Genre: Mystery / Thriller
Speelduur: 130 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Chris Weitz
Met onder meer: Kristen Stewart, Robert Pattinson en Taylor Lautner
IMDb beoordeling:
4,8 (319.434)
Gesproken taal: Engels en Italiaans
Releasedatum: 19 november 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Twilight Saga: New Moon
"Forbidden to remember. Terrified to forget."
Nadat Bella herstelt van een vampieraanval, die haar bijna van het leven beroofde, viert ze haar verjaardag bij Edward en zijn familie. Een ongelukje zorgt er echter voor dat Bella begint te bloeden, iets wat voor de familie van Edward onverdraaglijk is, aangezien hun dorst naar het bloed van Bella iets is wat er altijd zal blijven. Edward en zijn familie besluiten Bella hierdoor alleen te laten in deze periode, iets wat beter voor iedereen lijkt te zijn. De eerst diepbedroefde Bella vindt troost bij Jacob Black, waar ze een vriendschap mee opbouwt. Het lijkt allemaal weer beter te gaan, maar Bella weet niet dat er hierdoor alleen maar nieuwe gevaren op de loer komen te liggen...
Externe links
Acteurs en actrices
Bella Swan
Edward Cullen
Jacob Black
Jane
Aro
Alice Cullen
Victoria
Charlie Swan
Dr. Carlisle Cullen
Esme Cullen
Reviews & comments
kobe bryant fan
-
- 445 berichten
- 355 stemmen
Nee heb zon boek van New moon met informatie van de film sets special effects enz.En daar stond dat in.
Laoslander
-
- 686 berichten
- 434 stemmen
Heb hem gisteren gezien en vond hem zeer leuk.Dus nu een recensie.
De acteerprestaties waren zeer leuk vooral ^
Bedoel je de Robert Pattinson wiens acteerwerk Keanu Reeves-toppen scheert van houterigheid? of Bella die er de hele tijd bijloopt alsof ze een groot verdriet met zich meedraagt? Of die andere die daar nog ergens rondloopt met zijn blote bovenkast?. De nevenpersonages doen er eigenlijk weinig nog toe aangezien de hele saga zich voortsleept met als enigste suspense 'De ultieme Bella's choice". Pure tijdverspilling die films.
Fabienne--
-
- 5 berichten
- 11 stemmen
Ook deze film in de Twilight Saga is goed, beter dan de vorige, vind ik. 
Het acteer werk was dit keer nog iets beter en het verhaal was sterker en een tikje spannender. Deze films zijn vooral bij de meiden erg geliefd heb ik begrepen, vooral omdat Taylor en Robert erin spelen.. Ook een leuke film om te zien. Kan niet wachten tot dat ik Eclipse eindelijk ga zien.
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Weet me op de een of andere manier toch weer goed te vermaken.
Snap alle dis-likes volkomen, en toch gaat het deze keer (weer) voor mij niet op. Het (wat rustig, dorpachtig) sfeertje weet me te pakken en ook het langgerekte en opgeklopte sentiment weet me eerder te boeien dan te storen (alhoewel het me bij het stukje waar Bella naar Edward ging en Jacob kwam smeken wel iets te veel werd).
Ook het ingetogen acteerwerk trekt me voor eens naar de film toe, waar het me normaal afstoot. Ook wat mooie shots, CGI kan wel soms iets beter (alhoewel het een verbetering is ten opzichte van deel 1), maar ook dit ervaar ik niet als heel storend.
Einde natuurlijk maar deels afgesloten en deels open voor het derde deel.
Kan het niet altijd even goed hebben, maar dit is verrassend vermakelijk voor mij.
krappe 4* op naar deel 3.
woeler82
-
- 390 berichten
- 783 stemmen
Flut film, ik weet niet waarom over deze film een 3 delige serie maakt
Alles wordt soms erg langdradig getrokken, de deelswijze aktie scene´s zijn ook soms niet erg goed in elkaar gezet.
