Genre: Drama / Komedie
Speelduur: 113 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Tamara Jenkins
Met onder meer: Laura Linney, Philip Seymour Hoffman en Philip Bosco
IMDb beoordeling:
7,1 (39.707)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Savages
De enorm uit elkaar gegroeide broer (Seymour Hoffman) en zus (Linney) moeten plots de zorg dragen voor hun zieke vader, van wie ze in de loop der jaren erg vervreemd zijn. Plots weggeplukt uit hun eigen drukke leven, krijgen ze de tijd die ze nodig hebben om over zichzelf en al het andere in het leven na te denken. Pijnlijke momenten uit het verleden moeten worden uitgepraat, waarna het als een afgesloten episode in hun gedachten blijft bestaan. Maar dat blijkt niet zo simpel en er is veel tijd en geduld nodig om nader tot elkaar te komen.
Externe links
Acteurs en actrices
Wendy Savage
Jon Savage
Lenny Savage
Larry
Eduardo
Jimmy
Kasia
Ms. Robinson
Bill Lachman
Nancy Lachman
Video's en trailers
Reviews & comments
illMattie
-
- 93 berichten
- 0 stemmen
nog geen Nederlandse release datum bekend? 
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Volgens mij niet. Op play.com is ie' al wel verkrijgbaar.
Norma
-
- 3463 berichten
- 5088 stemmen
Komedie/Drama, in combinatie met de naam Philip Seymour Hoffman; ik had scherpe humor verwacht. Maar in tegendeel: The Savages is een behoorlijk subtiel neergezet drama. Deze film is een pareltje, een verhaal uit het leven gegrepen. Natuurlijk met hier en daar wat humor, want dat zit uiteindelijk in het echte leven ook, zelfs (of misschien juist wel) op de moeilijkere momenten. Goed om te zien hoe niets in deze film romantischer wordt afgebeeld dan het leven doorgaans is; verzorgingstehuizen zijn over het algemeen niet gezellig, je naaste familieleden zijn niet automatisch je beste vrienden en sommige liefdesrelaties zullen het stadium van rozengeur en maneschijn nooit bereiken.
Philip Seymour Hoffman en Laura Linney zetten op een voortreffelijke manier een broer en zus met al hun tekortkomingen en frustraties neer die op realistische, menselijke wijze het beste proberen te maken van een situatie waar niemand ooit op zit te wachten. Een verhaal met een lach en een traan, dat zeker niet altijd vrolijk stemt, maar aan de andere kant ook een gevoel van warmte en optimisme weet te geven.
Knap gedaan!
illMattie
-
- 93 berichten
- 0 stemmen
Meer drama dan komedie
Mooie subtiele realistische film. En natuurlijk erg goed geacteerd door Hoffman en Linney.
illMattie
-
- 93 berichten
- 0 stemmen
Volgens mij niet. Op play.com is ie' al wel verkrijgbaar.
Norma
-
- 3463 berichten
- 5088 stemmen
Maar ik veronderstel wel de import-versie?
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3702 stemmen
Arthouse
Mooie kleine film die goed past in de amerikaanse arthouse films die we deze en eind vorige eeuw regelmatig langs zagen komen.
Vooral Hoffman en Bosco zijn sterk bezig, maar ook Linney doet het leuk als de iets wat vervelende zus.
Voor de liefhebbers zeker een aanrader.
3.5*
Arkadi.
-
- 797 berichten
- 870 stemmen
Had hem een tijdje liggen maar eindelijk gezien.
Het is een mooie kleine tragikomedie, waarin twee zo lijkt ongelukkige mensen (of zijn ze tevreden met wat ze hebben?) toch hun vader waar ze eigenlijk nooit iets mee hadden een paar laatste goede jaren willen geven.
De film is prachtig geschreven en gaat van de ene geweldige scene over in de andere. De film blijft menselijk en gaat nooit over deze lijn heen zodat het uiterst realistisch blijft.
Toch zijn het uiteindelijk de acteurs die de film maken totdat wat het uiteindelijk is. Is natuurlijk te verwachten met zulke namen.
Linney is eigenlijk de motor van het het verhaal en draagt dit geweldig. Zij wordt zijdelings aan beide kanten op krachtige wijze ondersteund door twee karakter rollen die hun dialogen met een perfecte timing aandragen.
