• 15.793 nieuwsartikelen
  • 178.172 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.517 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Holiday (2006)

Komedie / Romantiek | 138 minuten
3,28 2.479 stemmen

Genre: Komedie / Romantiek

Speelduur: 138 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Nancy Meyers

Met onder meer: Cameron Diaz, Kate Winslet en Jude Law

IMDb beoordeling: 7,0 (364.033)

Gesproken taal: Engels en Frans

Releasedatum: 14 december 2006

Plot The Holiday

"It's Christmas Eve and we are going to go celebrate being young and being alive."

Amanda (Cameron Diaz) is een Amerikaanse die de nodige problemen in haar relatie ondervindt. Om even weg te zijn van al dit gezeur, ruilt ze gedurende de vakantie haar huis tegen die van een onbekende Engelse. Hierdoor komt ze in het leven van Iris (Kate Winslet) en nemen ze tijdelijk elkaars leven over.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Extreem feelgooderig filmpje, waarbij elk mogelijk probleem snel gladjes wordt gestreken (waaat je bent vader? ooh maar de kindjes zijn zooo schattig), effectief gemaakt (zo bleek uit de reactie van het voor 99% uit vrouwen bestaande publiek in de werkelijk afgeladen zaal, dat aan de ooh's en aah's te horen een leuke avond had).

Zelf vond ik de film redelijk gemaakt, al is het lastig de eerste 3 kwartier door te komen, de film begint onnoemelijk traag (ook al omdat de premisse je allang duidelijk is na 200x de trailer gezien te hebben). Gelukkig stijgt daarna het tempo flink, en dan valt de lange duur niet eens meer zo op. Paar aardige, zij het milde grapjes (lachte ik nu als enige om de Hans Zimmer grap? enfin) en een vond ik toch wel opmerkelijke verhaallijn ter eer en glorie van het oude Hollywood.

De actrices van dienst vielen me niet mee, gelukkig weet Law mij altijd wel te bekoren, zijn puppy-look werkt gewoon perfect in dit soort films. Black heeft inderdaad een minieme rol, daarvoor hoef je het niet te laten fritsy...

Al met al een redelijke, zij het safe, romantische komedie waar je risicoloos je vrouw/vriendin mee naar toe kan nemen.

2,5*.

Opmerkelijk nog en een punt van kritiek: tot 2x toe gaat er iemand straalbezopen achter het stuur zitten... dan heb ik toch liever dat de acteurs een sigaretje opsteken.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Voor wie de vorige twee producties van Meyers heeft gezien is de inhoud van deze film natuurlijk geen verrassing. Want net als What Women Want en Something's Gotta Give is The Holiday zo'n voorspelbare, geestige en lieve romantische komedie, die alleen af en toe behoorlijk mierzoet kan worden. Toch mag ik die filmpjes van Meyers wel. Hoewel ze allemaal behoorlijk lang zijn - ook deze film moest en zou natuurlijk weer meer dan twee uur duren, veel te lang voor zo'n film als dit - is het alsnog erg fijn vermaak. Het plot is grotendeels voorspelbaar, maar wordt aardig interessant gebracht, met het acteerwerk is niets mis en de film bevat een aantal erg geinige vondsten.

3,5 sterren.


avatar van Linn

Linn

  • 3289 berichten
  • 3798 stemmen

Lieve, romantische feelgoodfilm.

En dan een feelgoodfilm in het hoogste woord. Wat word ik hier vrolijk van. Lekker rustig filmpje met geen dramatische en serieuze rompslomp.

Zeker als je al verliefd bent word je hier ook helemaal happy van! Een film waar er van mij veel meer van gemaakt mogen worden. De speelduur is lang maar daar heb ik me totaal niet aan gestoord.Leuk acteerwerk van Winslet, Diaz en Black 4*


avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

Heerlijke romantische film!

De film moest in het begin een beetje op gang komen, maar uiteindelijk werd het een mooie vermakelijke film, met zowel romantische, grappige en ontroerende scene's.

Acteerwerk verliep beetje moeilijk maar dat was voor mij niet ergelijk, alleen heb ik echt niks met Jude Law.

Film duurde ook ietsjes te lang, waardoor ik wel begrijp dat sommige mensen hem saai vonden, maar ik kon er goed nakijken, en The Holiday scoort bovengemiddeld.

