• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.763 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.410 stemmen
Avatar
 
banner banner

I Am Legend (2007)

Drama / Sciencefiction | 101 minuten
3,42 5.390 stemmen

Genre: Drama / Sciencefiction

Speelduur: 101 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Francis Lawrence

Met onder meer: Will Smith, Alice Braga en Charlie Tahan

IMDb beoordeling: 7,2 (869.222)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 20 december 2007

Plot I Am Legend

"The last man on Earth is not alone"

Jaren nadat Dr. Alice Krippin een genezing voor kanker lijkt te hebben gevonden, heeft een mysterieus virus de hele wereld in zijn greep. Veel mensen zijn gestorven aan het virus en een ander deel is getransformeerd in een groep bloeddorstige vampiers. In de stad New York leeft enkel nog kolonel en wetenschapper Robert Neville, die druk op zoek is naar een geneesmiddel. 's Middags is de stad verlaten en alleen Robert en zijn hond Sam begeven zich dan op straat. Maar zodra het donker wordt komen de vampiers te voorschijn en gaan ze op zoek naar vers bloed.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Robert Neville

Anna Montez

Alpha Male

Marley Neville

Dr. Alice Krippin

Mike - Military Escort

Alpha Female

Military Driver - Jay

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

davidov schreef:

Jammer want CGI is een prachtig middel om films rijker te maken, net als kruiden bij het koken. Kan heerlijk/prachtig zijn, echter zodra je steeds meer troep er doorheen gaat gooien want "CGI = tof" en "meer = beter" dan zit je echt op een verkeerd pad

Volledig mee eens.


avatar van Sasja

Sasja

  • 1338 berichten
  • 120 stemmen

heb hem gezien en ik vond em voor een will smith film ZWAAR KUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ben ik blij dat ik geen 10 euro heb vernaggeld dat dit ding


avatar van 5.1

5.1

  • 8 berichten
  • 4 stemmen

Halcyon schreef:
De wederzijdse afhankelijkheid tussen Neville en Samantha wordt erg sterk overgebracht en is ook een uur lang de voornaamste sterkhouder in I Am Legend. Wanneer in een onvermijdelijk gevecht tussen mens en mutant Samantha droevig om het leven komt, sterft ook de film langzaam maar zeker uit. Het verhaal bloedt dood, mede dankzij de overbodige ontmoeting met nieuwe, oninteressante personages. Wanneer Bob Marley nog even bij de zaak betrokken wordt als filosoof van dienst zakt de film ineen als een pudding.


Helemaal eens, en wat dacht je van dat stukje waarin het wel of niet bestaan van God en zijn bedoelingen nog even behandeld worden? Waarbij natuurlijk degene die het bestaan van God ontkent min of meer ongelijk krijgt (niet expliciet, maar dat is wel het gevoel dat opgeroepen wordt) Dan is van de pudding helemaal niets meer over, helaas.


avatar van Albertonio

Albertonio

  • 7 berichten
  • 8 stemmen

Goede acteer prestaties van Will Smith!

Een top film!


avatar van ADELANGE

ADELANGE

  • 6 berichten
  • 6 stemmen

Ik had iets meer vewacht van de film. Einde vooral zwak, special effects ok. Verhaal had iets meer uitgediept kunnen worden.


avatar van mikeh

mikeh

  • 377 berichten
  • 374 stemmen

Prima film!

Will Smith goed geacteerd.

4 ****


avatar van elhamlalila

elhamlalila

  • 55 berichten
  • 507 stemmen

ADELANGE schreef:

Ik had iets meer vewacht van de film. Einde vooral zwak, special effects ok. Verhaal had iets meer uitgediept kunnen worden.

en je geeft een 4?

Waar ik me vooral aan gestoord heb ik deze film, is de spanningsboog die ze probeerde te creeeren door het rekken van een shot. Vreselijk irritant en dus totaal mislukt.


avatar van kimmie131195

kimmie131195

  • 143 berichten
  • 82 stemmen

ik heb de film nog niet gezien maar de trailer was al eng genoeg !!


avatar van TheRisingSun

TheRisingSun

  • 1140 berichten
  • 2261 stemmen

kimmie131195 schreef:

ik heb de film nog niet gezien maar de trailer was al eng genoeg !!

