaal niet heldhaftig bedoelt... Zulke situaties zijn puur bedoelt om stemmen te winnen.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Nouja, tis niet alleen dat ie geen bereik had hoor. Hij zag wel een klein beetje naive hoop als ie iemand aan de lijn had. Zie die vingerafsnij-scene echt als een wanhopige daad. Je denkt niet door als je levend begraven ligt. Je denkt maar aan een ding: er zo snel mogenlijk uit willen, al kost dat je geld of een lichaamsdeel.


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2579 stemmen

Te oppervlakkig naar mijn zin, ieder zijn eigen valkuil.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Zo is dat, Jessen0wnt. De film steunt volledig op één luguber idee maar doet er toch maar weinig mee. Ik vroeg me trouwens constant af of het wel realistisch was ( Zuurstof - Grote zippovlam in zo'n kleine ruimte - Waar gaat de rook naar toe? - De slang gaat door de aarde? - De eigen vinger afsnijden leek wel om de Saw fans te bekoren) en dat is gewoonlijk geen goed teken. Op 'cinematografisch' vlak brengt deze ook niets bij maar dat kon je op voorhand al verwachten.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

De vergelijking met Saw vind ik dan weer erg overdreven.


avatar van PetraD

PetraD

  • 19 berichten
  • 936 stemmen

sinterklaas schreef:
We zijn dit thema onderandere tegengekomen in Spoorloos en Kill Bill en dat zijn dan ook momenten dat je jezelf inbeeld hoe het zou zijn om in een kleine vierkante meter onder de grond begraven te liggen, terwijl je leeft. Met Buried mogen we het uiteindelijk de hele film door meemaken. Het is een film om panisch van te worden als je hem kijkt (......)


Fantastische recensie.... niks meer aan toe te voegen:D


avatar van elfredro

elfredro

  • 28 berichten
  • 30 stemmen

bartuz27 schreef:
Wat een beroerde film.
Zo kan ik ook nog wel een paar goedkope films maken.
Mischien is dit iets voor deel 2..
Een man gaat na de wc en draaid de deur op slot.
Het slot gaat kapot en hij zit vast.
Telefoon ligt in de woonkamer en niemand komt thuis.
Film anderhalf uur en dan gaat ie dood.
Zo deel 2 is klaar..
Pfff


Haha idd bartuz, en dan moet je nog pakken dat deze film 7.2/10 scoort op imdb
Dan ben ik er zeker van dat uw film nog beter zal scoren haha...
Als je niet kan slapen, zeker zien deze film!
0.5


avatar van elfredro

elfredro

  • 28 berichten
  • 30 stemmen

sinterklaas schreef:

De vergelijking met Saw vind ik dan weer erg overdreven.

Saw?? wie praat hier over Saw?

Kan er mij iemand uitleggen wat deze film in godsnaam te maken heeft met Saw haha


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2579 stemmen

Lichaamsdelen afsnijden associëren mensen snel aan de Saw-reeks.


avatar van bartuz27

bartuz27

  • 16 berichten
  • 278 stemmen

elfredro schreef:

(quote)

Haha idd bartuz, en dan moet je nog pakken dat deze film 7.2/10 scoort op imdb

Dan ben ik er zeker van dat uw film nog beter zal scoren haha...

Als je niet kan slapen, zeker zien deze film!

0.5

Bedankt haha


avatar van tristanrc1

tristanrc1

  • 255 berichten
  • 321 stemmen

Ja, dat wordt een gat in de markt...


avatar van movie-edje

movie-edje

  • 498 berichten
  • 0 stemmen

De film beloofde in het begin mij erg veel.

hoe dieper je in de film gaat, hoe ongeloofwaardiger het wordt.

Leuk voor 1 keer.


avatar van lordmars

lordmars

  • 156 berichten
  • 0 stemmen

ik had eerst mijn bedenkingen bij deze film, maar ik heb hem net gezien en ik ben echt onder de indruk! dat je zo een spannende film kan maken alleen in een doodskist.. geweldig!

als je je goed inleeft krijg je het echt spaans benauwd, en Ryan Reynolds in echt een sterke acteur in deze prent.

op het einde ga je toch hoop krijgen dat alles nog goed gaat komen, maar het is geen standaard hollywoodfilm dus kan je erge dingen verwachten..


avatar van Den_Dudie

Den_Dudie

  • 10 berichten
  • 86 stemmen

Dacht eerst bij mezelf, of het echt mogelijk was om anderhalf uur film te maken in een houten kist

maar hoe verder de film vorderde, hoe meer ik hem begon te appreciëren. Begon met momenten zelf claustrofobisch te worden.

Voor het de eerste helft van de film zou ik maar 3 sterren geven, maar de tweede helft was veel beter, met een zeer spannend einde, dus daarom een 3,5

Denk wel niet dat het een film is die ik snel een tweede keer zal zien.


avatar van Reint

Reint

  • 151 berichten
  • 904 stemmen

Een heel aardig concept met een gigantische potentie. Helaas deden de clichématige plotontwikkelingen, het feit dat Reynolds totaal mijn sympathie niet kon winnen en af en toe afgrijselijk lelijk camerawerk (ja, dat kan blijkbaar als je in een kist filmt) voor mij wat de das om.


avatar van Angelo2

Angelo2

  • 681 berichten
  • 3068 stemmen

Goede film, bleef gewoon boeiend terwijl alles zich in die kist afspeeld. Knap gedaan.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Hou persoonlijk wel van minimalistische films. En Buried is ongeveer zo minimaal als het maar kan, met als locatie enkel een houten kist en qua cast slechts één acteur die we ook echt kunnen zien. Intrigerend uitgangspunt, dat zeker. De uitvoering is deels geslaagd. Ik was vooral erg benieuwd hoe de film mij 90 minuten lang bij de les wilde houden en dat is al met al prima gelukt, vervelen doet Buried niet. Het zijn echter de nogal vervelende clichés die af en toe de kop opsteken. Bepaalde dialogen zijn sterk, anderen weer minder geloofwaardig. Sommige scènes zenuwslopend, anderen weer vrij matig getimed. Maar al met al een prima film, die ondanks zijn iets te lange speelduur in ieder geval goed blijft boeien.

