Genre: Thriller / Actie
Speelduur: 106 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Tony Scott
Met onder meer: Denzel Washington, John Travolta en James Gandolfini
IMDb beoordeling:
6,4 (216.338)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 20 augustus 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Taking of Pelham 1 2 3
"I can't get it out of my head. I'm gonna die today."
Een groep criminelen onder leiding van Ryder (John Travolta) kaapt de New Yorkse metro 'Pelham 1 2 3' en eist een enorme som losgeld, namelijk 10 miljoen dollar. Ryder wil dit bedrag binnen een uur in zijn bezit hebben, anders zal er elke minuut na de deadline een passagier sterven. Toezichthouder Walter Garber (Denzel Washington) probeert met zijn kennis over de metro de criminelen om de tuin te leiden, maar heeft zelf geen idee welke vluchtroute zij in gedachten hebben.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,4 / 216338)
- The Taking of Pelham One Two Three (BoekMeter)
- The Taking of Pelham 1 2 3 (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Walter Garber
Ryder
Lt. Camonetti
Phil Ramos
Mayor
John Johnson
Jerry Pollard, motorman
George, teen hostage
George's Girlfriend
Mother-hostage
Video's en trailers
Reviews & comments
patrick17
-
- 613 berichten
- 448 stemmen
Zeer sterke film naar mijn mening. Het begint gewoon al met de cast. Denzel Washington en John Travolta dan heb je al gewoon een sterke cast. De film begint al meteen goed met spanning in mijn beleving. De film laat ook zien als je als tussenpersoon bent dat het gewoon moeilijk is wat te zeggen tegen diegene die gijzelaars heeft. De spanning werd alleen nog maar meer opgevoerd naar verloop van tijd. De film is op sommige momenten wel licht voorspelbaar maar dat mag de pret niet drukken.
Ik vond persoonlijk het laatste gedeelte wel mooi. De afsluitende woorden van Travolta: ''You are my goddamn hero''. Daar kan ik van genieten.
4.0 *
Betamax
-
- 1256 berichten
- 1231 stemmen
Spannend verhaal met een paar foutjes maar niet storend.
Travolta speelt prima!
Washington heb ik eigelijk altijd al een matige acteur gevonden dus daarom voor mij maar 3,5*
evolva20
-
- 53 berichten
- 99 stemmen
best een toffe film. de cast is erg sterk, de dialogen tussen john travolta en denzel maakt de film best aangenaam om naar te kijken, verder veelste weinig actie.
martinstegenga
-
- 97 berichten
- 1026 stemmen
Zeker goeie actiefilm met boven gemiddeld acteerwerk van Denzel en John. Tony Scott weet met het relatief simpele verhaal een spannende en ook zeker vermakelijk actiefilm te maken. 3*
ICE1907
-
- 90 berichten
- 99 stemmen
Die Denzel Washington is een toppper , geweldig !
Goede film overigens , met een ander topper Travolta die de gemene man moet uithangen.
Captain Pervert
-
- 4648 berichten
- 2101 stemmen
Weet iemand wat voor merk en model die snelle politieauto is die het geld moet brengen?
Actionfreak
-
- 454 berichten
- 0 stemmen
Erg sterke actiefilm met een nog sterkere cast.
De spanning liep hoog op en de actie was mooi in verhoudingen met de dialogen.
Jammer dat in de Trailer een aantal spoilers zitten dit maakt het verhaal toch wat voorspelbaar. Ik raad je aan om de trailer niet te kijken maar de film zeker wel!
4.0*
Raapsteel
-
- 17 berichten
- 15 stemmen
Goede film maar ik vind John Travolta te soft voor deze rol. Ik ben van mening dat hij geen goed slechterik kan spelen. Benicio Del Toro was de man geweest voor deze film en had er een topper van kunnen maken. Denzel Washington speelt altijd goed. De rest vand de cast was matig en de rol van James Gandolfini slecht en ongeloofwaardig. (bijna een mislukte Berlusconi) Jammer want met meer overtuiging of andere acteurs was deze remake beter geweest.
Raapsteel
-
- 17 berichten
- 15 stemmen
Weet iemand wat voor merk en model die snelle politieauto is die het geld moet brengen?
Fiat 500?
Kricky
-
- 321 berichten
- 32 stemmen
ik vond het een geslaagde film. Nu zie je Denzel Washington eens een keer als ietwat onzekere man. Dat deed hij best goed. De spanning bleef optimaal en het verhaal was ook boeiend van begin tot eind. Bij het zien van de trailer had ik al zin in deze film en mijn verwachtingen zijn bij mij ruimschoots waargemaakt. John travolta als bad guy vond ik in deze film beter als bij voorgaande films. Tony Scot heeft weer een goeie film met veel vaart afgeleverd.