Nog niet stemmen dan, aub!


avatar van Xainic

Xainic

  • 23 berichten
  • 39 stemmen

Will Smith de enige overlevende op de wereld na een dodelijk virus dat huisgehouden heeft? En het houdt niet op er komen ook nog is zombies -_-' Beetje jammer, ook heb ik mij geërgerd aan de slechte computer getekende wezens. Al met al heb ik me wel vermaakt en is de film een echte one timer


avatar van amazingm

amazingm

  • 8 berichten
  • 129 stemmen

Ik had toch zeker meer verwacht (gehoopd) van deze film. Matige Special Effects. Mijn complimenten gaan dan ook uit naar de hond. Voor mij de beste "acteur".


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Wat die CGI betreft. Ze is slecht in die zin dat je merkt dat het CGI is. CGI is immers enkel gelukt wanneer je ze niet opmerkt. In dat opzicht vind ik The Hills Have Eyes remake een sterk voorbeeld.

Langs de andere kant vond ik dan weer dat de computergestuurde beelden in I Am Legend niet meteen onnatuurlijk overkwamen (de context in beschouwing genomen uiteraard). Een twijfelgeval met andere woorden.


avatar van Malick

Malick

  • 9142 berichten
  • 640 stemmen

Na de geniale trip genaamd Constantine uit 2005 kon Francis Lawrence bij mij al niet veel meer fout doen. Ook al kreeg ik van behoorlijk wat mensen te horen dat hij tegen viel en het mijn straatje niet was. Was ik uiterst verrast dat de hele film me greep in zijn digitale geweld en het sublieme gegeven dat al vaker was verfilmd. The Omega Man (1971) en The Last Man on Earth (1964) beiden nog niet gezien maar daar ga ik zeker in de toekomst verandering in brengen.

We hebben te maken met een virus die de mensheid in greep houd. Vrijwel iedereen op aarde is in contact gebracht met het virus en dus daardoor in een bloeddorstige vampier veranderd, behalve Neville. Want er wordt gesuggereerd dat hij de laatste mens op aarde is! Nu gaat hij de strijd aan met de mutant(s) om de mensheid te redden van zijn aangekondigde verdoeming.

Alhoewel het bij vlagen trekjes had van ‘’28 days later’’ en ‘’Dawn of the Dead’’ staat deze film puur op eigen benen door de naargeestigheid die de film uitstraalt. Het daadwerkelijk eindigen van de mensheid en de sombere toon van het gegeven. Je moet je wel enigs beseffen dat we spreken over een beschaving een wereld die stabiel is. Natuurrampen krijgen ons niet eens zo ver, toch? Er zijn beschavingen geweest die andere beschavingen uitroeide of zichzelf kijk maar naar de Maya’s. Dus vanuit deze invalshoek, thema vond ik de film al geslaagd te noemen.

Maar net zoals het einde van Polanksis ‘’The Ninth Gate’’en het einde van ‘’The Blair Witch Project’’ blijft er veel over voor de suggestie en een flinke discussie na de film. En zelfs meer dan dat je blijft vrij onzeker de hele film door, een angstig gevoel van binnen, vervreemd van jezelf en je omgeving. Dat voelde ik de hele film door, zo intens dat ik er gewoon bang van werd. Er hangt een vreselijks stilte geen achtergrond muziek op ground zero, helemaal niets. En als je dat kan teweeg brengen als regisseur dan heb je gouden Blockbuster handen. Alhoewel je over het einde veel kan speculeren zoals abrupt, toch nog een goed einde?! Ben ik van mening dat je alsnog naar het einde gezien te hebben kan suggereren tot een verdoemenis van de mens. Wat als de wezens haar gevolgd hebben zoals bij de redding van Neville, dat betekent dat, dat eiland ook ten val komt en dus het einde van de wereld daadwerkelijk gebeurt.

Oftewel een Will Smith nog steeds in mijn ogen onder gewaardeerd speelt het subliem. De special effects zijn huiveringwekkend mooi en het was alweer een flinke binnenkomer van dit jaar. Griezelig goed en laat je niet misleiden door filmsnobs of critici die weten wat goed is en wat niet. Ga erheen en laat je die zelfde filmervaring kennis maken.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Verhoeven schreef:
Het daadwerkelijk eindigen van de mensheid en de sombere toon van het gegeven.

Was dat maar het geval. I Am Legend kon dit compromisloze karakter hard gebruiken. Met het slot in zicht wordt dit gevoel helaas helemaal de kop ingedrukt.


