Genre: Animatie / Komedie
Speelduur: 94 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Rob Letterman en Conrad Vernon
Met onder meer: Seth Rogen, Reese Witherspoon en Paul Rudd
IMDb beoordeling:
6,4 (187.201)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 1 april 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Monsters vs. Aliens
"When aliens attack, monsters fight back."
Wanneer Susan Murphy uit Californië geraakt wordt door een meteoor, groeit ze vijftien meter en wordt ze meteen bestempeld als 'monster', genaamd Ginormica. Het leger neemt haar gevangen in een geheim kamp. Hier blijken door de jaren heen meer monsters vastgehouden te worden. Ginormica maakt kennis met de briljante dokter Cockroach, halfaap-halfvis The Missing Link, de glibberige en onverwoestbare B.O.B., en een gigantische rups die Insectosaurus wordt genoemd. Er komt echter een onverwacht einde aan hun gevangenschap. Want wanneer de aarde wordt aangevallen door buitenaardse robots, is alle hoop van de mensheid gevestigd op de monsters om de wereld te beschermen.
Externe links
Acteurs en actrices
Susan Murphy / Ginormica (stemrol)
B.O.B. (stemrol)
Dr. Cockroach Ph.D. (stemrol)
The Missing Link (stemrol)
General W.R. Monger (stemrol)
Gallaxhar (stemrol)
Derek Dietl (stemrol)
President Hathaway (stemrol)
Wendy Murphy (stemrol)
Carl Murphy (stemrol)
Video's en trailers
Reviews & comments
Travis Bickle
-
- 66 berichten
- 44 stemmen
Leuk, lachen, beetje absurd. Weet iemand wanneer dit op DVD uitkomt ?
witboek
-
- 905 berichten
- 1117 stemmen
In de film heet ze toch Gigantica??
maar ik heb de film gezien hij was heel leuk!!!
komt omdat ik ook zo jong bent...
Moet ge dan jong zijn om zo'n films te mogen kijken?
joe black
-
- 364 berichten
- 1462 stemmen
Ik heb er af en toe erg hard mee moeten lachen. Het verhaaltje is flinterdun maar de humor maakt erg veel goed.
3*
rocco101
-
- 58 berichten
- 35 stemmen
Een me-too product van Dreamworks, heel heel erg slecht. Vooral met die president, tenenkrommend! (met me-too doel ik natuurlijk op dat ze ook net als Pixar willen zijn)
Norma
-
- 3463 berichten
- 5088 stemmen
Monsters vs. Aliens bevat een aantal geinige karakters en een paar leuke verwijzingen naar andere films, maar in grote lijnen bevat het simpele verhaaltje het standaard ren-vlieg-gooi-en smijtwerk waar dit soort animaties meestal vol mee zit en is dus niet erg origineel helaas. Aardig om eens te zien, maar de meeste grapjes zaten al in de trailer.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Leuk, leuk, leuk!
Opvallend dat de film op MovieMeter niet super scoort zeg! Ik heb me er vanavond echt mee vermaakt.
Sure, de film is niet heel origineel maar het heeft wel het belangrijkste wat ik zoek in een animatiefilm: humor!
Ik vond een hoop ''personages'' bijzonder geslaagd. Zeker de blauwe blob en het gigantische beest waren leuk, maar eigenlijk was bijna elke alien wel de moeite waard. Alleen dat mensen meisje zelf was niet zo interessant maar ach, er moet ook een plot in de film zitten he.
Grafisch is de film erg goed met veel details en veel kleur. Het kijkt erg lekker weg. Het plot is simpel en bevat veel cliche's maar het stoorde me totaal niet. Sterker, in zon parodiefilm over buitenaardsen hoopte ik een beetje zelfs op de herkenbare dingen. Grappig dat de film een stel bekende titels op de hak neemt. Briljante scene met de parodie op Close encounters of the third kind met dat piano spel bij de ontmoeting tussen mens en aliens 
Gelukkig neemt de film zich niet zo serieus en zitten er een hoop kleine maar grappige momenten in de film.
