• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.479 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.798 acteurs
  • 199.137 gebruikers
  • 9.379.431 stemmen
Avatar
 
banner banner

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Actie / Sciencefiction | 107 minuten
3,37 2.866 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 107 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Gavin Hood

Met onder meer: Hugh Jackman, Liev Schreiber en Danny Huston

IMDb beoordeling: 6,5 (564.483)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 28 april 2009

Plot X-Men Origins: Wolverine

"Witness the origin."

Logan en Victor zijn broers en tevens mutanten met bijzondere gaven. Nadat ze als soldaten worden gearresteerd, vraagt kolonel William Stryker het tweetal voor een bijzondere opdracht met een speciaal team van mutanten. Ze besluiten het te doen, maar op een gegeven moment stapt Logan op, om een vredig leven te starten. Als Logan een aantal jaren later echter wordt geconfronteerd met zijn gewelddadige broer Victor, besluit hij opnieuw met Stryker in zee te gaan. Stryker maakt van hem een uitzonderlijke mutant, sterk genoeg om Victor te verslaan. Wolverine is geboren.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Logan / Wolverine / Weapon X

Victor Creed / Sabretooth

William Stryker

Kayla Silverfox / Silver Fox

Remy LeBeau / The Gambit

Chris Bradley / Bolt

Fred Dukes / Blob

John Wraith / Kestrel

David North / Agent Zero

Wade Wilson / Deadpool / Weapon XI

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10276 berichten
  • 7288 stemmen

Flauwtjes.

Ben doorgaans best te porren voor dit soort meuk, maar deze viel tegen. Vond het verhaal, na een sterke opening, eigenlijk weinig boeien. Ook de CGI viel me vies tegen (nee, heb geen workprint gezien). En dan de gevechten, weinig boeiend, op een enkele na. Vond sommige actiescenes zelfs lelijk.

Zal dit snel vergeten al moet ik zeggen dat ik Schreiber wel aangenaam vond, maar ook hij kan dit product niet dragen.

Erg standaard allemaal.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

X-Men! Ik weet niet waarom, maar ik heb mij er altijd verre van gehouden. Eigenlijk weet ik het gewoon heel goed, het kan gewoon geen aantrekkingskracht op mij uitoefenen!

Buiten het gegeven dat de beestachtige naam Wolverine nooit ook maar enigzins in de buurt komt van het niveau van de film, waar ik de gevechten wel erg duf, 13 in een dozijn aan vond doen mede dankzij het onvermogen van de filmmakers om 'Jack Hugemen' eens echt zijn klauwen ergens in te laten zetten, vind ik Hugh Jackman ook gewoon geen fijne acteur, en dat is niet omdat ik jaloers ben omdat alle vrouwen 'A romance down under' zo goed waarderen omwille van hem. Vond dat klaarstomen van een 'uitzonderlijke mutant' ook gewoon echt elke vorm van charme missen. Verder mist de film een grimmige sfeer die je toch op zijn minst zou verwachten, bij het aanschouwen van de poster hierboven, niets van dat alles hier. Het blijft bij wat getouwtrek tijdens een kinderfeestje. 1*


avatar van AmazingShikoku

AmazingShikoku

  • 143 berichten
  • 463 stemmen

Ik was niet zo'n fan van de originele trilogie van de X-Men films en die scoorden bij mij dan ook allemaal maar net magere drietjes. Toen ik de eerste film en de geplande reeks van Origins films opstarte had ik dan ook eigenlijk geen hoge verwachtingen.

Ik had het verhaal van de origine van Wolverine al meedere malen meegemaakt. Twee verschillende games, de comics die mijn tante altijd had en natuurlijk de flashbacks in de tv-serie. Dus ik dacht dat deze film gewoon een simpele op herhaling zou gaan worden die me niet zo zou gaan aanspreken.

Direct toen ik de film opstarte werd ik eigenlijk al verbaasd door de zeer vermakelijke en openingsscenes die eigenlijk het eerste kwartier vullen als een lust voor het oog.

De rest van de film was ook goed te pruimen en met enkele sterke onverwachtse plotwendingen zit je altijd midden in het verhaal en laat het je eigenlijk ook niet meer los.

Deze films is een originele en vernieuwende blik op de eerdere jaren van Wolverine voor de conventionele x-men films, en is daar zeer goed in geslaagd.

4/5


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Toffe film, leuk om te zien hoe hij het allemaal begon met wolverine, in mijn ogen meteen het meest interessante personage van de x-men.

