• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.147 gebruikers
  • 9.380.985 stemmen
Avatar
 
banner banner

Blood Diamond (2006)

Drama / Thriller | 143 minuten
3,96 7.145 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 143 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Edward Zwick

Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Jennifer Connelly en Djimon Hounsou

IMDb beoordeling: 8,0 (621.485)

Gesproken taal: Afrikaans en Engels

Releasedatum: 25 januari 2007

Plot Blood Diamond

"It will cost you everything."

In het jaar 1999 is Sierra Leone verwikkeld in een gewelddadige burgeroorlog. Danny Archer is een smokkelaar die gespecialiseerd is in het verkopen van zogenaamde "bloeddiamanten", waarmee de rebellen gefinancierd werden. Zijn leven krijgt een wending wanneer hij in aanraking komt met een visser wiens zoon gevangen is genomen door de rebellen en is opgeleid tot kindsoldaat.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Solomon Vandy

Colonel Coetzee

Cordell Brown

Jassie Vandy

N'Yanda Vandy

Captain Poison

Benjamin Kapanay

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mavapu

mavapu

  • 6 berichten
  • 4 stemmen

Tommeh schreef:

Te veel 'aangrijpende' momenten, te veel (onnodige) actiescenes en een belachelijk sentimenteel slot.

zonder deze dingen val ik juist in slaap!!!


avatar van FutskeDB

FutskeDB

  • 13 berichten
  • 23 stemmen

Ik denk dat als ze het laatste half uur weg hadden gelaten het een erg goede film was geweest.

Het laatste half uur/uur komen inderdaad te veel sentimenten boven drijven die:

1. het verhaal ongeloofwaardig maken

2. de gruwelijkheden als het waren bagataliseren, anders hadden die de terechte hoofdrol op geeist!

Niet nodig! en jammer! maar desalniettemin wel goed naar te kijken. Ik ga voor een 3!


avatar van Maartenn

Maartenn

  • 121 berichten
  • 686 stemmen

Gelukkig zijn er ook nog mensen die er hetzelfde over denken. Dat doet me goed Het is inderdaad overgedramatiseerd op het einde wat mij betreft!


avatar van rising action

rising action

  • 56 berichten
  • 316 stemmen

Sorry, maar vond de mix van drama en actiefilm niet passen bij deze film. Het leek net of de hoofdrolspelers niet geraakt konden worden. Iets te 'over the top' wanneer je het mij vraagt. Vond bijvoorbeeld een 'constant gardener' veel beter en daar vond ik de actie dan ook meer gepast.

Vind Di Caprio wel steeds beter worden en vind juist dat hij z'n 'babyface' eindelijk aan het kwijtraken is.

Heb wel met plezier gekeken. Geen absolute topper en geef m daarom 3*


avatar van Pieter Montana

Pieter Montana

  • 6678 berichten
  • 2288 stemmen

Film Blood Diamond weegt op verkoop De Beers

LONDEN - De Beers, de grootste producent van ruwe diamanten ter wereld, zag zijn verkoop in 2006 voor de eerste keer in zes jaar teruglopen.

Het effect van de film 'Blood Diamond' met Leonardo DiCaprio is waarschijnlijk niet vreemd aan dat resultaat, al is De Beers de enige ongelukkige, want de wereldwijde diamantverkoop is vorig jaar juist gestegen.

De Wereldraad voor Diamant heeft intussen 15 miljoen dollar uitgetrokken om het imago van de edelstenen op te vijzelen met een promotiecampagne. Het concern De Beers, een vennootschap naar Luxemburgs recht, is de grootste geldschieter. Met kerstmis was het effect van de film nog niet merkbaar, maar de invloed manifesteert zich vermoedelijk pas op lange termijn.

De winst van De Beers steeg met 32 procent tot 730 miljoen, maar dat is voornamelijk te wijten aan de verkoop van enkele mijnen in Zuid-Afrika. Zonder die eenmalige opbrengsten is er een winstdaling van 44 procent tegenover 2005.

De Beers ontgint 45 procent van haar diamanten in Zuid-Afrikaanse mijnen. Het bedrijf is voor 45 procent eigendom van Anglo American, voor 40 procent van de familie Oppenheimer en voor 15 procent van het Afrikaanse land Botswana.

