Genre: Mystery / Drama
Speelduur: 159 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Stanley Kubrick
Met onder meer: Tom Cruise, Nicole Kidman en Sydney Pollack
IMDb beoordeling:
7,5 (426.697)
Gesproken taal: Engels en Duits
Releasedatum: 2 september 1999
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Eyes Wide Shut
"Cruise. Kidman. Kubrick."
Nadat zijn vrouw toegeeft seksuele fantasieën te hebben over een andere man, raakt een dokter geobsedeerd door de gedachte seks te hebben met een ander. Dit leidt tot enkele weinig bevredigende ontmoetingen met onder andere een prostituee. Als hij een nachtclub bezoekt komt hij achter het bestaan van een geheime seksclub.
Externe links
Acteurs en actrices
Dr. William Harford
Alice Harford
Victor Ziegler
Marion
Milich
Nick Nightingale
Domino
Desk Clerk
Sandor Szavost
Sally
Reviews & comments
Sjan
-
- 777 berichten
- 2752 stemmen
Deze film op vhs zojuist gekocht voor 2 euro, omdat de videotheek gaat sluiten. (verder nog warriors, o brother were art thou, ravenous, sexy beast, anatomy, boogie nights, brother, memento en amnesia gekocht). Nu nog ff wachten tot 2 dagen voor sluitingstijd, misschien dat ze de dvd's dan ook een lage prijs geven.
tovenaar
-
- 6723 berichten
- 0 stemmen
Toevallig vandaag in Freiburg een boek gekocht over de screenplay schrijver van deze film en zijn relatie met Kubrick toen ze samen werkten. erg intressant.
Mwa, het was maar matigjes interessant. Op de achterkant van het boek stond dat er een zeer goed beeld van Kubrick geschetst werd, terwijl er naar mijn mening veel meer over de schrijver bekend is geworden dan over Kubrick. Wat heeft het boek nou werkelijk verteld over Kubrick? Vrij weinig. Wel een aantal leuke dingen natuurlijk, maar nou ook weer niet al te veel bijzonders.
starbright boy (moderator films)
-
- 22512 berichten
- 5168 stemmen
Erg ontroerend en meeslepend. Vreselijk mooi. En moeilijk uit te leggen waarom.
4.5*
TheWolf
-
- 37 berichten
- 26 stemmen
Ik heb 'm nooit gezien, ga hem woensdag zeker kijken. Dan is die op tv ( 20:30 op net 5 ).
herman78
-
- 3176 berichten
- 1281 stemmen
Onderbreekt Net5 films voor reclame?
Pitbull
-
- 558 berichten
- 1424 stemmen
Ja, maar wel relatief weinig (vergeleken met andere commerciële zenders). Ik gok dat er 3 zullen zijn.
Dustyfan
-
- 5607 berichten
- 0 stemmen
Eigenlijk had ik weinig verwacht van deze film. Vandaar waarschijnlijk dat ik zeer onder de indruk ben nu ik'em eindelijk gezien heb. Bijna tot het einde blijft de onzekerheid over de afloop en dan nog blijft er nog wat voor de eigen fantasie over. Fijne film.
4,5*
Phooze
-
- 2544 berichten
- 597 stemmen
Puur. Opwindend. Ontroerend. Fenomenaal !
Na 1x kijken: 4,5 ster.
Is dit trouwens een duidelijke trademark van Kubrick: Iemand komt binnen, camera volgt persoon vóór de persoon. De persoon gaat de hoek om, de camera gaat opzij en vervolgt de persoon achter de persoon. Gebeurt erg vaak en volgens mij heb ik dit ook in 2001 en Clockwork gezien.
empirekees
-
- 1597 berichten
- 2401 stemmen
Goeie film, ik had toch meer van de "Sexclub" of hoe je ook noemt, verwacht. Maar dat doet niet af aan de film. Het blijft tot het einde boeiend, had nog iets langer mogen duren.
