• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.488 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.138 gebruikers
  • 9.379.560 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Mist (2007)

Horror / Mystery | 126 minuten
3,26 3.559 stemmen

Genre: Horror / Mystery

Speelduur: 126 minuten

Alternatieve titel: Stephen King's The Mist

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Frank Darabont

Met onder meer: Thomas Jane, Marcia Gay Harden en William Sadler

IMDb beoordeling: 7,1 (370.569)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 7 februari 2008

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Mist

"Belief divides them, mystery surrounds them, but fear changes everything."

Nadat het kleine plaatsje Bridgton getroffen wordt door een hevige storm, verschijnt een mysterieuze mist. David Drayton (Thomas Jane) en diens zoontje worden, net zoals vele andere dorpelingen verrast door de mist terwijl ze inkopen doen. Al snel blijkt de mist een dekmantel, waarin de meest vreemde en gevaarlijke wezens zich verstopt hebben. Drayton vreest voor zijn leven en voor dat van zijn kind en probeert met alle macht te overleven...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Die vrouw moeten we er ook niet meer bij betrekken. Dan geef ik je bijdeze gelijk. Ik kan het niet als argument gebruiken.

Maar waarom kinderachtig? Zoals ik het neerzet, zo gaat het ook in de film.

Niet ten koste van alles, zoals Stephan aangaf? Dat moet Stephan lekker zelf weten. Dit einde is verschrikkelijk. Blijf eventueel rustig in de auto wachten en wacht af wat er gebeurd. Dat is het meest voor de hand liggende. Doe je dat niet zoals David, dan ben je te impulsief bezig. Als ik zeg wacht op hulp, want je hoeft er niet meteen van uit te gaan dat de mensheid al is uitgestorven. Dan zeg jij: Ja en dan? Nou, dan komt er wel of geen hulp. Al wacht je maar een paar uur of een halve dag. Dan heb je het op zn minst geprobeerd. Nu is het zo benzine op. Je ziet hem even moeilijk kijken. Opa knikt ja. Hij stopt de kogels erin. Zijn zoontje kijkt hem aan en hij schiet iedereen dood. Gewoon onmenselijk om content te zijn met zo'n eind.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Wouter schreef:
(quote)


Nee, dat maakt het nóg gruwelijker. Niets blijft hem bespaard.


Maar jij zei juist. Een beter moment is er niet. Zijn zoontje te doden in zijn slaap. Maar zijn zoontje is juist klaar wakker.


avatar van Stephan

Stephan

  • 7890 berichten
  • 1387 stemmen

JacoBaco schreef:
(quote)


Maar jij zei juist. Een beter moment is er niet. Zijn zoontje te doden in zijn slaap. Maar zijn zoontje is juist klaar wakker.

Dan zeg ik het ook nog maar een keer... dat maakt het nóg gruwelijker.
Overigens... Als je door een slopende ziekte aan je einde dreigt te komen dan neem je voordat je een kasplantje bent toch ook maatregelen? Ik snap het argument niet dat er nog hoop was.
Natuurlijk kan je wachten op een goddelijke ingreep, maar ik geloof dat duidelijk was dat die mensen niet zo aan het geloof hechtten.

De Nay-sayers hier vechten blijkbaar ook tot het bittere einde in hun sterfbed.


avatar van rose

rose

  • 2280 berichten
  • 0 stemmen

JacoBaco schreef:
. Gewoon onmenselijk om content te zijn met zo'n eind.
Wat is daar onmenselijk aan? [/spoiler]Het was of opgevreten worden door zo'n beest, of dit...Beide is niet aantrekkelijk, maar dat laatste wel het minst pijnlijke.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Je kan het nog wel 40x zeggen. Maar je ziet zelf toch wel dat het niet klopt. Zijn zoontje slaapt, dus is dat zogenaamd het geschikte moment om hem dood te schieten. Wouter schrijft dat hij dat juist begrijpelijk vind om het op die manier te doen. Later geef ik aan dat zijn zoontje gewoon wakker is en dan ineens wordt er gezegd mede door Wouter. Ja dat maakt het juist gruwelijker. Jongens dat klopt niet. Eerst het ene zeggen en dan ineens iets anders.

