The Evil Dead (1981)
Genre: Horror
Speelduur: 85 minuten
Alternatieve titels: Evil Dead / Book of the Dead / Sam Raimi's The Evil Dead / The Evil Dead, the Ultimate Experience in Grueling Horror
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Sam Raimi
Met onder meer: Bruce Campbell, Ellen Sandweiss en Richard DeManincor
IMDb beoordeling:
7,3 (249.543)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 10 februari 1983
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Evil Dead
"The ultimate experience in gruelling terror."
Vijf jongeren gaan naar een afgelegen vakantiehuisje in de bossen. Ze vinden een vreemd boek met een bandrecorder ernaast waar enkele passages uit het boek zijn vertaald. Ze spelen de band af wat tot gevolg heeft dat er een demonische kracht vrijkomt die ze één voor één overneemt. Niemand is meer veilig en Ash moet tegen z'n eigen vrienden vechten voor z'n leven.
Externe links
Acteurs en actrices
Ash
Sheryl
Scott
Linda
Shelly
Fake Shemp
Fake Shemp
Fake Shemp
Fake Shemp
Fake Shemp
Reviews & comments
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Ik vond Evil Dead vroeger echt doodeng
. Nu ervaar ik het anders, maar nog steeds niets minder dan geniaal.
JigSaw_Doll
-
- 413 berichten
- 627 stemmen
Heb de video gekocht voor een euro, lekker nostalgisch om te bekijken 
brucecampbell
-
- 3315 berichten
- 7402 stemmen
Heb de video gekocht voor een euro, lekker nostalgisch om te bekijken
Ik heb deze ook nog op Vhs en Betamax, zou hem graag ook op VCC (Video2000) hebben! 
brucecampbell
-
- 3315 berichten
- 7402 stemmen
Wat is het verschil met de Betamax en de VCC?
De grootte van de cassette
, en je hebt verschillende videorecorders nodig.
Theunissen
-
- 12276 berichten
- 5517 stemmen
Betamax was van Sony en VCC was van Philips. Het grote voordeel van VCC was dat je met een videoband aan beide kanten kon opnemen (maximaal 2 x 240 minuten). Maar omdat VHS eigenlijk al de standaard was (alle videotheken hadden VHS) kwamen Betamax en VCC te laat op de markt om invloed (was wel betere kwaliteit dan VHS) te hebben waardoor ze ook kansloos waren en snel aan hun einde kwamen. Volgens mij bestonden Betamax en VCC eind jaren 80 al niet meer terwijl VHS het tot 2005 nog uitstekend deed. Na intrede van de DVD/HD decoder (en nadat deze goed betaalbaar waren) kwam VHS ook tot een einde. VHS is overigens wel nog te verkrijgen. Al met al heeft VHS ruim 25 jaar de markt gedomineerd.
Deze film heb ik trouwens voor het eerst op VHS gezien (ik meen in 1986).
JigSaw_Doll
-
- 413 berichten
- 627 stemmen
Cool 
Is dat wel niet vervelend zoveel video spelers te hebben?
btw: wie gaat er "The Evil Dead" op Blue-Ray kopen?
namingway24
-
- 1117 berichten
- 1403 stemmen
Ik ben bang dat het mijn derde versie van the Evil Dead wordt na de Book of the Dead Edition en de Ultimate Edition (ultimate m'n neus
). Ze hebben me alweer overgehaald met een nieuwe commentaartrack door Raimi, Campbell en Tapert. Hopelijk komt deze in de buurt van het commentaar van Evil Dead 2, mijn favoriete audiocommentaar ooit; heb die film vaker met gezien dan zonder. Ik heb trouwens niet het idee dat de film er tè gelikt uit moet komen te zien, dan is het effect straks weg...
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1888 stemmen
Weet iemand of die Book of the dead versies nog ergens te koop zijn?
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Noem het zelfs een must.
Was elf jaar en alleen thuis, toen ik 's avonds laat de gehuurde videoband stiekem in de speler duwde. Ik kwam stront tekort.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Wal 's avonds kijken als het donker is natuurlijk. 
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
We're going to get you. We're going to get you. Not another peep. Time to go to sleep
