• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.932 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.124 stemmen
Avatar
 
banner banner

Un Prophète (2009)

Misdaad / Drama | 150 minuten
3,64 1.774 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 150 minuten

Alternatieve titel: A Prophet

Oorsprong: Frankrijk / Italië

Geregisseerd door: Jacques Audiard

Met onder meer: Tahar Rahim, Niels Arestrup en Adel Bencherif

IMDb beoordeling: 7,8 (106.949)

Gesproken taal: Arabisch en Frans

Releasedatum: 4 februari 2010

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • NLZIET Bekijk via NLZIET
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Un Prophète

"Escaping the prison of life."

De 19-jarige analfabeet Malik El Djebena is veroordeeld tot zes jaar in de gevangenis. Hij arriveert helemaal alleen bij de gevangenis en hij oogt jonger en fragieler dan zijn medegevangenen. Wanneer hij in het nauw gedreven wordt door de leider van de Corsicaanse bende die de gevangenis beheerst, krijgt hij een aantal 'opdrachten' die hij moet uitvoeren. Hierdoor wordt hij sterker en wint hij ook het vertrouwen van de bendeleider. Maar Malik is dapper en een snelle leerling en heeft de moed om in het geheim zijn eigen plannen te ontwikkelen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van oemoemenoe

oemoemenoe

  • 659 berichten
  • 617 stemmen

o ja.....?


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Redelijk.

De gevangenis zit wel erg slap in elkaar. Het doorgeven van verschillende middelen en het stiekem weglopen gaat gewoon te makkelijk. We hebben de bewakers nooit zien hoeven optreden, het leek erop dat ze gewoon aan het chillen waren. Geen knuppels, alarm, handboeien of wat dan ook.

Tahar Rahim draagt dit misdaad-avontuur. Hij is overtuigend en speelt zijn rol perfect. Daarentegen vond ik de leider van de Corsicanen een beetje zwak. Oude rot, zogenaamde Corleone... die Malik niet eens aan wilde kijken als hijzelf aan het woord is.

De voorbereidingen op de moord en de slachting zelf is spannend in beeld gebracht. Ook wel apart dat ze die geest steeds terug lieten komen.

Muziekkeuze kon beter.


Goed genoeg, niet waanzinnig spectaculair.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Paris - Tennessee

Ik heb werkelijk waar geen idee waarom de regisseur het nodig vond om via een countrynummer de plaats Memphis te vermelden of waarom een of andere hiphopper over New York rapte. De muziekkeuze is dus niet best. Gelukkig verpest de irritante muziek de sfeer in de film niet dankzij een intrigerend en spannend verhaal met goede acteerprestaties en redelijke visuals. Met name toen de hoofdrolspeler er achter kwam dat degene die hij vermoord had eenzelfde soort loopjongen als hem was, was zeker een moment waarbij ik het even Spaans benauwd kreeg.

Boeiend genoeg, de volle speelduur! 4*


avatar van Salto

Salto

  • 258 berichten
  • 149 stemmen

Wat vind ik Franse films toch geweldig! De Porsche cayenne, touareg en Mercedes in het laatste shot, terwijl malik nog in zijn trainingspakje en met zijn snorretje is geweldig.


avatar van hmaeghs

hmaeghs

  • 28 berichten
  • 658 stemmen

Mooie afsluitende plaat: Jimmy Dale Gilmore - Mack the knife met toepasselijke lyrics: Lyrics.


avatar van elfredro

elfredro

  • 28 berichten
  • 30 stemmen

Zalige film! En over wat sommigen mensen zitten te lullen, slechte muziek?:s

Turner Cody - Corner Of My Room gewoon een bangelijke plaat!

Franse films zijn zo goe, haha idd Salta!

4.5/5


avatar van MrGG

MrGG

  • 9 berichten
  • 6 stemmen

Wat een top, top, top, top film. Jezelf laten gaan en genieten van de geweldige shots en sfeer creaties. Lang niet zo'n goede film gezien.


avatar van Smugmarty

Smugmarty

  • 442 berichten
  • 239 stemmen

Een van de beste films uit 2009....Heb film op pauze gezet ongeveer 2x met verhoogde hartslag van de spanning. Realistisch, rauw, overtuigend. Absoluut een dubbele laag te ontdekken voor wie wat verder kijkt. Ook de hele cultuurquestie is een reflectie van de huidige samenleving. Komt overigesn ook een nieuwe ster aan het firmament >> de hoofdrolspeler!


avatar van witboek

witboek

  • 905 berichten
  • 1117 stemmen

Begon goed en in de helft ging hij naar beneden voor mij.


