The Wonderful Country (1959)
Genre: Western
Speelduur: 98 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Robert Parrish
Met onder meer: Robert Mitchum, Julie London en Gary Merrill
IMDb beoordeling:
6,1 (2.524)
Gesproken taal: Engels en Frans
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Wonderful Country
"A Face...A Man...A Motion Picture as Proud and Violent as Tom Lea's Bold and Powerful Novel!"
Een aantal jaren geleden is Martin Brady naar Mexico gevlucht omdat hij de moordenaar van zijn vader heeft gedood. Martin werkt nu als 'bodyguard' voor de Mexicaanse gouverneur Cipriano Castro. Op verzoek van diens broer generaal Marcos Castro reist Martin naar Texas voor een illegale wapendeal. Eenmaal in een Texaans stadje aangekomen schrikt zijn paard van een 'tumbleweed' (Het losgeraakte, verdorde deel van een plant) en beiden komen ten val, waarbij Martin een been breekt. Ondertussen wordt Martins wapentransport gestolen. Complex wordt het voor Martin wanneer hij een aanbod krijgt van kapitein Rucker om zich bij zijn Texas Rangers aan te sluiten en de voluptueuze legerkapiteinsvrouw Helen Colton verliefd op hem geworden is. Nadat Martin een man, die eerst zijn vriend Ludwig 'Chico' Sterner gedood heeft, uit zelfverdediging heeft moeten doden, moet hij weer vluchten naar Mexico. Daar wordt Martin echter geconfronteerd met de zeer boze gebroeders Castro vanwege de gestolen wapenzending.
Externe links
Acteurs en actrices
Martin Brady
Helen Colton
Major Colton
Cap. Rucker (Texas Ranger)
Cipriano Castro
Travis Hyle
Dr. Stovall
Sgt. Sutton
Santiago Santos
Pancho Gill
Video's en trailers
Reviews & comments
Dogie Hogan
-
- 13381 berichten
- 788 stemmen
In Spanje op DVD (R-2) verschenen onder: Más allá del río grande.
En hier (EBay) de R-4 release.
Besteld; review zsm.
Dogie Hogan
-
- 13381 berichten
- 788 stemmen
The Wonderful Country,The Young Land, The Big Land, The Big Country: Western-titels uit eind jaren 50. Een 'gedoe' om dat uit elkaar te houden.
Deze titel is wat dubbel, omdat de hoofdrolspeler (Robert Mitchum) niet kan kiezen tussen beide landen (Mexico en Texas). Daarnaast moet hij ook nog kiezen tussen zijn trouw aan zijn Mexaanse werkgever of in zee gaan met de ongelukkige, maar aantrek- kelijke Amerikaanse legerkapiteinsvrouw Julie London.
Julie London, die tov van haar eerdere rollen in Man of The West en Saddle the Wind ditmaal iets meer diepgang in haar rol heeft gekregen, maar uiteindelijk toch weer onvoldoende screentime om dat verder uit te werken. En ook bijzonder bij haar: ze kan een paar keer glimlachen. Overstap naar een muzikale carriëre is toch wel een juiste keus geweest. Een mooie vrouw, maar geen echt goede actrice.
Mitchum acteert erg routinematig; lijkt zich wat onhandig te voelen met die opvallende extreem grote donkere sombrero. Zijn ongelukkige valpartij van het paard wordt breed uitgemeten in Texas en Mexico en zelfs het leger leeft met hem mee. Dat is voor mij 1e keer in Western genre.
Kapitein Colton wil met de Castro's samenwerken in zijn strijd tegen de Apachen, maar die komen amper in beeld.
The Wonderful Country is een beetje een multi-culti Western te noemen. Legeronder- deel bestaat geheel uit negers, veel Mexicanen over en weer de Rio Grande en Robert Mitchum weet niet of hij in Mexico of Amerika thuis hoort. London is met haar man net overgeplaatst uit een andere staat. Veel beelden van Mexicaanse dorpen. Voor de Mex is Mitchum geen gringo: vrienden over en weer.
Niet erg veel actie in deze Western, maar wil het ook geen 'praat-Western' noemen. Einde is wat abrubt en typisch voor die tijd dat Mitchum niet met zijn love-interest, en inmiddels weduwe London, meereist.
Moet de film nog zeker herzien. Voorlopig een IMDb *6/10.
PS
- Tav de DVD transfer.
