Halloween (2007)
Genre: Horror
Speelduur: 109 minuten / 121 minuten (unrated version)
Alternatieve titel: Rob Zombie's Halloween
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Rob Zombie
Met onder meer: Malcolm McDowell, Scout Taylor-Compton en Tyler Mane
IMDb beoordeling:
6,1 (138.130)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 25 oktober 2007
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Halloween
"Evil has a destiny."
Nadat Michael Myers als 10-jarig kind een gruwelijke slachtpartij aanrichtte, werd hij opgenomen in een psychiatrische inrichting. Nu, 17 jaar later, komt hij per ongeluk vrij en keert onmiddellijk terug naar zijn woonplaats Haddonfield, op zoek naar zijn jongere zus. Iedereen die zijn pad kruist, is in levensgevaar.
Externe links
Acteurs en actrices
Laurie Strode
Michael Myers
Dr. Samuel Loomis
Michael Myers, Age 10
Deborah Myers
Annie Brackett
Sheriff Leigh Brackett
Ronnie White
Lynda van der Klok
Patty Frost
Video's en trailers
Reviews & comments
Noodless
-
- 10044 berichten
- 6180 stemmen
Geslaagde remake waarbij de lange introductie van de jeugd van Michael Meyers best interessant is. Ook de moorden in zijn jeugd worden goed en hard gebracht. Eigenlijk voor mij beter en indrukwekkender dan de hele serie. Naderhand wordt het wat minder, omdat het dan meer van hetzelfde is zoals we de reeks kennen.
De hoofdactrice viel wel tegen, geen uitstraling of goed acteerwerk.
Voor mij dus geen overbodige remake, een beeld krijgen waarom Michael Meyers zo is geworden, vond ik boeiend. 7/10
jordandejong
-
- 4772 berichten
- 1431 stemmen
Niet hele goede remake. Wel goed dat ze het verhaal rond het kind Michael beter hebben laten zien en beter uitgewerkt hebben, maar de spanning was ver te zoeken.
maxo922
-
- 691 berichten
- 627 stemmen
Aardige film. De spanning plus de sfeer zijn goed gedaan. Het acteerwerk is wat matigjes. De kill scènes hadden wel een stuk beter gekunt.
* 2,5
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Niet zo slecht als velen zeggen maar ik kan dit geen aanrader noemen. Het is geen 1 op 1 remake, er zijn veel extra scenes en veel scenes zijn ook net ff iets anders gedaan. Het enige echt positieve vond ik het gore-gehalte, dat was in het origineel 0,0.
michael myers
-
- 249 berichten
- 62 stemmen
ik heb hem gisteren op tv gekeken en die ging helemaal anders dan dat ik hem op dvd heb !
weet iemand hier meer van (heel de ontsnappingsscene uit die inrichting ging ook helemaal anders)
noknoke
-
- 391 berichten
- 134 stemmen
ik heb hem gisteren op tv gekeken en die ging helemaal anders dan dat ik hem op dvd heb !
weet iemand hier meer van (heel de ontsnappingsscene uit die inrichting ging ook helemaal anders)
Weet niet zeker wat je gezien heb, maar soms worden vaak bloederige stukken eruitgeknipt vooral bij die duitse zenders is dat vaak het geval.
Of Director's cut. kan ook.!!
michael myers
-
- 249 berichten
- 62 stemmen
ja dat kan want op tv vermoorde hij die agenten toen hij uit die inrichting ontsnapte.
en bij mij op die dvd kwamen er twee bewakers die in hem zijn cel een vrouw gingen verkrachten en die 2 vermoorde hij en hij ontsnapte!
er waren trouwens nog wat stukken anders , maarja mischien heb ik een speciale versie(uitgave)
Mug
-
- 13981 berichten
- 5969 stemmen
Dat zal dan wel de unrated Director's Cut zijn. Met de scene die je beschrijft ben ik ook bang dat ik de film dan lager had beoordeeld, wat een vreselijke onzin.
De remake ontkomt (bij mij) niet aan een vergelijking met het fantastische origineel. Het niveau wordt ook nergens behaald. Het is zelfs jammer dat Zombie een paar scenes letterlijk kopieert maar dan toch te snel 'overschakelt'.
Maar goed, toch vond ik deze slasher-versie erg te behappen door het moordende tempo. Jammer dat de spanning door die hoge body-count vaak wegvalt, des te meer is de vermaak-factor hoger. De sfeer van deze film is dan ook compleet anders.