Het verhaal is tof, de actie is er genoeg en vaak lekker spectaculair. Special effects niet altijd even strak maar heb me er niet aan gestoord.

Het had voor mijn gevoel allemaal wel wat rauwer gemogen, maar de sfeer die de film had was al redelijk goed zo en ook geen minpunt dus.

Weinig op aan te merken, 3.5* erg goede superhelden film.


avatar van Vascago

Vascago

  • 4798 berichten
  • 3594 stemmen

Heerlijke film boordevol actie en spectaculaire stunts. En nog een goed verhaal ook. Hugh Jackman is fantastisch als Logan/Wolverine en ook Liev Schreiber en Danny Huston zijn perfect gecast. Helaas waren de rest van de mutanten, met uitzondering van Gambit, niet zo geweldig.


avatar van Megaibo

Megaibo

  • 17 berichten
  • 11 stemmen

Het is een zeer mooie film alleen ik ben meer een persoon met happy endings. Voor sommigen zal het wel juist een mooie einde zijn maar voor mij obsoluut niet Anders zou ik er zeker een sterretje extra geven!


avatar van aksiram

aksiram

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Gister deze film bekeken.

Vond hem erg goed hij verveelde niet was spannend verrassend en sluit goed aan op de andere X men films die dus eigenlijk na deze horen te komen.


avatar van Dennizzz33

Dennizzz33

  • 1 berichten
  • 72 stemmen

G to the J schreef:

Zo kom je niet te weten hoe magneto opeens slecht wordt..

Ik heb Magneto niet gezien in de film? Dus dat kan altijd nog vind je niet..?

Ik heb hem net gezien en had hogere verwachtingen maar hij stelde me niet teleur. Voor m'n gevoel begon de film iets te saai maar toen hij voorbij was wilde ik meer en vond ik hem te kort. Ik had ook iets andere beelden bij de film door de game die ook in hele andere omgevingen speelt maar nu weet ik dat dat gewoon los van elkaar is. Een prima film waarin ik blij was dat Gambit eindelijk getoond werd en een film waarvan ik graag een vervolg wil zien!


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Uitstekende start heeft deze Wolverine, met een fraaie flashback en een zelfs uitmuntende titel sequentie. Ook de laid-back Wolverine die met z'n (fraaie!) vrouwtje ergens in het Canadese bivakkeert konden me bekoren, misschien had de film gewoon daarover moeten gaan?

Want helaas, zodra de klauwen weer uit het vet worden gehaald is het grotendeels uit met de pret. Veel geknok, geschiet en menig quasi stoere one-liners later blijkt Wolverine toch 'slechts' een gemiddelde Hollywood actiefilm te zijn. Jammer hoor, want de start beloofde erg veel goeds en Schreiber is altijd een genot om naar te kijken.

2,5*.


avatar van wimnoot

wimnoot

  • 3963 berichten
  • 3923 stemmen

Wat ik leuk vind om doen is het nachecken van de personage's van de comicbook verfilmingen.Op Wiki staat echt van alles.Ze zijn allemaal terug te vinden, van Deadpool,Gambit,Cyclops tot the Blob, en natuurlijk Xavier.Zelf heb ik de strips nooit gelezen, ik denk dat wij die Comicbook cultuur (helaas) ook niet hebben.Ik denk als ik in de States had gewoond ik wel een aardige verzameling zou hebben.Nu doe ik het maar met de films.

X-men origins. Wolverine voldoet wat mij betreft precies aan mijn verwachtingen.De film heeft een lekker tempo en er wordt nergens te lang uitgewijd.De relatie tussen Logan en Victor is gelijk duidelijk, en het wrede karakter van laatstgenoemde.Fraaie beelden aan het begin van de film,waar je ziet dat ze zij aan zij in een aantal oorlogen meevechten.

De film heeft een aardig plot met wat redelijk verassende wendingen wat gewoon lekker wegkijkt.Natuurlijk zitten er ook wel heel voorspelbare dingen in zoals bijvoorbeeld.Kayla's zus heeft de gave omzich in diamand te veranderen,wat heel goed uitkomt als je met een groep kinderen uit de gevangenis wilt ontsnappen.

Ook wist ik wel dat Ryan Reynolds rol groter was dan je in het midden van de film verwacht.Zijn dood deed me een beetje denken aan het eind van The Phantom Menace, wat ik ook een vette scene vond.

Ik ben wel tevreden met de Origins opzet, ben benieuwd naar de volgende.


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

Toch wel matige tot slechte en breinloze verstand-op-0 -film.