Het valt me op dat Kubrick een fantastische muzieksmaaak had, in zijn films die ik gezien heb. De wals, en de jazz stukken, geweldig!
4*
tovenaar
-
- 6723 berichten
- 0 stemmen
Goeie film, ik had toch meer van de "Sexclub" of hoe je ook hoort verwacht.
Hoe je hoort? Wat?
En dan nog wat, je had er meer van verwacht, wat moest er nóg meer gebeuren dan??
empirekees
-
- 1597 berichten
- 2401 stemmen
Hoe je hoort? Wat?
En dan nog wat, je had er meer van verwacht, wat moest er nóg meer gebeuren dan??
Dat er meer van zulke scenes in zouden zitten!
tovenaar
-
- 6723 berichten
- 0 stemmen
Dat er meer van zulke scenes in zouden zitten!
Waarom dat?
kees
-
- 27 berichten
- 38 stemmen
Ja, van die droomachtige 'sexclub' had ik ook iets meer verwacht. Had wat pittiger gekund, wellicht wat suggestieve beelden die diverse fantasieën aanduiden. Ben het overigens met Phooze eens:
Opwindend en vooral: veelbelovend.
Het acteerwerk van Nicole Kidman verdient alleen al 5*.
kees
-
- 27 berichten
- 38 stemmen
Trouwens wel apart, dat het laatste woord in Kubricks laatste film "Fuck !" is...
Missen wij hier een diepere boodschap, is het een samenvatting van heel zijn werk (niet erg aannemelijk) of is het een aansporing voor ons allen? Wie heeft een idee?
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Kubrick spoort ons duidelijk aan tot corpuleren als je het mij vraagt.....
renske
-
- 1105 berichten
- 926 stemmen
Wacht even hoor. Misschien ben ik er te lang uit geweest maar... heb je het nou over corrrrpuleren?
mister blonde
-
- 12716 berichten
- 5871 stemmen
goede film, dat zeker. is al veel over gezegd.
ik wil er nog aan toe voegen dat ik het tempo goed vond. de opbouwende spanning (met de sterke invloed van de muziek), de tijd die is genomen om de sfeer weer te geven, erg goed.
wat ik echter, na verloop van tijd, wel uitermate storend vond was de manier waarop de dialogen tot stand kwamen. kubrick gaf kidman en cruise heel duidelijk een boodschap mee. praat langzaam, laat tussenpauzen vallen (tussen woorden en zinnen) en neem je tijd.
het kwam echter (vooral bij cruise) erg geforceerd over. bovendien was het de bedoeling dat het spanning op zou wekken. bij mij werkte het echter averechts.
minpunt in een verder heel aardige film. 3,5 sterren.
kees
-
- 27 berichten
- 38 stemmen
Had iemand al een idee geopperd wat de titel nu werkelijk betekent? 'Met open ogen in de val' of 'Ziende blind'?
tovenaar
-
- 6723 berichten
- 0 stemmen
Ik interpreteer de titel zo:
William en Alice zijn geruime tijd samen getrouwd. Op een gegeven moment raak je er zo gewend aan dat je het niet meer beleeft als iets speciaals, waardoor je alles op de automatische piloot doet met elkaar. Ze houden hun ogen gesloten voor elkaar, terwijl ze toch met elkaar getrouwd zijn (ogen open).
Het feit dat ze de ogen gesloten hebben voor elkaar zorgt voor de fantasiëen die beide hebben. Ze moeten eens goed 'wakker' geschud worden en weer hun ogen open doen voor elkaar.
Zachery Glass
-
- 575 berichten
- 584 stemmen
Aan die tovenaar heb je altijd iets
Ik heb trouwens dat boekje "Eyes wide open" van Frédéric Raphael (klopt zijn naam wel?) gelezen. Kubrick leek me wel een aangename (doch: héél behoedzaam) man om mee te werken. Je kwam van die leuke dingen te weten over Kubrick: hij speelde b.v. schaak zonder klok - interessant weetje, vind ik.