Maar dan....de laatste minuut. God god god, hoog je-eigen-ruiten-ingooien-gehalte. De voldoende waardering wordt daardoor gewoon niet gehaald.
De onderhuidse spanning van het origineel ligt toch meer in mijn straatje dan deze hak-steek-snij versie.
Tevens valt het zelden op te maken dat de film zich afspeelt rond 1980, een groot gemis. De tijdloze feeling voelt dan ook gemakkelijk aan. Net als zoveel mogelijk lijken creeren ook gemakkelijk is.
namingway24
-
- 1117 berichten
- 1403 stemmen
michael myers, de volgende keer misschien spoilers plaatsen?
De DVD bevat standaard de director's cut, die trouwens beter in elkaar zit dan de bioscoopversie, en er ook iets meer de tijd voor neemt na het origine-verhaal. Zoals vaak het geval is, is de director's cut de visie van de regisseur, en vaak ook betere versie, hoewel dat natuurlijk subjectief is.
En de manier waarop Myers ontsnapt is niet bepaald zachtzinnig. De verwijderde scène die wel op TV te zien was had wel cameo's van Bill Mosely en Leslie Easterbrook, beide uit Zombie's vorige film, the Devil's Rejects. Deze scène had Zombie er wel in mogen laten.
brabusRUS
-
- 1628 berichten
- 2810 stemmen
Ik vond dit dus een waardeloze remake. Super irritant. Bijv. ontsnapping uit de gevangenis. Die ging wel erg makkelijk. Heel rommelig.
Myers in zijn begin jaren had ook echt een irritant hoofd.
Bah!
Meneer Bungel
-
- 13163 berichten
- 0 stemmen
Niet eens zo slecht bevallen. Op zich leuk wat Zombie hier met het verhaal heeft proberen te doen, maar het kwam niet helemaal uit de verf. Eigenlijk had ik liever gezien dat hij toch een compleet nieuw verhaal had verzonnen, misschien met een mooie hoofdrol voor Big Joe Grizzly(Hey, buddy, just to give you a heads up, I got a taco supreme talking back at me, so I'm going to be a while. So do you mind waiting somewhere else and let me pass this beast in peace?) ?
De kills zijn best goed, al weet ik niet welke versie ik nu gezien heb en wat ik dus eventueel heb moeten missen. Maar een remake/rehash van zo'n klassieker moet toch wel heel wat meer in huis hebben om bv het overbekende riedeltje te mogen gebruiken...
Nice try, but no cigar. 2,5*
kaholiic
-
- 169 berichten
- 1569 stemmen
ik heb hem gisteren op tv gekeken en die ging helemaal anders dan dat ik hem op dvd heb !
weet iemand hier meer van (heel de ontsnappingsscene uit die inrichting ging ook helemaal anders)
Dat had ik ook gezien,, De ontsnappingscene was heel anders en het einde was trouwens ook heel anders.. 
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3631 stemmen
De eerste keer dat ik deze film heb gezien was ik toch best onder de indruk, ik vond het een vermakelijke remake..
Maar bij de herziening een paar dagen geleden vroeg ik me af wat ik in godsnaam aan het kijken was.. Het begin vond ik zeer sterk, met de jonge Michael.. Deze terugblik op zijn jeugd vond ik goed neergezet. Hij heeft een moeilijke jeugd gehad: op school waar hij gepest werd, familieleden die hem kleineerden en niemand gaf hem positieve aandacht. Cliché, maar zo wordt hij wel 'menselijk'. Zodra Michael in de gevangenis zat, vond ik er geen zak meer aan. Jammer!
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Vond dat ook weinig toevoegen inderdaad, haalt het tempo volledig uit de film.
Jules15
-
- 403 berichten
- 710 stemmen
Dat had ik ook gezien,, De ontsnappingscene was heel anders en het einde was trouwens ook heel anders..
Welk eind was op tv dan?
INCTRL
-
- 258 berichten
- 50 stemmen
Another masterpiece of Rob Zombie!
Zelfse 2e keer kijken was ie nog leulk/.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Vreselijke film. Totaal onnodige remake, waar regisseur Zombie het hele mysterie rond de film film Halloween en Michael Myers schaamteloos wegneemt. Erg jammer.
Daarnaast vond ik het nooit spannend worden, vond ik de sfeer maar niks en kon ik ook niks met de moorden. Vond het allemaal maar stompzinnig en zonder inspiratie gemaakt. Het eerste uur is belachelijk met Michael als klein jongetje en duurt veel te lang. Ik hoef de geschiedenis van Michael niet zo uitgebreid uitgelegd te krijgen... weg mysterie rond dit angstaanjagende karakter, die direct totaal niet meer eng is.