--------------------

Bron @ Nieuwsblad.be


avatar van mikoz

mikoz

  • 11297 berichten
  • 867 stemmen

4,15 gemmideld


avatar van Ronnievb

Ronnievb

  • 602 berichten
  • 683 stemmen

Als een film op moviemeter een 4,15 gemiddeld heeft, ben ik altijd (weliswaar onbewust maar desalniettemin) geneigd om mijn kritische bril op te zetten en de gehele film op de weegschaal te leggen op elk grammetje. Maar hoe zeer ik ook probeerde, echt kritisch kon ik niet worden. Een film die kinderen durft te laten moorden, die een liefderelatie (want er was wel degelijk chemistry tussen DiCaprio en Connely's personages) zonder ook maar een enkele zoen durft te laten verlopen en bovenal je de bioscoop met een zeer goed gevoel, vanwege de film, niet het thema en het verhaal, wat redelijk zwaar op het hart ligt, laat verlaten, kan ik moeilijk zeer kritisch over zijn. Natuurlijk, boze tongen zullen beweren dat de bewuste diamanten niet meer bestaan (heb een dergelijk item bij RTL Boulevard gezien), maar uitbanning van diamanten uit de maatschappij is ook niet wat de film wil bereiken in mijn ogen.

Djimon Hounsou is oprecht en sterk in zijn rol, maar vervalt redelijk tot zeer vaak in hetzelfde geschreeuw dat na een goede twee uur toch wel redelijk gaat vervelen. Connolly is weer goed en past het journalistepakje zeer behoorlijk. En dan Dicaprio, geweldig, weer.. Ik mag het in real-life dan een enorme kwal vinden (uiteraard van horen zeggen), maar als acteur kan ik alleen maar het uiterste respect voor de man hebben, no longer babyface, geen I'll never let go Jack en al zeker geen vergelijkingen met zijn rol in What's Eating Gilbert Grape, en terecht: Wat is die man aanpasbaar zeg, wat een cv heeft die kerel! Hij kiest wellicht alleen de grote rollen uit, hij kiest er misschien vaak voor om het loodje te leggen, maar dat betekent niet dat hij mij tot nu toe in elke rol die hij vertolkt heeft heeft overtuigd. Als je dat kan, ben je een A-klasse acteur, die dan best eens hoog van de toren mag blazen. En in tegenstelling tot wat anderen vinden, past zijn Zimbabwaanse accent (leek verdacht veel op dat van Steve Irwin, of wordt ik nu gek?) best goed bij hem.

Goede bombastische muziek van Newton-Howard, misschien af en toe iets over de top en beproeft, heb veel thema's die hij in zijn muziek gebruikt geloof ik al zo goed als hetzelfde ergens anders gehoord, maar misschien past dat ook wel bij de film, het was op het eind wel degelijk indrukwekkend. Cinamotografisch prachtig, echt HEEL mooie wideshots, zou ik zo een kwartier naar kunnen kijken.

Normaal worden films op Moviemeter wellicht te vaak gehypt, maar bij deze is dat gewoon terecht, hij verdient het tussen de grote films van de laatste 10 jaar te staan.


avatar van Ramsteen

Ramsteen

  • 24 berichten
  • 32 stemmen

Geweldige film. Dit is echt zo'n film waarvan je weggaat met zo'n hele dikke zucht...

Vanaf het begin zat de spanning er lekker in en dit wordt vastgehouden tot het eind van de film. Soms gunde de film mij even een adempauze.

Dat sommige mensen dit overdreven vinden, ben ik het volstrekt niet mee eens. Deze verhaallijn mag dan wel 100% verzonnen zijn, maar de situatie waar het verhaal zich afspeelt (helaas) niet..

Ik heb echt 2 uur genoten en ik kan hem zeker iedereen aanraden (door deze film heb ik zelfs bij MM.nl geregistreerd )

O en wat vond ik dat kleine zoontje zielig

Aan het eind besef je ook eigenlijk dat al die moorden eigenlijk alleen maar zijn gepleegd om een klein steentje. Dat laat je wel nadenken (althans mij)...

5* voor deze film, hij is het absoluut waard! (en je kan een geschiedenisles missen )


avatar van rising action

rising action

  • 56 berichten
  • 316 stemmen

[quote]Ronnievb schreef:

Een film die kinderen durft te laten moorden.

Niet de eerste keer hoor

Natuurlijk, boze tongen zullen beweren dat de bewuste diamanten niet meer bestaan (heb een dergelijk item bij RTL Boulevard gezien), maar uitbanning van diamanten uit de maatschappij is ook niet wat de film wil bereiken in mijn ogen.

Film speelt zich af in 1999.

En dan Dicaprio, geweldig, weer..

Mee eens


avatar van Ronnievb

Ronnievb

  • 602 berichten
  • 683 stemmen

rising action schreef:

Niet de eerste keer hoor

Misschien niet, maar dat maakt het in Hollywood er niet minder controversieel op, net als kinderen doden, wordt over het algemeen gezien als not done.


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4408 stemmen

Aardige thriller die helaas toch iets te veel aspiraties heeft. Dat laatste is welicht aangepraat door de pers maar hoe dan ook, de film draait om het actie verhaaltje en niet zozeer om de diamanten smokkel problematiek. De karakters worden hiervoor veel te belangrijk gemaakt.