Een goddelijke ingreep gaat te ver. Dat ze zich niet echt aan het geloof hechten, hoeven we er niet eens bij te betrekken.
Natuurlijk is er hoop. Vooral in die siuatie. Heel ver konden ze niet rijden, maar wel ver genoeg om erachter te komen dat daar waar zij waren eigenlijk amper monsters waren. Op die grote na, maar die liep gewoon voorbij. Ze zaten vast in een dichte mist. Ok, te voet verder gaan, is erg riskant, maar ik had het wel gedaan denk. In de auto blijven, is het veiligst. Je hebt totaal geen bewijs dat er eventueel hulp komt, je hebt daarentegen ook geen bewijs dat er geen hulp komt. Ze wisten niet hoe de wereld er verder aan toe was. Geef het gewoon niet te snel op, wacht gewoon en ga dan verder overwegen of het niet wellicht verstandiger is, om dan toch maar zelfmoord te plegen. Waarom is het argument hoop onterecht? Omdat ze wisten dat de mensheid al opgegeven was? Of omdat ze eigenlijk van niets wisten en dus nog konden hopen op een eventuele redding. Had het leger niet gekomen in de film, maar hij had wel zolang mogenlijk gewacht op een eventuele redding, dan wordt het al een heel stuk aannemelijker.


avatar van rose

rose

  • 2280 berichten
  • 0 stemmen

JacoBaco schreef:


Had het leger niet gekomen in de film, maar hij had wel zolang mogenlijk gewacht op een eventuele redding, dan wordt het al een heel stuk aannemelijker.
Ook veel minder mooi. Dan was de film nog maar 2,5 waard geweest. Ik vond het gedurfd en ook aannemelijk dit einde. Zo zie je ook maar weer dat een ieder het anders ziet. Als ik met Stephan en Wouter in die auto had gezeten was ik er niet meer geweest. Had ik er met jou in gezeten dan wel...Iedereen maakt zijn eigen keuzes. Wat voor de een aannemelijk is , is voor de ander verwerpelijk.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

JacoBaco schreef:
(quote)


Maar jij zei juist. Een beter moment is er niet. Zijn zoontje te doden in zijn slaap. Maar zijn zoontje is juist klaar wakker.


Nee, hij sliep. Pas op het laatste moment werd hij wakker. Een dapper en geweldig besluit van de filmmakers. Helemaal niets wordt de hoofdpersoon bespaard. Erger dan dit is niet mogelijk


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

JacoBaco schreef:
Je kan het nog wel 40x zeggen. Maar je ziet zelf toch wel dat het niet klopt. Zijn zoontje slaapt, dus is dat zogenaamd het geschikte moment om hem dood te schieten. Wouter schrijft dat hij dat juist begrijpelijk vind om het op die manier te doen
Later geef ik aan dat zijn zoontje gewoon wakker is

Hij is niet gewoon wakker. Hij wordt wakker.



Natuurlijk is er hoop.

Daar is niets natuurlijk aan.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

We draaien in rondjes. Ik geloof niet dat we het eens gaan worden. Wellicht dat je er over een paar jaar anders over denkt.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Wouter schreef:
(quote)


Nee, hij sliep. Pas op het laatste moment werd hij wakker. Een dapper en geweldig besluit van de filmmakers. Helemaal niets wordt de hoofdpersoon bespaard. Erger dan dit is niet mogelijk


Dat staat mij dus tegen. Het in de eerste instante willen doen terwijl hij slaapt is al erg genoeg, maar het dan te doen als het kind wakker is geworden, maakt het voor mij nog erger. Laat ik het zo zeggen. Ook al weet ik dat het kind een hele pijnlijke dood kan krijgen, door die beesten, dan nog klaar ik niet zelf de klus door hem pijnloos dood te schieten. Dat allemaal om de rede, dat op hulp wachten helemaal geen verkeerde keus is. En waarom niet. Dat typte ik net een paar reacties terug.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Inderdaad. We zullen het niet met elkaar eens worden.

Ik durf zelfs te zeggen. Nooit.

Dus ja. Wellicht tref ik je wel weer eens aan bij andere discussie.


avatar van Resh

Resh

  • 701 berichten
  • 609 stemmen

nutteloze discussie die al pagina's door lang over dezelfde gaat. Het is gewoon, je vind het einde mooi of niet, verschilt per persoon.