1,5 voor de moeite, meer kan ik er echt van maken
Meersie
-
- 43 berichten
- 908 stemmen
Nou ja, ik vind deze ook al niet zo overtuigend goed, net als de eerste (Twilight).
Er zit een beetje te weinig actie/spanning in.
Langs de andere kant is er wel meer aandacht voor het verhaal denk ik, denk ik zeg ik want ik heb de boeken nooit gelezen, dus ik kan ook niet vertellen hoe goed het verhaal echt is. Maar ik neem aan dat ook hier de boeken beter zijn dan de films, althans dat hoop ik toch.
Voor de rest leuk om eens te zien als je dan toch al de eerste gezien hebt, voor de rest niet echt iets om in de wolken van te zijn.
Katharina
-
- 716 berichten
- 1052 stemmen
Ik hou wel van die witte make-up.
Verder is het een leuke en boeiende film, alleen aan het acteerwerk kan ik me soms wel ergeren (of is het gewoon het script dat soms knullig en erg cliché overkomt
).
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Bôoh, wat een overtrokken vampierendrama is dit. Was ik in deel 1 nog enigzins mals over Bella (Kirsten Stewart), hier kan ze geen potten meer breken. De filmkijker moet een vervelend en zeikerig tienermeisje verdragen, dat moeilijk kijkt en moeilijk uit haar woorden komt. Die Pattinson is nog vervelender met zijn zwaar aangezette emo-looks. Enkel wat opzichtig debiele scenes (die rond de film Face Punch
) maken de film kijkbaar. Voor de rest is het veel poeha om niks.
Reinoir
-
- 682 berichten
- 449 stemmen
Lijkt me visueel gezien nog wel vermakelijk.
Justinw
-
- 5378 berichten
- 1803 stemmen
Visueel weinig bijzonders en het verhaal is ook ruk. Dus weinig reden om dit te gaan zien Reinoir.
TinkerTex
-
- 312 berichten
- 312 stemmen
Robert Pattinson is irritanter dan ooit. Zelfs met zijn personage uit beeld, blijft hij als gedachteschim terugkomen. Het is tenenkrommend. En dan die Taylor Lautner die praktisch de hele film met ontbloot bovenlijf rond loopt: oh, je hebt een schrammetje op je voorhoofd; laat me even mijn shirt voor je uittrekken. Tienermeisjes vallen erbij in zwijm; ik vind het hilarisch.
Ergens is dit alles wel vermakelijk. Het is gewoon grappig om de trucages te ontdekken die zijn gebruikt om jong publiek te trekken. Ik ben mijn puberteit alweer wat jaartjes gepasseerd en dan is het allemaal zo doorzichtig. Op naar de volgende dan maar?
Leviwosc
-
- 883 berichten
- 335 stemmen
Tienermeisjes vallen erbij in zwijm...
Niet alleen tienermeisjes... 
Taylor Lautner is een heerlijke knul in mijn optiek.
Leviwosc
-
- 883 berichten
- 335 stemmen
TragieStar.* hehehe
Lijkt me heerlijk deze films te zien met een stel meiden en helemaal weg te zwijmelen. 
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Mooi! Mijn stem liet het gemiddelde zakken. Wat een hoop gezeur zeg.
Letterlijk 1 uur en 15 minuten duurt het voordat er iets gebeurd. In de hele 130 minuten zijn er 5 zaken waarop de film vordert. De rest is een hoop gestaar, moeilijk gekijk en treurigheid.
Deze trilogie is geschreven door iemand met heel veel high school trauma's, voor vrouwen die dromen van mannen die niet bestaan en mannen die dromen van andere mannen. Die 4.5 op IMDB lijkt er meer op.
Deze film is Goede Tijden, Slechte Tijden tot aan de reclame in 130 minuten. Kijk 'm niet!
Toch 1.5 omdat verder op acteerprestaties of visuele zaken niets valt op aan te merken. Uiteraard een ruime onvoldoende.
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Goed, vooral "volturi" deel is heel spannend