De trailer zag er dan spectaculair uit, maar de werkelijke film stelt toch wel teleur. Ik heb 1 leuke actiesequentie gezien, en dat was de scene met de helikopter. Ook de begingeneriek was zeer indrukwekkend.

Maar dan begon het weer zoals we in een dozijn films hebben gezien, voorspelbaarheid verweven met een romantisch en wraakverhaaltje die blijkbaar telkens opnieuw terugkomt, schande aan de scenaristen eigenlijk.

Ook lachwekkend was de enorme haat tussen Wolverine en Victor, en op de climax van de film vechten ze voor elkaar tegen een "bad-guy" die tot dan nog geen reet met het verhaal te maken had... Allemaal zinloos.

Want dit is weer een gemiste kans om de X-men serie op de rails te krijgen na een goede X1 uitstekende X2, maar een belabberd X3.

Ook een gemiste kans om de duistere sfeer terug te brengen rond het toch wel donkere personage Wolverine, die in andere films (zoals Batman) wel op de proppen komt.

En de typische fouten die weer in films tegenkomen waren ook weer aanwezig: Die kerel met zijn metalen buis die Wolverine red van een naar-beneden -stortende kernreactor, alsof hij zijn leven red. Ik bedoel, Wolverine geneest van alles, waarom moet hij dan in godsnaam gered worden??

En natuurlijk:de grootste domste blunder van al is de oude slechterik, die blijkbaar al jaren de vriendin van Wolverine kent (aangezien ze undercover is ofzo) en er dan nog in trapt hem te laten aanraken zodat zij haar "special power" kan overdragen. Weer beetje belachelijk eigenlijk.

Een gemiste kans dit. 2*


avatar van Lexcoaster

Lexcoaster

  • 1268 berichten
  • 1222 stemmen

Vermakelijke actie is waar het bij deze film om draait, en op dat punt scoort de film goed. Helaas wordt er niet de tijd genomen om het verhaal goed te vertellen (men springt soms redelijk van de hak op de tak) en zijn de special effects niet consequent op hetzelfde niveau, dat niveau varieert van erg goed tot jammerlijk slecht, wat toch best vreemd is. Verder wordt er niet slecht geacteerd, is er prima camerawerk en dito actie. Er had alleen meer uitgehaald kunnen worden dan er uiteindelijk uit is gehaald.

Gewoon een erg leuke maar niet bijzondere actiefilm.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31154 berichten
  • 5451 stemmen

Triestige film. Wolverine en sommige mutants zijn nog leuk om te zien. Ik was blij met Ryan Reynolds te zien in het begin die hetzelfde sarcasme had als in Blade Trinity. Leuke striphumor met de mutants. Maar dan wordt het gewoon vervelend. En dat niet alleen, ook de film zelf is opvallend slecht gemaakt. Het tweede deel is veel slechter dan het eerste. Irritante montages en soms heb je het idee in een slecht getekend computerspelletje te zitten. En de plotlijnen van het verhaal maken de nodige bochten om toch maar te willen kunnen kloppen met de rest van de X-men reeks. De enige puntjes gaan naar het begin dat nog te doen was.


avatar van Triple G

Triple G

  • 472 berichten
  • 404 stemmen

Ken de comics niet. Heb echter de eerdere X-men films gezien en verwachtte wat minder van deze "origin". Viel me echter niet tegen. Je moet dit soort films ook niet tot op de bodem willen analyseren. Dit is aangename, ongecompliceerde actie, onderhoudend, hier en daar iets te voorspellend maar het loopt als een trein. Kniesoor die op de onvolkomenheden let. Ik heb er van genoten. Ben zowaar benieuwd naar de eventueel volgende "origins"....


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

Deze heb ik nog maar één keer gezien, in de cinema ergens half mei.

Yes yes yes, dit was een goeie film !

De toon wordt meteen gezet met enkele Actiescènes.

Nergens komt er een dood moment in voor, enkele minuten praten wordt steevast gevolgd door actie.

De special effects zien er indrukwekkend uit en de muziek en geluidseffecten blazen je van je stoel.

Toch kon ik me niet van de indruk ontdoen dat er veel meer kon worden gedaan met dit gegeven.

Regelmatig worden er nieuwe personages geïntroduceerd waarover je meer wil te weten komen, maar daar wordt niet verder op ingegaan, de show must go on.

7/10.

Een goeie Actiefilm die niet veel uitstaans heeft met de vorige "X-Men" films, alhoewel je die best eerst kan gezien hebben om toch enige noodzakelijke achtergrondkennis over het personage "Wolverine" op te pikken.