Prachtige film over sterven, zoeken naar doelen in het leven, gelukkig zijn en alles wat daar mee te maken heeft.
Scherpe, eerlijke en bij wijle een grappige film die je in je stoel doet nestelen om even 2 uur te genieten.
4*
Chromeo
-
- 189 berichten
- 4567 stemmen
Prachtig ! Drama met hoofdletter D. In deze prent worden een aantal moeilijke thema's uit het leven aangesneden. Dat wordt steeds op een weinig verhullende wijze gedaan. De film heeft diepgang en bijgevolg kan ik me voorstellen dat dit voor heel wat kijkers herkenbaar en tevens confronterend kan zijn. De vertolkingen van de 3 hoofdacteurs zijn zeer degelijk en Hoffman is zoals steeds uitmuntend.
Deze film had 2 oscarnominaties op zijn naam staan. Ik vermoed dat die niet omgezet zijn. Ten onrechte vind ik, want deze prent blijft - in tegenstelling tot veel blockbusters of andere monsterproducties - wel hangen.
gotti
-
- 14075 berichten
- 5889 stemmen
Je hebt wat gemist Kapp. Kom net terug van het filmmuseum waar deze film op groot scherm te zien was.
Hoffman en Linney waren grandioos. Enige (kleine) manco is de lengte. De film kakt op enkele momenten net even in, waardoor het hier en daar enige vaart mist. Maar grotendeels kent de film fantastische gebeurtenissen, situaties en dialogen. Blijft altijd heerlijk om naar de ellende van anderen te kijken en er in de loop van de film achter komen dat ze niet eens zo heel erg van jouw verschillen.
Geweldig hoe die broer/zus relatie wordt neergezet en deze zal bij velen ook voor een enorme herkenbaarheid zorgen...
Chapeau!
4,5*
alec
-
- 246 berichten
- 245 stemmen
Uitstekende vertolking van Hoffman en Linney als broer en zus die omgaan met hun hulpbehoevende vader. Eigenlijk vond ik iedereen wel perfect spelen, behoorlijk naturel en realistisch. Klein minpuntje was dat het verhaal vrij eenvoudig is.
De laatste scene in het park is mooi hoopvol weergegeven. 
Een *3.5
laundromat
-
- 2434 berichten
- 0 stemmen
Ben het met alec eens, maar juist het eenvoudige verhaal vond ik óók een plus. En Linney vind ik gewoon niet acteren, ze is echt het personage. Goed hoor! Hoffmann doet 't ook weer goed. Was eerst 1 van de beste bijrollenacteur en nu tot dé man die een film kan dragen...
mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
Tjemig, wat hou ik toch van dit soort films.
En wat word er geweldig geacteerd zeg.
Aboluut een aanrader!!!!!!!!!!!!
Flipman
-
- 7112 berichten
- 1141 stemmen
Dit vind ik een bijzondere film, omdat het onnodig drama achterwege laat en toch niet te weinig vertelt! De speelduur is het enige kleinde nadeel, maar dat mag geen schande heten. Het leuke vond ik de verschillen tussen broer en zus en de spanningen die dit opbracht, ook nu hun privélevens ten goede én ten kwade in elkaar overliepen. Er wordt niet héél veel gedaan met het gegeven van dementie, de belevenis ervan, maar de subtiele momenten waarin dit wél gebeurt zijn dan ook erg sterk.
Ik durf hier best vierenhalve punt voor te geven!
tevelenco
-
- 790 berichten
- 932 stemmen
Erg goede maar ook wel trieste dramafilm die het verhaal verteld van een broer en zus die plotseling voor hun hulpbehoevende vader moeten gaan zorgen.
Aangezien broer en zus niet bepaald dezelfde ideeen hierover hebben levert dit al snel problemen op.
Deze problemen worden op een erg goede en realistische manier in beeld gebracht en zijn echt uit het leven gegrepen.
Wat er voor zorgt dat je al snel binding krijgt met de hoofdrolspelers die allebei een prima rol neerzetten.
Nee dit is zeker geen film waarvan je vrolijk wordt maar mischien wel een aanrader voor dramafans.
AmazingPP
-
- 2524 berichten
- 1859 stemmen