7,7
tis wat
-
- 22 berichten
- 79 stemmen
geweldige film, met 2 topacteurs
vond John Travolta zeer zeker niet te soft voor deze rol, hij speelt hem fantastisch.
En Denzel Washington heeft nog nooit een slechte rol gespeelt
echt een topfilm wat mij betreft 
Justfor1984
-
- 13 berichten
- 22 stemmen
Heb de film in de bioscoop gezien en had toch wel hoge verwachtingen aangezien Denzel Washington de laatste jaren erg leuke films had.
Deze film begon erg leuk en ik dacht dit kon nog wel eens leuk en spannend worden maar het mocht van mij allemaal wel iets harder en spannender, het bleef te lief waardoor de echte spanning weg bleef. Mede hierdoor kon je eigenlijk al vrij vroeg inschatten hoe de film af zou lopen, een slechte einde zat er niet in omdat je gewoon weg bijna zeker wist wat er kon gebeuren. Hiermee wil ik trouwens niet zeggen dat ik het een slechte film vond, want heb me zeker wel vermaakt maar het kon beter!
Al met al heb ik deze film 3.5 sterren gegeven omdat de basis gewoon erg goed was.
louisvf
-
- 1462 berichten
- 2523 stemmen
Waarom moet men toch altijd de klassiekers oneer aandoen!
Dit was nu toch echt niet nodig!
De klassieker zit stukken beter in elkaar! Hier word niet eens de moeite gedaan om de personages uit te werken, laat staan de gegijzelden wat ik wel erg goed vond aan de klassieker...!
Vind het jammer dat hollywood geen inspiratie meer heeft de laatste jaren... Het gaat sterk achteruit!
snip
-
- 142 berichten
- 770 stemmen
wel aardige film!
keek lekker weg en denzel speelde zoals altijd weer top.
MarcieMarc
-
- 109 berichten
- 0 stemmen
bekend verhaal...bekende acteurs...leuke film
hattorihanzo
-
- 11 berichten
- 52 stemmen
Dit is niet te geloven. Zo veel mensen die deze videotheekrommel 4 sterren geven, en gemiddeld maar liefst een 3.26.
Samengevat zegen de reacties op dit forum het volgende: "Het is een prima film met een goed verhaal en puik acteerwerk", of "het is een sterke actiefilm". Dat acteerwerk kan ik wel begrijpen, want James Gandolfini is dan weliswaar geen geloofwaardige burgemeester, maar speelt zijn "charmante, licht corrupte, man van het volk" rol uitstekend. En inderdaad was Denzel Washington geknipt voor zijn rol. Dit is dan ook de reden waarom ik de film 2 sterren geef ipv 1. Want voor de rest is videotheekrommel. Ik ben blij dat we hier in Nederland legaal mogen downloaden, want ik had dit nooit gehuurd, laat staan gekocht. Maar ja het is vakantie, het sneeuw buiten, en ik dacht dat ik een actiefilm ging kijken. Een genre dat ik al een tijd niet heb gevolgd.
Tot mijn teleurstelling is dit alles behalve een actiefilm. Tenzij je een van die gasten bent die geweld voor actie misinterpreteert, want dan zit ie er inderdaad vol mee. Of misschien dat je van snel bewegende camera's een adrenalinerush krijgt, ook dan ga je dit een meesterwerk vinden. Zelf denk ik dat ze de actiescenes zijn vergeten, en bij de screening achtergekomen dat er nog een een paar in hadden gemoeten, dus hebben ze het volgende bedacht: Politieagenten brengen het losgeld naar de crimineel, rijden heel hard door de stad, en botsen met het verkeer wat vervolgt in een orgie van politieauto's en -motoren die door de lucht vliegen. Maar er was natuurlijk nog een scene nodig, hier komt ie: een metrowagon vol passagiers rijdt met gevaarlijk hoge snelheid over de sporen, zo gevaarlijk dat hij kan ontsporen. Op de achtergrond hoor je spannende Harry Gregson-Williams muziek zodat je denkt dat het hier om een actiescene gaat, en op het einde remt de metro gelukkig af en is alles ok. Als kijker wist je helaas dat de metrowagon op tijd ging remmen, want dat was een paar minuten eerder uitgelegd. Het beste komt nog.