Waarschijnlijk ga'k deze na een tweede kijkbeurt nog beter vinden !

Ook bij deze geldt weer de gouden regel om heel de aftiteling uit te zitten want helemaal op't einde wordt je getrakteerd op een extra scène !

Filmsite : X-Men Origins: Wolverine 2 Disc Blu-ray - x-menorigins.com


avatar van EVM2304

EVM2304

  • 9 berichten
  • 10 stemmen

Het blijft Sciencefiction maar dan wel op een realistische manier verfilmd. Een goede film en zeker de moeite waard om te kijken.


avatar van Denden 100 Piek

Denden 100 Piek

  • 397 berichten
  • 121 stemmen

Ik keek vroeger altijd de animatieserie en ik las af en toe wel een comic, de eerste 2 X-Men films waren geweldig en ik was weer helemaal fan. Vooral Hugh Jackman als Wolverine was een goede keuze. Het is dan ook geen wonder dat hij deze actieprent makkelijk op zijn brede schouders draagt.

Ik ben niet zo bekend meer met de verhaallijnen van de comics, dat is te lang geleden voor mij. Wat ik wel weet is dat X-Men Origins: Wolverine een lekkere actiefilm is, perfect met het volume hard een een bak popcorn. Het deed mij terugdenken aan de hoogtijdagen van Arnold Schwarzenegger en Stallone, een ouderwets stervehikel gecombineerd met superhelden.

De film begint fantastisch met Wolverine als jochie die in een woedeuitbarsting zijn pa vermoord en er met zijn broer vandoor gaat. Ze beloven voor elkaar te zorgen, en zodoende...erm...vechten ze mee in alle grote oorlogen sinds de 19de eeuw. Het levert een indrukwekkende credits montage op, het was wat mij betreft een hele toffe en effectieve manier om deze Origins story te beginnen.

Het verhaal wat hierop volgt mag gerust een chaos genoemd worden. De film neemt niet echt de tijd om de personages te ontwikkelen of een goed verhaal te vertellen. Alle twists die erin zitten maken het alleen nog maar erger. Er zijn ook veel te veel personages, en hoewel ik erg blij was om Gambit te zien, herkende ik weinig van de Gambit die ik heb leren kennen toen ik klein was. Maar ondanks dat werd hij wel goed gespeeld en ik zie Taylor Kitsch graag terug in een X-Men film als Gambit. Ik ga het niet teveel over de personages hebben want het zijn er teveel om op te noemen, maar ik kan wel zeggen dat Liev Schreiber met Sabretooth echt een rol heeft gevonden dat bij hem past. Jammer dat hij en Hugh Jackman niet wat meer screentime samen hebben gehad...naast de scenes waarin ze elkaar de harses inslaan en slashen natuurlijk. Hugh Jackman zelf kan Wolverine na 10 jaar met 2 vingers in de neus spelen, maar hij speelt gelukkig niet op de automatische piloot en laat met volle overtuiging zien dat hij nog steeds de enige echte Wolverine is. Het script laat helaas niet toe dat Wolverine kan schitteren zoals hij dat deed in X2, maar hij is in mijn ogen nog steeds onvervangbaar.

Dan is er nog de actie, en daar kan ik vrij kort over zijn. Het doet wat het moet doen. Je hebt zoals in elke standaard actiefilm de setpieces en die doen hun werk prima. De choreografie van de actie is niet bepaald uitmuntend, en dat is toch wel vrij teleurstellend voor een film die bouwt op actie, al helemaal met Wolverine in de hoofdrol. Toch was het zeker vermakelijk, met enkele kleine wow-momenten zoals de helikopter scene. Toch mis ik het echte gevoel van "wow, dit is de echte bad-ass Wolverine in actie, hij is niet te stoppen!!!" Zoals Hugh Jackman uit de watertank kwam, zo had hij zich ook meer mogen gedragen tijdens actiescenes als je het mij vraagt. Dat was gewoon vet! Wolverine going berserk, weet je wel?

