• 15.803 nieuwsartikelen
  • 178.307 films
  • 12.224 series
  • 34.004 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.092 gebruikers
  • 9.377.017 stemmen
Avatar
 
banner banner

Zombi 2 (1979)

Horror | 91 minuten
3,45 363 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 91 minuten

Alternatieve titels: Zombie Flesh Eaters / Zombie / Zombie 2 / Zombie 2: The Dead Are among Us / Zombies / Island of the Flesh-Eaters / Island of the Living Dead

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Lucio Fulci

Met onder meer: Tisa Farrow, Ian McCulloch en Richard Johnson

IMDb beoordeling: 6,8 (33.018)

Gesproken taal: Italiaans

Releasedatum: 5 juni 1980

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Zombi 2

"We are going to eat you!"

Voor de kust van New York wordt op de boot van een beroemde wetenschapper een zombie gevonden. Journalist Peter West gaat samen met Anne, de dochter van de wetenschapper, naar de Antillen. Als ze aankomen op het eiland Matul, blijkt dat er op dit eiland een vreselijke ziekte heerst, waardoor de eilandbewoners zombies worden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Anne Bowles

Dr. David Menard

Paola Menard

Brian Hull

Susan Barrett

Menard's Nurse

Ann's Father (onvermeld)

Zombie (onvermeld)

Newspaper Editor (onvermeld)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

cenobite schreef:

Waarom rennen die stomme wijven niet gewoon weg als er een stel ultra trage zombies op ze af gestrompeld komt?

Daars toch niets an? We moeten wel wat bloed zien . Het oog wil immers ook wat niet?


avatar van xangadix

xangadix

  • 1618 berichten
  • 4501 stemmen

Het oog wil immers ook wat niet?
Wat dacht je van een flinke splinter?


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

xangadix schreef:

(quote)
Wat dacht je van een flinke splinter?

Dit mietje kon daar niet tegen, en keek eventjes weg!


avatar van xangadix

xangadix

  • 1618 berichten
  • 4501 stemmen

Ach je moet maar zo denken: het is niet echt!


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

mikey... Nu, de splinter-scene vond ik 1 van de geweldige scenes die in deze klassieker voorkwamen. De scene met die haai bv is er ook 1 van. Fulci is een geweldig regisseur. Hij is niet alleen 1 van de weinige die de typische italio-over-the-top gore horror presenteert, als regisseur is hij ook goed en door velen onderschat. Deze film is daar ook een bewijs van, dankzij de vele memorabele scenes.

Soms is het wel wat lang wachten op de fun stuff, dat is dan weer jammer. De menselijke reacties (op bv gevaar) zijn ook niet altijd realistisch te noemen. Al bij al een zeer vermakelijke classic, ondermeer dankzij de ranzige gore, maar geen echte topper. Een goeie 3,5*.

Zeker en vast aan te raden voor zombie/goreliefhebbers!


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

He genreliefhebber.. De haai vs the zombie is een van de meest surrealistische scènes ooit. Als je die scène aan iemand vertelt of uitlegt, wordt je gewoonweg niet geloofd! en terecht.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Ja nogal logisch. Zulke memorabele, maar erg grappig surrealistische scenes kunnen alleen maar van dergelijke regisseurs als Fulci komen... Tzijn toch pipo's he...


avatar van JackTorrance

JackTorrance

  • 127 berichten
  • 0 stemmen

leuke zombi "klassieker"

lekker slecht, zoals het hoort.

prima vermaak!


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

JackTorrance schreef:

leuke zombi "klassieker"

lekker slecht, zoals het hoort.

prima vermaak!

Lekker slecht? Zo slecht is Zombi 2 niet hoor. Deze film bevat natuurlijk naast een paar slechte vermakelijke momenten ook een paar erg inventieve scénes zoals bv de scéne waar dat lijk van het hoesje uit de grond komt en natuurlijk de haai vs zombie scene.Daarnaast is de soundtrack ook nog eens memorabel en van n beste kwaliteit. Zombi 2 is samen met The Beyond Fulci's beste film en zeker een kwaliteitsfilm op cinematografisch gebied.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7111 berichten
  • 1141 stemmen

Ik had eerst begrepen dat deze film een vervolg was op de Italiaanse versie van Dawn Of The Dead, dat die Fulci aan DOTD wat eigen beelden had toegevoegd en toen dit vervolg maakte, aangezien zijn versie van Dawn Of The Dead zo succesvol was.

