• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.383 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.600 acteurs
  • 199.106 gebruikers
  • 9.378.049 stemmen
Avatar
 
banner banner

Kill Bill: Vol. 1 (2003)

Actie / Misdaad | 111 minuten / 112 minuten (Japanse cut)
3,76 7.224 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 111 minuten / 112 minuten (Japanse cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Quentin Tarantino

Met onder meer: Uma Thurman, Lucy Liu en Vivica A. Fox

IMDb beoordeling: 8,2 (1.291.899)

Gesproken taal: Engels, Japans en Frans

Releasedatum: 20 november 2003

Plot Kill Bill: Vol. 1

"Here comes the bride."

De huurmoordenaar 'The Bride' wordt op haar eigen bruiloft neergeschoten door haar opdrachtgever Bill en zijn handlangers. Ze overleeft de aanslag, maar door een kogel in haar hoofd ligt ze vier jaar in coma. Als ze bijkomt, is ze compleet over de rooie en vastbesloten om wraak te nemen. Ze gaat op zoek naar de bendeleden om ze één voor één te vermoorden. Bill bewaart ze tot het laatst...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Ik heb wat dat betreft een beetje een dubbel gevoel, Q. Principieel ben ik eigenlijk nog steeds tegen die splitsing, maar stel dat de film ingekort zou zijn is het nog maar de vraag wat er dan was overgebleven. De filmhistorie leert dat rigoureus knippen in de post-productiefase niet de beste films oplevert, dus wat dat betreft ben ik wel tevreden met deze keuze. Bovendien hoeven we nu niets te missen.

Aan de andere kant kan je je inderdaad afvragen of de film wel zo goed is als men beweert, want zelfs Tarantino zelf heeft al aangegeven dat je na bijne 2 uur wel even toe bent aan een pauze. Tja, zit nog een beetje in dubio dus wat dat betreft.

Maar misschien hebben we hier wel met een 'nieuw soort' film te maken? Een film die zich eigenlijk niet leent voor een speelduur van 3,5 uur, maar voor optimaal kijkplezier welhaast episodisch bekeken móet worden..?


avatar van Pablito

Pablito

  • 180 berichten
  • 813 stemmen

Gisteren dus in de sneak en heb een beetje een dubbel gevoel bij deze film.

Aan de ene kant is het wel indrukwekkend knap gemaakt, de karakters zijn inderdaad memorabel, en op een of andere manier is het allemaal onweerstaanbaar.

Aan de andere kant is het, hoe gepolijst en 'cool' ook, gewoon leeg. Het wel erg dunne verhaal dient voor QT enkel en alleen om zich helemaal in zijn obsessie voor geweld, het bizarre en het 'coole' te laten gaan. Het lijkt wel of QT inhoudelijk drie stappen terug heeft gezet in zijn oeuvre, en ik heb het gevoel dat hij misschien wel nooit 'volwassen' wordt.

Als geweldballet helemaal geslaagd, helaas maakt dat van een film nog helemaal geen meesterwerk (voor mij althans).


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

Goodfella schreef:

De filmhistorie leert dat rigoureus knippen in de post-productiefase niet de beste films oplevert

Vertel........?


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Wil je titels? Die heb ik niet zo 1-2-3. Maar stel dat een filmmaker zijn werk grotendeels af heeft en er om welke redenen dan ook (censuur, speelduur) in moet knippen, dan is het toch niet meer dan logisch om te veronderstellen dat de kwaliteit van de film daar niet op vooruit gaat? Ik kan het me moeilijk voorstellen in ieder geval. Er is dan geknoeid met het oorspronkelijke idee van de filmmaker, lijkt me niet de bedoeling.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

'De filmhistorie leert....' impliceert dat je wel voorbeelden weet. Anders weet ik niet waar je dit op baseert.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

Goodfella schreef:

dan is het toch niet meer dan logisch om te veronderstellen dat de kwaliteit van de film daar niet op vooruit gaat?

Zo logisch is dat niet. En zeker een aantal van die extreem lange films van de afgelopen jaren zou wellicht beter zijn geweest met een bottere schaar.

