I Am Legend (2007)
Genre: Drama / Sciencefiction
Speelduur: 101 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Francis Lawrence
Met onder meer: Will Smith, Alice Braga en Charlie Tahan
IMDb beoordeling:
7,2 (868.420)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 20 december 2007
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot I Am Legend
"The last man on Earth is not alone"
Jaren nadat Dr. Alice Krippin een genezing voor kanker lijkt te hebben gevonden, heeft een mysterieus virus de hele wereld in zijn greep. Veel mensen zijn gestorven aan het virus en een ander deel is getransformeerd in een groep bloeddorstige vampiers. In de stad New York leeft enkel nog kolonel en wetenschapper Robert Neville, die druk op zoek is naar een geneesmiddel. 's Middags is de stad verlaten en alleen Robert en zijn hond Sam begeven zich dan op straat. Maar zodra het donker wordt komen de vampiers te voorschijn en gaan ze op zoek naar vers bloed.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,2 / 868420)
- Trailer (YouTube)
- Spoilertopic
- I Am Legend (BoekMeter)
- I Am Legend (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op Amazon Prime
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Robert Neville
Anna Montez
Ethan
Alpha Male
Zoe Neville
Marley Neville
Dr. Alice Krippin
Mike - Military Escort
Alpha Female
Military Driver - Jay
Reviews & comments
Albus Dumbledore
-
- 2041 berichten
- 884 stemmen
Echt een goeie film, hij was boeiend, spannend en actievol. En, wat voor mij ook belangrijk is in een film, er zat fantasie in!
Ja, ja, die zombieachtige wezens (Duisterzoekers, nietwaar?) waren pure fantasie.
Ik vond ze trouwens niet zo slecht gemaakt hoor. Het had misschien beter gekund, vooruit. Maar tien jaar geleden hadden ze dit nog niet zo goed kunnen maken... denk ik.
Maar wat ik vooral mooi vond aan deze film, was dat hij emotioneel was... heel erg aangrijpend.
Ik vond het zo verschrikkelijk zielig toen die hond dood ging! Dat was echt zielig. Dat vond ik nog zieliger dan toen het baasje dood ging.
Het einde was inderdaad wel wat afgeraffeld, dat klopt wel.
Maar prima film, vind het denk ik wel jammer dat ik hem niet in de bios heb gezien.
4 sterren.
binola
-
- 3 berichten
- 0 stemmen
ja.. beetje een makkelijk einde, jammer... maargoed over het algemeen is het wel een leuke film
ben ok mee eens ,
SouthParkFan
-
- 218 berichten
- 1385 stemmen
stem verhoogd van 3.0** naar 4.0**. Het is over het algemeen een heel spannende film alleen het einde is zeer slecht en de ''Darkseekers'' hadden wel wat spectaculairder gemogen.
qaz
-
- 10 berichten
- 489 stemmen
Het einde is inderdaad wat makkelijk en typisch amerikaans. Dat sentimentele gebruik van geloof en liefde voor het vaderland etc begin ik spuugzat te worden zeker gezien de huidige staat van de US of A en het effect dat dat op de wereld heeft.
De beelden van Smith in een verlaten New York zijn echter prachtig De totale eenzaamheid van de hoofdpersoon komt sterk over en een aantal goed getimde spannende momenten zorgen ervoor dat de adrenaline blijft stromen
kaydegreef
-
- 303 berichten
- 0 stemmen
Niet echt wat ik van deze film verwacht had :S
+Verveelt geen seconde
+Goede special effects
+Meeslepende film met veel emoties
-Einde is telleurstellend
-De film kon veel langer duren(meer uitleg over het virus,meer uitleg over die monsters,meer aanvallen van die monsters,etc..;)
Besluit: Fans van actiefilms zullen zich zeker vermaken bij deze film.
Een aanrader!
Daarom 4,5* voor deze film.
Renkum
-
- 40 berichten
- 0 stemmen
Ik vond deze film heel erg spannend om te volgen. Ik was wel benieuwd naar deze film, omdat voor deze film erg veel reclame werd gemaakt.