Ik was gisteren alleen thuis en ik 'herontdekte' toen de Evil Dead reeks terug in de DVD kast. Het was nog redelijk vroeg in de avond dus ik had tijd zat om er een mini-marathon van te maken. Van de drie films was degene die me nog het meeste bijbleef en toe de aftiteling over het scherm rolde begreep ik ook waarom.
Ik kijk eerlijk gezegd niet zo bijster veel horror films, ben niet zo'n grote fan van het genre maar van tijd tot tijd kan ik ze wel waarderen (Nightmare on Elm Street staat niets voor niets in de top 10). Wanneer ik dan eens een horror kijk is het meestal wel met iemand anders maar gisteravond was ik dus helemaal alleen. Rolluiken naar beneden, blikje cola in de hand en rustig achteruit geleund in de zetel, althans dat dacht ik. De kracht van Evil Dead zit hem dan ook in het feit dat de film zo beklemmend is. Het plot is op zich nogal standaard, een paar vrienden gaan naar een verlaten chalet en krijgen het daar aan de stok met allerlei wezens, maar Raimi weet het allemaal heerlijk te brengen. Een budget waar filmmakers tegenwoordig hun hand niet meer voor omdraaien maar in mijn opzicht heeft Raimi er toch alles weten uit te halen. De gore ziet er nogal fake en overdreven uit maar scènes zoals Linda die zit te zingen zijn heerlijk gemaakt. De make up ziet er dan ook fantastisch uit. Evil dead kent dan ook een paar legendarische horror scènes zoals de boomverkrachting maar hieruit blijkt dat hij zijn status meer dan waard is. Ben voor de moment nog aan het twijfelen tussen 4* of 4.5* maar daar zal ik straks wel uit komen. Interessant ook in hoeverre Raimi en Campbell geloofden in de film. Halverwege het filmen was het geld allemaal op maar samen hebben ze alles op alles gezet om toch maar geld te kunnen binnen halen. Leningen, hypotheken, ... Geeft toch een extra waarde aan de film.
De cast is vaak nogal een knelpunt bij dit soort horrorwerkjes. Gelukkig is Evil Dead hier een aangename uitzondering op. Ik weet nog dat toen ik voor de eerste keer kennis maakte met Campbell ik me afvroeg wat iedereen er zo geweldig aan vond maar het kwartje is gisteravond gevallen. Campbell speelt gewoon een uitstekende rol. Maar door alleen Campbell te noemen zou ik de rest van de cast onrecht aandoen want ook die waren uitstekend te noemen. Als ze 'normaal' zijn, niet bezeten dus, valt het allemaal wel mee maar vanaf het moment dat ze bezeten worden barst de hel los, om maar in de sfeer van de film te blijven. Betsy Baker is geniaal angstaanjagend in haar rol maar ook de rest is uitstekend. Het blijft knap dat de film met maar een handvol acteurs en één locatie toch zo blijft boeien.
Uitstekend begin van de trilogie. De effecten zien er soms niet uit maar Raimi weet toch vaak te verrassen. De film verloopt vlotjes en de cast is uitstekend. Ga het voor nu toch nog bij een dikke voldoende houden maar misschien zit er wel meer in.
4*
sweinsteiger
-
- 2278 berichten
- 0 stemmen
Als je jong bent, moet je Chucky kijken.
voor wat ?
Theunissen
-
- 12276 berichten
- 5517 stemmen
Een kind van 12 zal deze film tegenwoordig eerder lachwekkend vinden dan eng. Ik vond hem als kind zijnde wel spannend en eng maar omdat hij inmiddels zo gedateerd is, is hij voor kinderen niet meer echt eng. Ik zou als kind van nu eerder bang zijn voor een Teletubbie met handtas dan voor de Evil Dead. Als ze tijdens de film het apparaat (taperecorder) zien waarmee de Evil Dead wordt opgewekt zullen ze zich spontaan afvragen "wat is dat voor een ding" ?
JigSaw_Doll
-
- 413 berichten
- 627 stemmen
Als ik "Evil Dead" voor de eerste keer zag had ik echt wel ongelooflijke schrik, ik zat alleen op mijn kamerke om 2u s'nachts, dat was pas echt een horror ervaring.
Theunissen
-
- 12276 berichten
- 5517 stemmen
