• 15.760 nieuwsartikelen
  • 178.094 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.020 gebruikers
  • 9.372.704 stemmen
Avatar
 
banner banner

ARQ (2016)

Sciencefiction / Thriller | 88 minuten
2,69 218 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 88 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tony Elliott

Met onder meer: Robbie Amell, Rachael Taylor en Gray Powell

IMDb beoordeling: 6,3 (43.803)

Gesproken taal: Engels en Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot ARQ

In van een toekomst waarin bedrijven de strijd aangaan tegen soevereine naties voor de laatste wereldwijde energievoorraden, probeert de jonge ingenieur Renton een experimentele energietechnologie te redden die een einde kan maken aan de oorlogen. Het probleem is echter dat de technologie een tijdlus heeft veroorzaakt waardoor hij een dodelijke woninginbraak steeds herbeleeft. Hij moet een manier zien te vinden om de tijdlus te stoppen en er levend uit te komen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Vanaf 16 september te zien op Netflix


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11519 berichten
  • 2861 stemmen

Zin in!


avatar van geezoes

geezoes

  • 240 berichten
  • 470 stemmen

Zeker niet slecht!


avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2776 berichten
  • 5875 stemmen

Matige sci-fi thriller volgens het Groundhog Day principe, niet zo origineel dus. De hele film speelt zich af in één woning met slechts 6 mensen. Het script is mager en erg sterk wordt er niet gespeeld, maar het kan er nog net mee door. Afgezien van een enkel leuk moment stelt deze low budget film niet veel voor maar het einde is wel passend. Niet de beste Netflix film.


avatar van mrwhite

mrwhite

  • 1521 berichten
  • 3499 stemmen

Pazmaster schreef:

volgens het Groundhog Day principe. De hele film speelt zich af in één woning met slechts 6 mensen.

Ik ben overtuigd !!!


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1884 stemmen

Na 15 a 20 minuten uitgezet. Wéér een Groundhog Day aftreksel en dan nog een vrij saaie ook! Als je na 20 minuten al 15 keer hetzelfde steeds maar weer zit te kijken en nog steeds niet het idee hebt dat het de moeite van het verder kijken waard is... Nee dankje, daar ga ik mijn tijd dan niet mee verdoen.


avatar van vranque

vranque

  • 937 berichten
  • 3926 stemmen

Vermakelijk was het wel enigzins. Maar ik kan weinig met dit soort tijdsdwalingen. dan begint het te duizelen bij mij. Verzin het maar. Dat was het pluspunt. De uitwerking was matig.

2.5*


avatar van IH88

IH88

  • 9727 berichten
  • 3182 stemmen

ARQ

Groundhog Day, Edge of Tomorrow, Source Code etc. Allemaal films met time loops en ook ijzersterke films. Personages die een dag of een bepaalde tijd steeds weer opnieuw beleven levert genoeg inspiratie op voor regisseurs en scriptschrijvers, zo blijkt wel. Ook ARQ is een spannende film waarin de aarde door wereldoorlogen compleet geruïneerd is. Daar zien we niets van want we focussen ons op Renton en Hannah, die uit handen van bad guys moeten blijven die het hebben gemunt op een ARQ, een machine met een oneindige energievoorraad en die een einde aan de wereldoorlogen kan maken.

Amell en Taylor acteren verrassend goed en net zoals de personages leer je als kijker bij iedere time loop weer een stukje meer over het plot en de wereld waarin ze leven. Het verhaal steekt goed in elkaar en alleen het middengedeelte wordt wat langdradig. Het plot is niet interessant genoeg om anderhalf uur boeiend te blijven en de vele time loops beginnen op een gegeven moment wat rommelig en eentonig te worden. Daardoor geen film die het hoge niveau van de hierboven genoemde films kan halen, maar spannend en interessant is het op momenten zeker.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12841 stemmen

Matig.

Het hele timeloop principe is ondertussen wel al meerdere keren gedaan, met wisselend succes. Wake Up and Die is waarschijnlijk m'n favoriet, de rest volgt op een stevig afstandje. Want ondanks het mysterie dat films als deze vaak losweken, het plot 90 minuten interessant houden is best moeilijk.

Aangezien personages vastzitten in een loop is het vooral moeilijk om de spanning erin te houden. Doodgaan is namelijk niet zo erg, want er zijn toch een oneindig aantal herkansingen. Deze film probeert daar wel een mouw aan te passen, maar heeft vooral met andere problemen te kampen.

