Genre: Drama / Thriller
Speelduur: 117 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Martin Campbell
Met onder meer: Mel Gibson, Ray Winstone en Danny Huston
IMDb beoordeling:
6,6 (102.955)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 28 januari 2010
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Edge of Darkness
"Some secrets take us to the edge."
Thomas Craven is een rechercheur, wiens dochter vlak voor zijn huis is vermoord. Men gaat ervan uit dat hijzelf het doelwit was, maar als Craven in het verleden van zijn dochter duikt, blijkt dat ze een gevaarlijke doofpotaffaire heeft ontdekt. Daarbovenop ontdekt hij dat er afspraken zijn tussen het bedrijf waar ze werkte en de overheid, waarbij ze iemand inhuren om het bewijs te vernietigen.
Externe links
Acteurs en actrices
Craven
Jedburgh
Jack Bennett
Emma Craven
Burnham
Millroy
Whitehouse
Moore
Senator Jim Pine
Melissa
Video's en trailers
Reviews & comments
Worrel
-
- 6 berichten
- 8 stemmen
Trailer gezien.
Goede cast.
Ik zou zeggen, dit moet wel een goede film zijn.
TheThirdMark
-
- 464 berichten
- 727 stemmen
Nee hoor hij is nog nergens uit. Op bronnen waar ik het vandaan haal wordt er verward met Edges of Darkness, een zombie film.. Dus nergens is deze nog uit.
Zolang is hij al in volle DVD te verkrijgen. (heb even speciaal een sample er van binnen gehaald en het is wel degelijk deze film.
Maar ik ben het eens dat mensen die vrijwillig cams kijken dit echt alleen maar doen om te kunnen zeggen dat ze de film al gezien hebben. Je kan dan beter een week of 2 wachten.
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3243 stemmen
Zolang is hij al in volle DVD te verkrijgen. (heb even speciaal een sample er van binnen gehaald en het is wel degelijk deze film.
Maar ik ben het eens dat mensen die vrijwillig cams kijken dit echt alleen maar doen om te kunnen zeggen dat ze de film al gezien hebben. Je kan dan beter een week of 2 wachten.
Haal de complete film maar eens binnen en controleer dan nog maar eens of het de dvdrip van deze versie van EoD is.
Ik vraag het me af....
zidane01
-
- 46 berichten
- 647 stemmen
Net gezien in de munt. heel sterk acteerwerk van Mel Gibson, en de film stond naar mijn mening bol van de spanning, zaten ook een aantal lekkere (simpele) actiescenes in.. Vond alleen het einde van de film ietwat abrupt.
4*
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Behoorlijk standaard conspiracy thriller die gelukkig kan steunen op een sterke Mel Gibson. De regie van Martin Campbell is ook vrij sterk, met name in de korte maar krachtige actiescènes, alleen heb je het verhaaltje wel eens eerder gezien, en waarschijnlijk ook beter.
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
Hier had ik me echt ontzettend op verheugt!
Martin Cambbell als regisseur en Mel Gibson eindelijk weer eens terug in een echte actiefilm.
Had gerekend op een fimpje als Taken, ook met een lekker wraak motief erin.
De film begint veel belovend wanneer de dochter naar buiten loopt en vervolgens weer naar binnen word geschoten met een schot hagel in d'r maag.
Ik kon mijn ogen even niet geloven dat de film zo gewelddadig zou zijn! Maarja, Mel Gibson's aanwezigheid verklaart al een hoop.
Er zitten nog een paar van dit soort wow-momenten in, bijvoorbeeld met die auto ( vind ik nu al een geweldige actie scene ), maar het probleem met alle actie is dat het veel te kort is.
Langer dan een minuut duren de meeste scenes niet en van het verhaal moest de film het ook niet hebben.
Het plot zat goed in elkaar, maar ik vond het allemaal een beetje overdreven dat zelfs de senator erin verwerkt zat.
Al met al niks speciaals, Mel Gibson doet het erg sterk en het is leuk om naar te kijken al kakt de film wel in na het eerste half uur.
Er zaten ook echt maar 5 mensen bij ons in de bios haha, ik had verwacht dat het met zulke grote namen wel prop vol zou zitten, maar blijkbaar kijkt iedereen deze van achter zijn pc? ;p
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
wat ik vertel zijn geen grote aandachtspunten in het verhaal hoor, sorry in ieder geval.
TheThirdMark
-
- 464 berichten
- 727 stemmen
Haal de complete film maar eens binnen en controleer dan nog maar eens of het de dvdrip van deze versie van EoD is.
Ik vraag het me af....
Mijn bronnen hebben 100% gegarandeerde kwaliteit. Maar dit topic dreigt een beetje offtopic te gaan :+
Ga de film volgende week als ik meer tijd heb maar eens kijken.
SanderSander88
-
- 605 berichten
- 0 stemmen
Wat een ellendige film, op het einde snapte ik er niks meer van.. opeens leven ze allebei weer?!
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Spoilertags in het bovenste bericht geplaatst en reacties verwijderd. Deze users hebben wel door dat spoilers quoten niet bepaald bevorderlijk werkt? Een alertmelding insturen is in het vervolg voldoende.
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
Wat een ellendige film, op het einde snapte ik er niks meer van.. opeens leven ze allebei weer?!
haha, dit meen je toch niet?
dit is enkel een droom van Mel.
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3243 stemmen
haha, dit meen je toch niet?
dit is enkel een droom van Mel.
Voor sommige hier is dit nog een spoiler.. 
Iron Maiden
-
- 2651 berichten
- 7065 stemmen
helemaal niet, zelfs in de beschrijving staat al dat z'n dochter word neergeschoten.
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
. Zeker niet als de film nog in de bios is!Ga er straks heen.. ben benieuwd!
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
helemaal niet, zelfs in de beschrijving staat al dat z'n dochter word neergeschoten.
Dat heb je goed opgelost
.
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Ik snap het commentaar niet. Ik heb genoten van de film en vond het een uitstekende thriller.
Natuurlijk verloopt hij niet in vogelvlucht, zoals de gemiddelde filmkijker inmiddels eist. Lekker veel actie, maar niet van die over-the-top-actie.
Het ging af en toe wel erg makkelijk. Ik bedoel: voor iemand die zo'n groot gevaar is voor zo'n fout bedrijf, kon hij wel erg makkelijk weer ontsnappen.
Voor de rest een uitstekend verhaal. Deed me af en toe denken aan Taken. Dat niveau haalt deze film niet, maar dat is dan ook erg moeilijk 
Jammer dat op het einde iedereen dood moest en het overal pang-pang-dood was 
Een mooi eindshot en mijn 4,0* staat.
Er zaten ook echt maar 5 mensen bij ons in de bios haha, ik had verwacht dat het met zulke grote namen wel prop vol zou zitten, maar blijkbaar kijkt iedereen deze van achter zijn pc? ;p
XZtephan
-
- 60 berichten
- 254 stemmen
Ik was niet zo kapot van deze film. Mel Gibson doet het wel weer aardig, maar het verhaal raakt kant noch wal. Idd wat gejatte stukjes van Taken, en veel onverklaarbare gebeurtenissen die plaatsvonden. Tegenvallertje van Mel na zoveel jaar 
SanderSander88
-
- 605 berichten
- 0 stemmen
haha, dit meen je toch niet?
dit is enkel een droom van Mel.