En een veronderstelling is - zoals Kapp al aangaf - wel wat anders dan een vaststelling op basis van de geschiedenis, zoals je impliceerde.


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Als ik écht goede voorbeelden heb laat ik 't weten.


avatar van JayLunar

JayLunar

  • 748 berichten
  • 2961 stemmen

De versie die in Japan wordt vertoond is langer en gewelddadiger. Artikel


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Totaal geen hoge verwachtingen en dan zo'n meesterlijke cartooneske ode aan en parodie op het martial arts/samurai-genre voorgeschoteld krijgen vol bizarre situaties, humor, knipogen, schitterende decors, verwijzingen naar andere films, immens originele actiescene's, een super soundtrack, rondvliegende ledematen, liters bloed, heerlijke dialogen, Japanse wraakfilosofie en erecode, de typische Tarantino trademarks, een goed werkende afwisseling van schitterende kleuren/zwart-wit/animatie, tempowisselingen, een superrol van Uma als coole heldin etc etc etc.

Voor mij nu al een meesterwerk! 5 sterren


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Oe, das nie mis. Moek toch ook maar in de bios kijke, deze.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Hey Ramon, waar zag jij de film ?!

Enne, was de film Nederlands geweest, had je vast geen 5 sterren gegeven!


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

In een illegale bioscoop Kapp! Als de film Nederlands was geweest, dan was mijn waardering zeker een punt lager uitgevallen.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Fighting Fish: 4 sterren. Staat genoteerd.


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Zo dan Ramon, da's niet mis! Had ik ook wel een klein beetje van je verwacht eerlijk gezegd, maar aan de andere kant toch ook weer niet, je blijft toch onvoorspelbaar

Wat ik trouwens echt een ubercoole rol vond... Die sheriff die de slachting in dat kerkje komt inspecteren. Je ziet 'm in z'n auto zitten, hillbilly-muziekje op de achtergrond, foute zonnebril op.. de camera gaat naar z'n dashboard en daar liggen 4 precies dezelfde zonnebrillen in 4 verschillende kleurtjes keurig op een rij... Heerlijk


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Wat ik trouwens echt een ubercoole rol vond... Die sheriff die de slachting in dat kerkje komt inspecteren. Je ziet 'm in z'n auto zitten, hillbilly-muziekje op de achtergrond, foute zonnebril op.. de camera gaat naar z'n dashboard en daar liggen 4 precies dezelfde zonnebrillen in 4 verschillende kleurtjes keurig op een rij... Heerlijk

Inderdaad heerlijk! Sterker is nog dat dit niemand anders is dan Texas Ranger Earl McGraw uit From Dusk Till Dawn (in beide films gespeeld door Michael Parks). Kill Bill is gewoon een feest van herkenning; er zitten zoveel referenties naar andere films in (voornamelijk HK-films, Japanse cinema en spaghettiwesterns) Het gele pak van Uma (kopie van Bruce Lee's Game of Death outfit), muziek en maskers uit de Green Hornet, een gekopieerde scene uit Kurosawa's Yojimbo, een letterlijke quote uit 'From Dusk till Dawn', het inzoomen op de ogen in een duel (a la Leone), het casten van martial arts ster Sonny Chiba, een animatiegedeelte als ode aan de Japanse Anime, Red Apple sigaretten(in bijna alle Tarantino's), de 'trunkshot'(in alle Tarantino's), de DVAS die ontstaan zijn uit de Fox Force Five pilot uit Pulp Fiction en dan nog vele referenties die ik nog eens niet herkende zoals een referentie aan The Shaw Brothers' productie maatschappij etc etc.......Kill Bill is gewoon heerlijke nonsense; het verhaal is totaal ondergeschikt en puur amusement is de hele kern van de film........heerlijk ja!


avatar van Melkor

Melkor

  • 357 berichten
  • 706 stemmen

Zeg mensen, zijn jullie zeker dat deze releasedatum juist is ?

Volgens http://www.kinepolis.be gaat Kill Bill 29/10/2003 in première. Of is dat alleen in België ?(als dat zo is dan ... haha )


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Jordy schreef:

Fighting Fish: 4 sterren. Staat genoteerd.