Alleen in R-4 op DVD verkrijgbaar. De film is niet gerestaureerd en geen subs. Geluid is OK, maar beeldkwaliteit lijkt helaas net boven VHS niveau. Niet gerestaureerd samen met VHS+ kwaliteit vind ik erg storend en beinvloed eindoordeel, mede vanwege de vele mooie landschappen (want er is veel op lokatie gefilmd), die zo onvoldoende uit de verf komen! Ook de dorpen in Mexico zijn erg sfeervol in beeld gebracht. Maar desondanks knalt Julie London van het scherm, en evenals in beide hierboven genoemde Westerns, heeft ze weer een prachtige garderobe, die haar matige acteerprestaties compenseren!
- Mooie filmposters: MPDB.
Brix
-
- 19677 berichten
- 5113 stemmen
(Géén kritiek! Alleen aanvulling) Betreffende het volledig uit zwarte soldaten bestaande Amerikaanse legeronderdeel:
Dit is historisch, dergelijke legerafdelingen werden 'Buffalo soldiers' genoemd.
Zie (bijvoorbeeld) ook de prachtige film 'Sergeant Rutledge', met Woody Strode in de hoofdrol.
Dank voor de beoordeling van de beeldkwaliteit van deze DVD Dogie.
Ik denk dat ik het maar houd bij een opname van TV (TCM) wanneer de film weer eens langskomt.
Ik herinner mij dat die in goede beeldkwaliteit werd uitgezonden, mét Ned. subs.
Betreffende Julie London:
Van 1972-1979, toen haar schoonheid al tanende was (als ik het zo oneerbiedig mag uitdrukken)speelde zij een hoofdrol in de ziekenhuisserie Emergency, naast western acteur Robert Fuller, en haar eigen echtgenooot Bobby Troup.
In die serie gaf ze wél blijk van acteertalent.
Wellicht kon zij zich daar toen ook meer op concentreren.
En kreeg ze ook de kans dat talent te ontplooien.
Dogie Hogan
-
- 13381 berichten
- 788 stemmen
'Buffalo soldiers' wordt niet als zodanig genoemd in deze Western; af en toe valt het woord 'negro'. Alleen de zwarte acteur Leroy 'Satchel' Paige acteert ook; al is dat 1-malig voor hem.
In die weinige acteermomenten van Julie London heeft ze ook amper tot geen mimiek en of dat alleen aan de regiseurs of script ligt.... Misschien een laatbloeier. Hoop Julie nog eens te zien in de thriller The 3rd Voice uit 1960 en drama Voice in the Mirror uit '58.
Brix
-
- 19677 berichten
- 5113 stemmen
Het was ook maar een bijnaam, zie : Buffalo Soldier - Wikipedia, the free encyclopedia - en.wikipedia.org
Barfly
-
- 1873 berichten
- 1749 stemmen
Ik kon maar niet in deze film komen. Het laatste halve uur vond ik het best. Er zit best wel veel (saaie) dialoog in de film. Actie hoeft niet persé, maar dan moet het er in de dialogen wel inzitten. Weinig van gemerkt bij deze film.
Julie London vind ik weinig uitstraling hebben, weinig mimiek ook. Volgens mij had ze geen idee wat ze op de set deed en wat er van haar verwacht werd. Uit het verhaal van Dogie begrijp ik dan ook dat ze stopte met acteren. Ze had dus wel zelfkennis.
Zelfs Mitchum vind ik hier een mindere prestatie leveren dan ik van hem ken.
De thuisloze hoofdpersoon die hij speelt, lijkt ook nergens voor te gaan, hij doet maar wat en weet zelf niet waarom. Onderweg merkt hij van zijn baas ook geen loyaliteit. Ik had toen verwacht dat de hoofdpersoon een radicale keuze zou maken. Dat bleef echter uit.
Vlak en saai geheel.
Pluspunt: De Mexicanen werden ditmaal eens als een normaal volk neergezet, niet als vrouwen betastende zuipschuiten.
Brix
-
- 19677 berichten
- 5113 stemmen
Betreffende Julie London (echte naam Gayle Peck)
Haar acteer-carrière duurde 35 jaar (!) (film, toneel, TV)
Zie ook Julie London - Wikipedia, the free encyclopedia - en.wikipedia.org
Ik vond haar vooral in 'Emergency' ( 1972-1979) blijk van aanzienlijk acteertalent geven.
Met de film 'The Wonderful Country' zelf heb ik wel iets, wellicht omdat ik ook het originele boek (van Tom Lea) bezit, en e.e.a. wat gedetailleerder kan zien daardoor.
Barfly
-
- 1873 berichten
- 1749 stemmen
35 Jaar is toch nog behoorlijk. Maar in deze film is het talent echt te verwaarlozen.
Misschien niet geheel haar schuld, want ik vind Mitchum ook niet top hier. Toch wellicht het script van de film dat het boek te fragmentarisch weergeeft?