Ik wil deze film wel zien, overigens.


avatar van MasterMind

MasterMind

  • 9 berichten
  • 73 stemmen

Ik had toch wel 'n beetje hoge verwachtingen van deze film nav van jullie stukjes. Maar potvolkoffie wat valt dit tegen zeg! Ik heb af 'n toe wel ff een beetje kunnen lachen (toch wel de reden dat ik 'm opzette). Dat van die haai scene: beste stukje was nog die reaktie van die vrouw die zegt (weet de zin niet 100% zeker meer) 'There was somebody else in the water!'

'N film (zo)als Re-Animator kan ik gewoon meer waarderen. Return of the living dead I schiet me ook te binnen, maar dat is wel erg lang geleden dat ik die gezien heb en daar kan ik mij weinig meer van voor de geest halen. Misschien is dit Italo horror genre gewoon niet mijn ding, maar 'n film als Cannibal Holocaust vond ik daarintegen wel te versmaden.

Final Verdict: 1.5*


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

There was a man down there!!! Hahaha geniaal.


avatar van MasterMind

MasterMind

  • 9 berichten
  • 73 stemmen

en die zombie aan 't begin van de film op de boot, die neergeschoten wordt en overduidelijk in beeld aan een reddingslijntje in 't water valt... rofl, waarschijnlijk omdat ie zou zinken als een baksteen met die ton aan makeup op z'n lijf


avatar van mikey

mikey

  • 28990 berichten
  • 5141 stemmen

Er zitten heleboel foutjes en rare dingen in de film. Crazy Italians


avatar van Lord Vader

Lord Vader

  • 78 berichten
  • 0 stemmen

leuke zombi klassieker.

maar erg overdreven lachwekkend slecht acteurwerk, goedkope effecten, slappe muziek.

echt zo'n heel snel in elkaar geprutst jaren 70 zombi werkje.

maar: wel erg cool hoor,

voor ee nzombifan een must, voor een echte filmliefhebber de moeite waard, voor de gewone alledaagse filmliefhebber niet de moeite waard.

(denk ik hoor, wil niet voor iemand anders denken verder)


avatar van cosmicon

cosmicon

  • 34 berichten
  • 18 stemmen

Was voor mij de eerste zombie film die ik toentertijd in de bios zag. Nog steeds vind ik het een van de betere Fulci films. Deze krijgt van mij 4 *


avatar van Quentin

Quentin

  • 10202 berichten
  • 8556 stemmen

Leuke film, mooi geschoten, wat coole scenes maar ook soms wat saai en matige acteurs. 3*


avatar van Patat

Patat

  • 319 berichten
  • 0 stemmen

Ietwat slome zombiefilm, maar zeker één van de beste in zijn soort: de zombies ogen erg realistisch en ogen zelfs creepy -wat ik eigenlijk zelden heb bij deze soort films-.

Uiteraard bevat de film een aantal onvergetelijke scenes, zoals het onderwatergevecht met de haai en vooral wanneer een vrouw een scherpe splinter in haar oog geduwd krijgt! Zelfs na meer dan twintig jaar blijft deze scene overeind!

Het verhaaltje is vrij simpel en de personages zijn zoals gewoonlijk oerdom, maar dat maakt het juist zo plezant. Geen absolute hoogvlieger, maar toch een must-see voor elke horrorfan.

Mijn oordeel: een goede 3/5.


avatar van SuperSideSwipe

SuperSideSwipe

  • 4464 berichten
  • 2890 stemmen

Ook een van mijn favorieten dit, ze weten de spanning in deze film goed op te voeren. En inderdaad zoals ik ook in het forum al eens had gepost. Die scene met die scherpe splinter is legendarisch. (had hem nog ergens op internet gevonden als filmpje op een site, maar ben hem kwijt).

