• 15.910 nieuwsartikelen
  • 178.762 films
  • 12.257 series
  • 34.050 seizoenen
  • 648.696 acteurs
  • 199.210 gebruikers
  • 9.384.662 stemmen
Avatar
 
banner banner

Brüno (2009)

Komedie / Mockumentary | 81 minuten
2,45 2.134 stemmen

Genre: Komedie / Mockumentary

Speelduur: 81 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Larry Charles

Met onder meer: Sacha Baron Cohen en Gustaf Hammarsten

IMDb beoordeling: 5,9 (157.904)

Gesproken taal: Duits, Tsjechisch en Engels

Releasedatum: 9 juli 2009

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Brüno

"Borat was so 2006"

Brüno (Sacha Baron Cohen) is een flamboyante homoseksuele mode-verslaggever uit Oostenrijk. Hij gaat op reis van Oostenrijk naar Amerika en probeert hier homofobe Amerikanen te ontmaskeren. In Amerika weet Brüno door te dringen tot verschillende mode-hotspots en ontmoet hij veel verschillende mensen. Hij weet zijn "slachtoffers" vaak in een ongemakkelijke positie te brengen door te zinspelen op homoseksuele relaties.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Mexican Gardener #1

Mexican Gardener #2

Mexican Gardener #3

Mexican Gardener #4

Mexican Gardener #5

Zichzelf - 'Dove of Peace'

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ForgottenSon

ForgottenSon

  • 95 berichten
  • 58 stemmen

Zandkuiken schreef:

- als het eventjes kan - homofobie in de Amerikaanse maatschappij bloot te leggen (hoewel dat uitsluitend lukt bij de kooi-scène).

Vond ik toch bij de hotelscene en de "gay converter" ook prima geslaagd.


avatar van Zandkuiken

Zandkuiken

  • 1750 berichten
  • 1435 stemmen

ForgottenSon schreef:
(quote)


Vond ik toch bij de hotelscene en de "gay converter" ook prima geslaagd.


Het concept van een gay converter is op zich natuurlijk volslagen idioot maar 's mans reactie op Brüno vind ik helemaal niet zo schrijnend: hoe reageert om het even wie als ze je vertellen dat je "amazing blow job lips" hebt?

De hotelscène slaagt daar naar mijn gevoel evenmin in: hun reactie heeft toch niks te maken met het feit dat het om homo's gaat, wel dat ze gevraagd worden een afstandsbediening uit iemands anus te halen.

Mij stoort dat allemaal niet want 'k heb echt genoten van al die sillyness, maar ik kan best begrijpen dat mensen dit niks vinden aangezien het compleet van "geen niveau" is.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Redlop schreef:

(quote)

Ik had het idee dat dat de uiteindelijke drijfveer was voor deze film. Dat stoorde me vooral.

Daar gaat het toch ook om? Hij wil kijken tot hoever hij kan gaan om de meest extreme reactie's uit te lokken bij het conservatieve Amerikaanse volk dat niet open staat voor homosexualiteit.


avatar van Redlop

Redlop

  • 8961 berichten
  • 3566 stemmen

Ik reageerde op het 'compleet schaamteloos'. Dat vind ik namelijk niet zo'n kunst op zich, eerder makkelijke humor.


avatar van Gromule

Gromule

  • 46 berichten
  • 2610 stemmen

Qua film is't nix, wel erg gelachen! 3*** ZIEN!


avatar van Timecop

Timecop

  • 504 berichten
  • 1465 stemmen

Erg doorsnee en natuurlijk allang niet meer origineel te noemen, toch een paar keer goed gelachen. Ben benieuwd hoelang hij nog doorgaat met die typetjes. Na Ali-G, Borat en Bruno is de lol er toch voor het grootste gedeelte wel vanaf. Zie 'm dan weer wel graag in ander films, zoals bv die rol in Sweeney Todd.


avatar van Goodfella1812

Goodfella1812

  • 209 berichten
  • 2477 stemmen

Totaal niet kunnen lachen om dit wanproduct, de ene ster die ik deze film gun is om de video aan het einde. Wat een waardeloze film verder. 1*


avatar van akira

akira

  • 29 berichten
  • 64 stemmen

Leuk voor een zondagavond na studiosport en een paar biertjes op...

