Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 117 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Martin Campbell
Met onder meer: Mel Gibson, Ray Winstone en Danny Huston
IMDb beoordeling:
6,6 (102.984)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 28 januari 2010
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Edge of Darkness
"Some secrets take us to the edge."
Thomas Craven is een rechercheur, wiens dochter vlak voor zijn huis is vermoord. Men gaat ervan uit dat hijzelf het doelwit was, maar als Craven in het verleden van zijn dochter duikt, blijkt dat ze een gevaarlijke doofpotaffaire heeft ontdekt. Daarbovenop ontdekt hij dat er afspraken zijn tussen het bedrijf waar ze werkte en de overheid, waarbij ze iemand inhuren om het bewijs te vernietigen.
Externe links
Acteurs en actrices
Craven
Jedburgh
Jack Bennett
Emma Craven
Burnham
Millroy
Whitehouse
Moore
Senator Jim Pine
Melissa
Video's en trailers
Reviews & comments
Insignificance
-
- 3220 berichten
- 5588 stemmen
Dan eens gewichtig, dan eens patserig. Niet dat het pretentieus is, maar het lijkt niet echt te willen of kunnen kiezen tussen een complot-thriller en een wraakfilm. Erg in elkaar gepropt, als een soort uittreksel van de serie.
Wel opgeleukt met wat botte momenten, zoals de manier waarop Robinson een paar klappen krijgt te incasseren. De mysterieuze Jedburgh is een interessante verschijning, maar in z'n totaliteit blijft het wat onevenwichtig. Suf slot ook. Vluchtig filmpje dat iets meer gung-ho had gemogen.
IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Beetje standaard thrillertje die alleen op het begin echt weet te pakken. Brengt weinig origineels. Wel goed acteer werk, en een aantal toffe scènes.
M.Goodkat
-
- 1290 berichten
- 1463 stemmen
Super film, kan begrijpen dat veel mensen dit soort wat uitgekauwd en simpel vinden maar ikzelf vind zo van die films a la stijl van Taken e.d gewoonweg fenomenaal,het straalt een kille sfeer en doodskalmte. Hele goeie acteerprestatie van Ray Winstone en Mel Gibson (8 jaar geleden na zijn laatste rol)
Ik ga ook niet zitten discussiëren met andermans stemgedrag,iedereen heeft zijn stijl van film.
Misschien is het plot en verhaal een beetje simpel maar voor mij is dat van geen enkel belang,Ik zat aan het scherm gekluisterd van minuut 1 tot de laatste.
Great Efford and keep going with that kind of movies!
4,5/5*
Zandkuiken
-
- 1747 berichten
- 1432 stemmen
Onderhoudende prent die evenwel niet boven de middelmaat uitsteekt.
Het aantal actiescènes in deze Edge Of Darkness is beperkt, voor mij een goede keuze van regisseur Martin Campbell. Zo komen de schaarse schietpartijen des te harder aan. Jammer genoeg is het geheel naar mijn gevoel niet echt sfeervol, waardoor de langverwachte terugkeer van Mel Gibson voor de lens ook weer niet zó opmerkelijk is geworden.
Mad Mel zelf doet het nochtans prima met zijn doorleefde vertolking (hoewel dat accent inderdaad een beetje lachwekkend overkomt). De rest van de cast wist me minder te overtuigen, maar het lijkt me toch in de eerste plaats Gibsons film.
Het overheidscomplot was wat mij betreft niet nodig geweest, maar gelukkig neemt het nergens de overhand. Campbell zoomt vooral in op Craven, en dat levert een aardige prent op. 3*
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Defensiecontracten beginnen wel een beetje het grootste cliché in dit soort thrillers te worden. Film kan verder inderdaad niet boven de middelmaat uitsteken, buiten de rol van Winstone die de show behoorlijk steelt. Een by-the-numbers, doorsnee, middle of the road film, niet perse slecht in elkaar gezet maar ik zal hem volgende week alweer zijn vergeten.
2,5*.
savior
-
- 22 berichten
- 18 stemmen
nou ik vond het een superfilm!
zat op puntje van mijn stoel,
en het feit dat mel gibson al zo lang geen hoofdrol
heeft gehad, heeft zeker zijn acteerwerk niet beinvloed,
nog steeds een topacteur!!
wackerz
-
- 17 berichten
- 74 stemmen
Ik vind deze film wel aardig, ik had echter meer verwachting van deze film van te voren, ik verwachtte iets van zoals the punisher, aldan wel met minder geweld natuurlijk.
Maar ik vind deze film toch iets te simpel met het overheidscomplot.
Verder is hij gewoon het kijken waard.
Reuzel
-
- 10 berichten
- 8 stemmen
Nogal matige film...
Had er niet bijster veel van verwacht of iets dergelijks, maar met name het begin ging wat te snel vond ik. Dan kregen we steeds de mierzoete, tenenkrommende 'hallucinaties' waar hij zijn dochter zag en Poef paf op het einde is ineens iedereen dood. Vond het overigens wel sterk dat de hoofdpersoon ook dood ging.
Het verhaal vond ik verder wel leuk verzonnen.
Mel Gibson speelt wel goed, net als Ray Winstone maar de rest speelde soms absurd slecht.
2,5*
rvanrooden
-
- 14 berichten
- 0 stemmen