4,0


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Qua verhaal mager maar de zombies van makeup artist Giannetto De Rossi zien er echt bijzonder akelig uit. Lucio Fulci weet met keiharde gore scenes de aandacht vast te houden en hier ligt dan ook zowel de kracht van deze film als Fulci's talent. Het prikkelende sfeer en de demonische score zijn de belangrijkste ingrediënten van Gli Ultimi Zombi. Hiermee wordt het geheel naar een hoger niveau getild en vatbaar gemaakt voor meerdere herzieningen. Fulci lives.


avatar van Ravenstein

Ravenstein

  • 1524 berichten
  • 518 stemmen

Van wat ik had gehoord zou deze film Dawn of the Dead op het gebied van gore scenes zwaar overtreffen. Dat vond ik dus even redelijk tegenvallen. Buiten de beruchte splinterscene deed Zombi 2 me erg weinig.
Met de sfeerschepping zit het wel goed en de aanwezigheid van Richard Johnson (was ooit nog even getrouwd met Kim "Vertigo" Novak, maar dit even terzijde) geeft de film wat meer cachet, maar voor de rest is dit een redelijk saaie bedoening.
En die "haai vs zombie"-scene kan, net als de "meteoriet door het ruimteschip"-scene uit The Black Hole en de gondel-achtervolging uit Moonraker, in de lijst van meeste idiote filmmomenten!
Neen, ik heb nooit gesnapt waarom soms zo enthousiast wordt gedaan over Zombi 2. Geef mij maar één van de andere films uit Fulci's topperiode ('79-'82), want deze schat ik niet echt hoog in.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Voor mij dé beste zombiefilm ooit gemaakt, samen met Night of the Living Dead van Romero, en meteen ook Fulci's beste film. Waarom vind ik Zombi 2 zo goed? Het verhaal zit voor een genrefilm vrij sterk in mekaar en weet zeker te boeien, de soundtrack van Fabio Frizzi is fenomenaal en dan is er natuurlijk nog de gore. Beruchte scènes als de oogbalscène en de scène waar een zombie het opneemt tegen een haai blijven voor eeuwig op m'n netvlies gebrand.
Naast al dit moois bevat de film wel enkele schoonheidsfoutjes zoals matig acteerwerk, irritante nasynchronisatie en een soms amateuristisch ogende montage. Als echte fan kijk je hier natuurlijk gewoon over. Echt een aanrader voor liefhebbers van genrefilms enerzijds en/of fans van Romero's Trilogy of the Dead.


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6027 berichten
  • 7447 stemmen

Veel gore effecten, maar qua verhaal een heel stuk minder dan Romero's NIGHT OF THE LIVING DEAD of Jordi Grau"s schitterende LIVING DEAD AT MANCHESTER MORGUE. Bij een eerste visie van GLI ULTIMI ZOMBI 25 jaar geleden was ik ontgoocheld. Ik vind de latere zombie-films van Fulci zoals THE BEYOND en vooral HOUSE BY THE CEMETERY beter.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Hmm, wat vind je dan zo zwak aan het verhaal als ik vragen mag? Ik vind het verhaal eigenlijk vrij solide. Geen onnozele plotwendingen of fantasietjes, gewoon oerdegelijk en to the point.


avatar van Exploitation

Exploitation

  • 370 berichten
  • 3455 stemmen

Mac Hammer Fan schreef:

Ik vind de latere zombie-films van Fulci zoals THE BEYOND en vooral HOUSE BY THE CEMETERY beter.

Volledig met je eens!!! The Beyond is een meesterwerk!!


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Exploitation schreef:

(quote)

Volledig met je eens!!! The Beyond is een meesterwerk!!

Bij The Beyond mis ik toch wel een standvastig verhaal dat Zombi 2 wel heeft.


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Weer lekker happen met Zombi 2.

Niet meer en niet minder.

Lekker goor.

3*


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Specialist Fulci heeft er een lekker zombiefilmpje van gemaakt. De scenes bij Manhattan vind ik wel aardig.

2,5*.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Dit is een italiaans vervolg op dawn of the dead


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

sinterklaas schreef:

Dit is een italiaans vervolg op dawn of the dead

Heeft niets met DotD te maken. Is gewoon een Italiaanse exploitatie horror om te cashen op het succes van DotD.