Kan natuurlijk ook zijn dat deze film mij gewoon niet ligt: ik ben de enige die de film beneden de 3 sterren geeft.
Ik heb echt zitten gapen af en toe.
Brix
-
- 19677 berichten
- 5113 stemmen
Het boek is inderdaad beter, zoals vaak het geval is.
De schrijver, Tom Lea, heeft overigens nog een klein rolletje in de film, als kapper(Mr. Peebles).
Het was ook niet mijn bedoeling een kritische opmerking op jouw commentaar bij de film te maken., maar gewoon wat extra info te geven.
Ik kan ook niet precies zeggen wat het is, maar heb wel iets met Julie London, ondanks haar koele inbreng in deze film.
Wellicht ook omdat ik in haar die sensuele zangeres blijf zien die ze zeker ook was. (op YouTube zijn er heel wat van haar muziek opnames te vinden, en ik kocht haar LP's vroeger alleen al voor de coverfoto's haha)
Maar daar heeft iemand die deze film ziet natuurlijjk niet echt een boodschap aan.
Dogie Hogan
-
- 13381 berichten
- 788 stemmen
Quote: Primarily remembered as a singer, London also made more than 20 films.
De Amerikanen omschrijven miss Londens 'actereren' in deze film en Man of the West als 'wooden'. Kan het daar volledig mee eens zijn.
Barfly
-
- 1873 berichten
- 1749 stemmen
Het was ook niet mijn bedoeling een kritische opmerking op jouw commentaar bij de film te maken., maar gewoon wat extra info te geven.
Zo had ik het niet opgevat hoor. 
Ik vind de aanvullende info die je meestal geeft juist interessant.
simonvinkie
-
- 2271 berichten
- 827 stemmen
Ben het behoorlijk eens met Barfly zijn bericht. De eerste 45 minuten vond ik zeer aardig uit te zitten. Ondanks dat er niet veel actie in dat gedeelte zit blijft het toch allemaal best interessant om naar te kijken. Maar vanaf het moment dat hij weer naar Mexico vlucht werd de film een stuk minder. Dat gedoe met de Castro broers vond ik behoorlijk saai. Gelukkig waren de laatste twintig minuten weer van beter niveau zodat dit toch nog een krappe voldoende wordt.
Robert Mitchum speelt een interessant personage, maar helaas doet hij dat niet echt goed. Hij was zeer zeker een uitstekende acteur, maar dit was toch wel een van zijn mindere rollen. Julie Londen vond ik ook niet echt veel indruk maken in haar rol.
Deze western had over het algemeen een aardig niveau. De eerste 45 minuten waren zelfs prima. Daarna werd het minder. Kijk bijvoorbeeld maar eens naar de plotomschrijving hier op MM. Alles wat daar in staat gebeurt ook in de eerste drie kwartier...
Aardige western. 2,5*
Brix
-
- 19677 berichten
- 5113 stemmen
Gisteren wederom bekeken op MGM Channel.
De gebruikte kopie ziet er werkelijk schitterend uit.
Het enige gemis is widescreen.
Daar is door MGM nu wel iets aan gedaan, want de film is (eindelijk) te koop in widescreen versie, als video on demand release.
Tot voor kort was er alleen een Spaanse DVD in de omloop.
http://i48.tinypic.com/35mhyyp.jpg
Ik vind de film nog steeds de moeite van het opnieuw bekijken waard.
Alleen de eindscène, waarin Brady / Mitchum zijn gewonde paard afschiet, vind ik slecht door het nauwelijks tonen van enige emotie.
Het paard acteert beter in die scène.
Die DVD ga ik toch maar eens kopen denk ik.
scorsese
-
- 13165 berichten
- 11075 stemmen
Aardige film waarin een gun-for-hire zijn been breekt en in een klein stadje moet opknappen. Zeker niet slecht binnen het western-genre, maar hierbuiten heeft de film weinig nieuws of origineels te bieden. Voor een film met een titel als deze hadden er wel wat meer buitenopnames mogen zijn.
Decec
-
- 6741 berichten
- 8583 stemmen
Een goede Western film...
Prima verhaal...
Heerlijk paarden te zien en een
redelijk mooi landschap...
Prima oudewetse acteerwerk...
Leuk bekende acteur Robert Mitchum...
Heerlijk oudewetse klassieke muziek (geen Dolby Digital aanwezig)...
Helaas deze film heeft alleen 4:3, geen breedbeeld (geen HD aanwezig)...
Prima camerawerk...
wendyvortex
-
- 5196 berichten
- 7268 stemmen
Weinig aktie en met Robert Mitchum die binnen vijf minuten van z'n paard gevallen is en z'n been breekt.
