• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.116 gebruikers
  • 9.378.448 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Twilight Saga: New Moon (2009)

Mystery / Thriller | 130 minuten
2,98 2.171 stemmen

Genre: Mystery / Thriller

Speelduur: 130 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Chris Weitz

Met onder meer: Kristen Stewart, Robert Pattinson en Taylor Lautner

IMDb beoordeling: 4,8 (319.434)

Gesproken taal: Engels en Italiaans

Releasedatum: 19 november 2009

Plot The Twilight Saga: New Moon

"Forbidden to remember. Terrified to forget."

Nadat Bella herstelt van een vampieraanval, die haar bijna van het leven beroofde, viert ze haar verjaardag bij Edward en zijn familie. Een ongelukje zorgt er echter voor dat Bella begint te bloeden, iets wat voor de familie van Edward onverdraaglijk is, aangezien hun dorst naar het bloed van Bella iets is wat er altijd zal blijven. Edward en zijn familie besluiten Bella hierdoor alleen te laten in deze periode, iets wat beter voor iedereen lijkt te zijn. De eerst diepbedroefde Bella vindt troost bij Jacob Black, waar ze een vriendschap mee opbouwt. Het lijkt allemaal weer beter te gaan, maar Bella weet niet dat er hierdoor alleen maar nieuwe gevaren op de loer komen te liggen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van tijn79

tijn79

  • 250 berichten
  • 207 stemmen

Nou ik ga morgenavond om 22:00... Ben zeer benieuwd!


avatar van belchinees

belchinees

  • 4182 berichten
  • 2326 stemmen

TwilightFAN schreef:

Ik ga morgenavond 21:45.

Klinkt toch maar als een wannabe-fan hoor...

Morgenavond, puh!


avatar van mandy7

mandy7

  • 487 berichten
  • 305 stemmen

Beign was TE sloom voor woorden.

Het einde werd ontzettend gerekt en toen ineens heel erg afgeraffeld.

Het midden gedeelte was wel cool.

Snap alleen niet waarom Robert Pattinson vindt dat een vampier er altijd uit moet zien alsof hij moet poepen.

Vond Kristen Stewart en Taylor Lautnor wel goed in hun rol zitten.

Ik twijfel tussen 3* en 3,5*, dus daar ga ik nog even over nadenken.


avatar van markus22

markus22

  • 2 berichten
  • 1 stemmen

Ben dit jaar 8 keer naar de bios geweest en heb meerdere films gekocht, gehuurd en gedownload maar dit vind ik de beste film van dit jaar. Het is wel zo dat wanneer je naar de bios gaat, je kunt rekenen op vele irritante giechelende tienertrutjes.


avatar van m1701

m1701

  • 1849 berichten
  • 2327 stemmen

Ik had hele hoge verwachtingen van deze film, maar vind niet dat dit is weergemaakt helaas.

Het verhaal was niet zo heel bijzonder en erg dun. De uitwerking van de karakters en de scene's (oa. de vecht scene's) waren wel aardig.

Kort samengevat. Bella heeft een relatie met Edward maar deze gaat weg. Dan krijgt ze gevoelens voor Jacob, maar die wilt haar dan ook niet meer zien, maar komt uiteindelijk weer terug. Dan vindt ze Edward weer en komen de gevoelens weer terug. Jacob wordt boos. Hij en Edward gaan vechten. Edward houdt nog steeds van Belle en wil met haar trouwen THE END

Ik hoop dat het verhaal in het boek beter is uitgewerkt. Vond deze een beetje tegen vallen. En dan al die "Macho" lichamen beetje TO MUCH (zag er absoluut niet verkeerd uit btw )

De special effects waren soms een beetje te nep. Maar de wolven zagen er wel mooi uit.

Al met al kom ik toch niet hoger dan 3* dit hoge punt vooral te danken aan Kristin Stewart die haar gezicht goed emotieloos kan houden. (niet overdreven of nep)

Deel 1 vele malen beter!!!!

