• 17.624 nieuwsartikelen
  • 183.355 films
  • 12.655 series
  • 35.013 seizoenen
  • 658.436 acteurs
  • 200.746 gebruikers
  • 9.491.536 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hoodlum (1997)

Misdaad / Drama | 130 minuten
2,92 193 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 130 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Bill Duke

Met onder meer: Laurence Fishburne, Tim Roth en Andy Garcia

IMDb beoordeling: 6,3 (14.290)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Hoodlum

"Power is measured in enemies."

Harlem, 1934. De Grote Depressie. De 'Queen' verdient haar geld met weddenschappen en loterijen. Als de blanke gangster Dutch Schultz inziet hoeveel geld hiermee te verdienen valt, probeert hij haar zaken over te nemen. Bumpy Johnson steekt hier een stokje voor, eerst als lijfwacht, later als haar grootste vertrouweling. Als de 'Queen' de gevangenis in moet, neemt Bumpy de zaken over. Zijn bewind krijgt Robin Hood-achtige faam als hij gedeeltes van het verdiende geld weer terug laat vloeien in de zakken van de arme zwarte bevolking. Al snel vindt hij Dutch Schultz weer op zijn weg. Terwijl het bloed steeds rijkelijker vloeit tussen de beide gangsters, probeert Lucky Luciano de partijen tot elkaar te brengen. Een dodelijke en gewelddadige bendeoorlog lijkt echter niet te vermijden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dutch Schultz

Francine Hughes (as Vanessa L. Williams)

Lucky Luciano

Stephanie St. Clair

Illinois Gordon

Captain Foley

Thomas E. Dewey

Pigfoot Mary

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 10254 berichten
  • 4798 stemmen

Spijtig dat de film onopgemerkt voorbijging, want het is duidelijk een film met aandacht en respect voor de historische getrouwheid. Dat komt in verschillende scènes naar voor : in het personage van Madame Queen, in de uitbeelding van Luciano, in de moord op Schultz, in de betrokkenheid van Dewey. De film gaat toch een stukje verder dan de doorsnee-gangsterprent Dit maakt van "Hoodlum" een authentieke film, meer dan het overhypte "The Untouchables" maar toch nog minder dan de geniale karakterstudie van Scorsese's "Goodfellas". Met sterke rollen van Tim Roth en Andy Garcia maar een zeer gemiddelde prestatie van Fishburne.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13569 berichten
  • 11359 stemmen

Goeie film over een bendeoorlog over wie de weddenschappen en loterijen beheert. Het verloop en de personages kennen weinig verrassingen. Echter is dit toch een ouderwetse en solide gangsterfilm gesitueerd in Harlem tijdens de grote depressie. Onderhoudend en een cast met veel bekende namen die geen van allen teleur stelt.


avatar van Decec

Decec

  • 6780 berichten
  • 8672 stemmen

Een redelijk drama/misdaadfilm...

Redelijk verhaal...

Prima acteerwerk...

Oudewetse opname (kostuums etc)...

Wel leuk bekende acteurs

Laurence Fishburne en, Andy Garcia...

Mooi HD kwaliteit (1997!)...

Prima achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...


avatar van jermaineoneal7

jermaineoneal7

  • 34 berichten
  • 31 stemmen

1 van de beste Lucky Luciano vertolkingen door Andy Garcia, wat blijft dat lui oog toch cool, steelt hier samen met Roth de show. Bumpy Johnson's rise in Harlem geregisseerd door Bill Duke blijft 1 van mijn favoriete gangsterfilms. Ook een zeer kleine knipoog naar de originele crewleden van Luciano's Commission: Meyer Lansky, Vito Genovese en Frank Costello die aan de tafel zaten. Die misschien ook wel wat meer aan bod hadden mogen komen, maar die hebben elk hun eigen films.

Grappig detail dat in American Gangster Bumpy gespeeld word door 1 van de henchmannen van Dutch, Bub, nl. Clarence Thomas III.

4 sterren.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 4154 berichten
  • 3118 stemmen

Zondag aan de slag met deze Hoodlum en daarmee een behoorlijk onbekend film of had ik dit toch al eens gezien? Het heeft in ieder geval veel weg van soortgenoten als The Untouchables of The Cotton Club. Maar super is dit product van Billy Duke allerminst...

Leuk zijn op zijn minst de bekende namen die we uit Shaft en The Cotton Club kennen in het geval van Schultz en Bumpy, zo blijkt de film tevens redelijk waarheidsgetrouw wat ik ook altijd wel belangrijk vind, is de muziek wel oké en doet regelmatig aan The Untouchables denken, heeft het geheel een fantastisch mooi tijdsbeeld en is iets waar veel, heel veel zorg aan besteed is, is Vanessa Williams zoals gewoonlijk om op te vreten, is Tim Roth niet onverdienstelijk aan het schmieren en zitten er hier en daar best wel een paar knap opgebouwde scènes en het nodig aan actie in het geheel.

Veel ingrediënten voor een goede film dus zou je kunnen zeggen, uhm...nee niet echt. Hoodlum is heel veel, je kan er ook veel van zeggen, maar goed is het niet. En dat is best wel jammer want hier was wel meer uit te halen geweest, en dan rest de vraag had een andere regisseur dat wel voor elkaar gekregen? Want ergens voelt Hoodlum heel erg gekunsteld aan, wil het eigenlijk nooit boeien, worden de karakters nooit echt interessant, en blijkt Hoodlum het over de hele breedte gewoon allemaal net niet te zijn. Het heeft van alles een beetje maar het is allemaal net onvoldoende of niet in de goede mix.

En zoals ik al eerder zei is dit best wel jammer, want volgens mij was hier toch wel meer uit te halen geweest. Daarom wat mij betreft geen voldoende.