Kortom; zeer geslaagd en een echte aanrader.
4*
sworsvism
-
- 28 berichten
- 708 stemmen
Plot was waanzinnig zwak maar alleen al Seth Rogen en Hugh Laurie en hun personages waren goed voor anderhalf uur prima vermaak.
IcU
-
- 6783 berichten
- 3051 stemmen
Sympathiek filmpje met leuke humor en aardige personages. Seth Rogen was aardig op dreef als het leukste karakter van de film, Bob. Het zag er allemaal verbluffend mooi uit. Nu nog een goed verhaal en het was Pixar waardig. Op dit laatste vlak slaagt deze film helaas niet. Jammes dat er af en toen effecten waren die alleen leuk waren geweest met zo'n brilletje op je snuit. 3d films vind ik maar niets in de 'gewone' bioscoop.
Het lijkt mij lekker om Bob aan te raken.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7283 stemmen
Flauwtjes.
Als in zoutloos. Het grote probleem van deze film is namelijk het ontbreken van goede grappen, of op zijn minst een leuk verhaaltje. Ondanks de aanwezigheid van Rogen en de rest van de sterrencast, heb ik i.i.g. niet vaker dan twee keer gegrinnikt, en dat vind ik onvoldoende. Het verhaaltje was ook allesbehalve boeiend.
De animaties schieten tevens te kort. Erg plastic en veel te netjes. Althans, ik ben verwend met betere, zeker anno 2009. Vond het nogal van een hoog Chicken Little-gehalte. Ook het verhaaltje was erg des Disney's. Mierzoet en binnen de geijkte lijntjes.
De vele film-verwijs-geintjes zijn uiterst flauw. Met als dieptepunt het gereformeerde knipoogje naar Close Encounters. Al moet gezegd dat Axel F. het enige swingende was aan deze prent.
Misschien dat e.e.a. beter te pruimen was in 3D, maar ik heb helaas alleen de 2D mogen aanschouwen.
Not my cup of tea, en erg doorsnee allemaal. Voor een leuke monster-animatie kan ik Monsters Inc. aanraden. Niet deze ziekenhuis-hap, die een belangrijk ingrediënt ontbeert. Juist ja.. Zout.
Twee magere sterretjes.
Dronq
-
- 51 berichten
- 1612 stemmen
Prima animatiefilm. Dr Cockroach en The Bob waren de leukste personages en zorgden voor wat goede momenten. Ook Stephen Colbert als The President was een leuke toevoeging, en goed voor het leukste gedeelte van de film. Jammer dat ie daarna weer uit beeld verdween.
Haalt niet het niveau van Monsters Inc, maar op zich best vermakelijk.
gdj2
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
weet niet maar volgens mij zijn dit soort films hoofdzakelijk voor kinderen. ben er heen geweest met mijn zoon . en vond het ontzettend leuk en dat id toch het belangrijkste toch.
MrLee
-
- 206 berichten
- 1098 stemmen
Aardige film, kwam niet helemaal los, maar zeer zeker leuke momenten.
Minority_Check
-
- 877 berichten
- 3301 stemmen
de film had veel grappiger gekund
verhaal was erg leuk om naar te kijken
en BOB was zo grappig (hij was eigenlijk de enige
)
2.5*
kaydegreef
-
- 303 berichten
- 0 stemmen
Een leuke animatiefilm met een aantal goede grappen.
Vooral de openingsscène vond ik zeer geslaagd(de eerste 8 minuten).
Maar ik denk niet dat ik deze film nog eens ga herbekijken 
3,5*
BS
-
- 853 berichten
- 673 stemmen
Prima filmpje om even lekker weg te kijken. Niet teveel over na hoeven denken, enigsinds grappig, goede animatie, erg mooie actie-scenes en leuke karakters.
Had er meer in gezeten? Oh ja, makkelijk en zeker weten wel maar dat komt waarschijnlijk omdat ze veel energie gestoken hebben in het 3d maken van deze film.
Das leuk maar daar heb ik niks aan want dat kan ik toch niet zien 
Het maakt het in totaal gewoon een lekkere wegkijkfilm die gewoon leuk is voor een ( in mijn geval ) zondagmiddag !
3*
deTuinman
-
- 1186 berichten
- 0 stemmen
