Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 103 minuten / 113 minuten (extended director's cut)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Sylvester Stallone
Met onder meer: Sylvester Stallone, Jason Statham en Jet Li
IMDb beoordeling:
6,4 (378.534)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 19 augustus 2010
On Demand:
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Expendables
"Choose your weapon."
'The Expendables' zijn een groep huursoldaten, elk met een eigen specialisme die in opdracht infiltreren in een Zuid-Amerikaans land. Zij gaan de strijd aan met de wrede dictator die het land in zijn greep houdt. De mannen beseffen al snel dat niet alles in deze missie is wat het lijkt. Ze raken steeds dieper verstrengeld in een gevaarlijk web van bedrog en verraad. Hierdoor wordt hun missie gedwarsboomd en brengen ze een onschuldig leven in gevaar. Maar de mannen worstelen met een nog zwaardere uitdaging... één die hun band onderling dreigt te vernietigen.
Externe links
Acteurs en actrices
Barney Ross
Lee Christmas
Yin Yang
Gunner Jensen
James Monroe
Toll Road
Paine
General Garza
Sandra
Lacy
Reviews & comments
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Heb A-team film niet gezien. Serie altijd flauw, ging ook nooit iemand dood. Laat staan dat ze door midden werden geschoten. Compleet andere vibe wat mij betreft.
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Heb A-team film niet gezien. Serie altijd flauw, ging ook nooit iemand dood. Laat staan dat ze door midden werden geschoten. Compleet andere vibe wat mij betreft.
Ik bedoelde ook de tv serie. Spanningloos omdat je weet dat het allemaal goed komt en een hoop explosies.
"On steroids" is dan ook de toevoeging.
Stephan
-
- 7890 berichten
- 1387 stemmen
Alleen gaan in deze film wel mensen dood
Nee hoor... het is een film. Het is nep.
Wamel
-
- 19 berichten
- 26 stemmen
Leuke film, leuke humor en veel aktie. Mij uitstekend mee kunnen vermaken. Hou er wel van, niet bij nadenken en laat het maar op mij afkomen! Toppertje!
Imperial Figure
-
- 297 berichten
- 741 stemmen
Ik heb de making of gezien en ik moet zeggen dat opa stallone zijn best heeft gedaan (al had ie niet aan het verhaal moeten schroeven), misschien had ik teveel verwachtingen van deze film samen met de videogame mafia 2 die mij ook teleurstelde en dat is bij mij meestal ook het geval, teveel verwachtingen komt bij mij meestal uit op teleurstelling.
Maar over 1 ding was ik het wel over uit en ben niet de enigste na het zien van reacties via youtube, verhaal is één bout stront en ook zijn de CGI effecten waardeloos.
Daarnaast zijn de gevechten ook niet bijzonder, bijvoorbeeld het gevecht tussen lundgren en jet li is slap.
En ik heb via the making of gezien dat stallone het script steeds aan het veranderen was tijdens het maken van de film, dan kan nooit goed gaan.
Met de videogame mafia 2 (waar ze 7 jaar ontwikkelingstijd aan hebben besteed) hadden ze ook veel geïmproviseerd en veel veranderd, dat resultaat bleek niet super te zijn, verhaal, plot, karakters etc. was top maar er kon veel meer inzitten qua actie en game-play.
Bij the expandables is het verhaal juist waardeloos maar ook de actie had meer in kunnen zitten.
De eerste 20 minuten ofzo was nog te doen en op het punt dat lundgren zich tegen het team keert was interessant al zit je wel te denken waarom hij er na zoveel jaar pas uit het team word gekickt met zo'n ongehoorzaamheid en gebruik van drugs.
En op het laatst is ie weer de good guy terwijl ie het leven van jet li wou beëindigen
Een gemiste kans, erg jammer.
The making of ... is wel interessant:
Making of part 4
rswrwjwt
-
- 12 berichten
- 1219 stemmen
geniale actie film, heb echt genoten van de explosies en de vechtscenés, jason statham is geniaal met een mes en vechten doet ie ook goed 
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik bedoelde ook de tv serie. Spanningloos omdat je weet dat het allemaal goed komt en een hoop explosies.
"On steroids" is dan ook de toevoeging.
Vrijwel elke Hollywood blockbuster is in die optiek spanningsloos, ze lopen allemaal immers goed af. Vond dit juist hartstikke spannend. Misschien niet qua afloop maar wel vanwege het 'What's next.' gevoel.