Mja....maar ik vind het toch een hele interessante discussie die deze film los weet te maken. Een aantal users geven aan wat hun hadden gedaan, als ze in de schoenen van David hadden gestaan.
Ik vraag me af of ze er wel bij stil staan, dat wat hun oordeel is, gebaseerd is op een film ervaring dat natuurlijk zorgt voor een veel helderdere en nuchterder kijk op de dingen, als dat je ze in het echt zou meemaken. Je kunt je misschien wel voorstellen wat je denkt wat je zou denken, maar de realiteit pakt vaak anders uit, zeker wanneer en dingen plaatsvinden die zo onmenselijk en gruwelijk zijn zoals in de film gebeurt, plus dat het trauma nog eens een stuk persoonlijk word als je je eigen vrouw ergens dood ziet hangen die vermoedelijk dan het zelfde lot zal ondergaan( of al ondergegaan is) als die MP kerel......
Ik geloof niet dat er iemand is die echt van te voren durft te voorspellen of te zeggen hoe hij of zij in die situatie dan zal reageren.....


avatar van Martijnnn

Martijnnn

  • 2248 berichten
  • 2411 stemmen

Resh schreef:

nutteloze discussie die al pagina's door lang over dezelfde gaat. Het is gewoon, je vind het einde mooi of niet, verschilt per persoon.

Dan vind jij dus bij voorbaat elke discussie nutteloos? Pas als mensen telkens hun eigen punten beginnen te herhalen treed er een vorm van nutteloosheid op, maar gelukkig zien de mensen hier dat ook zelf in.


avatar van Achmed

Achmed

  • 550 berichten
  • 0 stemmen

Het feit dat hij zelfmoord pleegt is een mietjes actie. Hij had gewoon tot het eind moeten vechten dan had hij het gewoon overleeft!


Whaha Wat een rambo die Achmed!!
Alleen 1 cruciaal foutje; Hij pleegt geen zelfmoord he!
Ach ...een zeikerd die op dat soort details gaat letten.


avatar van Emus

Emus

  • 17 berichten
  • 133 stemmen

Het makke van de meeste Stephen King verfilmingen is bij mij altijd dat ik meer sympathie op kan brengen voor de bad guys dan voor de o zo fantastische hoofdpersonen. Daar had ik deze film totaal geen last van. Al vrij snel had ook ik een intense haat tegen die godsdienstfanate gekweekt. Al vond ik de hoofdpersoon en zijn zoontje ook niet erg sympathiek.

Ik kan de meeste Stephen King verhalen dromen, dus het einde was redelijk verrassend. Meestal worden SK verfilmingen minder gruwelijk gemaakt en lopen ze beter af dan in het boek (Cujo). Het was misschien niet het meest logische einde, maar wel zodanig passend in de lijn van de rest van de film dat het acceptabel werd.

3,5*


avatar van de grafhond

de grafhond

  • 203 berichten
  • 0 stemmen

Achmed, ik dacht dat REC in het Portugees was ipv Spaans. Kan gebeuren en ben terecht op mijn foutje gewezen. Jij hebt op deze film gestemd, dus ook de film gezien. Ik denk in jou geval op het einde film dat je een TMF reclame kreeg met SMS nu" Achmed the dead terrorist, silence I kill you"!! Want jij slaat het plankje nog iets verder mis als ik deed bij REC!!! Heb wel in een deuk gelegen om je reactie, in 2 regeltjes zeg je zoveel!!!!!!!


avatar van deTuinman

deTuinman

  • 1186 berichten
  • 0 stemmen

Resh schreef:

nutteloze discussie die al pagina's door lang over dezelfde gaat. Het is gewoon, je vind het einde mooi of niet, verschilt per persoon.

Vanuit een kritsch oogpunt gaat dit niet op. En ik vind dat dat het voordeel mag hebben.

Dat iemand een film kut vind, best. Maar als dat kritisch niet het geval is, dan is die persoon gewoon niet beschikbaar bevonden om de film te kijken.


avatar van mrmucho1

mrmucho1

  • 19 berichten
  • 279 stemmen

net gezien; dacht heey, ik ga de zoveelste horror/sciencefiction film kijken die me waarschijnlijk wel gaat vermaken maar niet lang zal bij blijven.

TV aan: heeuy een gezin, iedereen nog blij, hoelang zal het duren voordat die mist er is, och daar is die al, wat voor monsters zullen er in zitten. ooh een octopus, oow wacht en vliegen, en een soort draak, en och kijk wat spinnen (die inderdaad zoals iemand eerder opmerkte een hoog disney gehalte hebben).