redelijk vermaakt met deze film, echter stoor ik mij aan de soms ietwat flauwe humor
wel mooie animatie met goeie detail
blob deed mij denken aan het Doctor Crankenshafts Monster uit de Atom Ant serie
m1701
-
- 1849 berichten
- 2327 stemmen
Film was eigenlijk best wel aardig!
Had er absoluut geen verwachtingen van.
Hele leuk grappen zater erin! Vooral in het begin!
Ja erg leuke film. Leuk om een x gezien te hebben.
(Natuurlijk wel voorspelbaar etc.)
3*
RodneyS
-
- 274 berichten
- 2563 stemmen
Beetje flauw allemaal.
Het verhaal was beetje simpel, de animaties ok, de humor vaak net niet.
Nee zeker niet de beste animatie film die ik ken.
Aardig, meer niet..
2,5*
Ant
-
- 242 berichten
- 384 stemmen
Zeer toffe animatie film! Ik lag een paar keer in een deuk! Ook de animaties zien er goed uit. Gewoon een dikke 7 (schaal op 10) dus 3,5 sterren.
Charlie Cheese
-
- 223 berichten
- 1936 stemmen
Wat een flauwe kul zeg. Het ziet er allemaal leuk uit, maar vanwege zeer matige voice-acting en een verhaal van NIKS geef ik 2*.
Code brown!
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3243 stemmen
Matige animatie met een zwak verhaal. Animaties zijn oke, stemmen zijn goed en zitten paar aardige scenes in.
Een matige 3* dus,
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Ik heb deze film in t vliegtuig gezien...en ik vond het een leuke film om te kijken.
De animatie's waren prima, net zoals de humor die erin zit.
Met toch wel een zeker leuke President of the United States...het spelen van de tune van Beverly Hills Cop was super gedaan 
Gewoon lekker zitten kijken en de vlucht ging er sneller door.
SuperSideSwipe
-
- 4464 berichten
- 2890 stemmen
Ik ben het eens met mnrk,
Eveneens deze film in het vliegtuig gezien.
Geen meesterwerk, maar zeker vermakelijk genoeg voor een lange vlucht.
3,5*
Murphyus
-
- 65 berichten
- 130 stemmen
Flauwtjes.
Als in zoutloos. Het grote probleem van deze film is namelijk het ontbreken van goede grappen, of op zijn minst een leuk verhaaltje. Ondanks de aanwezigheid van Rogen en de rest van de sterrencast, heb ik i.i.g. niet vaker dan twee keer gegrinnikt, en dat vind ik onvoldoende. Het verhaaltje was ook allesbehalve boeiend.
De animaties schieten tevens te kort. Erg plastic en veel te netjes. Althans, ik ben verwend met betere, zeker anno 2009. Vond het nogal van een hoog Chicken Little-gehalte. Ook het verhaaltje was erg des Disney's. Mierzoet en binnen de geijkte lijntjes.
De vele film-verwijs-geintjes zijn uiterst flauw. Met als dieptepunt het gereformeerde knipoogje naar Close Encounters. Al moet gezegd dat Axel F. het enige swingende was aan deze prent.
Misschien dat e.e.a. beter te pruimen was in 3D, maar ik heb helaas alleen de 2D mogen aanschouwen.
Not my cup of tea, en erg doorsnee allemaal. Voor een leuke monster-animatie kan ik Monsters Inc. aanraden. Niet deze ziekenhuis-hap, die een belangrijk ingrediënt ontbeert. Juist ja.. Zout.
Twee magere sterretjes.
Op veel kan ik niks zeggen want meningen verschillen. Maar deze zin:
''Erg plastic en veel te netjes. Althans, ik ben verwend met betere, zeker anno 2009. Vond het nogal van een hoog Chicken Little-gehalte. Ook het verhaaltje was erg des Disney's. Mierzoet en binnen de geijkte lijntjes.''
Hoezo plastic? Op wat voor'n scherm heb jij gekeken? Hoog Chicken Little gehalte en mierzoet, netjes en binnen de lijntjes? Ik citeer even: With real big uhh powers*haalt snel handen die borsten moeten vormen achter zijn rug*. En Look at the boobies on him! Dat zijn er maar twee. Als dat mierzoet is. Laat staan al die raketten, het leger en het doodgaan van dat hele grote beest. Mierzoet? Nee.