avatar van Gon1234

Gon1234

  • 102 berichten
  • 170 stemmen

In het begin gebeurde er veel, en vond ik het verhaal interessant. Maar halverwege begon de film nogal eentonig en langdradig te worden, waardoor ik zo nu en dan mn concentratie verloor. Uiteindelijk heb ik de film alleen af gekeken omdat ik het zonde vond om de film af te zetten na al een uur gekeken te hebben. De laatste 45min begon de film pas weer wat interessanter te worden, en toen heb ik me nog toch een beetje kunnen vermaken. Het verhaal op zich was niet slecht, alleen had de film makkelijk 30min ingekort kunnen worden. 3*


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Erg geslaagde gevangenis misdaad film waarvan ik nu weet waar de Deense R (2010) zijn inspiraties vandaan haalde. Hier precies het zelfte, je komt als nieuweling in de gevangenis en je moet je partij gaan kiezen en het onderwereld leven gaat gewoon vrolijk door onder de medegevangenen. Ook natuurlijk erg bijzonder om te zien hoe Malik uiteindelijk toch naar de top komt, door die Corsicaanse maffiabaas. Het is inderdaad een soort The Godfather binnen de celblokken. Wat dan nog wel tussenkomt zijn de misdaad/actiescenes buiten de gevangenis om. Die Malik kennelijk tijdens zijn verlof alsnog uitvoert. Vond het wel raar dat die dingen onopgemerkt bleven. Verder vond ik die denkbeeldige persoon van Malik, nota bene iemand die hij zelf heeft neergestoken ook een vrij bijzondere bijrol.

Het einde was ook nog best mooi en niet zoals je vaak zou verwachten bij dit soort films.

Wat mij betreft weer een prima gevangenisfilm uit Frankrijk.

4,0*


avatar van Norman Mailer

Norman Mailer

  • 873 berichten
  • 657 stemmen

2 uur was afdoende geweest.


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Om maar meteen elke discussie uit de weg te gaan: ik heb Un Prophète geen eerlijke kans gegeven. Waarom dan toch gekeken? Ik heb de dvd gekocht in de tijd dat ik de Godfathers nog moest zien en nog voordat ik jeugdige onbezonnenheid keihard afstrafte door mijn waardering voor Scarface van vier op een ster te zetten. Het is natuurlijk zonde om iets waar je je zuurverdiende centen aan hebt uitgegeven zomaar buitenspel te zetten.

Het verbaast me eigenlijk nog dat Un Prophète niet in de top 250 staat. Ik vind het namelijk net zo’n lange, saaie, duffe bende als The Godfather trilogie en bevat net zulke oninteressante karakters als de meeste andere klassiekers. Al snel vond ik het al wel mooi en heb ik de rest met halve aandacht gekeken. Meer was het ook niet waard. In de gevangenis gebeurt eigenlijk weinig opzienbarends. Ik had het idee dat de hoofdpersoon geen strobreed in de weg werd gelegd. Een aantal gevangenisfilms vind ik nog best goed, maar in Un Prophète interesseren de personen, hun verhalen en motieven me voor geen ene meter. De arthousesketches die af en toe voorbij flitsen, veranderen daar niets aan. Ik denk dat ik mezelf voorgoed genezen mag verklaren van het misdaad/maffiagenre.


avatar van Angelo2

Angelo2

  • 682 berichten
  • 3074 stemmen

Vermakkelijke film die sterk begon maar halverwege wat te langdradig wordt. Ook al die namen waren soms wat verwarrend. Acteerwerk was zeer sterk met name van de hoofdrolspeler.Film had van mij wel een half uur korter gemogen. Wederom een prima Franse film.


avatar van pindakaas2

pindakaas2

  • 60 berichten
  • 169 stemmen

hoge verwachting maar het werd een grote tegenvaller.

langdradig


avatar van westsaid013

westsaid013

  • 40 berichten
  • 94 stemmen

de moeite waard, heb m al 2jaar terug gezien en nu draaid er weer een Audiard in de bios. 4 sterren voor Unprophete


avatar van Loefa

Loefa

  • 62 berichten
  • 143 stemmen

Dijk van een film, vnd maar is die nieuwe van J. Audiard, De rouille et d'os, kijken.


avatar van Smugmarty

Smugmarty

  • 442 berichten
  • 239 stemmen

RuudC schreef:

Om maar meteen elke discussie uit de weg te gaan: ik heb Un Prophète geen eerlijke kans gegeven. Waarom dan toch gekeken? Ik heb de dvd gekocht in de tijd dat ik de Godfathers nog moest zien en nog voordat ik jeugdige onbezonnenheid keihard afstrafte door mijn waardering voor Scarface van vier op een ster te zetten. Het is natuurlijk zonde om iets waar je je zuurverdiende centen aan hebt uitgegeven zomaar buitenspel te zetten.