tovenaar
-
- 6723 berichten
- 0 stemmen
Dank u
, ik heb het boekje van Raphael ook gelezen, wat ik vooral leuk vond waren de films die Kubrick tussen neus en lippen door noemde. Bijvoorbeeld die passage waarin Kubrick aan FR (om in de stijl te blijven) vraagt of hij Pulp Fiction heeft gezien. FR zegt daarop: ja, waarop SK weer zegt: Dat tempo vond ik goed, dat wil ik ook in Eyes Wide Shut!
Dat vond ik wel de leuke dingen uit het boekje.
Zachery Glass
-
- 575 berichten
- 584 stemmen
Ook leuk vond ik dat Kubrick zo vol lof was over Kieslowski. Raphael zei iets in de trant van: "Maar, dat kun jij toch ook - vraag gewoon aan de BBC de nodige budgetten en je begint eraan."
Dat zou wat geweest zijn: Kubrick à la "Dekalog" 
Maar, eerlijk is eerlijk: zonder die Dekalog blijft Kubrick toch voor mij de grootste (OK - samen met PT Anderson, maar da's op een ander niveau)
tovenaar
-
- 6723 berichten
- 0 stemmen
Aparte passage ook:
SK tegen FR: Nicole heeft gezegd dat ik had haar naakt mocht filmen, misschien een goed moment voor jou om even 'per ongeluk' binnen te komen??
kees
-
- 27 berichten
- 38 stemmen
Tovenaar en Zachery: bedankt voor deze interessante informatie. Lijkt me toch moeilijk denkbaar: dat je went aan Nicole Kidman en niet meer ziet wat voor moois je in huis hebt.
LauraPalmer
-
- 276 berichten
- 617 stemmen
Wat ik vooral erg indrukwekkend vond aan deze film waren de dialogen in combinatie met het acteerwerk van Tom Cruise en Nicole Kidman. Dat twee mensen en lap tekst zoveel spanning op kunnen bouwen vind ik echt heel bijzonder.
lngrid
-
- 1234 berichten
- 554 stemmen
Ik vond het een beetje storend dat de kale pianonoten drie keer terug komen. De eerste keer vond ik het heel goed, maar de tweede en derde keer werd het wel erg voorspelbaar en werkte het de spanningsopbouw ervan bij mij niet meer.
Wel een erg mooie film hoor!
Gerelateerd nieuws
Iconische mysteryfilm 'Eyes Wide Shut' is ineens weer ontzettend in trek op HBO Max

De laatste films van enkele van de belangrijkste regisseurs ter wereld

Legendarische mysteryfilm 'Eyes Wide Shut' van Stanley Kubrick vanavond (5 juli) te zien op televisie

Geboortedag Stanley Kubrick (1928): Zijn tien best beoordeelde films
Bekijk ook

American Beauty
Drama, 1999
1.914 reacties

The Shining
Horror, 1980
2.738 reacties

Full Metal Jacket
Oorlog / Drama, 1987
1.213 reacties

A Clockwork Orange
Misdaad, 1971
2.960 reacties

Marketa Lazarová
Drama / Romantiek, 1967
37 reacties

Festen
Drama, 1998
822 reacties
Gerelateerde tags
new york citysexual obsessionprostituerengebaseerd op boekchristmas partyerotiekorgiemasked balloffersecret societyhuwelijkcultfilmfeestjesamenzweringmarihuanaconsumerismherenhuisdokterlustdrugsvermommingillegal prostitutioncultfilmsexual desireegobriberymacabrevoyeurismeparanoiderotic thrillermale egossex partymarital crisisrelationshipscostume shop hookergrandprovocativechristmas movie alternativeabsurddramaticsuspensefulcriticaltenseromanticaudaciousboldshaggy dog story
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