Ik kon mij goed inleven in de hoofdpersoon, met zijn emoties. Ik sluit mij aan bij het commentaar van kaydegreef, hierboven.
Ik vond het einde zeker 'te' afgeraffeld. Ik had echt zo iets van: HUH waarom nu afgelopen? Alsof het buisje met tegengif de rest van de mensen kan redden... bup.... ja tuurlijk, hopelijk laat ze het buisje niet vallen dan
Oh en die monsters zagen er een beetje slecht uit. Vooral in deze tijden, met deze technologie, hadden die er wel beter uit kunnen zien.
@ qaz, dat Amerikaanse zal je altijd wel blijven houden, met die vlaggen en trots op vaderland etc... Maar laten we het hier niet op het politieke vlak gooien
Ook die herten, waar Will op jaagt, zagen er een beetje nep uit... Omdat de film wél heel erg spannend was en meeslepend, geef ik deze toch een 3,5. Dit cijfer is beïnvloed door het slechte einde.
D16
-
- 17 berichten
- 66 stemmen
Vermakelijke film (Y)
maar 1 ding snap ik niet:
waarom praat hij tegen die poppen?
Nouseforaname
-
- 231 berichten
- 155 stemmen
Omdat hij al een lange tijd alleen is, en op den duur moet je gewoon tegen iemand praten, desnoods tegen poppen.
lindakroes
-
- 41 berichten
- 159 stemmen
Geweldige film! Ben eigenlijk niet zo een fan van Wil Smit en al helemaal niet van actiefilms, maar deze film vond ik echt heel goed!
Oke, het einde had iets beter gekund maar toch....
_dangerous_
-
- 207 berichten
- 0 stemmen
heel goede film zeg !
ga hem zeker vaker kijken 
niets beters te doen zeker
Renkum
-
- 40 berichten
- 0 stemmen
_dangerous_ als je gevote hebt, is het niet de bedoeling om andermans meningen in de grond te gaan boren. Dat jij nu de film (en ook vele andere 'goede' films) zwaar beroerd vindt, (terwijl ze dat vaak niet zijn) is jouw probleem.
Berichtjes waarin je anderen afkraakt om zijn/haar mening omtrent een film is verschikkelijk overbodig. (en ook een beetje kansloos)
jesse_boeruh
-
- 11 berichten
- 127 stemmen
niets beters te doen zeker
sjagie?
_dangerous_
-
- 207 berichten
- 0 stemmen
_dangerous_ als je gevote hebt, is het niet de bedoeling om andermans meningen in de grond te gaan boren. Dat jij nu de film (en ook vele andere 'goede' films) zwaar beroerd vindt, (terwijl ze dat vaak niet zijn) is jouw probleem.
Berichtjes waarin je anderen afkraakt om zijn/haar mening omtrent een film is verschikkelijk overbodig. (en ook een beetje kansloos)
oeii, vind je het nou zo erg dat ik jouw smaak niet waardeer...
_dangerous_
-
- 207 berichten
- 0 stemmen
Haha jij ook niet precies dangerous.
moet je horen wie het zegt!
Martijnnn
-
- 2248 berichten
- 2410 stemmen
Dat er mensen zijn die zo dom zijn om op die dangerous te reageren.
dionpeters
-
- 4 berichten
- 10 stemmen
Echt een spannende film!! Ik schreef de naam van de film eens op om hem te onthouden. Het leek wel een beetje op Jim legend
Rancid
-
- 600 berichten
- 868 stemmen
Dat er mensen zijn die zo dom zijn om op die dangerous te reageren.
Dat doe jij nu indirect in feite zelf ook. En ik ook weer. Meestal reageer ik hier gewoon helemaal niet meer, maar deze vond ik te leuk om te laten liggen.
'Ik vind jou zo stom, ik ga níet op je reageren' hehe.
Rancid
-
- 600 berichten
- 868 stemmen
Zo is dat.
Net gekeken, prima film. Ik ben niet zo'n fan van Wil Smith, maar hij deed het goed. Het einde vond ik eigenlijk best meevallen, na de reacties die ik hier had gelezen. Ik had erger verwacht, zo'n verschrikkelijk irritante happy-family-ending ofzo.
Wel ben ik het eens met het gegeven dat de Duisterniszoekers er nogal nep uitzagen.
3,5*
hellspawn666
-
- 38 berichten
- 30 stemmen
Zeer goed gespeeld door will smith.
Spannend en blijvend boeiend.
Leuke schrik momenten.
Heb m net gekocht op dvd.