3,5 sterren.


avatar van russo

russo

  • 256 berichten
  • 919 stemmen

Reint schreef:

Een heel aardig concept met een gigantische potentie. Helaas deden de clichématige plotontwikkelingen, het feit dat Reynolds totaal mijn sympathie niet kon winnen en af en toe afgrijselijk lelijk camerawerk (ja, dat kan blijkbaar als je in een kist filmt) voor mij wat de das om.

vraag me af wat je lelijk camerawerk vind, want moet zeggen dat het toch een hele opgaaf is om ieder shot te laten lijken alsof je echt in de kist zelf zit


avatar van tristanrc1

tristanrc1

  • 255 berichten
  • 321 stemmen

Vond het juist erg creatief, dat camerawerk.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Had het niet verwacht, maar dit is een prima film.

Eén persoon krijg je de hele tijd in beeld, in de kleinste ruimte die je je kan inbeelden, een doodskist.

Anderhalf uur, en het blijft boeien, knap werk van hoofdrolspeler Ryan Reynolds, en een prima regie.


avatar van Reint

Reint

  • 151 berichten
  • 904 stemmen

russo schreef:

(quote)

vraag me af wat je lelijk camerawerk vind, want moet zeggen dat het toch een hele opgaaf is om ieder shot te laten lijken alsof je echt in de kist zelf zit

Oh, maar dat was geloofwaardig. Ik probeer ook niet te zeggen dat de hele film uit lelijk camerawerk bestond (vandaar 'af en toe'). Er waren echter verschillende momenten waarbij ik het camerawerk gewoon uit de toon vond vallen en het me visueel tegenstond. Dat is natuurlijk een kwestie van smaak (ik kan me moeilijk bedenken welke momenten ik precies 'lelijk' vond, helaas).


avatar van Octo83

Octo83

  • 7 berichten
  • 12 stemmen

Knap dat je een film van ongeveer 1,5 uur helemaal kan maken in een kist. Je kan de spanning voelen als dingen niet gaan zoals je eigenlijk wilt dat ze gaan.

Wel heeft de film mij op een gegeven moment wel verveeld omdat juist alles in de kist gebeurd en er niet even buiten gekeken wordt. Het zou misschien iets meer aandacht hebben kunnen trekken als er bijv flashbacks tussen hadden gezeten.

Voor mij 3 sterren, geen top film, maar ook zeker niet slecht.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4363 berichten
  • 3768 stemmen

Een film die zich afspeelt op één plaats en je dan anderhalf uur boeien, dit is zeker geen eenvoudige taak, maar toch is het gelukt. Mede door de overtuigende acteerprestatie van Ryan Reynolds.
De film is zeker niet perfect, waar komt plots die slang vandaan als hij in het begin van de film nergens een gaatje of zo ziet of ook dat papier in het begin niet ziet maar begrijpelijk om ook de volledige speelduur te kunnen boeien. Het einde vond 'k erg geslaagd en verrassend.
Het genre zou 'k niet direct onder horror plaatsen, eerder drama/thriller.
Hoe dan ook, de film is me zeker niet tegengevallen en 'k ben blij dat 'k deze heb gezien. 'k vrees wel dat 'k de film niet direct nog eens zou bekijken, één kijkbeurt lijkt me voldoende.


avatar van horrorfreak23

horrorfreak23

  • 455 berichten
  • 598 stemmen

Ik heb deze nog eens gekeken. Hij blijft echt sterk! :d


avatar van Humphrey

Humphrey

  • 370 berichten
  • 314 stemmen

Even wennen in het begin, maar best een prima film. Dat je soms letterlijk en figuurlijk in het duister staart, moet je er bij nemen. Ongelooflijk hoe de kijker zolang geboeid blijft door het verloop van de film. Verrassend einde. 3,5*.


avatar van legian

legian

  • 777 berichten
  • 0 stemmen

ook bij een herziening blijft die sterk, de 5 blijft staan waar die staat.


avatar van Hollywood007

Hollywood007

  • 3342 berichten
  • 3845 stemmen

Het is weinig acteurs gegeven om een film helemaal alleen te kunnen dragen. Maar ik moet zeggen dat het Ryan Reynolds zeer goed lukt. De film bleef mijn aandacht vasthouden tot op het einde. Er waren geweldige momenten, zoals wanneer Paul's baas hem ontslaat. Zoiets zou in het echt ook nog kunnen volgens mij. Grote multinationals gaan over lijken. Maar er zijn ook mindere momenten zoals de slang. Dit leek echt nergens op. O.k. de slang kon door een kier naar binnen gekropen zijn, maar ik vond dat het niet echt iets bijbracht in het verhaal. Dit hadden ze er voor mij gerust mogen uitgelaten.

Of ik het einde zag aankomen? Tja, ik ben wel 10 keer van gedacht veranderd. Maar ik denk dat het meest realistische einde is gekozen.


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Tegenvaller, met name door de erg matige en tenenkrommende dialogen. Deze film zou 3 miljoen Dollar hebben gekost. Waarschijnlijk is 99% van dat bedrag het loon van Reynolds geweest.