3*


avatar van BandietjeXL

BandietjeXL

  • 112 berichten
  • 132 stemmen

Beste moviemeter gebruikers,

De film New Moon is een vervolg op Twilight, een verfilming van de boeken van Stephenie Meyer, Het gaat over een meisje, Isabella Swan ( Kristen Stewart ) die verlieft is op de vampier Edward Cullen. (Robert Pattinson). Ik wil niet te veel spoilen. Maar de film was echt geweldig. Beter als Twilight zelf vond ik persoonlijk. hier komt dan toch een samenvatting


in de film gaat edward cullen weg bij Bella, hierna rent ze hextisch achter hem aan door het bos.
Niet dat dat veel uitmaakt want edward is toch niet de traagste...
Ze komt ten val en voelt zich niet goed, Blijft daar liggen en wordt gevonden door Sam. Een gozer zonder shirt...
Deze brengt haar terug naar het huis van Bella. altans, van Charlie.
Eenmaal thuis stort haar wereld in.
Ze denkt veel aan hem, en praat tegen Alice cullen in haar hoofd.
Dan na een avondje naar de film komt ze er achter als ze een adrealine stoot krijgt ze Edward weer terug ziet, in haar fantasie dan.
Maar dat is voor haar beter als niets. Ze besluit om 2 motoren te kopen.
( dit laten ze niet zo zien in de film, ik zeg lees het boek.
Hoe de jongen ook al weer heet weet ik niet meer, maar ze krijgt ze gratis mee.
Aangezien de motoren al weg staan te roesten.
Ze gaat naar Jacob Black.( alle meisjes gingen zowat gillen in de film, maar ja. Als je zo hard hebt getrained mag ik hopen dat het er goed uit ziet ) om deze motoren te laten repareren, Ze beginnen gelijk.
En als zij bij Jacob is voelt ze zich een stuk beter.
Zoals ze in de film zegt, het is haar persoonlijke zonnetje. of zijn.
Het is echter omgedraait in de film van het boek. Dan gaat ze op haar gezicht met de opgeknapte motor. Dus dan doen ze dat niet meer, Dan wordt ze op school gevraagt voor naar de film te gaan met Mike Newton.
Ze zegt na twijfel ok. maar er moeten nog meer mensen mee gaan.
Dus ze nodigen mensen uit O.A. Jacob. Alleen laatste moment is iedereen ziek en kan alleen mike nog, die er uit ziet alsof hij gaat spugen, en jacob.
Mike wordt niet goed, Jacob ook niet. Allerlij drama gedoe. geen vriendjes meer.
Dan loopt ze door het bos. Komt ze Laurent tegen. vampier vorige film, Die wil haar dood maken, op het laatste moment komen er grote wolven aan.
Jagen Laurent weg. Bella gaat als een gek naar huis.
Wil ook gelijk Jacob spreken. Na een poosje gaat ze er naar toe en krijgen ze ruzie. Iets daarna springt ze van een cliff af omdat ze edward wilt zien,
Gaat ze bijna dood, maar gelukkig was jacob daar om haar te redden.
Alice is ineens bij haar thuis. zij gaat naar binnen, huh wat doe jij hier, Alice zegt, Waarom leef je nog? Je sprong van een cliff, bella legt het uit.
Edward wil zelfmoord plegen en zo gaat de Reis in een vliegtuis en een mooie Porsche 911 Turbo ( GEEL ) om hem te redden. Einde al goed?
Nee het einde werdt Grandioos omzeep geholpen, Hij vraagt haar om te trouwen, En BAM KLAAR. ik heb nog nooit zo'n slecht eind gezien.
Dat was jammer, Maar overall was het de perfecte film.


Om te weten te komen waarom ik 5 sterren heb gegeven moet je de spoiler lezen. Het verhaal was mooi alleen het einde was bar slecht. Maar toch, De film was prachtig, En het einde is hierdoor zo open dat er makkelijk een vervolg aan kan worden gefilmt. Waar ik al met spoet op wacht.