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4515 stemmen
Bijzonder slechte film.
Al vanaf het openingsshot wanen we ons meer in CGI-land dan in New York. Door de veel te gestilleerde beelden en de afschuwelijk special effects komt het post-apocalyptische gevoel nooit over. Geen rauwe, eenzame straten zoals in "28 Days Later" en geen echte dreiging zoals in "Dawn Of The Dead". Hierdoor wil niets in de film zich eigenlijk goed ontwikkelen. Will Smith's karakter geeft nooit écht gestalte aan de eenzaamheid en we worden nooit goed het verhaal ingezogen. Vooral de nachtwezens waren een dieptepunt. Men koos niet voor een goede make-up department met echte mensen en had ook niet de beschikking tot goede CGI. Waarom werk je dan in 's hemelsnaam niet met suggestie? Of laat dan in ieder geval de wezens niet zo vaak in beeld komen.
De film weet voor mij op geen enkel vlak te scoren, terwijl ze toch echt goed in handen hadden.
_dangerous_
-
- 207 berichten
- 0 stemmen
Bijzonder slechte film.
iemand was wakker tijdens het kijken
FixX
-
- 622 berichten
- 456 stemmen
eerst een 3,5 omdat ik het alternatieve einde nog niet heb gezien
tot nu toe een zeer goede film die in mijn straatje gewoon goed ligt
niet iedereen is hier fan van en dat hoeft ook niet
en ja de darkseekers hadden beter gekund
maar toch een leuke film
boekenutje
-
- 29 berichten
- 281 stemmen
hij praat tegen die poppen om niet zo eenzaam te zijn, kun je vergelijken met Tom Hanks die tegen de bal Wilson praat in Castaway
Ik heb naar deze film gekeken op tv zonder eigenlijk te weten waarover deze ging, ik had enkel de trailer gezien. Nu, hij is me redelijk tegengevallen. Ik had wel al vlug een 28 days later-gevoel, hoewel ik die dan weer beter vond.
Ik vond de film over het algemeen veel te lang duren, de hond was volgens mij nog de beste acteur in deze film.
Tja, en dat typisch Amerikaanse met God die verteld heeft waar de veilige zone is, daar walg ik ook al van.
FixX
-
- 622 berichten
- 456 stemmen
voorspellend dat alternatieve einde
dat is jammer
het was al duidelijk in de film dat die twee darkseekers bij elkaar hoorden
eigenlijk zat er hetzelfde in de film als bij land of the dead
monsters die weer na gaan denken
het blijft een 3,5
scarlet69
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
vol verwachting klopte mijn hard, wat een tegenvaller, ben grote faan van Will en dat was echt een domper, flauwe saaie film
systemofadown.be
-
- 146 berichten
- 203 stemmen
Ik hou wel van dit soort films... niet alles is even realistisch en goed uitgedacht, maar de manier van filmen en het acteerwerk van Will Smith vind ik wel goed. Ik heb me super vermaakt met deze film, en dat is de bedoeling als je een filmpje oplegd! 
Gerelateerd nieuws

Dat hebben we al eens gezien: Enkele van de best beoordeelde remakes ooit

'I Am Legend' wordt morgenavond (23 januari) uitgezonden: 'Eerste uur vind ik echt briljant'

Will Smith geeft update over aangekondigd 'I Am Legend'-vervolg: 'Michael B. Jordan doet mee'

Dystopische film 'I Am Legend' met Will Smith vanavond te zien op Paramount Network
Bekijk ook

Intouchables
Komedie / Drama, 2011
1.335 reacties

Blood Diamond
Drama / Thriller, 2006
1.663 reacties

Avatar
Fantasy / Avontuur, 2009
12.756 reacties

A Clockwork Orange
Misdaad, 1971
2.959 reacties

The Butterfly Effect
Sciencefiction / Thriller, 2004
2.407 reacties

Saw
Thriller / Horror, 2004
3.065 reacties
Gerelateerde tags
saving the worldnew york citygebaseerd op boeklost civilisation post-apocalyptischdystopieinfectionmatter of life and deathalonehelplessness eenzaamheidzombieviruspandemicpetsgloomy
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








