Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 103 minuten / 113 minuten (extended director's cut)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Sylvester Stallone
Met onder meer: Sylvester Stallone, Jason Statham en Jet Li
IMDb beoordeling:
6,4 (380.137)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 19 augustus 2010
On Demand:
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Expendables
"Choose your weapon."
'The Expendables' zijn een groep huursoldaten, elk met een eigen specialisme die in opdracht infiltreren in een Zuid-Amerikaans land. Zij gaan de strijd aan met de wrede dictator die het land in zijn greep houdt. De mannen beseffen al snel dat niet alles in deze missie is wat het lijkt. Ze raken steeds dieper verstrengeld in een gevaarlijk web van bedrog en verraad. Hierdoor wordt hun missie gedwarsboomd en brengen ze een onschuldig leven in gevaar. Maar de mannen worstelen met een nog zwaardere uitdaging... één die hun band onderling dreigt te vernietigen.
Externe links
Acteurs en actrices
Barney Ross
Lee Christmas
Yin Yang
Gunner Jensen
James Monroe
Toll Road
Paine
General Garza
Sandra
Lacy
Reviews & comments
Broek
-
- 87 berichten
- 1368 stemmen
Welke film hebben jullie gezien dan?
of is dit meer een tripje terug naar het verleden wat het zo mooi maakt?
Ik heb 1,5 uur naar poep zitten kijken.
Geforceerde actie film met uitgerangeerde acteurs
Jammer had echt het vermoeden dat dit een prima film was dus ben er voor gaan zitten.
teleurstelling.
1.5*
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Waarom had je er eigenlijk het vermoeden dat het een prima film zou zijn? Die uitgerangeerde acteurs stonden toch duidelijk op de cover afgebeeld. Verder was het toch wel duidelijk dat dit om een pure actiefilm zou gaan. En wat bedoel je met geforceerd? Past de actie niet in het 'verhaal'?
En ja, het helpt zeker als je het nostalgische karakter van de film meeweegt.
russo
-
- 256 berichten
- 922 stemmen
vond het eigenlijk een soort slechte rip off van the a-team maar dan met bloed
een fictieve generaal aka drugsbaron die uit de weg geruimd moet worden
jammer, want de cast is top
Thorak
-
- 6355 berichten
- 1891 stemmen
Zou je niet eerder denken dat het andersom is? De acteurs in deze film doen wat ze al jaren deden en The A-team probeert daarop mee te liften door de serie compleet te laten liggen en proberen een aktie spectakel als Stallone's films te maken.
The Expendables kent 2 scènes waarin de SFx niet geheel goed gelukt zijn terwijl The A-team er vol mee zit, vrijwel geen enkel SFx lijkt in die film ergens op.
Met andere woorden; The Expendables is een op en top ouderwets aktiespectakel en The A-team een slechte wannabe die het allen moet hebben van de naam van een populaire oude (cult) serie.
devkon
-
- 18 berichten
- 191 stemmen
Ik vond de film wel aardig vanwege een aantal bekende acteurs en een aantal ok scenes, maar niet meer dan dat.
Het verhaal boeit natuurlijk voor geen meter, maar dat was te verwachten.
De actie mag dan soms bruut overkomen, de sfeer van de film vond ik niet rauw. Ook Jet Li kwam me te lief over.
Sommige vechtscenes vond ik niet goed gepresenteerd, hap-snap camera/edit-werk en onduidelijk wat er gebeurt.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1718 stemmen
Berichten verplaatst naar Film > Nieuws > Expendables 2
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Gaf de film eerst geen 4,0 sterren vanwege niet veel voorstellende verhaal.
Maar dat is eigenlijk nauwelijks van belang in zo'n film.
Dus half ster ster omhoog.
Sommige scenes zijn gewoon te goed: de ultieme wapen van Terry Crews, de gesprekken tussen Stallone en Rourke, de ruzies tussen Li en Lundgren het gevecht tussen worstelaars Austin en Couture.
Lange Darm
-
- 24 berichten
- 25 stemmen
Op zich nog een leuk verhaal geworden na het opstapelen van zoveel oude en enkele nieuwe actiehelden.
puckb96
-
- 1849 berichten
- 0 stemmen
Ik vind dit een gave film. We hebben zowat alle actiehelden van Stallone tot Schwarzenneger. De actie is wat mij goed genoeg. En die Jason Statham kan verdomd goed spelen!
Triple G
-
- 472 berichten
- 404 stemmen
Oldschool? Knipoog naar de jaren 80? Kan best leuk zijn maar zo onbeholpen hoeft 't voor mij toch echt niet meer. Met een bak vol bekende oude koppen kun je echt een vooral leuke film maken. Ik heb er verdacht weinig van meegekregen. Nee, ik verwachte geen uitgediept en ingewikkeld verhaal noch briljant acteerwerk. Maar dit heeft nauwelijks humor, geen strakke on-liners (die toch wel aardig waren geweest gedurende sommige zeer korte verschijningen) en volkomen vlakke personages. Statham en Rourke waren aardig om naar te kijken net zoals een enkele strakke actie scène. Niks mis met over de top en simpel verhaal. En heeft ook niet m'n avond verkloot. Maar dit had gewoon zoveel leuker gekund.
The Oceanic Six
-
- 60504 berichten
- 4103 stemmen
Geen humor? Geen strakke oneliners? 
Welke Expendables film heb jij gekeken??
Triple G
-
- 472 berichten
- 404 stemmen
geen strakke on-liners (die toch wel aardig waren geweest gedurende sommige zeer korte verschijningen)
