• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.078 gebruikers
  • 9.375.988 stemmen
Avatar
 
banner banner

District 9 (2009)

Sciencefiction / Thriller | 112 minuten
3,57 4.132 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 112 minuten

Oorsprong: Zuid-Afrika / Verenigde Staten / Nieuw-Zeeland / Canada

Geregisseerd door: Neill Blomkamp

Met onder meer: Sharlto Copley, Jason Cope en William Allen Young

IMDb beoordeling: 7,9 (747.888)

Gesproken taal: Afrikaans en Engels

Releasedatum: 8 oktober 2009

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot District 9

"You are not welcome here."

Het verhaal over een fictionele wereld waarin onze aarde in het jaar 1982 door buitenaards leven wordt gevonden. De mensheid heeft dit buitenaardse ras echter als tweederangsburgers ondergebracht in getto's in Zuid-Afrika. Ze krijgen steun van een overheidsfunctionaris, wanneer deze hun biotechnologie ontdekt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Wikus van de Merwe

Christopher Johnson / Grey Bradnam / Trent

Sarah Livingstone - Sociologist

Dr Katrina McKenzie

Les Feldman - MIL Engineer

Francois Moraneu - CIV Engineer Team

Ross Pienaar

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3125 stemmen

Toch wel een heel aangename verassing, aangezien ik de film inging zonder er al te veel over te hebben gelezen of enige trailers heb bekeken. Het hoge gemiddelde hier en recensies hebben mij over de streep getrokken om hem eens te gaan zien.

Het verhaal sprak mij in eerste instantie niet echt aan. Maar ik heb het al vaker mis gehad met films die mij niets leken en achteraf heel goed bleken te zijn. Dat is nu ook weer het geval met District 9. Nu blijkt het verhaaltje waarin de aliens de asielzoekers zijn toch heel leuk en interessant te zijn. Hoewel er niet veel met het verhaaltje wordt gedaan, blijft het boeien. Er wordt in het begin wel wat uitleg gegeven over de situatie, dus daar is het even opletten. Alles in een heerlijke docu achtige stijl geschoten. Daarna is het werkelijk genieten geblazen.

De plot is leuk gevonden en qua design en ontwerp ziet alles er tot in de puntjes verzorgd en mooi uit. Mede door de docu stijl komt dit veel beter uit de verf dan dat de film normaal geschoten zou zijn. Leuke personages, en heel goed geacteerd door Copley. Het zijn vooral de aliens die alle aandacht naar zich toe trekken, en dat is Blomkamp goed gelukt. Ook een goede keuze om het in Zuid-Afrika af te laten spelen. Zo komt de nieuwe apartheid, dit keer gericht op de aliens, extra goed uit de verf. Maar misschien zoek ik daar wel iets te veel achter en heeft hij het gekozen om de mooie locaties.

De effecten zien er weergaloos uit, het schip ziet er prachtig uit en lijkt daar echt aanwezig te zijn. De wapens zijn ook allemaal leuk gevonden. De actie is erg mooi in beeld gebracht en doet af en toe wat denken aan een video game. Camera werk is erg goed, en er komen erg mooie shots voorbij. Tevens is de sound design erg goed. Lekker opgepompt geluid om je speakers een avondje geen rust te geven. Ook de muziek was dik in orde. Wel een film die ik binnenkort nog eens wil zien, en ik denk dat er dan nog wel een verhoging in zit. Voorlopig:

4* voor de grote verassing van dit jaar.


avatar van Da G

Da G

  • 18 berichten
  • 37 stemmen

Wat een heerlijke film!

Trok me in eerste instantie niet helemaal, toch gaan kijken op aanraden van een vriend. En ik moet echt zeggen dat ik, buiten het redelijk ruk acteer werk van meneer bad-ass agent, erg verrast ben. Copleys misschien voor sommige vervelende trekjes gaf juist wat meer karakter aan zijn personage

Origineel verhaal met een mooi perspectief, mooie plaatjes en lekkere muziek.

Het docu-achtige vond ik zeker wel wat hebben, en de film zoog me op een gegeven moment helemaal mee tot aan het einde.

Toppertje:)


avatar van timburton

timburton

  • 1296 berichten
  • 632 stemmen

DonOswaldo schreef:

Jammer. Had hier zoveel van verwacht, en al die mensen die hem wel goed vinden het spijt me, maar ik vond er weinig aan.

Slechte introductie, geen tijd voor inleving..

Het documentaire-achtige tintje pakte totaal niet goed uit voor mij. Soms kan ik het wel waarderen, maar deze keer niet. Jammer genoeg ook soms wat belabberde humor in de film.

Acteerwerk, en dan doel ik op de hoofdrolspeler, is erg belabberd.

Niks voor mij dit.. De effecten en het verhaal zorgen er dan nog voor dat ik het een 2,5* geef.

Is het omdat je actie had verwacht. Dit is de eerste pure science-fiction film. Zonder dat er een grijntje van het genre actie, horror of thriller in zit.