4*


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Heerlijke film. Werkt zoals ie moet werken; goeie score van Zimmer en Diaz, Winslet en vooral (de verrassende) Black zijn erg sterk. Bizar ook, dat de film achteraf 138 minuten duurt, maar heb nauwelijks inkakmomenten gekend. Knap.

4*


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

De film hanteert nogal een apart uitgangspunt; we zien 2 in feite losstaande liefdesverhalen op 2 verschillende continenten die weinig met elkaar te maken hebben, daar waar de meeste liefdesfilms zich ofwel tot één verhaal beperken ofwel de verhalen wat meer mengen.

Maar het heeft wel wat, de afwisseling blijft er op deze manier aardig in en dat is ook wel gewenst, want beide verhalen zijn nou niet echt ontzettend origineel of boeiend. Wat ook opvalt is dat naast de gimmick van het huizen wisselen er verhalend weinig geprobeerd wordt. Er ís ook amper verhaal, slechts het ontmoeten van een leuke wederhelft staat centraal. En hierbij is maar besloten er in beide gevallen een volwaardige liefdesgeschiedenis van te maken, wat de speelduur van meer dan 2 uur verklaart. Daarbij is het ook weer maf dat je het ene stel soms echt lang uit het oog verliest voordat je met het andere stel klaar bent. Soms duurde het gewoon te lang, ook al omdat de dialogen niet veel verder dan gemiddeld komen.

Hierdoor hinkt de film nogal op de humor, en die is nou ook weer niet je van het. Soms is het echter wel geslaagd, dat denken in filmtrailers van Amanda was bijvoorbeeld de eerste keer wel leuk. Daarna echter niet meer.
Wat overigens niet betekent dat de film niet best aangenaam en leuk is. De personages zijn sympathiek en best vermakelijk. De cinematografie is bovendien opvallend goed, de film huist echt prachtige beelden en ook Hans Zimmer's soundtrack is erg aanstekelijk. Zelfs het ontbreken van een degelijk verhaal zou je de film bijna vergeven door het goede acteerwerk van vooral Kate Winslet en Jude Law. Jack Black doet het ook goed, maar heeft verreweg de kleinste rol. Hij is wel goed bezig tot mijn favoriete acteurs te gaan behoren.

Maar wat de film ontbeert zijn simpelweg de emoties. Nergens wordt het meeslepend, ontroerend of écht heel grappig. Niks eigenlijk. Of nouja, de Napkinhead Man was wel hilarisch maar een tikkeltje misplaatst. En zo zijn er meer dingen die niet werken. Dat Jude Law door zijn dochters wordt gebeld en niet door lovers is bijvoorbeeld zó voorspelbaar dat de onthulling daarvan totaal niet meer ter zake doet. Er bestaat toch geen twijfel over of ze uiteindelijk allemaal mooi samen zullen komen, dus waarom doen ze zo moeilijk? Alle cliché's worden braaf gevolgd, en dat is toch wel flauw. Ook vond ik Cameron Diaz niet altijd even sterk, als ze aan het einde door de sneeuw loopt te rennen en, oh nee toch, even twijfelt bij het hek; gewoon slecht geacteerd. En dat in combinatie met de complete voorspelbaarheid, het ontbreken van een verhaal, de niet echt boeiende bijzaken die soms niet eens goed werken, de te lange speelduur en het uitblijven van emoties maakt dat de film niet zo goed is als hij had kunnen zijn.

Maar ondanks alles heb ik me erg goed vermaakt. De film zorgde zelfs nog voor een heel klein beetje vrolijkheid als de film afgelopen is. En echt saai wordt het ook niet. Maar een mooie of boeiende kijk op de liefde? Niet echt.

2,5*


avatar van Tha Luz

Tha Luz

  • 164 berichten
  • 274 stemmen

Leuke film was vandaag op film 1.

Mijn verwachtingen waren zeker niet hoog voor deze film,maar het is me uiteindelijk toch erg goed bevallen.Ik had eerst mijn twijfels over Jack Black maar vond hem juist een van de betere personages in deze film en ook eens wat anders dan de(soms wat)flauwe grappenmaker.Jude Law deed het ook gewoon goed vond het leuk dat van toen die telkens werd gebeld dat het allemaal vrouwen leken die hem telkens belden wat uiteindelijk gewoon zijn dochters blijken te zijn xD

Cameron Dias en Kate Winslet deden het gewoon normaal niets meer niets minder.De grappen waren niet altijd even geweldig maar het kon er zeker mee door,vond dat met Dustin Hoffman verreweg de beste

Ook wel leuk is als JB alle nummers gaat na-zingen in de videotheek.Echter wel voorspelbaar dat dan opeens zijn vriendin met een andere vriend aan komt lopen...