Zo af en toe schitterend, maar soms zakte het wat in, vooral de in scene gezette stukken.


avatar van angus

angus

  • 78 berichten
  • 109 stemmen

vreselijke ballen film!!!!!

NIET kijken


avatar van mock turtle

mock turtle

  • 594 berichten
  • 610 stemmen

begin enkele keren flink moeten lachen, helaas zakte t niveau en het aantal lachsalvos daarna drastisch. einde was weer beter.

wordt weer een poging gedaan amerikaans gedrag uit te vergroten maar veel minder geslaagd dan borat. komt erg in scene-gezet over.

2.5 geef ik op dit moment, maar wat mij betreft is dat absoluut het maximum voor deze film


avatar van Keane1983

Keane1983

  • 1015 berichten
  • 943 stemmen

Een aardige film om eens (maar daarna ook nooit meer) te kijken.

De humor is wel leuk en het thema is ook leuk gevonden.

Ik vroeg me wel af en toe af als er "echte" dingen in waren verwerkt.

Ik vond het wel leuker dan Burat, deze is toch een beetje meer speelfilm en minder intervieuw.

Maargoed...van mij 2.5 *

Ik had er wel degelijk meer van verwacht na al die opheft die over deze film is gemaakt.


avatar van mauzst

mauzst

  • 90 berichten
  • 382 stemmen

Püffie fater, Stevie Wunderbahr, Wilhelm Smith, Bradolf Pittler??

Haha.....


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Matig. Borat was veel leuker en sommige grappen kwamen bij mij niet over zoals ze bedoeld waren. Soms lek het of de filmBorat wilde zijn door dat sommige situaties overeen kwamen, en de film het zelfde in elkaar stak. Er zaten zeker een paar leuke grappen bij en het personage Bruno is zeker amusant. Toch vond ik hem tegen vallen omdat ik zeker het niveau van Borat verwacht had. Dit niveau haalt de film nergens.


avatar van override100

override100

  • 96 berichten
  • 52 stemmen

de film was gewoon te overdreven niets origineel aan.

2 ** voor de sommige grappige stuken meer niet.


avatar van magaal

magaal

  • 112 berichten
  • 125 stemmen

belachelijke film, in positieve zin

wel minder dan Borat, maar er zitten veel stukjes in waar ik toch echt erg hard om moest lachen !

gewoon kijken die handel


avatar van mauzst

mauzst

  • 90 berichten
  • 382 stemmen

mauzst schreef:

Püffie fater, Stevie Wunderbahr, Wilhelm Smith, Bradolf Pittler??

Haha.....

Een paar uur later en met een lager alcohol promillage een sterretje minder.

Ik blijf het een top comedy vinden, uniek in z'n soort, maar denk dat het belangrijk is dat je het niet alleen kijkt. Met vrienden en een beetje drank is het aan één stuk door lachen.


avatar van nico22

nico22

  • 3 berichten
  • 13 stemmen

Deze film gekeken omdat ik Borat best grappig vond.

Maar deze film vond ik dus helemaal niks, het leek allemaal zo erg in scene gezet. De grappen kwamen heel erg gemaakt over en het verhaal was echt waardeloos.

Waarbij het in Borat soms nog leek of hij mensen echt kwaat kreeg is dat in deze film totaal anders het is allemaal zo gespeeld


avatar van ForgottenSon

ForgottenSon

  • 95 berichten
  • 58 stemmen

Toch frappant hoeveel mensen deze film veroordelen om het feit dat er veel in scene zou zijn gezet. Dat verwacht je inderdaad niet in een film nee!


avatar van Gabbere

Gabbere

  • 102 berichten
  • 197 stemmen

Wat een ranzige momenten zoms zeg. Zouden sommige scene's 'in scene gezet' zijn of echt zijn? Vroeg me dat bij Borat ook al af.