Prachtig.


avatar van Thom1994

Thom1994

  • 1312 berichten
  • 672 stemmen

Nou, in deze film zit zéker wel actie hoor. En hoe weet jij dat zonder te hebben gekeken naar de film?


avatar van handelaar

handelaar

  • 270 berichten
  • 79 stemmen

Ik had in deze film een zwaar hoofd en heb 'm lang genegeerd maar o boy wat een film! Een van de beste Science-Fiction films, helemaal anders maar o zo goed.


avatar van Martijnnn

Martijnnn

  • 2248 berichten
  • 2410 stemmen

In deze film zit geweldige actie! Toch inderdaad de film eerst maar eens kijken Timburton


avatar van Thom1994

Thom1994

  • 1312 berichten
  • 672 stemmen

Inderdaad


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

timburton schreef:

(quote)

Is het omdat je actie had verwacht. Dit is de eerste pure science-fiction film. Zonder dat er een grijntje van het genre actie, horror of thriller in zit.

Prachtig.

dat is waar, maar daar ligt het niet aan. Bij Cloverfield had ik het ook heel anders verwacht maar heb toch erg genoten, hier pakte het gewoon niet goed uit voor me


avatar van SaBBeS

SaBBeS

  • 49 berichten
  • 186 stemmen

Tja, het is niet echt mijn genre, maar visueel erg mooi en leuk gemaakt. Dat schokkerige had voor mij niet gehoeven. Docustijl vond ik wel een leuke manier
Het einde vond ik echter wel wat raar. De regering wil de aliens weghebben, maar als ze weg willen doen ze er van alles aan om dat tegen te gaan. Is dat dan alleen vanwege die technologie van die wapens?


avatar van JustOneDude

JustOneDude

  • 50 berichten
  • 1278 stemmen

Heb de film zojuist bekeken. Na een wat info achtig gebeuren breekt de hel goed los. Erg goed in elkaar gezet. Mooie special effects en wapens


avatar van Xstriem

Xstriem

  • 31 berichten
  • 25 stemmen

Wauw, ben nog aan het bijkomen.

Geweldig hoe, in de loop van de film, ik meer sympathie voor de Aliens begon te krijgen dan voor de 'mensen'.

De film boeide van het begin tot het eind. Special Fx waren geweldig. Kon echter niet voorkomen dat ik moest denken aan Iron Man (op het eind van de film).

Aan de naam te zien "Van der Merwe" leek het me al een Nederlandstalige te zijn... De Voicemail van het stel gaf de doorslag: "Tot ziens"...

Ik hou niet van SF alla Star Wars, maar dit was helemaal toppie. Aanrader.


avatar van nagasy

nagasy

  • 23 berichten
  • 42 stemmen

prachtfilm. Dankzij zijn aparte verhaalijn en originele filminvalshoek was dit, na vele kennissen te moeten aanhoren als middelmatig en slecht, één van de meest vernieuwende films dat zich in een parallelle dimensie afspeelt in hedendaagse tijd.

Hoop trouwens ten sterkste dat er geen deel 2 uitkomt. Het zou alleen maar de vernieuwing en originaliteit in deze film tenietdoen.

krijgt 4.5 sterren.


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Die aliens waren te direct, het verhaal ging alle kanten op maar visueel was het prachtig. Deze film was een teleurstelling. Ik zag de bui al hangen toen het begin geheel 'docu' was. Daar had ik echt geen trek in. Gelukkig veranderd hij langzaam in een speelfilm. Het verhaal was matig. Een originele insteek hadden ze wel. Maar de schrijvers wisten niet echt wat ze met die insteek aan moesten. Resultaat; een verhaal die alle kanten uit schiet. Je ziet de impulsieve acties van de schrijvers terug in het verloop van de film. Dat is jammer.

Het spel was wel goed, hoewel ik af en toe het idee had dat ik naar een parodie zat te kijken. Zowel de acteer prestaties van de hoofdrol spelers als die van de aliens, het was af en toe te. Net een parodie dus. Ook dat is jammer.

Al met al een mooi uitziende, teleurstellende film die toch wat mooie dingen bevat. Krap aan 3 sterren.


avatar van istimewa

istimewa

  • 20 berichten
  • 0 stemmen

In het begin van de film wist ik niet wat ik er van moest denken..

Want zoals hier boven ook al wordt gezegd is dat het soms iets te is, dus in het begin zat toch echt een paar keer te lachen alsof het een humor film is zonder gelach "uit blik".

Maar naarmate de film vordert word die toch serieuzer en aangrijpender wat naar mijn idee de film alleen maar ten goede komt.

Het verhaal is vrij cliché, maar in een andere context. Wat toch mooi uitgebeeld is, hoe de Aliens in de maatschappij zijn "geïntegreerd" ed.

Dus een leuke film die heel anders uit pakte dan ik verwachtte. 3,5*


avatar van HIMMY

HIMMY

  • 23 berichten
  • 315 stemmen

Film sprak me heel erg aan. Verhaal en alles geef eens een andere wending aan het sci-fi gerne echt een toppper om te gaan kijken!


avatar van Saintssss

Saintssss

  • 7 berichten
  • 33 stemmen

Brrr....