Leuke film met een typisch Feel-Good einde maar ach,dat hoort bij dit soort films vind ik

een dikke 7.5

3.5(3.75)


avatar van erwku

erwku

  • 529 berichten
  • 2482 stemmen

Ten eerste: wie heeft dit geschreven? Wat bezielde deze persoon?

Wat een afschuwelijke slecht geschreven dialogen, wat een afschuwelijke flauwe karakters en wat een gruwelijk armoedige ontknoping.

Alsof er een wedstrijd gedaan is om zoveel mogelijke romantische comedy clichés in een film te stoppen en alles wat een beetje naar originaliteit neigt verboden is.

Kate Winslet heeft zoveel meer in haar mars dan ze nu moet uitspreken, en de overige karakters zijn zo clichématig, vooral Jude Law (Aantrekkelijk, vrijgezel, weduwe, liefelijke vader van 2 kinderen en emotioneel,) bah

Feelgood movies of romantische comedy's kunnen echt fantastisch zijn, mits ze goed geschreven zijn en net iets uitstralen van uniekheid. Dat kan een personage zijn, een aparte plot ontwikkeling, mooie dialogen of humor. Zoals Briget Jones Diaries en Sleepless in Seattle en Love Actually.

Nergens doet de film moeite om iets speciaal te zijn en als dan ook nog de acteurs op automatische piloot zich langzaam naar de belachelijk makkelijke ontknoping spelen, zakt de film ver onder het gemiddelde.

Je moet wel een hele lieve mooie vriendin hebben wil je dit zonder irritaties uit zitten.


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

The Holiday...

Als er nou een paar actrices zijn die ik geweldig vind dan zitten deze twee er wel tussen.

Winslet is lekker spontaan en natuurlijk en acteerd geweldig.

Diaz heeft een geweldige glimlach en acteerd ook boven gemiddeld.

Deze twee samen maken een goede film, ookal zie je ze maar ongevee 2 minuten samen in beeld.

De film start wat aan de normale kant.

Ik kreeg het gevoel van een "vrouwenfilmpje".

2 depresieve vrouwen die allebei hun liefde kwijt zijn.

En die 2 en een half uur zag ik absoluut niet zitten.

Maar toch, ik keek...

De film komt na de huizenruil lekker op gang.

Winslet is niet al te vaak in beeld en je ziet dus vooral hoe Diaz het er van af brengt.

Zij houd het goed op dreef en laat een zwaar vrouwlijke kant van haar zien.

Winslet en Black spelen samen geweldig.

Jack Black vind ik altijd wel mooi spelen.

Ik vind wel dat je wat meer van Winslet in haar nieuwe luxe huis mocht zien. Er waren natuurlijk dingen als het zwembad en de automatische gordijnen, maar voor de rest was ze vaak bij Arthur. (die overigens een goed personage neerzet)

Uiteindelijk heb ik me niet verveeld.

Integendeel. Ik vermaakte me prima.

Deze film krijgt van mij een goed cijfer.

Véél beter dan dat ik van te voren had gedacht!

Het is een leuke film voor een gezellig avondje, en ik kan hem nu best een keer aanraden.

Meteen herzien doe ik hem natuurlijk niet.

Dat doe ik later, wanneer ik weer klaar ben voor 2 en een half uur.

4****


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8156 stemmen

Erg leuke zoete film die eigenlijk een soort van twee gelijksoortige verhalen verteld. Het verhaal van Iris en Miles is wel het leukst en wordt ook het best uitgewerkt. Hoewel een hoop zaken in deze film al eerder gedaan zijn, is de ruim twee uur dat de film duurt toch goed door te komen. Alle vier de hoofdrolspelers spelen naar behoren, al valt Jack Black een klein beetje uit de toon. Het mooist en best vond ik echter de bijrol van good old Eli Wallach, (dik 90 alweer) die de charmante buurman van Iris speelt die haar helpt om weer sterk te worden en vertrouwen te krijgen. Het is een soort van kerstfilm, die trouwens ook prima op een ander moment te kijken is. Ik houd zeker niet altijd van dit soort films, maar deze vond ik echter erg goed te doen.