Groeten

Rik


avatar van SMaM

SMaM

  • 9 berichten
  • 11 stemmen

Ik had ook wel hoge verwachtingen, maar gelukkig niet te hoog. Ik vond dit deel van het boek het minste leuke, en ik moet zeggen dat ik deze film mooier vond dan de eerste.

Ik ben gisteren naar de film geweest en ik vond het zeker de moeite waard


avatar van mandy7

mandy7

  • 487 berichten
  • 305 stemmen

mandy7 schreef:

Beign was TE sloom voor woorden.

Het einde werd ontzettend gerekt en toen ineens heel erg afgeraffeld.

Het midden gedeelte was wel cool.

Snap alleen niet waarom Robert Pattinson vindt dat een vampier er altijd uit moet zien alsof hij moet poepen.

Vond Kristen Stewart en Taylor Lautnor wel goed in hun rol zitten.

Ik twijfel tussen 3* en 3,5*, dus daar ga ik nog even over nadenken.

Ik ga voor 3*

Omdat er te veel mensen een (volledig onterechte) 5* geven.

Dus een compensatie 3tje


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Corrigerend stemmen is niet toegestaan.


avatar van mandy7

mandy7

  • 487 berichten
  • 305 stemmen

Onderhond schreef:

Corrigerend stemmen is niet toegestaan.

Dan geef ik hem een 3 omdat ik 3.5 net iets te hoog vind.

Zo goed?


avatar van Lucky Slevin

Lucky Slevin

  • 31 berichten
  • 16 stemmen

markus22 schreef:

Ben dit jaar 8 keer naar de bios geweest en heb meerdere films gekocht, gehuurd en gedownload maar dit vind ik de beste film van dit jaar. Het is wel zo dat wanneer je naar de bios gaat, je kunt rekenen op vele irritante giechelende tienertrutjes.

Zou ik je mogen vragen welke films jij dan het afgelopen jaar hebt gezien?

Ikzelf blijf uit de buurt van deze film. Ik ga er dan ook geen beoordeling over geven.

Ik weet vanuit het concept, het verhaal, de hype dat dit gewoon mijn ding niet is. Absoluut niet.


avatar van Saaaarrtje

Saaaarrtje

  • 75 berichten
  • 163 stemmen

ik zou weleens willen zien welke mensen hoog en welke laag stemmen. Zoals je bij imdb kunt zien, stemmen veel (jonge) vrouwen bij deze film hoog (misschien omdat Robert Pattinson erin speelt)

ik heb deze film nog niet gezien dus ik kan het uiteraard fout hebben, maar ik vermoed zomaar dat deze hoge score mede veroorzaakt wordt door een hoop stemmende meisjes (lees Robert Pattinson-) fans?


avatar van Fixi88

Fixi88

  • 277 berichten
  • 504 stemmen

Denk dat ik er dit weekend aan moet gaan geloven. Mijn vriendin vond deel 1 goed en natuurlijk omdat Robert Pattinson er in speelde. Ik heb deel 1 ook MOETEN kijken en het was gewoon een middelmatige film.. 3*. Maar er zijn gewoon vrouwen die stemmen omdat hij een "lekker ding" is. Als mannen dat zouden doen zouden er films als Barb Wire in de top 250 staan. Dus een oproep aan de vrouwen stem voor een film en niet voor een vent. Want ik zie nu al dat hij te hoog gewaardeert word en ben er nog niet eens geweest. Zal naar dit weekend hoogstwaarschijnlijk wel verandering in zijn gekomen.