De regie is vooral erg makjes. Visueel stelt het niet veel voor, ook de soundtrack voegt maar weinig toe aan de film. Qua sfeerschepping is het dus maar matig. Ook het acteerwerk had beter gemogen. De personages zijn redelijk lauw en wat er al van drama en hectiek is komt redelijk slecht over. Het plot zelf werkt ook niet 100% mee, wat het allemaal nogal afstandelijk maakt.

Vond de film niet zo moeilijk uit te zitten, daarvoor was ik wel nieuwsgierig genoeg naar het einde, maar dit had een betere regisseur verdiend. Wat rest is een doorsnee tussendoortje, leuk voor de genreliefhebber, maar verder weinig ophefmakend.

2.5*


avatar van Rmie

Rmie

  • 528 berichten
  • 965 stemmen

Had best een aardige SF kunnen zijn ware het niet dat de muziek zwaar irritant is.

Zoals de andere kijkers al vermelden, het Groundhogday principe wordt toegepast. Kreeg zelfs de kriebels van al die herhalingen.


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1481 berichten
  • 1092 stemmen

Try again?

Films met het timeloop principe vind ik doorgaans goed te behappen en ik ben het concept op dit moment dan ook nog niet moe. Toen ik de plotomschrijving en trailer van ARQ zag was ik dan ook meteen verkocht.

Hoewel de makers met het concept dus meteen mijn aandacht hadden kon deze aandacht niet goed vastgehouden blijven. Dit kwam omdat ik het moeilijk vond de gehele speelduur uit te zitten omdat het verhaal zo warrig verteld werd. Ook voelde de hele film ook een beetje te goedkoop aan. Veel van het achtergrond verhaal moest je, overduidelijk vanwege budgetaire redenen, visualiseren en de finale voelde een beetje als een ant-climax en niet bevredigend aan.

Dit kwam omdat ik beetje bij beetje al mijn aandacht al verloren was omdat het de makers niet goed lukte om spanning erin te houden. Wat ook niet echt bijdroeg was dat er met name door het vijandelijke kamp niet zo bijster sterk geacteerd werd en dat het verhaal teveel voortkabbelde toen de aap eenmaal uit de mouw was.

Leuke belofte dus, deze film maar helaas heeft de matige en vrij spanningsloze uitwerking ARQ de das omgedaan. Dit is prima te behappen voor de genre liefhebbers maar ook deze zullen een aantal gapen op den duur waarschijnlijk ook niet kunnen onderdrukken.

2,0*


avatar van dwid

dwid

  • 356 berichten
  • 328 stemmen

Heeeeel erg matig...

Acteerwerk ok, begint spannend, maar een slot waarvan je denkt wat moet ik hier mee.

Ga er verder dan ook maar niet uitgebreid op in, genoeg tijd verknoeid !


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4402 stemmen

Tijdreisfilms hebben bijna altijd te maken met een script dat niet klopt of op zijn minst zeer onlogisch is. Het gehele principe is dan ook nogal discutabel natuurlijk. In deze film wordt het wat simpeler gehouden door met een 'time loop' te werken. We zien steeds dezelfde scenes met kleine afwijkingen naarmate de personages zich bewust worden van het fenomeen.

Veel ontwikkeling zit hier niet in en helaas leren de personages ook niet van hun fouten. Het komt zodoende nogal stomzinnig over allemaal.

Verder is de cast matig en zijn de karakters inhoudsloos, dit terwijl de onderlinge verhoudingen een belangrijke rol spelen.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Het loop-gegeven is op zich best interessant maar niet erg origineel, de uitwerking weinig opzienbarend. Nu vond ik de kleine setting best aardig. Visueel is het oké door de post-apocalyptische sfeer. Maar Elliot weet gewoonweg niet genoeg te doen met de thematiek, wat toch echt nodig is wil je origineel uit de hoek komen. Enige echt positieve vond ik het karakter van Hannah, vooral naar het einde toe maakt zij de film nog enigszins interessant.


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Onderhond schreef:

Matig.

Het hele timeloop principe is ondertussen wel al meerdere keren gedaan, met wisselend succes. Wake Up and Die is waarschijnlijk m'n favoriet, de rest volgt op een stevig afstandje. Want ondanks het mysterie dat films als deze vaak losweken, het plot 90 minuten interessant houden is best moeilijk.