Al met al een vrij standaard actiefilmpje dat kampt met een hoop problemen, maar gelukkig gered wordt door Wolverine zelf, die helaas dankzij het script niet lekker los kan gaan zoals die zou moeten. In de (eerste 2) X-Men films was het geen probleem, aangezien er nog talloze andere interessante personages waren en zowaar goede verhalen om je bezig te houden. X-Men Origins: Wolverine had meer kunnen zijn, en is nu niet meer dan vermakelijke actie met een cool personage.


avatar van Respekked

Respekked

  • 6286 berichten
  • 1229 stemmen

Ik blijf een sucker voor de X-men reeks. Wolverine is niet zo tof als zijn voorgangers, maar er zit genoeg actie en vaart in voor een ruime voldoende. Verder is het leuk om wat achtergrond te zien en is Deadpool heel vet! Wel jammer, zoals al door velen is aangehaald, de tenenkrommende SFX bij een aantal scènes.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Wolverine is natuurlijk het leukste personage in de X-Men en dat laat hij in deze film iedereen zien. De andere mutanten zien er ook echt puik uit en vooral Reynolds vind ik erg leuk alleen jammer dat hij weinig speeltijd heeft. Maar ja ik moet niet gaan zeuren want de film is gewoon fantastisch. Ik vond het verhaal opzich wel oke en de actie spat van het scherm, Jackman ziet er sterker uit als in de eerste films en je ziet dat hij geniet om Wolverine te spelen en dat is terecht. Al met al een super film ik ga hem zeker nog eens bekijken echt een aanrader.


avatar van kobe bryant fan

kobe bryant fan

  • 445 berichten
  • 355 stemmen

X-MEN ORIGINS:WOLVERINE.

Toen ik hier aan begon had ik een goed gevoel.
En het bleef duren want ik had net de beste intro gezien ooit,je ziet niet alleen namen je ziet gans de evoluatie van de broers.


De acteerprestaties waren super niet gedacht dat Will.i.am zo kon acteren .
De special effects waren zeer goed.
Het verhaal was redelijk maar het nam je mee.
De nieuwe mutanten waren leuk gevonden.
De actie is leuk.


Dus heb een prima film gezien.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Uitstekende prequel van de 3 afgelopen X-Men's, die ook nog een stapje verder gaat. Aan dit project is toch overduidelijk verzorgt aan gewerkt en zijn de dingen en tijdslijnen op een mooie uitgebreide volgorde neergezet. We hebben het dus nu over de geschiedenis van Wolverine. We krijgen in het begin kort te zien hoe hij zijn kinderjaren heeft meegemaakt, Dat ie vecht in de Amerikaanse burgeroorlog, Eerste en Tweede wereld oorlog en de Vietnam-oorlog tot de jaren 90 waar de film zich ook in afspeeld. En dit deel is ook wat losser dan de andere X-mens en het lijkt ook niet echt meer op een kinderfilm. De aanwezige actiescenes zijn echt zalig en ook over de top en met hier en daar Matrix-snufjes. En dan ook vooral met die beginscene in Nigeria. De gevechtscenes zijn ook stijlvol. En ook mogen we nu eens een keer uitgebreid kennis maken met Wolverine ipv dat het een deelgenoot is van een superhelden groepje. Van hoe hij een magische superheld is geworden enz. Het thema wraak komt hier ook boven tafel, dus echt een plot van: de wereld redden ist hier nicht in fragen. Ook de typische scherpe humor van Wolverine mocht niet ontbreken. En die badguy alias mede wolfpersoon deed het ook perfect.

Daarnaast ook vele mooie locaties. En het einde was ook perfect. De FX waren ook om te smullen.

Verder gewoon een zeer geslaagde voorganger van X-Men. Laat deel 2 ook maar komen. Alleen schijnt het wel zo te wezen dat deel 2 van Wolverine en deel 4 van de gewone X-Men reeks (geregiseerd door Matthew "Kick-Ass" Vaughn) in hetzelfte jaar uitkomen.

4,0*


avatar van Thorongil

Thorongil

  • 1622 berichten
  • 691 stemmen

We zitten al aan de 4e X-men film en deze keer staat die volledig in het teken van de beruchte antiheld Wolverine. De titel zegt het zelf we gaan terug in de tijd tot de oorsprong van Wolverine. Het begint allemaal in het landelijke Canada rond 1845. We zien hoe Logan tesamen met zijn broer Victor (Sabretooth) het huis ontvluchten en gedurende de volgende decennias betrokken zijn in alle belangrijke oorlogen. Later worden ze in een speciaal mutantenteam (Team X) gerekruteerd onder William Stryker dat verder nog bestaat uit Agent Zero, Wade Wilson (Deadpool), Bolt, Blob en Wraith en reizen we mee in Wolverines verleden...