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Ik beschouw dit dan ook (ongetwijfeld onterecht) als porno voor pubermeisjes die een natte slip krijgen van de vele ontblote gespierde borstkassen die de film sieren...


avatar van charmed one

charmed one

  • 680 berichten
  • 535 stemmen

ik heb gisteren even op gezocht waneer de 3de deel in de bios komt. en dat is trouwen al aardig vlot. hij komt als het goed is 30 juni 2010 in de bios. en als het goed is de 4de in 2011. daar weet ik de preciese datem nog niet van.maar in ieder geval eerst vandaag maar even dit deel zien in de bios.en heb er zin in.


avatar van BandietjeXL

BandietjeXL

  • 112 berichten
  • 132 stemmen

Saaaarrtje schreef:

ik zou weleens willen zien welke mensen hoog en welke laag stemmen. Zoals je bij imdb kunt zien, stemmen veel (jonge) vrouwen bij deze film hoog (misschien omdat Robert Pattinson erin speelt)

ik heb deze film nog niet gezien dus ik kan het uiteraard fout hebben, maar ik vermoed zomaar dat deze hoge score mede veroorzaakt wordt door een hoop stemmende meisjes (lees Robert Pattinson-) fans?

ik ben zelf 18, en ik heb hier ook een 5 aan gegeven.

Geen vrouw, teminste. laatste keer dat ik checkte...

het is wel een soort van waarheid... Maar vind niet dat iedereen de film checkt voor de acteurs, ik kwam voor het verhaal.

Lucky Slevin schreef:

markus22 schreef:

Ben dit jaar 8 keer naar de bios geweest en heb meerdere films gekocht, gehuurd en gedownload maar dit vind ik de beste film van dit jaar. Het is wel zo dat wanneer je naar de bios gaat, je kunt rekenen op vele irritante giechelende tienertrutjes.

Zou ik je mogen vragen welke films jij dan het afgelopen jaar hebt gezien?

Ikzelf blijf uit de buurt van deze film. Ik ga er dan ook geen beoordeling over geven.

Ik weet vanuit het concept, het verhaal, de hype dat dit gewoon mijn ding niet is. Absoluut niet.

Aangezien ik de film zelf heb gezien... Ja het is een Giegel $%^# film... had er zelf ook best last van. New moon dan he, als film. Voor de rest vallen de films best goed. Maar dit was de top omdat ik er al op wacht nadat ik het boek heb gelezen, Zo wacht ik ook op Eclipse en Breaking dawn, Gelukkig weet ik al dat 30-06-2010 eclipse moet uitkomen, dus weet ik dat ik echt gedult moet hebben.

Mug schreef:

Ik beschouw dit dan ook (ongetwijfeld onterecht) als porno voor pubermeisjes die een natte slip krijgen van de vele ontblote gespierde borstkassen die de film sieren...

Doe is eventjes normaal, Natuurlijk werdt er geschreeuwt in de bios toen Jacob zijn shirt uit trok, maar was best terecht vond ik, Die jonge heeft hard getraint... Maar het Veel ontblote.. Valt dan toch mee. Maar ik snap je idee, maar check eerst de film voordat je dit , Ja zeker onterecht zegt. Alleen als je niet van Romantiek houd, dan is de film toch zeker iets te veel op sommige stukken, Waar ik ook last van had, maar het paste goed. Het boek was op dat punt toch iets harder om de helft van het boek last te hebben van de pijn die bella voelden, als je snapt wat ik bedoelt. Dont think so, Check de trailer, heb het over het stukje dat ze als een balletje in het bos ligt. Anders moet je ff mijn samenvatting lezen


avatar van Saaaarrtje

Saaaarrtje

  • 75 berichten
  • 163 stemmen

ik heb dan ook niet gezegd dat iederéén dat doet.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Mug schreef:

Ik beschouw dit dan ook (ongetwijfeld onterecht) als porno voor pubermeisjes die een natte slip krijgen van de vele ontblote gespierde borstkassen die de film sieren...

Zeker deels onterecht ja. Maar films zonder fanservice zijn sowieso uitzonderlijk.


avatar van BandietjeXL

BandietjeXL

  • 112 berichten
  • 132 stemmen

Saaaarrtje schreef:

ik heb dan ook niet gezegd dat iederéén dat doet.