Aangezien personages vastzitten in een loop is het vooral moeilijk om de spanning erin te houden. Doodgaan is namelijk niet zo erg, want er zijn toch een oneindig aantal herkansingen. Deze film probeert daar wel een mouw aan te passen, maar heeft vooral met andere problemen te kampen.

De regie is vooral erg makjes. Visueel stelt het niet veel voor, ook de soundtrack voegt maar weinig toe aan de film. Qua sfeerschepping is het dus maar matig. Ook het acteerwerk had beter gemogen. De personages zijn redelijk lauw en wat er al van drama en hectiek is komt redelijk slecht over. Het plot zelf werkt ook niet 100% mee, wat het allemaal nogal afstandelijk maakt.

Vond de film niet zo moeilijk uit te zitten, daarvoor was ik wel nieuwsgierig genoeg naar het einde, maar dit had een betere regisseur verdiend. Wat rest is een doorsnee tussendoortje, leuk voor de genreliefhebber, maar verder weinig ophefmakend.

2.5*

Bijna niets aan toe te voegen.

Inderdaad zijn er zoveel films met als onderwerk timeloops enz. en ook gelijk vele male betere films.

Ik had dan op een gegeven moment wel een beetje moeite om de film af te kijken. Na een uur had ik het eigenlijk wel helemaal gehad, steeds maar het zelfde en hetzelfde. Ook ik was wel nieuwsgierig naar het eind maar inderdaad niks bijzonders en best zwakjes.

Een hele kleine 2,0*


avatar van pierre18

pierre18

  • 761 berichten
  • 636 stemmen

Kunnen ze de timeloop niet nog een keer voor de hele film laten lopen en hier en daar de zwakke constructies zoals onzinnigheden en foutjes eruit halen? Dan wordt het misschien nog iets. Twee en een half ster voor het veelbelovende begin.


avatar van Malse filmpies

Malse filmpies

  • 332 berichten
  • 392 stemmen

Films met een time loop vind ik doorgaans wel vermakelijk, zo ook deze film wel.

Het knelpunt van ARQ is echter dat het volledig op één locatie afspeelt. Dat, gecombineerd met de time loop, forceert de film zich ietwat repetitief te gedragen, waardoor het af en toe lastig was de aandacht erbij te houden. Ook jammer dat de twee oorlogvoerende partijen onderbelicht waren, waardoor het niet helemaal duidelijk was waarom de 'goede' partij goed was en de 'slechte' partij slecht.

Gelukkig speelden Amell, die overigens in sommige shots enorm veel op z'n neef Stephen lijkt, en Taylor overtuigend. Vond de rest van de cast wat minder, maar niet slecht.

3*


avatar van willemfilm

willemfilm

  • 670 berichten
  • 688 stemmen

Matigheid troef. Net origineel. Slecht acteerwerk. Deze kan je met gemak overslaan. Je mist helemaal niets.


avatar van nadrin

nadrin

  • 1379 berichten
  • 1413 stemmen

Helemaal mijn ding. Knappe spannende film


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Zeer matige SF film, die me niet kon boeien.

Vond de herhalingen van het verhaal, die steeds wat verder gaan, een beetje te overdreven.

Er zijn betere keuzes in dit genre.


avatar van MovieMind

MovieMind

  • 6943 berichten
  • 0 stemmen

Degelijk netflix filmpje, helemaal zo slecht nog niet, gewoon een aardig filmpje.


avatar van Grindhouse62

Grindhouse62

  • 2065 berichten
  • 16587 stemmen

Ik heb vanmiddag deze matige SciFi Thriller, die mij niet zo boeide op Netflix gezien. Het verhaal is te saai en als zo'n saaie verhaal ook nog eens meerdere keren in de herhaal modus gaat, vergaat mij het plezier om te kijken. Maar ik heb hem uit gekeken en dus geen voldoende. Een 2.0


avatar van flaphead

flaphead

  • 846 berichten
  • 976 stemmen

Tuurlijk al vaak films met dit thema gezien. En deze dan nog erg low-budget op één locatie. Het heeft allemaal niet veel om het lijf, maar het trucje werkt toch weer aardig en onderhoudend genoeg om door het vlakke heen te kijken. Tussendoortje.