Alles wat van Wolverine moet geweten worden komt aan bod, hoe hij aan zijn onbreekbaar Adamantium-skelet komt, wat zijn naam 'Wolverine' inhoud enzovoorts. Het script is verre van het beste van de X-men films, maar de actie en acteertalent van vooral Hugh Jackman en Liev Schreiber maken dat meer dan goed. Hugh is in topvorm en ziet er enorm gespierd uit en dat mag gezien worden. Verder komen er ook andere bekende gezichten meedoen in de film, zoals Dominic Monaghan (Merijn uit Lord Of the Rings) als Bolt, Ryan Reynolds (Blade Trinity) als Deadpool en Will I Am (popband Black Eyed Peas) als Wraith. Het verhaal staat vooral in het teken van de broederstrijd tussen Wolverine en Sabretooth en Strykers plannen om een supermutant te creeëren.

Verder krijgen we voor het eerst kennis in de films met de bekende X-menstripfiguren Deadpool (Weapon XI), Gambit en Emma Frost.
Vele fans van de comics zullen wellicht teleurgesteld zijn van de verschillen tussen de comic en script, doordat Wade Wilson wordt omgebouwd tot de misvormde Weapon XI en allerlei mutantenkrachten verworven heeft via DNA, namelijk Wolverines klauwen en helingkrachten en Cyclops ogen, terwijl dit in de comics totaal niet het geval is. Weapon XI lijkt zelfs meer op Baraka, een mutant uit de computerspellen Mortal Kombat dan de echte Deadpool. Comicfans noemen hem dan ook spottend Barakapool. Zelf stoor ik me er niet aan en geniet van het slotgevecht aan de kerncentrale.

Wat ik misschien wel beter had gevonden was dat ze Bolt, die eigenlijk niets toe te voegen heeft aan de film buiten een lift omhoogbrengen, er uit hadden moeten laten en in plaats daarvan Gambit of Emma Frost wat beter in de film hadden kunnen uitwerken. Ook is de film relatief kort 1u 45 min. terwijl dit gerust een halfuur langer mocht duren.
De special effects zijn voor het merendeel in orde, vooral de helikopterscène, die zonder meer impressionant oogt. De badkamerscène heeft dan weer ongeloofwaardige klauwen, maar dat is dan ook het enige minpunt op dat vlak.
Ten slotte is er ook een gebrek aan bloed, men doorboort elkaar met klauwen maar geen druppel te zien, en dat was wel een kleine domper. Ook vond ik dat Sabretooth en Wolverine iets te vaak tegen elkaar vechten, ik denk iets van een 3-4 tal keer, wat iets te repetitief overkomt.

Conclusie: X-Men Origins Wolverine is een entertainende actiefilm zonder al te veel gezwets over minderheden. Op naar Wolverine in Japan!


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2539 stemmen

Het 4de deel van X-Men en het begin en ontstaan van één van de populairste comic personage: Wolverine.

Tot zover heb ik alle films van X-Men positief ervaren. Puur vermaak en geweldige sci-fi films met uitstekende effecten.

Om te beginnen vond ik de opening leuk in elkaar gezet, met Logan en Victor. Vanaf 1845, zo de burgeroorlog, 1ste -, 2de wereld oorlog en Vietnam zie je het tweetal meevechten. Het verhaal gaat wat anders dan de vorige 3 delen. Het gaat nu om de backflashes die Logan kreeg in deel 1. Je leert zo veel meer over hem en Victor ''Sabretooth'' Creed, zijn broer. Waar de naam 'Wolverine' voor staat, hoe die zijn adamantium-skelet heeft en waarom die een vijand van Victor is. Naast de 2 broers, zie je Stryker en zijn kwade plannen tegenover de 'mutantenplaag' vaak genoeg. Zie het als een soort aanvulling op de vorige 3 delen.

Daarnaast heb je nu genoeg mutanten, waaronder een elite-eenheid. Onder al die mutanten zie je sommige uit de vorige delen als kind (Cyclops en Storm) en hoe ze allemaal onder goede zorg terecht kwamen; prof. Charles Xavier. Met al die nieuwe mutanten heb je ook nog leuke die (bij naam) bekend zijn uit de strippen; Gambit, als voorbeeld.

De actie hier is toch voornamelijk de fete tussen Wolverine en Sabretooth. Die zijn elkaar een stuk of 3 - 4 keer te lijf gegaan. Bij een kerncentrale was het ook een leuk locatie om een gevecht aan te gaan met mutantendoder 'Deadpool', zo op de rand van een kernreactor. Verder zie je niet al te veel mutanten meevechten, het is voornamelijk echt de broers en soms de mutanten elite-eenheid (toen Wolverine mutant Zero doodde, leek het beetje op Rambo - deel 2 dan - met ''I'm coming to get you.'').