Verder zeker wel een amusante film met prima acteerprestaties, maar meer ook niet.


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Leno schreef:

..., de film draait om het actie verhaaltje en niet zozeer om de diamanten smokkel problematiek. De karakters worden hiervoor veel te belangrijk gemaakt.

De karakters zijn juist überstereotiep, juist om dat actiegehalte (en het politieke vingertje) hoog te houden...


avatar van -JB-

-JB-

  • 8 berichten
  • 500 stemmen

Film die hier overgewaardeerd is. Het verhaal is op een aantal punten flinterdun en overgedramatiseerd. Er zijn teveel standaar ingredienten die in de film gepropt zijn om het succes te garanderen.

Daar tegenover staat natuurlijk het geweldige acteerwerk van DiCaprio en Hounsou en de imposante beelden. Maar om de film nu 4,15 gemiddelde te geven, het spijt me, maar dat is nogal overdreven.

Ikzelf kom niet verder dan een waardige 3,5*


avatar van T.O.

T.O.

  • 2419 berichten
  • 2797 stemmen

Goede rol van DiCaprio en zeer mooie beelden. Het verhaal is ook vrij aardig en probeert volgens mij vooral de blinde jacht op de diamanten te tonen, gezien alle offers en vertrouwensbreuken

Een groot probleem is echter, naast de vervelende rol van Connelly, dat de realistische weergave van de politieke situatie moeilijk zijn plaats weet te vinden tussen de drama/thriller-elementen. Of juist andersom. Dat zorgt er voor dat alles niet even goed wordt overgebracht op de kijker.

Kortom: The Constant Gardener meets The Treasure of the Sierra Madre


avatar van notanaddict

notanaddict

  • 8 berichten
  • 20 stemmen

geweldig meeslepende film. Voor elk wat wils. Een mooie politieke actie film. De film had wel wat kort mogen zijn dat ben ik met vorige filmliefhebbers eens. deze krijgt een 3,75

connolly blijft n eeuwig mooie vrouw *:P;)*


avatar van evert999

evert999

  • 9 berichten
  • 3 stemmen

ik ben het eens met Ronnievb, ik heb vanaf het begin af aan ontzettend genoten met het bekijken van deze film. Ondanks ik me bewust ben dat deze film wel degelijke harde feiten verfilmt (kindsoldaten, aids, armoede, die diamanten natuurlijk, slavenij, etc).


avatar van leon1970

leon1970

  • 80 berichten
  • 0 stemmen

Indrukwekkende film.

De hoofdrol speler Djimon Hounsou zet wederom een ijzersterke rol neer, een acteur van topklasse.

Verdient een oscar voor deze rol, hopen dat hij die ontvangt, zou verdient zijn.

Het is echter wel een sombere film.

Waar je niet vrolijk van woord.

Heftig en aangrijpend.

waardering: ****


avatar van ericos

ericos

  • 118 berichten
  • 508 stemmen

Gister eindelijk gezien!!!

Wat een ongelofelijk indrukwekkende film..

Heel emotioneel verhaal, kreeg er helemaal kippenvel van, van wat ik allemaal zag!

Vond Leonardo en Djimon geweldig acteren ook!

En van de mooiste films die ik ooit heb gezien!

Dikke 5 sterren..


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4408 stemmen

JJ_D schreef:

(quote)

De karakters zijn juist überstereotiep, juist om dat actiegehalte (en het politieke vingertje) hoog te houden...

Klopt, maar laat ik het zo zeggen: de stereotype karakters staan te veel centraal in de film (ipv de problematiek). Ik bedoel dus hetzelfde.


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Leno schreef:

(quote)

Klopt, maar laat ik het zo zeggen: de stereotype karakters staan te veel centraal in de film (ipv de problematiek). Ik bedoel dus hetzelfde.

Daarin kan ik je natuurlijk geen ongelijk geven.


avatar van Dustyfan

Dustyfan

  • 5607 berichten
  • 0 stemmen

Inderdaad een gruwelijk verhaal, waarvan ik best wel wil geloven dat het niet ver naast de werkelijkheid ligt. Maar helaas wordt het wel enorm onderuit gehaald door mierzoete sentimenten a la "huil of ik schiet", mijn tandglazuur doet nog zeer. De Hollywood-saus heeft dikke klonten en drukt te zwaar op het eindresultaat.

Had een erg goede film kunnen zijn.

2,5*


avatar van sydney

sydney

  • 2223 berichten
  • 0 stemmen

Ik vond de film juist on-hollywoodiaans (Is dit Nederlands?). Het einde was niet vanzelfsprekend en sentimenten horen ook in dit soort films thuis. Ik was ook sceptisch vantevoren, maar ik was positief verrast.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

De boodschap wordt erin "geramd" geen enkele subtilteit is er te bespeuren.