Toch wel wat meer van deze film verwacht. Waarschijnlijk hadden de hoge verwachtingen meer te maken met de comeback van Mel Gibson dan met het verhaal zelf. Edge of Darkness is namelijk een vrij standaard thriller waarvan er zoveel zijn. Niet slecht, maar verre van de topper waar ik stiekem toch op had gehoopt.
MoFeDu
-
- 2946 berichten
- 0 stemmen
Mwah, matige niet echt vermakende film.
Had na het zien van de trailer in de bios destijds veel meer verwacht maar verveelde me toch aardig tijdens het kijken van edge of darkness. 2.5*
markel66
-
- 230 berichten
- 270 stemmen
Man wat kan die Gibson toch acteren.
Topfilm, spanning, drama en een steengoed verhaal.
In een zucht uitgekeken.
mock turtle
-
- 594 berichten
- 610 stemmen
hele goede film die me continu heeft geboeid. goed spannend verhaal, met meer harde actie en onverwachte momenten dan ik durfde te hopen. minpuntje: het einde was een beetje makkelijk en abrupt.
slebben
-
- 5 berichten
- 4 stemmen
Vind dit een goede film, mel gibson acteerd top, ongelooflijk.
Verhaal clische maar muziek beelden zijn heel ok ,
zulke soort filmen wil ik elke dag wel zien.
pim-klaver
-
- 68 berichten
- 889 stemmen
wel een leuke film zat een bepaalde spanning in de hele film dat was wel goed
verder veel ongeloofwaardige dingen
en de titel had ik anders gedaan
toch een 3*5
René8
-
- 90 berichten
- 445 stemmen
Zal aan mij liggen maar ik vind het acteren van Gibson niet om aan te zien..
Filmkonyn
-
- 163 berichten
- 1251 stemmen
Goede film... lekkere actie, soms een beetje te dramatisch maar uiteindelijk 2 uur prima vermaakt... Einde is ook mooi in elkaar gezet.
Toontje35
-
- 429 berichten
- 889 stemmen
Prima film. Spannend, boeiend tot het einde. Er is wellicht iets op script aan te merken. Maar goed. Ik heb me prima vermaakt.
Li-Ti
-
- 1 berichten
- 18 stemmen
Veel ongeloofwaardige of aparte momenten, alsof de film te snel in elkaar is gezet en ze niet zo goed op de details hebben gelet ofzo...
Ik vond het een matige film en had er veel meer van verwacht, maar dat komt misschien ook omdat het uiteindelijke onderwerp me niet zo interesseert.
Leo Van Steen
-
- 81 berichten
- 87 stemmen
Heel goede fillm. Langzame opbouw maar het verhaal zit heel goed in elkaar met een toch wel onverwachts slot. Prima vertolking van Mel Gibson. Inderdaad nog steeds een heel goede acteur. Wel een totaal andere rol als die we van hem gewend zijn, minder actie, meer inhoud.
Ik heb genoten van deze.
Nand
-
- 350 berichten
- 279 stemmen
Interessante film, niet enorm veel geweld maar wel veel politiek, leugens en intriges. Ik vond Craven's rol heel goed neergezet door Mel Gibson. De hallucinaties mochten van mij eruit gelaten zijn.. Ze voelden meer aan als iets wat ''the movie studios'' erbij wilden lappen.
Ik vond de actie ook heel goed. Die scene waar hij die auto + bestuurder overhoop schiet was heel origineel in beeld gebracht. De payback op het einde was ook meer dan bevredigend.
Al bij al een goede thriller, zeker 3,5 sterren waard.
Nand
-
- 350 berichten
- 279 stemmen
Toch een vraag;
Wat had die collega van hem gedaan op het einde? Hij deed alsof hij hem verraden had...
Pipoo!
-
- 446 berichten
- 2635 stemmen
Vooraf veel ophef over deze film over hoe goed hij wel niet is. Dus met redelijk hoge verwachtingen gekeken en.... niet teleurgesteld.
Één minpunt/vraag. Mel Gibson slist de hele tijd. Heeft hij een paar tanden verloren, slecht gebit of hoorde het bij zijn rol? Het stoorde me enigzins, omdat ik pas geleden nog The Patiot en alle Lethal Weapon films heb gezien. Zodoende viel het me meteen op.
Norma
-
- 3463 berichten
- 5088 stemmen
Standaard thriller, opgeleukt door de man die er bij uitstek geschikt voor is en die er met zijn flair altijd net even iets extra’s aan weet te geven – wat een film als deze dan ook best hard nodig heeft. Een grotendeels voorspelbaar verloop, maar desondanks een aantal heel aardige actiemomenten die goed gedoseerd worden.
Maar wat een waardeloos einde, daar zit je toch niet op te wachten bij zo’n film. Die verschijningen c.q. stem van de overleden dochter gedurende de film vond ik toch al storend, maar die eindscène was er echt over.
aSMoDeuS
-
- 1120 berichten
- 5049 stemmen
Toch een vraag;
Wat had die collega van hem gedaan op het einde? Hij deed alsof hij hem verraden had...
Heb je wel opgelet? Natuurlijk heeft hij hem verraden!
Het laatste nieuws

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix

Netflix-hit 'Finding Her Edge' zeker van een tweede seizoen

'Bridgerton' best bekeken Netflix-serie van dit moment: bekijk de volledige Top 10
Bekijk ook

Män Som Hatar Kvinnor
Thriller / Mystery, 2009
589 reacties

Law Abiding Citizen
Drama / Thriller, 2009
1.315 reacties

Felon
Misdaad / Drama, 2008
604 reacties

Defiance
Drama / Oorlog, 2008
618 reacties

The Next Three Days
Drama / Thriller, 2010
491 reacties

Running Scared
Actie / Thriller, 2006
767 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