3,5*


avatar van Laurens44

Laurens44

  • 22 berichten
  • 1625 stemmen

Als je een ontspannende familiefilm vol humor en verrassende wendingen zoekt, raad ik ten zeerste The Holiday aan. Het is een romantische film die me enorm deed denken aan Love Actually. In beide films volgen we verschillende personages die allemaal problemen hebben in de liefde. Love Actually bevat wel meer verhaallijnen en meer locaties, maar The Holiday gaat dieper in op de gevoelens.

We volgen 2 Amerikaanse vrienden, Cameron Diaz en Jack Black en een Engelse broer en zus: Jude Law en Kate Winslet. Het zijn -logischerwijze- de vrouwen die problemen hebben met hun exen en daarom besluiten ze aan een huizenruil te doen en zo leren ze een nieuwe liefde kennen. Wederom geen sterk verhaal, maar humor verzekerd en het feelgoodgehalte ligt weer enorm hoog.


avatar van Alfred Mok

Alfred Mok

  • 128 berichten
  • 191 stemmen

Recensie: The Holiday

Soms is het leuk om een filmpje zoals deze te kijken.

Dus ik waagde gisteren de gok en kocht deze op dvd.

Een goeie gok want de cast is erg goed, ook viel het me op dat de lijn in het verhaal zo leuk is uitgewerkt. Een orgineel verhaal van huizen wisselen en natuurlijk maken mensen zoals Diaz en Winslet deze film alleen maar leuker. Ook de mannen waren erg leuk gecast. Jude Law speelde goed en een Jack Black die het naar mijn mening ook erg goed deed. Ik ben nooit zo weg van Black maar hij speelde hier erg goed als de filmcomponist. Het begin van de film was een beetje vreemd met Diaz maar je komt er wel goed in.

Het einde van deze film was helemaal feel good, erg leuk om te zien. Ik heb deze film samen met mijn vrouw gekeken ook zij vond dit een absolute aanrader voor de liefhebber van romantische komedies. 4* voor dit ontspannende filmpje, leuk om te kijken op de vrijdagavond wanneer je niets te doen hebt. Let vooral ook op de leuke bijrollen van Wallach en natuurlijk Hoffman in de dvd zaak!


avatar van DeCol

DeCol

  • 7009 berichten
  • 3023 stemmen

Erg leuke film! Natuurlijk niet echt om te lachen, maar ik had niet anders verwacht. Het verhaal is niet zo bijzonder, op de kindjes na vrij voorspelbaar en natuurlijk nemen alle hoofdrolspelers de juiste keuzes. Toch keek ik hier allemaal overheen door het erg goede en vooral overtuigende acteerwerk van de vier personen op de cover. De film bevat een aantal sterke en mooie dialogen, vooral tussen Iris en de oude man, wat me ook wel het meeste aansprak. Een echte feelgood movie, het kan wat minder zoet, maar het was wel leuk.

3,5*


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

Hmm een aardige film, maar bewandelt wel platgereden paden en is dankzij het genre toch ook wel weer vrij voorspelbaar.

Met de acteurs en actrices is eigenlijk vrij weinig mis, ze doen allemaal hun best en komen geloofwaardig over. Ik vind vooral Jack Black leuk gecast, leuk om hem in een "serieuze" rol(hij zorgt ook wel weer voor de humor in de film) te zien.

Het grootste probleem is weer is het plot, eigenlijk is het vrij ongeloofwaardig dat dit allemaal gebeurt en dat je een vreemde zo in je leven laat.

Daarbij worden sommige karakters wel erg cliché neergezet, zo ook die van Jude Law, alles is eigenlijk perfect aan hem. Dat kan wel enigzins storend zijn, bij mij wel i.i.g.

Als je dit opzij kan zetten blijft er gewoon een degelijke romcom over, die weinig origineel en heel voorspelbaar is, maar je hier en daar wel goed weet te raken dankzij de overtuigende cast.

2,5*


avatar van dave

dave

  • 1079 berichten
  • 885 stemmen

Jongens, wat een vreselijk clichématige, platte RomCom.

Het verhaal gaat over een huizenruil en de relaties die daaruit voortvloeien. The Holiday is een lang uitgerekte, voorspelbare ‘snotterfilm’ die hoe langer hoe vervelender wordt. De vele monologen van Amanda, de vrij gammele poging wat meer drama in de film te proppen door Graham vader en weduwnaar te laten zijn, enzovoort. Het geheel komt over als een zielloze, melige brij met een zwak en mainstream gevoel voor humor.

