• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.422 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.128 gebruikers
  • 9.378.991 stemmen
Avatar
 
banner banner

Iron Man 2 (2010)

Actie / Sciencefiction | 124 minuten
3,21 2.781 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 124 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Jon Favreau

Met onder meer: Robert Downey Jr., Mickey Rourke en Scarlett Johansson

IMDb beoordeling: 6,9 (927.481)

Gesproken taal: Engels, Russisch en Frans

Releasedatum: 28 april 2010

Plot Iron Man 2

"It's not the armor that makes the hero, but the man inside."

Multimiljardair en geniale uitvinder Tony Stark (Robert Downey Jr.), wordt zes maanden, nadat hij zijn identiteit als 'Iron Man' heeft onthuld, gedwongen zijn krachten opnieuw te gebruiken. Nu de wereld bewust is van het feit dat Tony 'Iron Man' is, wordt hij door zowel de pers als de regering onder druk gezet om zijn uitvinding en technologie met het Amerikaanse leger te delen. Tony weigert informatie te onthullen, omdat hij bang is dat het in de verkeerde handen terecht zal komen. Met Pepper Potts (Gwyneth Paltrow) en James ''Rhodey'' Rhodes (Don Cheadle) aan zijn zijde, smeedt Tony nieuwe plannen en moet hij het opnemen tegen nieuwe, duistere en gevaarlijke machten. Het duurt dan ook niet lang voordat de uiterst gevaarlijke Rus Ivan Vanko a.k.a. 'Whiplash' (Mickey Rourke) van zich laat horen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Pepper Potts

Lt. Col. James 'Rhodey' Rhodes

Natalie Rushman / Natasha Romanoff

Justin Hammer

Agent Coulson

Howard Stark

Senator Stern

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1887 stemmen

Deze poster vind ik toch al een stuk mooier:

http://reelthinker.com/images/posts/2010/03/iron-man-2-poster_01.jpg

Bijna hetzelfde maar aanmerkelijk mooier, deze oogt niet zo goedkoop.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Jongens woensdag is de grote dag, al hoop ik dat ik hem vanavond in de sneak ga zien al geef ik dat weinig kans


avatar van Elmotje

Elmotje

  • 57 berichten
  • 78 stemmen

Ik heb het gevoel dat ie gaat floppe


avatar van sweinsteiger

sweinsteiger

  • 2278 berichten
  • 0 stemmen

Thorak schreef:

Ik vind de poster ook bijzonder lelijk.

mooi bedoel je


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Nee deze film gaat niet floppen


avatar van TheThirdMark

TheThirdMark

  • 464 berichten
  • 727 stemmen

Elmotje schreef:

Ik heb het gevoel dat ie gaat floppe

Gelukkig zul je zien dat jouw gevoel niets voorstelt en totaal geen reflectie is van de werkelijkheid.

Er gaan gewoon té veel mensen naar de Bios voor deze film om hem te kunnen laten floppen.


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

En hij is al te koop vanaf € 7,89.


avatar van piwi91

piwi91

  • 10 berichten
  • 10 stemmen

Ik ga zometeen weer eens Iron Man (1) opzetten. Dit weekend Iron Man 2 in de bios kijken

Floppen? Nee, dat lijkt me niet


avatar van AchmedATM

AchmedATM

  • 1507 berichten
  • 0 stemmen

Deze ga ik zeker kijken, IMAX natuurlijk kan niet wachten


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Helaas ik heb hem niet in de sneak gezien, toch maar wachten tot woensdag



avatar van AchmedATM

AchmedATM

  • 1507 berichten
  • 0 stemmen

Waarschuwing voor de mensen die niet al veel van Iron Man weten, de 2de review bevat wat spoilers over het verhaal.


avatar van eclipx

eclipx

  • 81 berichten
  • 0 stemmen

ik heb zo'n beetje het gevoel dat dit een soort van spiderman 2 & 3 zal worden...

Meestal zijn die action figures in de eerste film wel goed, maar vanaf men het uitmelkt wordt de kwaliteit van de film ook uitgemelkt

Moest de film hetzelfde zijn zoals de trilogie van Batman Begins, dan zou ik zeggen, nice, maar ik vrees er voor


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Nou dat weet ik niet ik zie Downey Jr er niet voor aan om ja tegen een film te zeggen als ze het gaan uitmelken. Ook denk ik dat Jon Favreau niet het type is die iets uit wil gaan melken ik denk dat hij het over een hele andere boeg gaat gooien en een lekkere orginele film maakt met een flinke dosis humor


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Hopelijk is die even goed, ik hoop zelfs beter, dan zijn voorganger. Iron Man was een "hell" van een comicverfilming. Met dezelfde regisseur aan het roer kan het niet mislopen... Ik kijk ook erg uit naar de prestatie van Mickey Rourke.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Ja ik ook maar ik denk dat het allemaal wel goed komt. Kijk bv naar Hellboy deel twee was ook veel beter dan 1


avatar van Miss A

Miss A

  • 84 berichten
  • 77 stemmen

Morgen ga ik hem dan eindelijk zien haha

En denk ook zeker niet dat hij gaat floppen


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Zeker iets laten weten hé


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Uiteraard zal ik die zelfde dag nog mijn mening plaatsen, mits mij computer niet stuk gaat


avatar van roelv

roelv

  • 110 berichten
  • 255 stemmen

eclipx schreef:

ik heb zo'n beetje het gevoel dat dit een soort van spiderman 2 & 3 zal worden...