Mooi, warm drama, waarin de hoofdrolspelers laten zien dat ze allebei aan elkaar gewaagd zijn qua acteerwerk. Het is heel raar om Hoffman eerst te zien in "Capote" en dan in deze rol. Een groter contrast kan je bijna niet bedenken, wat direct ook aangeeft wat voor begaafd acteur hij is. Ik vond het een erg mooie film, die me bleef boeien tot het eind. 4 *
flyer
-
- 369 berichten
- 360 stemmen
Spijt me maar een komedie vond ik het niet. Geen topper in mijn belevenis
Adrenal
-
- 1381 berichten
- 0 stemmen
Goede film, gaat over een moeilijk thema maar wordt nooit sentimenteel. Dat is het voornaamste bij dit soort films. Ook de acteerprestaties zijn natuurlijk prima, hoe kan dat nou anders met Philip Seymour Hoffman en Laura Linney in de hoofdrollen.
****
Tamino Acid
-
- 119 berichten
- 41 stemmen
Doorleefde, zeer menselijke film, met een ijzeren scenario en indrukwekkende acteerprestaties. Gaat over aftakelen en sterven, maar wordt nooit melig, door de onderhuidse humor en de haarscherpe manier waarop de relatie tussen broer en zus verteld wordt. Schrijfster en regisseur Tamara Jenkins krijgt voortaan een plaats in mijn persoonlijke hall of fame.
MichaelMadsen
-
- 41 berichten
- 117 stemmen
Goed om te zien hoe niets in deze film romantischer wordt afgebeeld dan het leven doorgaans is
Goed omschreven. Zeer realistische film met echte onderwerpen als dementie welke ieder (ouder) kan overkomen. 2 Goede hoofdpersonen met Laura Linney (speelde zij ook niet in the Truman show?) die Philp Hoffman zelfs overklast.
Ik had echter een soort Happiness verwacht maar de humor is behoorlijk karig en subtiel.
Adrenal
-
- 1381 berichten
- 0 stemmen
Ja, Laura Lynney speelde de vrouw van Jim Carrey in the Truman Show.
dhsaddink
-
- 6 berichten
- 22 stemmen
Hij viel flink tegen tbh, ik heb toevallig recent nog een film gezien over iemand met een ziekte als deze, away from her...de was vele malen indrukwekkender...
"ook" ik vraag me af waar de komedie was?
dinal12000
-
- 163 berichten
- 208 stemmen
Subtiele film. Goeie rol van Laura Linney, Seymour Hoffman is altijd goed.
tjp1994
-
- 196 berichten
- 162 stemmen
prachtig acteer werk . Linney steelt de show, maar Hoffman vind ik al jaren acteur nummer 1 van de wereld
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Heel behoorlijke film. Moeilijk onderwerp maar integer en met het hart op de juiste plaats gemaakt. Bovengemiddeld acteerwerk en mooie plaatjes die een wat somber gevoel van eenzaamheid weten op te wekken.
Vind de film toch vooral drama met hier en daar een grappige scene maar komedie zou ik dit niet willen noemen. The Savages laat 3 mensen zien in een moeilijke periode van hun leven, mensen van vlees en bloed met realistische beslommeringen en een normale en menselijke reactie daarop. De film vliegt dan gelukkig ook nergens uit de bocht, geen melodrama, geen opzichtige tranentrekkerij. Een verademing om eens een keer "echte" mensen te zien in een dramafilm. Het is de grootste verdienste van deze film.
Alhoewel het thema vrij universeel is is de uitwerking ervan toch erg Amerikaans, net iets te voor mijn smaak zelfs. Ook had de film wel iets korter gekunt hij heeft de neiging om na de eerste helft een beetje in te kakken.
3.5*
Het laatste nieuws

'Outlander'-serie 'Blood of My Blood' snel te streamen op HBO Max

Avonturenfilm 'Seven Years in Tibet' is binnenkort te vinden in het Netflix-aanbod

Mysteryklassieker 'The Da Vinci Code' met Tom Hanks vrijdagavond op televisie

Mysteryfilm 'Identity' van James Mangold verdwijnt binnenkort van Netflix
Bekijk ook

21 Grams
Drama / Thriller, 2003
762 reacties

Anvil: The Story of Anvil
Documentaire / Muziek, 2008
98 reacties

The Magdalene Sisters
Drama, 2002
190 reacties

Boy A
Drama / Misdaad, 2007
256 reacties

Il Y A Longtemps Que Je T'Aime
Drama, 2008
136 reacties

The Kite Runner
Drama, 2007
359 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