Ja je hebt zeker gelijk, Alleen ik wou eventjes duidelijk maken dat ik 1 van de mensen ben die dit niet is. En dat mensen die slecht voten omdat andere zo goed voten gewoon kinderachtig zijn. Altans, onterecht.

Maar ik vind als je goed vote je moet zeggen waarom... Snappie


avatar van Nick Theunis

Nick Theunis

  • 495 berichten
  • 2256 stemmen

Gisteravond gezien en moet zeggen dat de film me niet tegen viel.. Ik vond hem zelfs wat beter dan twilight.. Toen ik gisteravond de zaal binnenliep ergerde ik me wel mateloos aan de gillende tienermeisjes (die stroomden letterlijk de zaal binnen).. met name op het einde toen Edward Bella vroeg te trouwen werden de meiden vooraan niet goed.. De achterste rij (waaronder ik) kregen hier gewoon de slappe lach van.. De film begint goed Edward verlaat Bella en dit werd gelukkig niet al te snel afgeraffeld, daarna vond ik hem zelfs sterker worden Bella zoekt steun en tijdsverdrijf bij Jacob, wat enkele mooie scenes opleverde, waaronder de scene waarbij Jacob Bella te hulp schiet en in een wolf verandert onder toezien van Bella. Het einde vond ik daarentegen iets minder (dit leek juist wel afgeraffeld). De acteerprestaties waren in orde, ik zelf ben met name te spreken over Kristen Stewart.. vooralsnog 4*


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Ik snap niet wat mensen hier aan vinden. Om te kotsen.


avatar van Nadinee

Nadinee

  • 1 berichten
  • 7 stemmen

Verrassend goed vervolg op het eerste deel! Eerste deel valt haast in het niet bij dit deel. Uitstekend regisseurswerk van Chris Weitz (ook al heeft hij niet veel indrukwekkende films op zijn cv staan). De scene waarin de roodharige vampier uit de vorige film achtervolgd wordt door Jacob als wolf vond ik heel goed. Goed film werk en goede muziekkeuze.

Had er niet veel van verwacht aangezien ik geen fan ben, en deel 1 niet bijzonder vond. Maar New Moon is echt verrassend goed en ik ben nu ook zeer benieuwd naar het derde deel. Alhoewel ik me afvraag of het wat wordt zonder Chris Weitz als regisseur.

Ook niet-fans-van-twilight, zien deze film!
4*


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

BandietjeXL schreef:

Doe is eventjes normaal, Natuurlijk werdt er geschreeuwt in de bios toen Jacob zijn shirt uit trok, maar was best terecht vond ik, Die jonge heeft hard getraint...

Dus het is normaal om in een bioscoop te schreeuwen als iemand zijn shirt uit trekt?

En leer eens je werkwoorden, een foutje maakt iedereen weleens. Maar jij maakt er wel erg veel in amper twee zinnen. Werdt, geschreeuwt, getraint.


avatar van Dianaa`

Dianaa`

  • 220 berichten
  • 191 stemmen

Prachtige film! Iedereen dat van romantiek en mysterieuze films houdt, moet zeker Twilight the moon kijken. Zelf moet ik zeggen dat het een erg goed vervolg is. De cast heeft weer zijn beste beentje voorgezet! Vanaf het begin tot het eind heb ik op het puntje van mijn stoel gezeten. Uiteraard waren er veel mensen (waaronder ik) die soms hard moesten lachen of schrokken, maar de sfeer in de zaal zat er goed in!
Applaus voor Taylor Lautner, die zo hard heeft getraind. Omg, wat heeft die jongen een goddelijk lichaam!
Verder zitten er veel onroerende momenten in, waaronder het begin: waarbij Edward Shakespeare nazegt en 'the break-up moment' tussen Bella en Edward. Het was allemaal erg geloofwaardig en ik was erg ontroerd.
Dat het een open eind is, had ik wel zien aankomen.. maar niet op deze manier. Ik vind het wel een sterk einde, want nu ben je erg benieuwd naar het 3e deel.
Muziek, kostuums, camera-werk etc. is in dit deel beter gedaan dan in deel 1. Je merkt in dit deel goed de verschillen tussen weerwolven en vampieren.
Ik zou de film zo weer opnieuw willen zien.