Nah, "warning shot" van Lundgren was wel erg strak. 
Triple G
-
- 472 berichten
- 404 stemmen
Geen humor? Geen strakke oneliners? 
Welke Expendables film heb jij gekeken??
Ik zal wel van een ander soort humor houden dan jij. Ik geloof wel dat ik de "strakke on-liners" hier en daar wel kan verzinnen. Toch zijn ze niet scherp of droog. Vind ze gewoon aan de flauwe kant.
The Oceanic Six
-
- 60504 berichten
- 4103 stemmen
Ik zou als ik jou was eens door deze pagina heen bladeren. De film zat vol met hilarische quotes.
Triple G
-
- 472 berichten
- 404 stemmen
Ik zou als ik jou was eens door deze pagina heen bladeren. De film zat vol met hilarische quotes.
Ja hoor, heb er niet één gemist. Maar zoals gezegd, 't is een soort humor die je pakt of niet. Al zo vaak soortgelijke uitspraken gehoord en dus niet origineel. Moest dat? Misschien niet. Maar soms kan oude prut leuker worden in een nieuw jasje. Maar goed, dat blijft uiteraard erg persoonlijk. Wel aardig om ze nog eens op een rijtje te zien eigenlijk. Dank je daarvoor.
kos
-
- 46753 berichten
- 8898 stemmen
Vond er ook alleen maar domme, niet-grappige quotes in zitten hoor.
Als mensen al om die onzin in die kerk moeten lachen...
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Echt verfijnde humor is het niet nee. Al zijn die typische punchlines wel kenmerkend voor de actiefilms destijds uit de jaren 80. Dat maakt het vooral leuk maar grappig is het in de verste verte niet, maar dat maakt het eigenlijk nog leuker.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Hoe dommer, hoe leuker....
"Warning shot! Oops little low." 
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
+1
Dolph is te badass voor woorden in deze film!
oemoemenoe
-
- 659 berichten
- 617 stemmen
mooi select gezelschap bijeen gezocht door Sly...
alle ouwe jongens opgepept om deze klus te klaren.
whaha goeie shitload aan lol....
gewoon kijken dus.
nightbreed
-
- 3361 berichten
- 5043 stemmen
Totale bullshit en eigenlijk te slecht voor woorden, maar deze film is leuk slecht en zeker vermakelijk.
harm1985
-
- 526 berichten
- 503 stemmen
Het duurt een dik half uur voordat de film eindelijk op gang komt, en dat is, gezien de lengte behoorlijk lang. De cameos van Willis en Schwarzenegger zijn bovendien ook zo kort dat ze er net zo goed niet in hadden kunnen zitten.
Komen we aan bij de actie, na een keer of 5 een ledemaat eraf gehakt zien worden en met een automatische shotgun in het wildweg een hoop mensen dood geschoten zien worden is de lol er wel van af, beetje eentonig allemaal en vreemd geneog niet over the top genoeg om te kunnen bekoren.
Net niet dus, derhalve een 2,5*.
Thorak
-
- 6355 berichten
- 1891 stemmen
De cameos van Willis en Schwarzenegger zijn bovendien ook zo kort dat ze er net zo goed niet in hadden kunnen zitten.
wu-tang
-
- 315 berichten
- 464 stemmen
standaard en voorspelbaar filmpie !!
enige leuke was dat me helden van vroeger erin meededen voor de rest stelt het toch bar weinig voor !!
2 *
tvdb1985
-
- 7 berichten
- 7 stemmen
Als echte actieliefhebber kan ik niet anders dan deze film fantastisch vinden!
Gewoon lekker erop los schieten en knokken, zonder nadenken!
Vier sterren!
Theunissen
-
- 12300 berichten
- 5529 stemmen
De film zenden ze sinds vorige week ook uit op Film 1 en aangezien ik Film 1 heb kijk ik er af en toe na (althans stukjes). Het viel me op dat de rol van Dolph Lundgren in het begin belachelijk slecht (zo overdreven) was. Het ophangen van de dode piraat sloeg gewoon nergens op en de reacties van het team erop ook. Hoe vaker ik de film zie hoe slechter hij bevalt.
Hassink
-
- 63 berichten
- 475 stemmen
Leuk om zoveel (oude) actie helden in één film te zien. Dit is het belangrijkste ding dat de film te bieden heeft in combinatie met een aantal geslaagde vechtscènes. Het verhaal is enorm mager maar boeit eigenlijk niet in dit soort film. Verder ben ik buiten bij Rocky nooit echt fan geweest van Stallone, Jet Li vond ik ook mager en Dolph Lundgren was ronduit slecht.
Ik vond het ook zeer jammer dat de ultieme actieheld Bruce Willis zo'n kleine rol (cameo, bijrol,... hoe je het ook wilt noemen) had. Het gebrek aan echt goede oneliners (waren maar zeer matig) was dan ineens van de baan! Statham en Rourke waren wel zeer genietbaar in de film.
Al bij al juist voldoende dankzij leuke elementen en een leuk concept maar het had veel beter en leuker kunnen zijn.
Pre- en sequels

Expend4bles
2023
397 reacties

The Expendables 3
2014
1.605 reacties

The Expendables 2
2012
3.229 reacties
Gerelateerd nieuws

Ode aan actiehelden uit jaren 80: 'The Expendables' met Sylvester Stallone vanavond te zien op tv

Actiefilm 'The Expendables' met Sylvester Stallone en Jason Stratham vanavond te zien op televisie

Deze toptitels worden binnenkort verwijderd van Netflix
Bekijk ook

Die Hard
Actie / Thriller, 1988
909 reacties

Yip Man
Actie / Biografie, 2008
398 reacties

The Bourne Identity
Thriller / Actie, 2002
647 reacties

Kick-Ass
Actie / Komedie, 2010
2.956 reacties

The Hangover
Komedie, 2009
1.716 reacties

Taken
Actie / Thriller, 2008
1.747 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