Naast genoeg actie heb je toch af en toe wat humor, Wolverine tegen de 'Blob' of toen Wolverine tijdelijk in een boerderij verbleef.

Vlak voordat het afgelopen is krijg je een snelle confrontatie tussen Stryker en Wolverine, waar Wolverine het (overduidelijk) heeft verloren. Met als resultaat Wolverine's geheugenverlies. Wat verklaart waarom die in deel 1 Scott of Sabretooth helemaal niet herkende.

Bij het einde van de film kan je trouwens rustig doorskippen, want dan zie je hoe het met Stryker en Deadpool verder ging. Je hebt ook zo een alternatieve geheugenverlies scène van Wolverine. Mocht de huidige je tegengevallen zijn.

Tot zover waren dit de X-Men films. Het zijn geen topfilms, maar op gebied van voldoende vermaking zijn het zeker uitstekende films met geweldige effecten. Dan maar afwachten op de nieuwe dit jaar.


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Tja, toch een wat matige prequel. Op zich behoorlijk stand alone raakt zijdelings de latere X-Men films maar haalt nergens het niveau van deel 1 & 2. Kwalitatief doet het eerder denken aan "Het Laatste Standje..." Die ik ook al een stapje terug vind. Jammer want uberchagrijn Wolverine had wel een mega coole film verdient maar helaas.

Vooral verhaaltechnisch vind ik het vaak nogal een onlogisch zootje en weinig interessant. Het begint veelbelovend, de beginsequentie waarin we de gemuteerde broertjes alle oorlogen zien doorlopen vanaf de Amerikaanse onafhankelijkheidsstrijd tot aan Vietnam is goed gedaan. In potentie zitten er een aantal gave mutanten in maar ze krijgen te weinig te doen en worden allemaal maar halve bak uitgewerkt. Zelfs met de rol van Sabretooth, die toch wel met verve door Liev Schreiber wordt vertolkt, gebeurt gewoon veels te weinig.
De special effects zijn ook vaak maar zozo en eigenlijk behoorlijk cliché. Vraag me toch af waar het budget dan wel naar toe zou zijn gegaan??? Alhoewel het laatste gevecht met Weapon XI op de koeltoren dan wel weer okay was.

Had hier meer van verwacht en dat had er met de getroebleerde relatie tussen de broertjes zeker ingezeten. Wel extra kudos voor Wolverine zijn beeldige vrouwtje

2.5*


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Matig deeltje vier. Net zoals de rest van de reeks wordt het allemaal gedragen door de zelfde aspecten uit de vorige films. Hinderlijk is het niet maar hier is het best wel opvallend. Vermakelijkheid en actie steken er boven uit, maar meer, is het niet. Jackman vond ik oke, de andere (nieuwe) acteurs vond ik hier een vrij matige prestatie neerzetten. Toch krijgt het van mij nog een 2,5.


avatar van Stu-Pot

Stu-Pot

  • 3491 berichten
  • 1189 stemmen

Het Beest is dood.

Wie Wolverine nu nog een 'beest' durft te noemen verdient een dik pak slaag. In de 3 voorgaande X-Men delen was ik al niet dol op Wolverine, die hele romance met Jean met als kers op de taart het einde van X-Men: The Last Stand deed hem in mijn aanzien serieus dalen. Toch had hij hier en daar zijn momenten. Waar zijn die momenten hier? Wolverine wordt hier omgetoverd in een liefhebbende, goede man. Nergens valt er een klein stukje van de oude Wolverine te bespeuren.

Over de film zelf wat. Een flinterdun verhaaltje, met irritant veel goedkope sentimentele en al duizend keer eerder geziene rotzooi. Gelukkig wordt dit af en toe goedgemaakt door humoristische elementen waaronder het acteerwerk van Hugh Jackman. Ook het 'Nooooo'-moment vond ik bijzonder grappig. Helaas, dit was niet de bedoeling van deze film.

Sommige verhaallijnen van deze film worden oozo ver gezocht, en komen oozo herkenbaar over. Wolverine bij de 2 oudjes (zie de XIII-reeks), Sabretooth die de broer van Wolverine is? Wat heb ik gemist in het eerste X-Men deel? Waarom heeft Sabretooth het er nooit over gehad, zou een perfecte manier geweest zijn om hem te manipuleren. Geen fouten van X-Men (2000), wel van deze.