5,0*


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Pfff... Is dit alweer een vervolg? Duurt zelfs nog 10 minuten langer, en het was al zo langdradig..... Doe mij maar Near dark!


avatar van Dianaa`

Dianaa`

  • 220 berichten
  • 191 stemmen

Dus het is normaal om in een bioscoop te schreeuwen als iemand zijn shirt uit trekt?

Naja, wat verwacht je anders.. Veel meiden in de zaal, die onder andere komen voor de aantrekkelijke hoofdrolspelers. Dan is het toch eigenlijk wel logisch dat er gegild wordt in de zaal als Jakob zijn shirt uittrekt?


avatar van soom

soom

  • 24920 berichten
  • 2752 stemmen

Reinbo schreef:

Pfff... Is dit alweer een vervolg? Duurt zelfs nog 10 minuten langer, en het was al zo langdradig..... Doe mij maar Near dark!

Twilight is overduidelijk niet voor jou weggelegd .


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

42 stemmen met een gemiddelde van 3.94.

Hier gaan we weer...


avatar van J-fan

J-fan

  • 138 berichten
  • 473 stemmen

Ik had hele lage verwachtingen van de film.

Ik heb de eerste twee boeken gelezen, maar kvond er eigenlijk weinig aan.

Maaar....

de film was goed! Deel 1 was flop, maar het aanschaffen van een nieuwe regisseur was dus een goede zaak.

Wat me wel irriteerde is waarom ze altijd voor Edward kiest :S

De film was leuk, totdat die bleekscheet er weer bij kwam koekeloeren. Ik vervloek die telefoon!

Maargoed

Mooi film, ziet er allemaal netjes uit, en groot pluspunt is toch wel dat paddington oh sorry pattinson er weinig in voor kwam

Ik vind hem irritant, ongeloofwaardig en vooral saai

3***


avatar van jorriroosen

jorriroosen

  • 206 berichten
  • 717 stemmen

Bloem schreef:

(quote)

Hoezo kun je niet laag stemmen als je moeite doet om een film te gaan kijken? Juist dan kun je teleurgesteld worden lijkt me.

En dat je vindt dat fans geen lage cijfer mogen geven ook al vinden ze de film niet leuk maakt de rating wel een beetje ongeloofwaardig op moviemeter.

Ik moet de film nog zien. Ben benieuwd.

Zal mijn beoordeling daarna plaatsen. Of ik m nou goed vond of niet

Zo bedoel ik het helemaal niet ik heb alleen het idee dat er wat trieste mensen zijn de een stem hebben uuitgebracht zonder dat ze de film hebben gezien. Aangezien er al een cijfer stond voordat die uitkwam. Wat mij betreft stemd iedereen heel laag of heel hoog dat maakt me niet uit maar als je de film niet hebt gezien stem dan niet. Dan wil je gewoon de mensen vervelen die hem leuk vinden. Dat bedoelde ik alleen. Ik geloof niet dat er veel mensen zijn die naar een maraton gaan van de serie dals je deel een al kut vond. Daarom denk ik ook dat er valse stemmen zijn uitgebracht en omdat er al cijfers voor de premiere (ook in het buitenland was die toen nog niet in de bios) waren gaplaatst. Of je nu een fan bent of juist niet breng geen stem uit voor je de film hebt gezien plz. Anders slaan al die punten nergens meer op

Ik bedoel natuurlijk niet dat een fan hem geen laag punt mag geven waar zou dat op slaan