Het einde was ontzettend ergerlijk in dat huis. Laurie die derig keer struikelt, de domste plekken opzoekt, wat ontsnappingspogingen laat voor wat ze zijn en ga zo maar door. En ondertussen totaal geen spanning. Het naakt is wel welkom natuurlijk (vooral dat meisje uit The Virgin Suicides
), al zien we dat in elker horror tegenwoordig. Acteerwerk is zwaar onder de maat en wat sommige personages hier te zoeken hadden weet ik ook niet. Totaal overbodig.
Eén ster voor deze film. Deel twee zou ik direct hierna kijken, maar die laat ik eerst maar even voor wat het is. Daar heb ik de kracht eerst niet voor. Dan het origineel maar weer eens uit de kast halen.
jordandejong
-
- 4772 berichten
- 1431 stemmen
0,5* omhoog. Ik heb hem nog eens bekeken en hij viel dit keer meer mee. De reclameblokken tussedoor hebben er denk ik voor gezorgd dat ik de vorige keer een 2,5 gaf.
In de delen van Zombie ziet Myers er toch echt vetter uit dan in het orgineel. In de delen van Zombie heeft hij ook een veel brutere kracht.
Mr. Teeuwen
-
- 56 berichten
- 71 stemmen
Ik ben blij eerst deel II gekeken te hebben (die m'n interesse wekte om deel I ook maar te gaan kijken), want ik vond deel twee wel beter dan deze. Maar desalniettemin ook een vermakelijke film deze! Wel deed ie me op de 2e helft nogal 'standaard slasher' aan. Maar toch leuk... geen slechte film, maar deel II is m.i. wel beter.
krosnicky
-
- 734 berichten
- 1590 stemmen
Goeje remake ik ben normaal tgen remakes maar om dat hij zo goed is en om dat hij van Rob zombie is mag hij blijven wat ik leuk vond is dat zombie 1st Nog een heel stuk over michael jeugt laat zien zelf na Dat Hij die moorden pleegt en dan pas begint hij echt met de remake een beestig goeie film
movielou
-
- 93 berichten
- 92 stemmen
best een leuke remake, het is ook leuk om michael's jeugd te zien. En die moorden van hem waren ook gruwelijk
.
3,0 
Tom de Haas
-
- 99 berichten
- 0 stemmen
Dit is toch wel de meest slechte re-make van de afgelopen jaren.
Michael myers was juist zo angstaanjagend omdat het een mysterie bleef in het origineel waarom hij opeens naar het keuken mes greep en hem daarna niet meer neerlegde. Deze titel heb ik dan ook bewerkt tot een redelijke waardige nieuwe versie van maar 78 min in plaats van de originele 121 minuten. had er het liefst 90 minuten van gemaakt maar het meeste materiaal was overbodig.
Mijn versie begint op de avond als michael aan tafel zit en zijn halloween candy snoept, dan opstaat en en begint met moorden, na de moorden en aankomst van moeder schakel hij over naar de tranfer 15 jaar later in het instituut, hij ontsnapt en gaat naar haddonfield (er zijn trouwens twee versies een waarbij hij ontsnapt na dat een paar verplegers een patient in de cel van Michael verkrachten deze versie is totaal waardeloos) dus mijn versie slaat het meeste over zoals de zelfmoord van moeder dat wordt later toch duidelijk gmaakt op het kerkhof wat er met haar is gebeurd, en de verklaring van malcom mc dowell. En op deze manier is het nog wel te pruimen om naar Halloween 2007 te kijken.
Pre- en sequels

Halloween II
2009
759 reacties
Gerelateerd nieuws

Deze horrorfilms en -series verschijnen de komende maand op Netflix
Bekijk ook

Halloween
Horror / Thriller, 1978
1.830 reacties

Cosa Avete Fatto a Solange?
Thriller / Mystery, 1972
40 reacties

Let It Be
Muziek / Documentaire, 1970
25 reacties

Taste of Fear
Thriller / Horror, 1961
21 reacties

The Devil's Rejects
Horror / Actie, 2005
708 reacties

The Texas Chain Saw Massacre
Thriller / Horror, 1974
1.115 reacties
Gerelateerde tags
maskeroppashalloweensadismepsychopaatthrillerontsnappengemaskerde moordenaarcowardlinesscrueltymaniacrebootduringcreditsstingerdisturbed child
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.