Heel af en toe zitten er wat leuke deeltjes in, of zaken die tenminste een glimlach tevoorschijn toveren, maar die worden als het ware overrompelt door het vele romantische geneuzel. De scène in de videotheek, met Dustin Hoffman, en het ‘Wind-moment’, onder Morricone-muziek, kwamen wel goed over. Jammer dat de symboliek van de wind niet tot zijn recht komt.

De acteerprestaties zijn erbarmelijk. Vooral Diaz’ rol is beschamend. Eli Wallach speelt tamelijk goed, maar loopt bij momenten toch een beetje verloren. En dan heb je Jack Black. Totaal miscast uiteraard. Je kan ook duidelijk zien dat de momenten tussen hem en Winslet niets voorstellen als je vergelijkt met Diaz en Law. Hij komt gewoon niet geloofwaardig over.

Deze prent kon goed zijn, met een andere cast, meer geslaagde humor, een meer vindingrijke regisseur en een totaal andere aanpak qua verhaal.

1,50 (1,75)


avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3958 stemmen

Een hele fijne romkom. Had niet verwacht dat ik hem zo leuk zou vinden eigenlijk, heb hem namelijk jaren links laten liggen. Maar dat was niet goed van mij om te doen! Want het is een erg leuke film. Een fijn verhaal. (Tuurlijk is het voorspelbaar, maar dat zijn alle romkoms) Vond het een goed bedacht concept met dat huizen wisselen. En er heerste een zeer fijne sfeer in de film. Leuke cast ook, met name Jack Black en Jude Law vond ik goed en natuurlijk Eli Wallach was geweldig.

4*


Mooie film. Er zitten wel een aantal clichés in zoals: eind goed al goed, toch blijft het een verrassende film. Vooral de persoonlijke verandering van de personages zijn goed in beeld gebracht. Top acteurs !


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

Zoetst.

In de veelal plastic aandoende wereld der romcom's is dit een prettige uitzondering. Niet omdat e.e.a. origineel zou zijn, maar de juiste snaar wordt wel beroerd. Met dank aan een leuke cast en de chemie tussen Law en Diaz. Veel gelikter dan dit wordt het niet, doch soms is zoet erg lekker.

Zeer goed.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5139 berichten
  • 2356 stemmen

Ik zag dat ik deze film met 3,5* had beoordeeld, daar maak ik een dikke 4* van. Gisteren deze film herbekeken, en ik moet zeggen dat dit echt een aangename kerst romcom is. Heel erg gezellig huisje in Engeland, de cast is goed op dreef en de humor zit er ook wel in.


avatar van Nout01

Nout01

  • 5 berichten
  • 3 stemmen

NET zoals het totaal geen zin heeft om een vegetarier een perfect bereidde biefstuk te serveren, zo moet de filmliefhebber die alleen maar geweld, bloed en ellende wil zien deze film inderdaad mijden. (Kijk naar de lijstjes van hen die deze film afkraken, het zij zo.)

En voor al die anderen die wel van een heerlijke "Feel Good" movie kunnen genieten: "The Holiday" dus!


avatar van Dennissssss

Dennissssss

  • 414 berichten
  • 2731 stemmen

Een hele leuke feel-good romkom! Met veel humor en je kijkt hem heerlijk weg!

Aanrader!


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4645 berichten
  • 2100 stemmen

Sjonge, ben ik daar even mooi ingetuind.

Diaz laatst gezien in "Knight and Day" en erg om haar gelachen. En Jack Black natuurlijk, dus ik had me helemaal ingesteld op een romantische komedie. Misschien was het niet eens de associatie die ik met de acteurs had, misschien was het wel gewoon de geniale manier waarop mijn vriendin mij dit romantische slakkenspoor liet kijken.

Want dat is het.

Sjonge wat een zoetsappig gezever. Wel leuk en aardig hoor maar gewoon niet het predikaat komedie waardig. Het wordt nergens grappig. En dat is met een Jack Black film best triest. De film is onmogelijk om ècht te haten, maar er had zoveel meer in gezeten.

2,5 sterren


avatar van movie acteurs

movie acteurs

  • 3086 berichten
  • 3244 stemmen

Dat dit niks voor mij ging worden, was voor mij al rap duidelijk. RomCom's zijn sowieso al mijn ding niet. Echter ik gunde dit nog een keer een kans. Jack Black zet een leuke rol neer samen met Kate Winslet. Jude Law deed het aardig en met Cameron Diaz heb ik gewoon helemaal niks. Het verschil tussen het Engelse en het Amerikaanse stijl is ook erg leuk. Dus heeft het verhaal toch nog aardig uitgepakt. Maar het te vrolijke ligt mij ook weer niet zo. Maar ik hou het bij een 2,5.