Alhoewel je over het einde veel kan speculeren zoals abrupt, toch nog een goed einde?! Ben ik van mening dat je alsnog naar het einde gezien te hebben kan suggereren tot een verdoemenis van de mens. Wat als de wezens haar gevolgd hebben zoals bij de redding van Neville, dat betekent dat, dat eiland ook ten val komt en dus het einde van de wereld daadwerkelijk gebeurt.

Zo had ik het einde nog niet bekeken. In dat opzicht had die suggestie van mij iets meer benadrukt mogen worden. Het happy-end gevoel haalt mijns inziens teveel de bovenhand.


avatar van Wheely5

Wheely5

  • 69 berichten
  • 100 stemmen

Vooraf lazen we hier wat berichen en dus was onze verwachting niet al te hoog. De film bekeken en we waren echt zeer verbaast over de reacties hier. We vonden het verhaal gewoon goed in elkaar zitten en het werd goed gebracht. Ja persoonlijk vond ik wél dat het einde wat meer uitgediept had kunnen worden, maar dat mocht de pret niet al te veel drukken. Daardoor toch een 4,5 en geen 5


avatar van geronimo

geronimo

  • 1955 berichten
  • 0 stemmen

Ik vond 't vréselijk toen die hond doodging! Voor de rest deed de film me niet zo erg veel. Had er meer van verwacht.


avatar van erpmans

erpmans

  • 49 berichten
  • 139 stemmen

Sasja schreef:

heb hem gezien en ik vond em voor een will smith film ZWAAR KUT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ben ik blij dat ik geen 10 euro heb vernaggeld dat dit ding

en ook weer een goed onderbouwde mening


avatar van boes69

boes69

  • 5 berichten
  • 6 stemmen

Een goeie film. De special effects zijn fenomenaal. 3,5*


avatar van selfhealing

selfhealing

  • 275 berichten
  • 278 stemmen

Acteerprestaties? Een beetje tegen poppen praten en op een gegeven moment zo hard schreeuwen tegen een pop dat je stem ervan overslaat vind ik geen prestaties hoor?? Die scene was zo lachwekkend dat ik zelfs een beetje met een beschamend gevoel naar mijn mede filmkijkers keek; wat de hel doet die vent???

Jah in Cast away was tegen een tekening praten ook geen acteer prestatie?

Kortom jij hebt er duidelijk geen kaas van gegeten. Acteren is echt wel iets meer dan "boeiende conversaties aangaan"heeft ook iets te maken met mimiec, gezichtsemoties, nonverbaal gedrag die uiteindelijk overtuigend genoeg zijn om een personage neer te zetten.


avatar van newG

newG

  • 956 berichten
  • 2347 stemmen

Deze film was echt jammer om zien... Zo'n prachtig verhaal hebben en niet al je troeven optimaal gebruikten, shame on hollywood.
Will Smith acteerd hier erg goed. De hond was inderdaad ook sterk in beeld gebracht, maar de special effects... komaan zeg: is dit het beste wat Hollywood kan brengen?
Het stukje wanneer hij met zijn auto tussen de dieren rijd is nog best ok, maar die "changelings" waren toch zo fake. Sommige close ups waren echt verschrikkelijk. Geef mij dan maar geschminkte figuranten zoals in From Dusk Till Dawn bv.
De film is ook niet consequent genoeg, in het begin lijkt hij zo gelukkig met zen hond, dvd'tje lenen (I'm halfway true the G na 1000 dagen, ik dacht dat ie de wereld moest redden met een geneesmiddel!!!, om nog te zwijgen van zijn regelmatig golfen, huis veilig maken, zijn auto wassen,en wat weet ik nog allemaal)
En dan opeens zo ongelukkig zijn nadat die hond sterft (eerst wat al sukkelend liggen kruipen en erna rechtstaan en zen hond dragen God wat was ik toen kwaad!) En waar zat die vampierman toen hij die honden los liet... Al het zonlicht was weg dus hij kon gewoon aanvallen...
Mist Neville na 1000 dagen eens een dag op zijn pier en juist toevallig op dat moment komen 2 overlevers ernaartoe, de flashbacks breken het verhaal dan ook nog eens, je zit dan helemaal in dat eenzame wereldje, gooien ze er nog wat drukke scene's erdoorheen...
En de al dan niet aanwezigheid van een God stoorde me ook verschrikkelijk. Look daddy a butterfly,
bah