Thunderdome Till We Die en Stravinsky's Bass van 3 Steps Ahead... Nooit gedacht dat een oud hardcore nummertje in een film zou komen... Mooi werk

Vet trouwens dat die nummers ook in de aftiteling staan


avatar van FatMike

FatMike

  • 631 berichten
  • 1976 stemmen

Makkelijke en kort door de bocht.

Typetje Bruno is voor een kwartier, 20 minuten lang genoeg

en dat is ongeveer de lengte qua tijd aan echt goede

grappen in deze film.

Leuk voor een keer...2,5 ster.


avatar van Ninto

Ninto

  • 728 berichten
  • 1142 stemmen

Ik snap al deze reacties niet. Deze film is zoveel grappiger dan Borat!


avatar van Devotee1983

Devotee1983

  • 11 berichten
  • 0 stemmen

Ik vind het echt te gek voor woorden dat er hier mensen zijn die deze film een 2,5 of hoger geven! Natuurlijk heb ik ook gelachen maar goed is hij absoluut niet! Het is zo absurd en zo slecht dat je erom moet lachen! Maar kan mij niet voorstellen dat iemand hem NUCHTER een 2e keer gaat kijken, hoe kan je hem dan in godsnaam zo'n hoog cijfer geven??

Er zit zelfs geen verhaal in!! Althans niet echt hoogstaand, dus op basis van wat is dit een goede film??

Wel gelachen om het absurde en daarom anderhalve ster (heb er trouwens geen spijt van dat ik hem heb gekeken, maar toch echt maar leuk voor 1 keer)


avatar van deTuinman

deTuinman

  • 1186 berichten
  • 0 stemmen

Ninto schreef:

Ik snap al deze reacties niet. Deze film is zoveel grappiger dan Borat!

als je het niet snapt ligt het iig niet aan ons


avatar van film_kaza

film_kaza

  • 3140 berichten
  • 0 stemmen

Gewaagde film. Er zaten heel wat gewaagde grapjes in. Daarnaast had het muziek en fragmenten uit andere films. Daar heeft Sacha veel kritiek op gekregen. En ja, hij ging soms iets tever. Zoals met doe bouncende penis of dat ze muziek van Titanic ripte.

Los daarvan is het wel leuk. Als Sasha ergens goed in is is het typetjes neerzetten. Ali G, Borat en Brüno lijken totaal niet op elkaar. Een paar leuke grappen maakte het leuk. De documontaire stijl van Sasha is grappig voor tussendoor. Maar een grote indruk zal hij nooit maken.

3,5*


avatar van slowhand

slowhand

  • 46 berichten
  • 462 stemmen

wat een shit film


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7300 stemmen

Quiz.

Want welke scenes zijn echt en wat is staged?

Het is een verzameling van leuke, en slechte scenes geworden. Staged en echt. Erg plat en voor de hand liggend allemaal, maar goed. Soms werkt het het wel op de lachspieren. En e.e.a. is leuker dan het, mijns inziens, nóg meer in scene gezette Borat.

Redelijk.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23474 berichten
  • 76985 stemmen

Niet mijn ding ik vond het echt drie keer niets.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Spijtig Henk, hij is toch zeer grappig en gewaagd...

Funkyzeitttttt!


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7300 stemmen

Dat gewaagde valt wel mee, mijns inziens.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23474 berichten
  • 76985 stemmen

The Oceanic Six schreef:

Spijtig Henk, hij is toch zeer grappig en gewaagd...

Funkyzeitttttt!

Ieder zijn ding ik heb hele andere humor en dan nog is humor niet m'n genre.