Ik heb een aantal jaren geleden Evil Dead II (is iets meer toegankelijk dan deel 1) aan een neefje (13 jaar) en een nichtje (15) jaar laten zien (omdat ze perse een horrorfilm wilden zien) maar die vonden er niets aan en begonnen zich al na 30 minuten stierlijk te vervelen.
JigSaw_Doll
-
- 413 berichten
- 627 stemmen
Tja, als ze niet opletten en als het allemaal in je gezicht moet worden gegooid...
erik1677
-
- 1787 berichten
- 0 stemmen
Evil dead is een klasieker van jewelste.
En eigenlijk verplichte kost voor elke horror liefhebber.
Tuurlijk is de film een beetje gedateerd, maar daar ontkom je toch niet aan.
de gore en sfeer zijn dik in orde in dit deel.
Waar bij deel 2 duidelijk op de humor word gemikt is dit pure horror, van begin tot eind.
Wil natuurlijk niet zeggen dat deel 2 slecht is 
Maar mn persoonlijke voorkeur gaat toch wel uit naar dit deel.
creepy,smerig en eng, ja daar ga ik liever voor
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1888 stemmen
Als ze tijdens de film het apparaat (taperecorder) zien waarmee de Evil Dead wordt opgewekt zullen ze zich spontaan afvragen "wat is dat voor een ding" ?
Inderdaad, zeker weten!
Theunissen
-
- 12276 berichten
- 5517 stemmen
Zonet nog eens bekeken (althans het eerste uur) en ik moet zeggen dat hij er nu toch wel erg gedateerd uitziet. Ik kan me voorstellen dat iemand die deze film nog nooit heeft gezien hem na ongeveer 15 minuten uitzet. Het blijft natuurlijk een klassieker pur sang maar wat mij betreft mogen ze er wel eens een goede remake van maken.
Bruce Campbell was echt nog een broekje in deze film 
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Bruce heeft Met Ash ,wat mij betreft, het tofste filmpersonage ooit neergezet. Jammer voor de mensen die deze na 15minuten uitzetten, Evil Dead is goddelijk. Net iets minder dan deel 2, dat wel
.
Ow en een remake? Alleen als Raimi het doet en Bruce erin speelt....anders nooit.
jipt
-
- 3461 berichten
- 3476 stemmen
Bruce heeft Met Ash ,wat mij betreft, het tofste filmpersonage ooit neergezet. Jammer voor de mensen die deze na 15minuten uitzetten, Evil Dead is goddelijk. Net iets minder dan deel 2, dat wel
.
Ow en een remake? Alleen als Raimi het doet en Bruce erin speelt....anders nooit.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Nou eigenlijk boeit dat heel wat..
Kan me echt geen fan voorstellen die het zonder Bruce of Raimi zou willen.
Theunissen
-
- 12276 berichten
- 5517 stemmen
Bruce Campbell in een remake zie ik eigenlijk niet zitten (daar vind ik hem nu eigenlijk te oud voor). Doe maar een andere (nog) onbekende acteur die de show steelt. Moet wel natuurlijk geen 100% remake worden want anders voegt het niets toe. Maar het idee van huisje in de bossen moet natuurlijk wel overeind blijven.
jipt
-
- 3461 berichten
- 3476 stemmen
Nou eigenlijk boeit dat heel wat..
Kan me echt geen fan voorstellen die het zonder Bruce of Raimi zou willen.
Pre- en sequels

Evil Dead Rise
2023
135 reacties

Evil Dead
2013
618 reacties

Army of Darkness
1992
376 reacties

Evil Dead II
1987
394 reacties
Gerelateerd nieuws

CTHULHU FHTAGN: De tien beste kosmische horrorfilms

Bruce Campbell geeft update over 'The Evil Dead: 'De franchise blijkt nog steeds geld op te leveren'

Vierde deel 'Evil Dead'-franchise in de maak
Bekijk ook

The Thing
Horror / Sciencefiction, 1982
1.465 reacties

The Snowman
Animatie / Avontuur, 1982
40 reacties

Misery
Thriller, 1990
357 reacties

Rosemary's Baby
Horror, 1968
491 reacties

The Exorcist
Horror, 1973
1.736 reacties

Once Were Warriors
Drama, 1994
228 reacties
Gerelateerde tags
vals beschuldigdaudio tapeaggressionlog cabinchain sawgiant plant lodgevriendenstop motionstop motion (some scenes)zombiecultfilmkwaadaardigoccultismebook of the dead necronomicondemonic possessionaggressive
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