Dan wordt het allemaal nog wel redelijk interessant want Mitchum is geen Mexicaan, maar een Gringo die ooit na een schietpartij naar Mexico is gevlucht en hij krijgt nu de kans weer in de VS te komen.
Nou ja dan spelen het lot en nog wat onafgedane zaken in Mexico ook nog een rol en zitten er ook nog wat Apaches in het niemandsland tussen de VS en Mexico.
Qua politics zit het allemaal wel goed in elkaar, maar er zitten nogal wat verhaallijnen in die niet allemaal even goed uitgewerkt worden en die grote sombrero op Mitchum's hoofd is soms ook wat potsierlijk.
Bij vlagen erg sterke momenten, maar het lijkt een beetje alsof het oorspronkelijk een drie uur durend epos was waar flink in gesneden is om hem tot beschaafde bioscooplengte terug te brengen.
trebremmit
-
- 3014 berichten
- 1465 stemmen
Komt ook uit op blu-ray in Duitsland, wel erg duur. Release is in februari en de combi dvd/blu-ray kost 28 euro.
mr rumson
-
- 2170 berichten
- 2995 stemmen
Het duurt even voordat deze western op gang komt.
Maar als Mitchum genezen is van zijn been en de grens van Mexico oversteekt dan word het allemaal wat boeiender en zien we meer actie.
Ook word het allemaal wat interessanter want voor welke Broer kiest Mitchum ?
Of zijn ze alle twee niet te vertrouwen ?
De film zelf ziet er prima uit met mooie landschapen en stoffige grensstadjes.
Deze western nu voor de tweede keer gezien en beviel me beter dan de eerste kijkbeurt .
Al zitten er nog steeds saaie stukken in .
Filmkriebel
-
- 9958 berichten
- 4648 stemmen
Eén man, twee landen.
Slappe western met weinig actie. Het duurt inderdaad een hele poos voor het op gang komt, en de tweede helft wanneer Mitchum terug naar Mexico keert is toch veel beter, met mooie landschapsopnames en cliché mexico sfeer. Maar echte shootouts en een climax zijn toch net teveel gevraagd bij deze film. Ik kon er om een of andere redenen niet genoeg van krijgen om Mitchum met sombrero te zien rondlopen; verder is dit geen acteur waar ik warm voor loop. Ik had er meer van verwacht, vooral omdat ik Parrish kende van het uitstekende Saddle the Wind - moviemeter.nl (4*)
Bobbejaantje
-
- 2260 berichten
- 2062 stemmen
Goeie western. Behalve een plot draait het vooral rond de karaktertekening van het personage van Robert Mitchum. De rol van geïsoleerde gunman is hem op het lijf geschreven. De andere hoofdrol (en love interest van Robert) is voor Julie London. Een fijne jazz zangeres die ook een aardig stukje kan acteren. Opnieuw valt me haar uitstraling op. Haar gelaat is bijzonder en dan vooral haar grote ogen met de lange wimpers. Een gezicht dat je niet gauw vergeet. Volgens sommigen hier kan ze niet acteren, maar daar ben ik het dus niet mee eens. Ze bespeelt volgens mij een ander register dan wat we gewend zijn in klassiek Hollywood.
Ondanks het potentieel om er een gewelddadige boel van te maken blijft de actie toch eerder binnen de perken. Het draait vooral om de psychologie. De afslachting van de natives is dan nog het het meest frappant. Prima geregisseerd en ook een fotografie die bij momenten de aandacht trekt. Dat laatste mocht niet ontbreken, met deze titel.
Het laatste nieuws

Drie Netflix Originals om te kijken na 'Blind Sherlock'

Misdaadfilm 'Catch Me If You Can' met Tom Hanks en Leonardo DiCaprio is morgen op televisie

Horrorfilm 'Bring Her Back' komt zeer binnenkort naar Netflix: 'Geld zeker waard'

Bruce Springsteen-biopic 'Deliver Me From Nowhere' nu al te zien op Disney+
Bekijk ook

Day of the Outlaw
Western, 1959
25 reacties

The Last Wagon
Western, 1956
35 reacties

No Way Out
Drama / Film noir, 1950
21 reacties

Shenandoah
Western / Drama, 1965
31 reacties

The Violent Men
Western, 1954
18 reacties

23 Paces to Baker Street
Mystery / Thriller, 1956
7 reacties
Gerelateerde tags
mexicotexasfractured leg texas rangerweaponwraak
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