Het idee van Dennis Ford (die er meer uit ziet als iemand die bij Henk Schiffmacher op bezoek komt dan een broker) om maar zelf een terroristische aanslag te plegen (wat geen terroristische aanslag is, ik snap hem) zodat de aandelenkoersen dalen en de goudprijs om hoog gaat. Een goudprijs die met meer dan 15000% stijgt, terwijl ook nog eens het public al lang weet dat het niet om een terroristische aanslag gaat. Of zijn krankzinnigheid en "quick wits" die moeten blijken uit geniale oneliners als deze: "He's got a sexy voice, though. He'd be my bitch in prison". Of "You're good-looking too... What do you weigh,about, what, 220?" En Ford's interesse in Garber, en gevoel van verbondenheid die meer naar homoseksualiteit neigen dan identificatie met Garber omdat Ford ook "het slachtoffer is geweest van New York". Een scherpschutter die zijn geweer af laat gaan omdat er een rat in zijn broekspijp kruipt. Zo kan ik nog wel even door gaan.
Dus, een prutsscript met bekende acteurs. Mijn kostbare tijd niet waard, had ik buiten maar een lul van sneeuw gebouwd.
Noodless
-
- 10044 berichten
- 6180 stemmen
ach, een gemiddelde vlotte film met wel wat storende fragmenten ( bv. het snel rijden door de stad met heel wat botsingen, twee keer dat Denzel net John ziet weggaan en dus nog kan reageren ), maar voor de rest toch best te pruimen. Misschien dat ik ook wel Denzel en John graag zien spelen. 6,5/10
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Omdat ik het origineel zeer saai vond heb ik deze remake altijd links laten liggen tot vandaag. En ik moet zeggen ik ben blij dat ik hem toch gezien heb want hij is stukken beter dan het origineel. De film was boeiend t/m de laatste minuut en de cast voor deze film was ijzersterk. Denzel Washington en John Travolta speelden voortreffelijk en de bijrollen van John Turturro en James Gandolfini (als burgemeester) waren ook zeer goed. De laatste genoemde zorgde zelfs een beetje voor de komisch noot in deze film. Het camera werk en de beelden van New York waren ook mooi (zeker als je hem in full HD hebt gezien). Kortom een prima Thriller.
dionv
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Zéér goede film, Ook de cast erg goed.
Tijdens de film zit je echt bijna de hele tijd in spanning.
Een film zoals ie hoort dus!
EVM2304
-
- 9 berichten
- 10 stemmen
Goed verhaal, boeiend van begin tot eind. Zowel sterke als minder sterke momenten tijdens de film. Zeker de moeite waard om te bekijken.
Angel I's
-
- 16 berichten
- 59 stemmen
Aardige film. Kijkt lekker weg en de rollen zijn sterk neergezet door Washington en Travolta (kan ook niet anders). Vond het begin wel sterker dan het einde. Volgens mij moesten ze er een einde aan breien.
raafmau
-
- 134 berichten
- 170 stemmen
Acteer prestaties zijn echt goed in deze film. Alleen de film kon me niet boeien.
2,5* voor acteerprestaties.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Weet iemand wat voor merk en model die snelle politieauto is die het geld moet brengen?
Aardige actiefilm dit die het vooral boven het maaiveld uitkomt door het degelijke acteerwerk van veteranen Washington en Travolta. Vrij standaard verhaaltje met een lekker tempo, een aantal prima actiescenes maar een beetje wat gezochte zijlijntjes (over corruptie) die worden uitgezet en een eigenaardig einde.
Scott heeft zijn hyperdepieper stijl een beetje laten varen en de film oogt daardoor wat conservatiever en rustiger dan bv een Man on Fire. Is dat erg? Mwah, ik ben nooit zo'n fan geweest van die stijl en het lijkt er gelukkig steeds meer op op dat het gewoon een kortstondig modeverschijnsel bleek te zijn waar we over 10 jaar waarschijnlijk hard om moeten lachen...
3*
angel-eyes18
-
- 259 berichten
- 0 stemmen
aardig filmpje...kijkt idd goed weg...
markel66
-
- 230 berichten
- 270 stemmen
Fiat 500?
Volgens mij is dat toch echt een Cinquecento
Het laatste nieuws

Mysteryfilm 'Identity' van James Mangold verdwijnt binnenkort van Netflix

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'

Maker 'The Abandons' is boos op Netflix: 'Destructief voor Hollywood en Wall Street'

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'
Bekijk ook

Blood Diamond
Drama / Thriller, 2006
1.663 reacties

Man on Fire
Actie / Thriller, 2004
1.303 reacties

American Gangster
Biografie / Misdaad, 2007
994 reacties

Captain Phillips
Biografie / Actie, 2013
479 reacties

Seven Pounds
Drama, 2008
1.052 reacties

Law Abiding Citizen
Drama / Thriller, 2009
1.315 reacties
Gerelateerde tags
new york citygijzelaarmotorcycle crashremakenew york subwaysubway train stock marketsubway tunnel post-credits scene
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