Ik zou er niet op rekenen!


avatar van GerwinF

GerwinF

  • 1643 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb hem gisteravond gezien en ik vindt hem wel aardig. Als je een apparte film wilt zien (genre: Anime Kung-Fu Spaghetti Western?) dan raad ik deze van harte aan, genoeg bizarre scenes met inderdaad veel bloed zoals bijvoorbeeld als iemand tijdens een vergadering onthoofd wordt door O Ren Ishii en een bloedspuitende romp overblijft. En natuurlijk de vechtscene in "The House Of Blue Leaves". Er lopen weer heel wat gestoorde mensen rond (zoals we van Tarantino gewend zijn). Zoals die 2 gasten die een comateuse Black Mamba willen verkrachten. En natuurlijk de geflipte 17 jarige chinese bodyguard van O Ren Ishii. De anime scene had voor mij niet gehoeven, dat haalde mij een beetje uit de film. Ik vond het ook belachelijk dat ze de film in 2 delen hebben gedaan, deel 1 was onbevredigend kort. Eerste kijkbeurt, 4 sterren.


avatar van T.O.

T.O.

  • 2418 berichten
  • 2796 stemmen

Ramon K schreef:

Het gele pak van Uma (kopie van Bruce Lee's Game of Death outfit)

O ja. Ik vond het al zo bekend voorkomen


avatar van NanneB

NanneB

  • 37 berichten
  • 0 stemmen

Gisteren Kill Bill gezien (hoezo illegaal! haha)

Ik vond em echt gaaf.

En kan niet wachten tot ik em in de bioscoop zie met gaaf geluid en zonder 'Property of Miramax' text in beeld

zeker 5 sterren waard, ten eerste al drie sterren omdat het de nieuwe Tarantino is en ten tweede de film is echt gaaf.


avatar van SilverGun

SilverGun

  • 1151 berichten
  • 818 stemmen

Twee weken geleden heb ik de soundtrack alvast aangeschaft na vele positieve indrukken te hebben gelezen en bovenal door bekend te zijn met het hoogstaande repertoire aan door Tarantino persoonlijk samengestelde soundtracks. Een must voor iedereen die ook maar een beetje van muziek houdt. Er staan ook drie trailers op; de teaser trailer, de officiele bioscoop trailer en een exclusieve bootleg trailer ge-edit door Tarantino zelf.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

ten eerste al drie sterren omdat het de nieuwe Tarantino is

Nou, goede onderbouwing zeg!??


avatar van jackie

jackie

  • 3084 berichten
  • 10439 stemmen

Ramon K schreef:

Als de film Nederlands was geweest, dan was mijn waardering zeker een punt lager uitgevallen.

Waarom ??


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Jackie, je ziet toch wel in dat dit absoluut geen serieuze opmerking van mij was!


avatar van jackie

jackie

  • 3084 berichten
  • 10439 stemmen

Ja, dat wist ik Ramon K

Hoe zit het eigenlijk met het einde van deel 1, is het op een mooi/goed moment of midden in een spannend moment ??

De meeste Amerikaanse kritieken waren zeer tevreden over het verlopige einde.

Hoe vinden de mensen het hier die de film al gezien hebben ?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

jackie schreef:

Ja, dat wist ik Ramon K

Ja ja, achteraf mooi praten, waarom dan toch de vraag posten.


avatar van jackie

jackie

  • 3084 berichten
  • 10439 stemmen

Ik moest het even zeker weten !


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

De film is in hoofdstukken opgedeeld, een opsplising lijkt me dus minder irritant dan bij andere films. Ik ga 'm trouwens straks ook maar 's opzetten...


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Kill Bill Vol 1 eindigt na een climax. Zeer acceptabel dus. (en idd, de hoofdstukkenindeling zorgt ook voor het uitblijven van irritatie)


avatar van Melkor

Melkor

  • 357 berichten
  • 706 stemmen

Melkor schreef:

Zeg mensen, zijn jullie zeker dat deze releasedatum juist is ?

Volgens http://www.kinepolis.be gaat Kill Bill 29/10/2003 in première. Of is dat alleen in België ?(als dat zo is dan ... haha )

...