spy30
-
- 35 berichten
- 0 stemmen
heb hem donderdag gezien in de bios ik vond het echt een slechte film met pijn en moeite afgekeken wilde een paar keer weglopen vond het verhaal 10 keer niks
Thijn
-
- 7 berichten
- 37 stemmen
Gister gezien in de bios, maar vond hem tegenvallen. Ik hoorde van vrienden dat hij erg sterk was, maar het bleek een echte 'dime in a dozen' actiefilm te zijn, In een plot waar Steven Segal nog zijn hoofd bij zou schudden. Alle clichés zaten er weer in. Huurmoordenaars die besluiten niet op hem te schieten maar hem te vermoorden door met een auto van 100m afstand op hem af te rijden. Tja dan heb je als mel gibson zijnde geen moeilijk doelwit lijkt me zo. Hij ontsnapt steeds te makkelijk en het bedrijft handelt steeds te onrealistisch. De actie word afgewisseld met one-liners en constante herinnering aan het feit dat de dochter heel belangrijk was voor onze hoofdpersoon.
De film blonk daarentegen wel uit in het opwekken van spanning, omdat de indruk werd gewekt dat de vijand heel machtig was, afluisterde en altijd kon toeslaan. De film was dan wel spannend, en bevatte een aantal mooie scènes. Ik kon het wel waarderen dat hij traag was opgebouwd en het feit dat je redelijk in het donker werd gehouden over wat er nou werkelijk aan de was deed de film ook goed.
Wegens de spanning krijgt hij van mij een krappe voldoende, 3 sterren.
PascaL
-
- 203 berichten
- 2282 stemmen
Wat de makers en producenten verkeerd hebben gedaan, is deze fim aanprijzen als een actiefilm a la Taken. Maar dat is dus niet zo.
Wat Edge of Darkness wel is, is een standaard actiefilm van de erg verouderde Gibson met een cliché verhaal met een aantal plotholes.
De scenes waarin Mel zijn achtervolgers uitschakeld en ontloopt zijn erg goed..
Maar verwacht geen actiefilm..
sjonnie40
-
- 153 berichten
- 144 stemmen
Verhaal line hebben we al vaker gezien, film is goed door Mel Gibson. Maar zeker geen actie film
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Ik snap niet waarom sommige mensen juist constant aanhalen dat een cliché of standaard actiefilm is. Het is juist geen actiefilm, verre van. Cliché en standaard is de film overigens wel.
PascaL
-
- 203 berichten
- 2282 stemmen
Oh je verwachte een slechte film ja? Dan moet dit toch wel wat zijn!
Wow grappig ben jij...
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Goed verhaal, maar weinig tempo en spanning.
Op een gegeven moment wordt ook alleen maar geschoten.
Ik had er meer van verwacht.
hangtangding
-
- 68 berichten
- 68 stemmen
Spannende film, goed acteerwerk..! alleen soms wat ingewikkeld naar mijn mening.
Het einde ging een beetje snel, beetje afgeraffeld.
Toch heb ik de hele tijd met spanning zitten kijken!
Het laatste nieuws

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie

Van 'The Lincoln Lawyer' tot aan 'Unfamiliar': alle nieuwe titels op streaming van deze week

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson
Bekijk ook

Män Som Hatar Kvinnor
Thriller / Mystery, 2009
589 reacties

Law Abiding Citizen
Drama / Thriller, 2009
1.315 reacties

Felon
Misdaad / Drama, 2008
604 reacties

Defiance
Drama / Oorlog, 2008
618 reacties

The Next Three Days
Drama / Thriller, 2010
491 reacties

Running Scared
Actie / Thriller, 2006
767 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