Wellicht is spannend niet het beste woord, enerverend dat is de film ontzettend. Heb ik ook veel liever eigenlijk. De spanning is er na een kijkbeurt altijd wel uit. We weten immers wat komen gaat en hoe het afloopt/ Wat overblijft zijn de kicks. Toffe acties, mooie scenes, leuke grappen, gave muziek cues, dat soort zaken. Vandaar dat ik verhaal ook minder belangrijk vind, dat ken je na een keer kijken wel. Andere elementen kunnen je veel vaker raken.
apolicum
-
- 451 berichten
- 5049 stemmen
, afkraken voor het verhaal?
Dat is maar 1 ding... Tuurlijk verwacht niemand een goed verhaal in deze film.
Wat dacht ja van: de film is 1 grote cliché?
Elke scene vond ik bijna typisch. Deze film doet niets, maar dan ook echt niets nieuws qua actie, alles is al eens gedaan en zelfs op een betere manier.
Maar hoe dan ook, ik geef 3 sterren, dat lijkt me niet echt afkraken. Ik vond het een zeer vermakelijke film. Maar niets in de film was meesterlijk.
Once upon a time in the west noem ik meesterlijk
En wat wil je? een actiefilm met beter verhaal?
-A Bittersweet Life
-Aliens (ook vooral een actiefilm)
-Terminator 1 en 2 (is vooral een actiefilm)
-yip man
-kill bill
-pulp fiction
-the island
-fight club
-dark knight
-batman begins
.... Toch allemaal actiefilms?
Maar hoe dan ook, de film was vermakelijk. En door al de actiefiguren zeer nostalgisch, waardoor hij toch 3 sterren verdient.
100% mee akkoord!
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Met als reactie:
Het zijn films met veel aktie inderdaad maar zo goed als geen van allen vergelijkbaar met The Expendables. Dan bedoel ik toch meer films als Commando, Rambo, Punisher e.d. Allemaal films die het niet van het verhaal moeten hebben. Science Fiction bevat inderdaad vaak en veel aktie maar is toch een totaal ander soort film. Fight Club, Pulp Fiction en The Island vind ik nou niet bepaald aktie films.
Alle dingen die gebeuren in The Expendables zijn in theorie allemaal mogelijk en isdus zeker niet met een science fiction film te vergelijken om het over fantasy maar helemaal niet te hebben. Martial Arts films vallen bij mij toch ook onder een ander type aktie.
100% Mee akkoord!
Al die films bestaan voor max 15-20% uit actiescene, deze zeker 40-50%%. (Is een gevoelsmatige schatting, zou het eens met de stopwatch moeten opnemen.) Ook T2 kent heel veel verhalend intermezzo, bovendien een kinderfilm. 
Ben het er ook niet mee eens dat alles al in deze film eerder is gedaan op een betere manier. Dat het eerder is gedaan a la, maar op een betere manier. No Way!
Ik heb nog nooit piraten zo goed afgeslacht zien worden, en het geluid van de AA 12 klinkt in een tunnel gewoon veel vetter dan in een bos. 
Pitakaas
-
- 2962 berichten
- 246 stemmen
Moet zeggen dat in dat lijst 2 posts hierboven toch weinig echte actiefilms staan.. En dat is The Expendables wel.
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Naar Statham en Li ben ik wel benieuwd, het is heel die 80s revival die mij niet echt trekt. Ik vind het een redelijk belabberd filmdecennium (uitzondering daargelaten), dus zit er ook helemaal niet op te wachten.
Voor Statham kun je de film met gemak kijken, daar hij verreweg de beste actiescenes heeft, Li wordt helaas redelijk ondergebruikt (ik ga er ten minste van uit dat jij als liefhebber van bijvoorbeeld Once Upon A Time In China Li het liefste goed in beeld gebracht ziet qua actie).
Ik verwacht eigenlijk dat je er niks aan zal vinden, maar hoop toch dat je hem gaat kijken, al is het alleen maar om daarna weer een leuke discussie te kunnen aanschouwen van voor- en tegenstanders 
Goldenskull
-
- 24398 berichten
- 3094 stemmen
Met als reactie:
100% Mee akkoord!
Hooguit 66% akkoord, The Island is toch echt wel een actiefilm.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Denk dat de discussie met OH wel mee zal vallen. Hij onderbouwt zijn mening meestal vrij aardig. Heb ook helemaal geen probleem met mensen die het niets vinden, enkel als men met kul argumenten aan komen zetten.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Hooguit 66% akkoord, The Island is toch echt wel een actiefilm.
O.K. Dat is wel waar. Maar wel eentje waar het verhaal als uitgangspunt dient en dat met wat leuke actiescenes opvult. Dat is toch een ander soort actie film dan deze waarbij het het om de actie en one-liners draait. Het verhaal heeft als enige functie zo snel mogelijk zo veel mogelijk lompe actie te bieden.
Zoals Couture dat zo treffend stelt:
"I don't care what the problem is. I got enough problems of my own. Let's just go over there and do it. "