Na het lezen van mijn eigen bericht verlaag ik mijn stem zelf van 3.5 naar 3
Dit was gewoon kaas met gaten en de kaas bestond al in 1964... Laat ons zeggen dat Will Smith en de hond er nog een korstje rond hebben gedaan en voor de rest is er niks aan het gegeven toegevoegd.
Echt jammer deze film


avatar van seanpuffy

seanpuffy

  • 356 berichten
  • 1029 stemmen

wat doet het is deugd om nog is zo een superfilm te zien. deze film overtrefd echt alles. het is lang geleden dat ik nog zo een goede film heb gezien.

will smith legt weer een schitterende rol neer fantastish gewoon!

*5.0*

deze behoort zeker in mijn top tien!


avatar van itachimovie

itachimovie

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

wow ik ben nieuw maar ik heb de film gezien:P met die hond is egt zwaar zielig en als ik weer iets verkeerds heb gezegt-_- sorry


avatar van #7926

#7926

  • 14 berichten
  • 479 stemmen

Ik vond de film ontzettend sterk beginnen. ik vond het fantastisch om te zien hoe Will Smith ondanks zijn eenzaamheid probeert zijn kop bij te houden. De tweede helft van de film was teleurstellend. De flashbacks waren jammer, net als de religieuze verwijzingen. Al met al toch nog een 3,5.


avatar van A-neet

A-neet

  • 61 berichten
  • 57 stemmen

tja... wat zal ik er eens van zeggen. ik vond het niet echt een geweldige film, maar heb me ook niet verveeld of geërgerd. al die dingen die niet helemaal klopten kwamen later pas bij me binnen dringen. haha.

ben het wel met een heleboel dingen van NewG eens. zal ze niet allemaal gaan herhalen...

maar wat ik niet snap NewG dat je toch nog zo'n hoog cijfer geeft als je de film zo slecht vind?

kan die hond ook genomineerd worden voor een oscar?


avatar van akka

akka

  • 156 berichten
  • 1278 stemmen

verhaal is goed loopt spannend op je denkt nu gaat het gebeuren.....

en dan komt er een vampier. Ik dacht echt jezus heb je zo'n goed verhaal en dan doe je dit komop zeg.

Maar het verhaal was goed(op het einde na dan)

Will Smith speelde erg goed en de specialefects waren ook goed

verhaal + 1.5

acteurs + 1.0

special edects + 0.5

totaal een 3.5


avatar van blablabla89

blablabla89

  • 140 berichten
  • 206 stemmen

Ik weet niet wat het is met de film, enerzijds vind ik hem heel goed anderzijds ook weer niet. Hij wordt nooit echt heel spannend en vooral in begin duurt het lang voordat iets spectaculairs gebeurd waardoor hij af en toe zelfs beetje saai wordt.

Het einde had ook beter gekund. Ook zit er een of ander dialoog in over Bob Marley waarvan ik nog steeds niet weet wat daarvan de toegevoegde waarde was.

Hoe dan ook, geen must-see maar kijkt wel aardig weg. 3 sterren


tja , goede film , ik zat wel de hele tijd te wachten tot het spannend zou worden. had gehoopt op een meer opgelost einde , maar van de andere kant zijn er al genoeg van dat soort films.

Ik snap wel dat het opgelost wordt , maar dan meer in de film .

Nou ja gewoon goed !!

van mij 4 sterren


avatar van Bøø4Gløve

Bøø4Gløve

  • 9 berichten
  • 13 stemmen

Neej, ik vind hem gewoon echt supertof, ook echt goed gemaakt..
Alleen wel zielig moment datie zijn hond vermoorde.. Maarja.. Dat hoort er ook bij.. Ik vind het wel een 5 waard


avatar van Sasja

Sasja

  • 1338 berichten
  • 120 stemmen

dat vond ik ook zielig, maar voor de rest ... als het kon had ik deze film een -5 gegeven


avatar van medansavamhel

medansavamhel

  • 399 berichten
  • 244 stemmen

Sasja schreef:

dat vond ik ook zielig, maar voor de rest ... als het kon had ik deze film een -5 gegeven

Hoe kan dat? Zelfs als je het concept niet goed vind, dan nog is het camerawerk top en het acteerwerk is dat ook. Hoe bestaat het dan dat deze film een -5 waard is?