Hahah, die Jedi Counsil? Nul spanning met acteurs die niet bij elkaar passen, ook daar gebeurt helemaal niks. Dreig, dreig. Ja maar we doen dit. O, dan doen we of er niets gebeurd is.
Leviwosc
-
- 883 berichten
- 335 stemmen
Deze trilogie is geschreven door iemand met heel veel high school trauma's, voor vrouwen die dromen van mannen die niet bestaan en mannen die dromen van andere mannen.
Auw!! Die was naar mij gericht.
Heb de film nu gezien... hij is minder dan Twilight, maar nog wel leuk al besef ik mij dat ik al lang niet meer objectief ben over deze serie... Is dit nu de milde vorm van fan-hysterie?
3,5 ster
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1631 stemmen
Mooi! Mijn stem liet het gemiddelde zakken. Wat een hoop gezeur zeg.
Letterlijk 1 uur en 15 minuten duurt het voordat er iets gebeurd. In de hele 130 minuten zijn er 5 zaken waarop de film vordert. De rest is een hoop gestaar, moeilijk gekijk en treurigheid.
Deze trilogie is geschreven door iemand met heel veel high school trauma's, voor vrouwen die dromen van mannen die niet bestaan en mannen die dromen van andere mannen. Die 4.5 op IMDB lijkt er meer op.
Deze film is Goede Tijden, Slechte Tijden tot aan de reclame in 130 minuten. Kijk 'm niet!
Toch 1.5 omdat verder op acteerprestaties of visuele zaken niets valt op aan te merken. Uiteraard een ruime onvoldoende.
Waar slaat dat nou op? Heb je ook eens kunnen bedenken dat mannen deze film ook gewoon leuk vinden, en niet perse op mannen hoeven vallen.
En vrouwen die over mannen dromen die niet bestaan?
Tja, wat moet ik daar van denken.
Zo films zijn nep? So What?
En je hebt eigenlijk wel gelijk, in ''New Moon'' zijn ze tenminste wel lief, zorgzaam, en aantrekkelijk, zoals je in de realiteit moeilijk kan zeggen.
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Waar slaat dat nou op? Heb je ook eens kunnen bedenken dat mannen deze film ook gewoon leuk vinden, en niet perse op mannen hoeven vallen.
En vrouwen die over mannen dromen die niet bestaan?
Tja, wat moet ik daar van denken.
Zo films zijn nep? So What?
En je hebt eigenlijk wel gelijk, in ''New Moon'' zijn ze tenminste wel lief, zorgzaam, en aantrekkelijk, zoals je in de realiteit moeilijk kan zeggen.
Dat laatste bedoel ik dus. Ik zeg trouwens ook niet dat mannen dit niet leuk kunnen vinden, maar dat het niet voor mannen is geschreven. Letterlijk elke gedachte in deze film moet worden uitgeplozen, overdacht, overlegd en besproken. Ik heb niets tegen vrouwenfilms, en ook niet tegen mannen die dat leuk vinden maar deze film pretendeert iets heel anders te zijn dan wat het uiteindelijk is: Een simpele boeketreeks film.
O, en over die mannen trouwens: Die bestaan wel, ik kan er allen niets aan doen dat jij de woeste, nog bredere natuurversie van Rafael Nadal met het gezicht van een 14 jarige aantrekkelijk vind. Die mannen moeten dan ook nog zorgzaam en lief zijn? Erg veeleisend TragieStar.
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Auw!! Die was naar mij gericht.
Heb de film nu gezien... hij is minder dan Twilight, maar nog wel leuk al besef ik mij dat ik al lang niet meer objectief ben over deze serie... Is dit nu de milde vorm van fan-hysterie?
3,5 ster
Mijn kritiek (overigens na zeer gefrustreerd de tv uit te hebben gezet, omdat er ook het einde na 130 minuten helemaal niets gebeurde) was aan niemand perse gericht. Maar als je een 3.5 geeft voor dit deel moet je wel een fan zijn. Of een fan van Twilight, of een fan van dik 2 uur naar mooie beelden over niets kijken.