Zeer slecht,,,

Vraag me nog steeds af hoe zo'n film toch een hoge

rating kan krijgen...

Maar goed .. ieder zijn mening natuurlijk


avatar van Thom1994

Thom1994

  • 1312 berichten
  • 672 stemmen

Ómdat mensen het goed vinden. Waarschijnlijk vraagt groot deel van de gebruikers zich af waarom jij hem zo laag beoordeelt.


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

Inderdaad, ik ben ook benieuwd naar de verhelderende uitleg die "Saintssss" ongetwijfeld kan geven waarom hij deze film zo afkraakt


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2933 stemmen

Niet heel moeilijk om deze film af te moeten kraken. misschien de rollen maar eens omdraaien. Misschien kunnen jullie vertellen waar hem nou juist zoon goede film vinden. Ik sluit mij niet volledig aan bij saintssss maar zoon goede film is dit zeker niet. Emotieloos Chaotisch en cliché.


avatar van Thom1994

Thom1994

  • 1312 berichten
  • 672 stemmen

Als je de film gezien hebt, en de beoordeling bekijkt , weet je al genoeg. En ik vroeg niet om een verklaring van jullie, dus zal ik ook niet verder ingaan op jouw vraag. Hij vroeg alleen waarom de film zo hoog beoordeeld wordt.


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2933 stemmen

Das waar maar ik kan mij voorstellen als je een film heel goed vind dat je benieuwd bent naar de mening van iemand die het tegenovergestelde vind. Ik ben hier geen fan van in elk geval.

Misschien ook omdat ik een redelijk sardisctisch persoon ben en niet houd van een happy end of such.


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

Threeohthree schreef:

Niet heel moeilijk om deze film af te moeten kraken. misschien de rollen maar eens omdraaien. Misschien kunnen jullie vertellen waar hem nou juist zoon goede film vinden. Ik sluit mij niet volledig aan bij saintssss maar zoon goede film is dit zeker niet. Emotieloos Chaotisch en cliché.

Ik heb effe gezocht naar mijn mening én gevonden,

op pagina 19 van deze filmblog vind je mijn beoordeling terug.

Dat ik een SF-Fan ben helpt uiteraard

Op welke pagina staat jouw bespreking?

Dan kan ik die gelijk ook eens nalezen.


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2933 stemmen

Allereerst mooie review Kan ik helaas niet aan tippen. Ik hem mijn uitleg op pagina 7 staan. was er opzich best tevreden over maar heb hem nog een keer weer gezien en heb mijn score tog verlaagd.

En dan moet ik er ook bij zeggen dat ik totaal niet om mensen geef laat staan aliens. Dus een drama of vraag om sypathie moet wel goed in elkaar zitten voordat ik er gehoor aan wil geven.


avatar van Thom1994

Thom1994

  • 1312 berichten
  • 672 stemmen

Wat bedoel je in godsnaam met "dat ik totaal niet om mensen geef"?


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2933 stemmen

Daar bedoel ik mee: Dat als ik gevraagd word mensen de het minder hebben (Afrika) of in dit geval aliens te helpen, zou ik dat niet doen. Mensen zijn simpelweg geprogammeerd met behoeftes en ideën waar ik gewoon ziek van word. + hoe meer mensen er dood gaan hoe minder last van overbevolking En de aarde kan naar mijn mening beter overleven met minder mensen. Misschien heel hard maar das gewoon mijn misschien wat zieke manier van denken.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

hoe meer mensen er dood gaan hoe minder last van overbevolking

Waar wacht je nog op? Begin bij jezelf zou ik zeggen.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8851 stemmen

.


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2933 stemmen

Nee waaom zou ik dat doen. Ik weet gewoon wanneer ik een lost cause zie.

En een betere wereld begint niet bij jezelf naar mijn mening da's gewoon een simpel postbus 51 spotje die de maatschapij een les probeert te leren.

EDIT: Maar dit is een beetje offtopic dus voor de mensen die het nodig vinden kunnen we een topic in het forum maken: Vind je ook niet dat boogeyman een zieke geest heeft? discusseren we daar even verder


avatar van Betamax

Betamax

  • 1256 berichten
  • 1231 stemmen

Vond dit een prima film.

Verhaal was eerst wat vreemd maar werd erg spannend.

Mooie effecten

En ik, ben gek op SF!


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

Threeohthree schreef:

Allereerst mooie review Kan ik helaas niet aan tippen. Ik hem mijn uitleg op pagina 7 staan. was er opzich best tevreden over maar heb hem nog een keer weer gezien en heb mijn score tog verlaagd.

Thanks

Ik daarentegen zit nu al te popelen om hem te herbekijken op DVD of Blu Ray.

'k Heb zo'n vermoeden dat ik hem na een tweede kijkbeurt nog beter ga vinden,

we zullen zien...

Nog effe zeggen dat ik tussen twee kijkbeurten graag een jaartje tussenlaat, een film te snel na elkaar herbekijken valt meestal tegen, maar er zijn uitzonderingen...