Meestal zijn die action figures in de eerste film wel goed, maar vanaf men het uitmelkt wordt de kwaliteit van de film ook uitgemelkt

Moest de film hetzelfde zijn zoals de trilogie van Batman Begins, dan zou ik zeggen, nice, maar ik vrees er voor

Spider-Man 2 was anders toch beter dan deel 1 hoor.. Maar op een dansende emo-Tony zitten we inderdaad niet te wachten.

OT: Vond deel 1 de bom, vooral op Blu-Ray komt de film goed tot zijn recht, en kan niet wachten om deze in de meivakantie in de bios te gaan zien.


avatar van BB1991

BB1991

  • 94 berichten
  • 305 stemmen

ik hoop dat deze film niet slachtoffer wordt van het fenoneem 'more is less' waar sequels nogal vaak last van hebben....

als dat gebeurt hebben echter altijd nog robert downey, die met elke zin eigenlijk wel een glimlach op mijn gezicht tovert


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Ja idd geweldige vent


avatar van Bart013

Bart013

  • 20 berichten
  • 14 stemmen

Heb de film net gezien (werk in een bioscoop dus met wat collega's gekeken ) en hij is echt erg vet. Moet wel eerlijk bekennen dat ik er niet echt naar uitkeek, heb Iron Man 1 gezien, maar nooit echt verheugd op 2 alhoewel ik 1 ook wel tof vond. Dus die-hard fans letten vast op meer details dan ik heb gedaan.

De CGI is echt gruwelijk, de vechtscenes ook en het verhaal is ook gewoon tof. Wat ik minder vond was dat er enkele trailer scenés niet in voorkwamen en dat het eindgevecht behoorlijk kort was, dit had absoluut langer en beter uitgewerkt kunnen zijn imo.

De film krijgt van mij 4* sterren voor brute actie, cgi en een tof verhaal. Het grootste minpunt vond ik dus dat het einde wat snel en verkapt was (mijn mening ).


avatar van BobdH

BobdH

  • 498 berichten
  • 2537 stemmen

Na de zware toon van moderne superheldenfilms als The Dark Knight en The Incredible Hulk, is Iron Man 2, net als zijn voorganger, gewoon 'leuk'. Leuker dan deel 1 zelfs? Jazeker, zelfs dat, mede dankzij een geweldige rol van Sam Rockwell en een grootschalige opzet die deel 1 nog weleens mistte.

Toch weet de film niet volledig te overtuigen, wat voornamelijk te wijten is aan het bekende sequeleritis syndroom; teveel nieuwe personages, teveel plotlijntjes die bijna allemaal onderontwikkeld blijven. En dat terwijl het verhaaltje an sich dan weer behoorlijk simpel is.

Bovendien weten de dames maar niet te overtuigen; was de wisselwerking Paltrow-Downey Jr. in de vorige film nog leuk, hier mist Gwyneth duidelijk pit en wordt het gewoon een zeurderig personage. Die pit moet dan weer van Scarlett komen, maar dat mag ze pas tijdens de climax laten zien. Voor die tijd weet ze maar niet iets leuks van haar rol te maken en blijft ze vlak.

Niettemin zijn er enkele buitengewoon spectaculaire actiescenes en is de humor wederom goed gedoseerd, waardoor een ieder met lage verwachtingen en een hoge behoefte aan entertainment zich wel zal vermaken. 3*


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1887 stemmen

sweinsteiger schreef:

(quote)

mooi bedoel je

Nee dan had ik dat wel geschreven....

BB1991 schreef:

als dat gebeurt hebben echter altijd nog robert downey, die met elke zin eigenlijk wel een glimlach op mijn gezicht tovert


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Vandaag is de grote dag jongens


avatar van sportfan27

sportfan27

  • 385 berichten
  • 294 stemmen

Wat ik minder vond was dat er enkele trailer scenés niet in voorkwamen

Zoals ???


avatar van AchmedATM

AchmedATM

  • 1507 berichten
  • 0 stemmen

Haha, nu al een halve ster gekregen, ik hoor de fanboys al aankomen , na maandag zal ik me ook in de discussie gooien


avatar van bakuratje

bakuratje

  • 58 berichten
  • 3330 stemmen

idd die een 0,5 heeft gegeven geeft alle top films een 0,5 om het cijfer omlaag te halen

Weet zelfs zeker dat hij hem niet gezien heeft!


avatar van Mister Onserious

Mister Onserious

  • 77 berichten
  • 1404 stemmen

haal die twee 0,5 alsjeblieft weg