Leviwosc
-
- 883 berichten
- 335 stemmen
Tragie Star.* you go girl!
Inderdaad, het is niet reëel, maar dat is "Lord of the rings" ook niet. Het is fantasy en daarom mag je - zeker bij deze films - er op los fantaseren.
Het is niet dat ik wens in een wereld vol vampiers en weerwolven te leven, maar deze reeks films biedt je wel een fijne fantasie. Het verhaal is niet heel diepgaand, maar wel origineel!
Door te stellen dat deze trilogie is geschreven door iemand met veel high school trauma's is nogal ondoordacht in mijn optiek. Eerder iemand die veel fantasie heeft en dit graag combineert met een romantisch plot. Niet iedereen houdt er van, dat begrijp ik heel goed, maar conclusies trekken over de auteur op basis van deze trilogie, is net wat te kort door de bocht.
De beelden zijn magnifiek! Het idee is leuk, dat is voor mij genoeg reden om deze film al hoog te waarderen. Niet alleen vanwege het mannelijk schoon wat we in deze films mogen aanschouwen.
Wat betreft Jacob (Taylor Lautner), hij is een weerwolf en hij loopt dus in z'n blote bast omdat hij zo in een wolf kan veranderen. Een t-shirt zou alleen maar een obstakel zijn, want daar zou hij uit scheuren. Dan vraag ik me wel af - even praktisch denken - hoeveel broeken zo'n jongen verslijt... want als wolf had hij deze ook niet aan... volgens mij zien we nergens dat hij terug veranderd naar zichzelf. Kijk en daar ga ik maar eens over fantaseren! 
Leviwosc
-
- 883 berichten
- 335 stemmen
Mijn kritiek (overigens na zeer gefrustreerd de tv uit te hebben gezet, omdat er ook het einde na 130 minuten helemaal niets gebeurde) was aan niemand perse gericht. Maar als je een 3.5 geeft voor dit deel moet je wel een fan zijn. Of een fan van Twilight, of een fan van dik 2 uur naar mooie beelden over niets kijken.
Geen van alle denk ik, eerder een fan van een romantisch verhaaltje.
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Juistem! Hij loopt de hele dag zonder shirt. Net zoals Carmen Electra altijd in haar bh door het scherm loopt.
En het plot is juist andersom. Ik ben wel fan van fantasyfilms, zeker van vampierfilms. Maar dit vind ik andersom. Een boeketreeksfilm met een vleugje vampier en een hint van weerwolf. Vrouwen kunnen hierbij wegzwijmelen, ook bij de mooie mannen in de film.
Als man prik je daar een doorheen en dan zie je dat er niets gebeurd in de film. Dat is nou juist het vervelende. Jullie moeten het toch met me eens zijn dat van deze twee delen gewoon 1 film gemaakt had moeten worden. En dan had ik het denk ik best goed gevonden.
the new guy
-
- 1731 berichten
- 1591 stemmen
Geen van alle denk ik, eerder een fan van een romantisch verhaaltje.
Ja die vergat ik nog, dat is het dus....
Pre- en sequels

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
2012
234 reacties

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1
2011
352 reacties

The Twilight Saga: Eclipse
2010
1.112 reacties

Twilight
2008
1.607 reacties
Gerelateerd nieuws

Gehele 'Twilight'-reeks met Robert Pattinson wordt deze week uitgezonden op televisie

'Twilight'-schrijfster komt na twaalf jaar met vervolg
Bekijk ook

Remember Me
Drama / Romantiek, 2010
571 reacties

African Cats
Documentaire / Avontuur, 2011
31 reacties

The Fault in Our Stars
Romantiek / Drama, 2014
228 reacties

Sinav
Komedie / Drama, 2006
54 reacties

Vier Minuten
Drama / Muziek, 2006
43 reacties

The Incredibles
Animatie / Avontuur, 2004
569 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