De bijdrage van bepaalde acteurs waren ook geen meerwaarde; romanticus Ryan Reynolds, drugsverslaafde Lostie Dominic Monaghan en de vreselijke zanger William. De kans is zeer groot dat ik nog een paar namen niet heb opgesomd maar mijn punt is duidelijk neem ik aan.

Op vlak van verhaal en performances (acteurs) kon deze film me helemaal niet boeien. Visueel viel er ook bitter weinig te beleven. Ik kan me geen enkele noemenswaardige shot herinneren. Op naar de volgende X-Men Origins! 0.5*


avatar van movierobert

movierobert

  • 168 berichten
  • 1833 stemmen

Oh las net dat ik het laatste stukje heb gemist, maja voegde niks toe aan de film.

Vond hem erg tegenvallen en een beetje zwakjes, de eerste 3 films waren beter.

Had ook verwacht dat zijn verleden veel erger zou zijn geweest, het was ook erg maar het had erger gekund. De gevechten tussen de broers waren wel vermakkelijk.

2,5 - 3*


avatar van ibendb

ibendb

  • 5038 berichten
  • 3225 stemmen

ik heb deze gezien op het vliegtuig. Wat een tegenvaller!

de actie vond ik minder dan in de vorige delen. Wel leuk dat je de geschiedenis van wolverine ziet.

2.5*


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14537 berichten
  • 4522 stemmen

Ik ben wel enigszins een fan van de X-men, dus vermaken doe je je altijd wel, zeker met weer een uitskende Jackman als ons aller Wolverine, maar een heel goede film was dit niet.

De film begint echter ijzersterk. Vooral de begingenriek is prachtig in beeld gezet. In montage, kleurgebruik, muziek, soms shots die zo uit andere films lijken te zijn weggelopen, en heel duidelijk en bijzonder informatief. Dit niveau wordt niet vastgehouden. Deze originstory is de reden dat je vooral kijkt, maar vooral dat verhaal is minder interessant, of simpel gezegd: saai. Pas als de plot van de film zelf meer op gang komt, komt het tempo er pas weer in.

Dan de actie. Tja. Veel zit er niet in, en het is ook niet heel bijzonder. Geen mooi georchestreerde scènes (waar is Nightcrawler in het Witte Huis, half die scène zal al van betere kwaliteit zijn), geen originele actie. Je kijkt er naar en denkt, het zal wel. Nergens wordt het spannend. Je weet sowieso dat Wolverine het overleefd, en zichzelf repareert, je weet dat Sabretooth en Stryker blijven leven. Eigenlijk weet je teveel. Daarnaast, met hun superkrachten (te sterk soms vind ik, was bij X1 en X2 beter in balans, van alle mutanten te veel overigens) overleven ze veel. Dus spanning in actie is ver te zoeken. En de vele Deus-Ex-Machina's vergeet ik nog bijna op te noemen.

De rollen zijn verder allemaal heel behoorlijk. Jackman is goed, Schreiber is beangstigend en geeft prima weerwerk, Huston is uitstekdn als Stryker. Maar er zijn ook mindere rollen. Wat die Will.I.Am er tussen doet mag Joost weten. Hij kan weinig, en zijn rol voegt werkelijk niets toe. En de rol van Gambit voegt ook bijzonder weinig toe, al wordt deze wel prima vertolkt.

Wat een laatste punt was, dat ik wel goed vond, was het laten zien van de mutanten voor de X-men. Er is geen racismeverhaal als in andere films. Mogelijk simpelweg omdat ze nog veel in de luwte leefden. Of dat men het toen anders zag. (Wolverine en Sabretooth zitten gewoon in het leger) Als gekke circusartiesten leven ze nu, als boksers en als vreemdelingen. Vooral dat beeld was mooi. Voordat het echte racisme begon, toch al haast verstoten door de maatschappij. Maar nu veel minder in groepjes, maar als eenzame wezens.

En daarnaast, ik heb me toch vermaakt, en ben mild vandaag. Heel kleine voldoende dus.

2,5*


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Tarkus schreef:

Goede prequel op de eerste 3 X-Men prenten.

Het verhaal had iets beter gekund vond ik, maar de vele actiescènes en de special effects maken de film weer een hele belevenis.

Puike vertolking van Hugh Jackman alweer als Wolverine, maar ook Liev Schreiber maakte indruk.

Voor mijn part mogen er nog vele delen volgen.

Ook deze eens opnieuw bekeken en geef ditmaal de maximum score, indrukwekkende op het BD schijfje en de score dus zeker waard.