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Het concept van de film is erg leuk en ik vind het ook goed uitgewerkt. Qua komedie moeten we het meerendeels van Jack Black hebben maar hij laat ook zien dat hij af en toe serieus kan zijn in een rol. Qua chemie tussen 2 spelers vond ik die van Diaz en Law het sterkst. Leuke romcom.


avatar van SmackItUp

SmackItUp

  • 3505 berichten
  • 2627 stemmen

Goede film, vooral dankzij Jude Law.

Vonken sloegen duidelijk over gedurende de hele film, waardoor het makkelijker werd om de film uit te kijken, ondanks de speelduur die enigszins aan de lange kant was.


avatar van hannanasje

hannanasje

  • 37 berichten
  • 230 stemmen

cameron diaz, kate winslet en jude law,

3 favoriete acteurs/actrices in 1 film, kan nie anders dan goed zijn.

alleen jack black snapte ik niet in het plaatje.

lucky cameron diaz maar arme arme kate winslet

leuke romantische film voor de koude winterdagen.

jude law warmt je wel op


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Ai, wat een misselijkmakende film. De cameo van Dustin Hoffmann was een klein lichtpuntje in de verder met cliche's overgoten romcom. Script was ook zeker niet denderend en dat terwijl de twee hoofdrolspeelsters werkzaam zijn in de tekstschrijf-business! Vooral de verhaallijn met Cameron Diaz vond ik echt niks aan. Kate Winslet was dan iets boeiender, omdat zij als tegenspelers de stokoude Eli Wallach en de altijd jolige Jack Black heeft. Maar goed, voor de rest was het dus erg matig.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4410 berichten
  • 3094 stemmen

Aardig.

Het uitgangspunt heeft wel iets mits er iets met gedaan wordt. Dat is spijtig genoeg maar gedeeltelijk gelukt.

Het probleem zit hem in de verhaallijn van Diaz. Daar valt echt geen binding met te krijgen. Dat het cliché is, is allemaal oké, maar zorg er dan tenminste voor dat het een beetje hartverwarmend is. Het personage van Law helpt daar nog een beetje aan (oké, het is zeemzoet, what did you expect?), maar Diaz' personage is zo dom als maar zijn kan.

Gelukkig is de verhaallijn van Winslet een pak interessanter. Haar personage is niet echt altijd logisch (waarom blijft zij zo lang vastplakken aan de verkeerde man?), maar wel een pak sympathieker. De relatie tot haar buurman is best aandoenlijk.

De cast doet het grotendeels goed. Kate Winslet, Jude Law en Jack Black zijn allemaal op hun plaats. Cameron Diaz daarentegen bewijst nog maar eens dat ze van geen kanten kan acteren.

Verder doet Eli Wallach het op respectabele leeftijd uitstekend en is Rufus Sewell ook op zijn plaats als rotzakske.

Veel komedie is hier wel niet aan - enkele scènes en de cameo van Dustin Hoffman daargelaten. Je moet vooral proberen meeleven met de personages.

De speelduur lijkt op het eerste zicht wat lang, maar vliegt uiteindelijk voorbij - geholpen door de wisselende verhaallijnen.

Nipte 3,5


avatar van zzz_dafnuh_zzz

zzz_dafnuh_zzz

  • 96 berichten
  • 165 stemmen

Ja een prachtige liefdesfilm. Mooi!


avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

Mierzoete romantische komedie waar eigenlijk niet heel veel grappen in zitten. Net zo warm als de kachel in dat grappige huisje, het cottage in de sneeuw.

Op zich werkt het wel, maar achteraf moet ik het toch wel heel erg met Sergio Leone eens zijn dat het karakter van Cameron Diaz niet heel erg klopt - wat een dom en verwend wicht speelt ze eigenlijk, en waarom valt Jude Law eigenlijk voor haar. Maar het hoort geloof ik niet bij het genre dat je dat soort vragen stelt - en daarnaast, hoeveel stelletjes kennen we allemaal waar je je hetzelfde over af kunt vragen.

Van mij geen kritiek over Jack Black deze keer - in andere films irriteert hij me meestal, maar hier niet. Goed gecast - in tegenstelling tot Cameron Diaz. Behalve dat ze in haar rol irriteert, kan ze hier verder ook weinig goed doen.