Nog afgezien van die idiote kogelregens en 't feit dat de hoofdrolspelers niet getroffen worden, is al een raadsel. Maar als er dan rare verhaallijntjes slecht worden uitgebouwd, zoals het in feite compleet overbodige verhaal met dat zoontje

Het einde is echt tenenkrommend. dat begint al tijdens dat gepraat over god. brrrr. Daarna wordt dat jongetje in 1 gesprek weer overgehaald uit zijn indoctrinatie, wat sowieso al een raar stuk in de film is. En als er dan grote tranen gaan bungelen uit de ogen van het jongetje dat ben je bezig met HEEL goedkoop sentiment. Ik heb mijn lach in moeten houden. De dood van Leonardo DiCaprio was ook al tenenkrommend. Hij blijkt een wel heel raar schotwond onder de leden te hebben. Ineens kan ie weer schieten alsof er niks aan de hand is, het shot daarna ligt ie weer te hijgen. Dat ie 't telefoonnummer van die mevrouw eerst afgeeft om vervolgens zelf te bellen, tja waarom ?

1* omdat ik de film nog net kon uitkijken.


avatar van kos

kos

  • 46702 berichten
  • 8857 stemmen

FisherKing schreef:
Daarna wordt dat jongetje in 1 gesprek weer overgehaald uit zijn indoctrinatie, wat sowieso al een raar stuk in de film is.
Dat is inderdaad een slecht stuk, voor de rest overdrijf je een beetje .


avatar van T.O.

T.O.

  • 2419 berichten
  • 2797 stemmen

Misschien overdreven ja, maar dat zijn natuurlijk wel punten die deze film nooit tot een topper zullen maken.

notanaddict schreef:

connolly blijft n eeuwig mooie vrouw *:P;)*

In principe wel, maar voor de kwaliteit van de film had ze toch beter weggebleven


avatar van Steefje

Steefje

  • 8 berichten
  • 17 stemmen

Indrukwekkend deze film, vooral omdat het op de werkelijkheid gebaseerd is doet het je wat.

Goed einde (niet zoals je verwacht).


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Misschien komt het door de idioot snelle (soms gelukkig) montage, maar ik vond niet echt iemand goed acteren.

over slecht einde gesproken. Wat een moralisme weer. Degene die zogenaamd fout is, Leonardo DiCaprio, moet persé dood. Die keuze alleen al, maakt het voor mij rommel. En dat geklap bij de VN. Voor wat ? Wat heeft Solomon Vandy daar te vertellen, met zijn familie veilig in de UK en zoveel miljoenen rijker. En dan doen alsof hij dat artikel voor 't eerst leest. ja ja.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

Had vooral problemen met de laatste acte; verder vond ik het wel aardig. Leo vond ik wel goed acteren. Hounsou ronduit slecht.


avatar van Queto Yurlunyur

Queto Yurlunyur

  • 4775 berichten
  • 3110 stemmen

Het begin deed vermoeden dat dit een ongenuanceerd politiek statement zou worden dat alleen maar een boodschap er hardhandig in wou slaan. Na zo'n half uur komt echter het eigenlijke verhaal pas op gang, waarbij het wat raar is om je te realiseren dat de actiescenes nu een soort James-Bondachtig avontuur met zich mee moeten brengen, in plaats van groots drama - maar als je daar eenmaal overheen bent ontpopt de film zich tot een redelijke, maar niet al te diepgaande, voorspelbare avonturenfilm.

Het acteerwerk is helaas over de hele linie nogal matig. Connelly is daarbij met afstand het slechtst, maar het is DiCaprio die het meest irriteert, met een mislukt nep-accent dat met alarmerende snelheid komt en gaat. De film blijft vooral kijkbaar dankzij het hoge tempo, maar doet dat weer grotendeels teniet in een veel te lang uitgerekt einde, waarbij ook de politieke boodschap volledig vergeten wordt in grenzeloos Hollywoods optimisme (Vandy krijgt EN zijn zoon terug (die direct helemaal bijdraait) EN weet z'n vrouw en dochter uit het vluchtelingenkamp te krijgen EN krijgt een koffer vol geld EN ze krijgen (kennelijk) allemaal een verblijfsvergunning voor Groot-Brittannië EN er komt grootschalige erkenning voor zijn verhaal). Als je pretendeert iets serieus te zeggen over de problemen in de wereld, heb dan ook het lef om er een geloofwaardig einde aan te breien. (óf vergeet de hele boodschap en maak er puur James-Bondentertainment van, maar dit valt tussen wal en schip, waardoor de film uiteindelijk in beide opzichten faalt). 2 *


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2365 stemmen

Bestond de term "Bling Bling" in 1999 eigenlijk al?