Het verbaast me eigenlijk nog dat Un Prophète niet in de top 250 staat. Ik vind het namelijk net zo’n lange, saaie, duffe bende als The Godfather trilogie en bevat net zulke oninteressante karakters als de meeste andere klassiekers. Al snel vond ik het al wel mooi en heb ik de rest met halve aandacht gekeken. Meer was het ook niet waard. In de gevangenis gebeurt eigenlijk weinig opzienbarends. Ik had het idee dat de hoofdpersoon geen strobreed in de weg werd gelegd. Een aantal gevangenisfilms vind ik nog best goed, maar in Un Prophète interesseren de personen, hun verhalen en motieven me voor geen ene meter. De arthousesketches die af en toe voorbij flitsen, veranderen daar niets aan. Ik denk dat ik mezelf voorgoed genezen mag verklaren van het misdaad/maffiagenre.

Jeetje Ruud, wat een hoop tekst om te vermelden dat je het niets vind. Hij staat bij mij in de top 3 beste films ooit. Lijkt wel of je met je mening wacht op reacties gezien de hoge waardering van deze film op movie meter??


avatar van shrink

shrink

  • 2140 berichten
  • 2394 stemmen

Erg teleurgesteld in deze maffia (gevangenis) film. Had hier veel meer van voorgesteld, maar het is maar gesapigheid troef. Ook het einde vond ik niet sterk. Jammer.


avatar van Norman Mailer

Norman Mailer

  • 873 berichten
  • 657 stemmen

Smugmarty schreef:

(quote)

Jeetje Ruud, wat een hoop tekst om te vermelden dat je het niets vind. Hij staat bij mij in de top 3 beste films ooit. Lijkt wel of je met je mening wacht op reacties gezien de hoge waardering van deze film op movie meter??

Jij hecht geen waarde aan een onderbouwing? Prima. Ik wel.


avatar van Bla

Bla

  • 769 berichten
  • 2147 stemmen

Deze film duurt veel en veel te lang. Heb hem in 2 delen moeten kijken.


avatar van tomzorz

tomzorz

  • 67 berichten
  • 322 stemmen

Een meer dan onderhoudende kijkrit.

Valt weinig te vergelijken met Audiard's nieuwste De Rouille et d'Os, welke veel meer luiken en diepgang te bieden heeft, maar is in zijn genre op zijn minst een puike verfrissing naast de talloze cliché-gevangenisfilms die er reeds de wereld in zijn gegooid.

Realistisch, meeslepend, en nog leuk ook.


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Ik zie die diepgang niet, alhoewel ik de talloze gevangenisfilms behoorlijk goed ken die er reeds de wereld in zijn gegooid


avatar van tomzorz

tomzorz

  • 67 berichten
  • 322 stemmen

orbit schreef:

Ik zie die diepgang niet, alhoewel ik de talloze gevangenisfilms behoorlijk goed ken die er reeds de wereld in zijn gegooid

Dat sloeg op De rouille et d'Os


avatar van SunChaser

SunChaser

  • 671 berichten
  • 750 stemmen

Dacht n gevangenisfilm te gaan zien maar was uiteindelijk gewoon misdaadfilmpje


Waarom ga je dan ook vrijwillig een Frans/Italiaanse misdaad/drama film kijken, dan weet je toch dat het volkomen kut is


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

In de tv gids van Humo staat deze film aangekondigd voor vanavond maar de digitale versie als elk andere tv gids die ik raadpleeg rept met geen woord over de film. Geen idee dus of hij effectief vanavond uitgezonden wordt.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Dat is wel vreemd ja. Het heeft er inderdaad alle schijn van dat de film is komen te vervallen.

Tv-gids Canvas

Hopen dat 'ie toch vanavond wordt uitgezonden, want het zou de tv-première voor deze film zijn.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Ik vind het ook vrij bizar want op Humo's facebookpagina en Twitter spreken ze nog altijd wel over een uitzending..


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23461 berichten
  • 76957 stemmen

Metalfist schreef:

Ik vind het ook vrij bizar want op Humo's facebookpagina en Twitter spreken ze nog altijd wel over een uitzending..

Un prophète | Vanavond om 22:10 op Canvas - gids.publiekeomroep.nl

nu maar hopen...