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
Het blijft een vreemd fenomeen dat wanneer een film (bewust) geen degelijk verhaal te bieden heeft het dan ook voor veel mensen automatisch een minderwaardige film wordt / is.
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
Net als dat er beweerd word dat de CGI totaal waardeloos is. Oké ik ben het er mee eens dat de CGI op sommige punten te duidelijk is en inderdaad niet altijd even mooi, maar waardeloos is het zeer zeker niet! Als je het eerder gelinkte filmje bekijkt blijken er zelfs CGI scènes in te zitten waar je absoluut niet ziet dat het CGI is.
Neem een film als Search for El Dorado, dat heeft pas waardloze CGI, totaal niet te vergelijken met deze film. Op een paar scènes na durf ik te zeggen dat de CGI in The Expendables echt niét slecht is.
Die hele discussie over het gebrek aan verhaal ga ik maar niet meer opnieuw oprakelen, veel mensen lijken gewoon geen besef te hebben wat genres inhouden, laat staan sub-genres.
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3243 stemmen
Die hele discussie over het gebrek aan verhaal ga ik maar niet meer opnieuw oprakelen, veel mensen lijken gewoon geen besef te hebben wat genres inhouden, laat staan sub-genres.
Lijkt me een goed plan. Daar is al genoeg over gezegd...
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Neem een film als Search for El Dorado, dat heeft pas waardloze CGI, totaal niet te vergelijken met deze film. Op een paar scènes na durf ik te zeggen dat de CGI in The Expendables echt niét slecht is.
Idd, kijk maar: http://wwfx.net/reel.php
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
sorry hoor, maar Steve Austin in brand was echt verschrikkelijk.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Die was niet best, maar daarom niet minder vermakelijk. Het shot van Couture die door de vlammen op hem neerkijkt is meesterlijk. En bij Commando stoor je je toch ook niet dat sommige effecten en gevechten cheesy zijn, verhoogt juist de fun.
Kijk 'm nog maar eens, weet zeker dat je nog een vol punt hoger uit gaat komen. 
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
sorry hoor, maar Steve Austin in brand was echt verschrikkelijk.
Maar omdat die scène niet al te best er uit ziet is gelijk alle CGI slecht in The Expendables? Lijkt me een zéér overtrokken mening.
Kijk 'm nog maar eens, weet zeker dat je nog een vol punt hoger uit gaat komen.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Nee, volgens mij ligt deze film IM wel, had enkel iets te veelm(andere) hoge verwachtingen. ViNd de brakke cgi momenten steeds minder storend. Past juist wel bij de campyness.
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
Thorak, dat hoor je mij niet zeggen.
zeg dat 1 scene er niet uit ziet haha, niet dat alle CGI slecht is!
en Reinbo, heb hem ondertussen al 3 x in de bios gezien omdat het inderdaad een zeer vermakelijke film is, maar dit is gewoon niet de perfecte actiefilm waar ik op zat te wachten.
deze eer gaat in mijn ogen altijd nog naar The Last Boyscout.
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
omdat veel vrienden hem ook willen zien en het wel echt een super actiefilm is, voor al het laatste half uur is het geweldig.
maar ga hier niet de volle 5 aangeven, het is het gewoon allemaal nét niet en vooral de montage vond ik soms erg slecht.
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
okee, Zinema had hier net de vraag staan waarom ik hem al zo vaak had gezien, dus vandaar.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ok. Ik zie ook net dat je avatar een stuk cooler is dan je top 10. 
Pre- en sequels

Expend4bles
2023
396 reacties

The Expendables 3
2014
1.605 reacties

The Expendables 2
2012
3.228 reacties
Gerelateerd nieuws

Ode aan actiehelden uit jaren 80: 'The Expendables' met Sylvester Stallone vanavond te zien op tv

Actiefilm 'The Expendables' met Sylvester Stallone en Jason Stratham vanavond te zien op televisie

Deze toptitels worden binnenkort verwijderd van Netflix
Bekijk ook

Die Hard
Actie / Thriller, 1988
909 reacties

Yip Man
Actie / Biografie, 2008
398 reacties

The Bourne Identity
Thriller / Actie, 2002
647 reacties

Kick-Ass
Actie / Komedie, 2010
2.956 reacties

The Hangover
Komedie, 2009
1.716 reacties

Taken
Actie / Thriller, 2008
1.746 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