Pilcrepus
-
- 215 berichten
- 1676 stemmen
Hoezo plastic? Op wat voor'n scherm heb jij gekeken? Hoog Chicken Little gehalte en mierzoet, netjes en binnen de lijntjes? Ik citeer even: With real big uhh powers*haalt snel handen die borsten moeten vormen achter zijn rug*. En Look at the boobies on him! Dat zijn er maar twee. Als dat mierzoet is. Laat staan al die raketten, het leger en het doodgaan van dat hele grote beest. Mierzoet? Nee.
En het feit dat B.O.B. een relatie wilde aangaan met Derek.
Zijn er dan zoveel mierzoete animatiefilms die een grapje maken met homorelaties als thema?
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Simpele animatiefilm.
Het verbaasd me telkens weer hoe weinig Dreamworks zijn best doet om ook maar in dezelfde atmosfeer als Pixar te komen. Maar geef ze eens ongelijk, hun films zijn altijd een hit, en als ik nou eens zou leren om de trailers níet te kijken, zouden ze ook nog eens grappig zijn.
'Monsters vs. Aliens' is een aardig idee dat zeker niet verveeld, maar het voelt allemaal veel te speels aan. De monsters zijn leuke personages en vooral Insektosaurus is geweldig, maar bijvoorbeeld de aliens, of alien, is veel te simpel. Het hele gebeuren had makkelijk een aflevering kunnen zijn van een Japanse Cartoon Network tekenfilmserie en dat ontkracht het hele filmgebeuren. Nergens weet de film goed genoeg te zijn om te verantwoorden waarom hij in de bioscoop te zien zou zijn. De animatie is aardig, maar erg cartooneske, de personages zijn niets bijzonders (ook al was het verhaal van Susan die niet geaccepteerd werd in het begin wel aardig) en als de film dan eenmaal afgelopen is kan je hem zo weer vergeten.
Nee, het blijft aanvoelen als een verlaat antwoord op 'Monsters Inc.' en dat zou op zich niets uitmaken, als het echt leuk geweest zou zijn, en dan helpt het niets als je het in HD kijkt. Een beetje jammer, maar ach, té veel verwachten van een Dreamworks mag ook weer niet.
2,5
Zizzo
-
- 456 berichten
- 1547 stemmen
de animaties vind ik erg goed gedaan, jammer genoeg schiet het verhaal wat te kort. hier en daar erg flauw, en het einde.. tja wat verwacht je
een aardige animatie.
Traxas
-
- 33 berichten
- 572 stemmen
Ik kan niet goed zeggen wat me stoort aan deze film... De tekenstijl vind ik niet mooi maar dat is een kwestie van smaak. De humor.. vond ik heel flauw, voorspelbaar en been there done that. Uiteindelijk telt de film misschien 3 spitsvondigheden (vergelijk dat eens met een Pixar als monsters Inc. ...). Nee, dit is echt een animatie voor kids en enkel kids.
Pre- en sequels

Night of the Living Carrots
2011
Geen reacties

Monsters vs Aliens: Mutant Pumpkins from Outer Space
2009
Geen reacties

B.O.B.'s Big Break
2009
Geen reacties
Het laatste nieuws

Vierde seizoen van 'Bridgerton' wordt goed bekeken op Netflix: 'Werkelijk schitterend'

Binnenkort in de bioscoop: horrorfilm 'Scream 7' te zien in IMAX

Vanaf vandaag kijk je op Netflix naar de misdaadserie 'Animal Kingdom'

Top 10 van Netflix: déze tien films worden nu goed bekeken
Bekijk ook

How to Train Your Dragon
Animatie / Avontuur, 2010
396 reacties

Coraline
Animatie / Fantasy, 2009
363 reacties

Tri Orísky pro Popelku
Drama / Fantasy, 1973
14 reacties

The Adventures of Tintin
Animatie / Avontuur, 2011
1.159 reacties

The Iron Giant
Animatie / Familie, 1999
128 reacties

How to Train Your Dragon 2
Animatie / Avontuur, 2014
88 reacties
Gerelateerde tags
buitenaards wezencomputer animatiegiant robotduringcreditsstinger3d
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