Ik vond het allemaal wel kunnen, alleen begon het na een tijdje irritant te worden vanwege een mevrouw die dacht dat het een soort vrouwelijke vorm van Jezus was. Ik was eigenlijk alleen benieuwd hoe deze film een einde zou krijgen, is het een einde van; jeeh, ik leef nog, mijn zoontje leeft nog en mijn vrouw leeft nog die zich O zo slim in de schuilkelder heeft verstopt en de mist trekt weg omdat al die ''dingen'' zijn verdreven door het leger. of is het meer een open einde. Ze komen in een kamp waar alle overlevende zitten (I am legend) en de camera zoomt uit . Neey!? ik had het mis. zo'n simpele film, met toch eigenlijk een heavy einde wat ik dus niet had verwacht.

Als deze film dit einde niet had was ik waarschijnlijk een half uurtje eerder in mijn bed gekropen maar ik vond het wel de moeite waard om even te kijken wat jullie er van dachten en mijn verhaaltje te noteren. Dit einde maakte de film toch een stuk beter/anders. Dus een 3.5


avatar van rotem

rotem

  • 188 berichten
  • 917 stemmen

Vage slome film (moet je van houden) 2,5 ster voor het goed verzonnen einde !!


avatar van thomas_

thomas_

  • 110 berichten
  • 285 stemmen

rose schreef:

(quote)
Ik snap ook niet dat je dat niet zag? Of zit je te dollen? Vond het einde ook geweldig. Die wanhoop in zijn ogen...prachtig gedaan.

O haha, zo bedoel ik het niet, ik bedoel op het laatst, waar ging de mist heen, hij verdween zo maar


avatar van starwars321

starwars321

  • 167 berichten
  • 915 stemmen

dit is gewoon een meesterwerk 5 sterren


avatar van Achmed

Achmed

  • 550 berichten
  • 0 stemmen

PsychoBoyJack schreef:
Whaha Wat een rambo die Achmed!!
Alleen 1 cruciaal foutje; Hij pleegt geen zelfmoord he!
Ach ...een zeikerd die op dat soort details gaat letten.


Shit dat is wel een erg groot foutje maarja ik keek een beetje vooruit in de tijd. zou jij niet dood willen nadat je, je eigen zoontje hebt vermoord. of maak ik weer een fout? hij heeft toch zijn eigen kind vermoord?

Ik zou graag de film willen herzien om een goeie statement te maken over het eind maar ik heb geen zin om naar die bitch te luisteren die over god preekt en het kind wil opofferen want daar heb ik me echt aan geërgerd


avatar van darkjaap

darkjaap

  • 926 berichten
  • 535 stemmen

erg mooie stephen king verfilming waarvan de spanning te snijden is en waarvan je echt wilt weten hoe het afloopt !

vooral het erg verassende ,heftige einde !

topper !

* * * *


avatar van film_kaza

film_kaza

  • 3140 berichten
  • 0 stemmen

Frank Darabont en King-verhaal hebben al 2-maal een enorm hoge toppositie bereikt. Maar dat waren geen horrors.
De film begint erg goed, en het idee is ook leuk. Erg sfeervol en angstaanjagend, maar er gaat één dik punt vanaf waardoor er toc h geen 4* komt.
Deze film heeft namelijk één van de meest dodelijk irritante en strontvervelende rollen ooit! Mrs. Carmody, (het was letterlijk feest toen ze door haar kop werd geknald. Daarvoor had ik meer last van pure irritatie.) En het einde. Hoewel de muziek je kort vasthield, was het gewoon te flauw, wat dom en feel-bad. Waarom iedereen neerschieten als er nog een sprankje hoop is? Grotendeels door de irritante rol maar ook hierdoor krijgt deze een 3*.


avatar van martinovitch

martinovitch

  • 609 berichten
  • 291 stemmen

Gisteren avond gehuurd en ik vond het een goede film. Maar toch had ik er net iets meer van verwacht. De insecten zagen er toch wel een beetje B film achtig uit. De uitwerking klopte niet altijd ( generator stond niet aan en toch hadden ze in de winkel de hele tijd licht) Maar buiten dat was de film toch redelijk. Het mocht van mij wel iets enger en ja het einde was beetje raar.

Maar toch nog 3.5ster


avatar van darkjaap

darkjaap

  • 926 berichten
  • 535 stemmen

hoezo raar ?

het was toch gewoon erg origineel en erg onverwacht.


avatar van ANTONIOB

ANTONIOB

  • 12 berichten
  • 1 stemmen

Te vet einde! Maar natuurlijk niet echt realistisch...

Had iets anders in de mist verwacht.


avatar van judgepaddy

judgepaddy

  • 550 berichten
  • 2513 stemmen

ANTONIOB schreef:

Had iets anders in de mist verwacht.

Gorilla's?