The Last King of Scotland (2006)
Genre: Drama / Historisch
Speelduur: 121 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Duitsland / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Kevin Macdonald
Met onder meer: Forest Whitaker, James McAvoy en Gillian Anderson
IMDb beoordeling:
7,6 (204.667)
Gesproken taal: Engels, Frans en Duits
Releasedatum: 8 februari 2007
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Last King of Scotland
"Charming. Magnetic. Murderous."
In de jaren 70 wordt een Schotse arts per toeval door Idi Amin, destijds de nieuwe dictator van Oeganda, aangesteld als diens persoonlijke arts. Amin had namelijk vroeger bij het Britse leger getraind en een voorkeur ontwikkeld voor Schotten. Hij droeg regelmatig kilts en wilde een leger oprichten om Schotland onafhankelijk te maken. Aanvankelijk is de arts vereerd om deze positie te bekleden, maar al snel komt hij in gewetensnood, vanwege de vele gruwelijkheden die de dictator aanricht.
Externe links
Acteurs en actrices
Idi Amin
Dr. Nicholas Garrigan
British Diplomat
Sarah Merrit
Kay Amin
Dr. Thomas Junju
Masanga
Dr. David Merrit
Mrs. Garrigan
Dr. Garrigan - Senior
Video's en trailers
Reviews & comments
Joyy
-
- 514 berichten
- 28 stemmen
whitaker is het
en idd, goeie film, gisreren bekeken
was doodmoe maar zat hem met gemak uit, grijpt je van begint tot end
Valii
-
- 206 berichten
- 303 stemmen
Goede film, mede doordat er niet veel van dit soort films zijn. Jammer dan weer dat dit prachtige verhaal wel iets beter uitgewerkt had kunnen worden. Voorlopig krijgt hij van mij vier sterren, maar ik ga hem zodadelijk nog een keer kijken en dan kan dat nog omhoog gaan.
DeCol
-
- 7009 berichten
- 3024 stemmen
Sterke film die deels waargebeurd is. Idi Amin, de slachter van Afrika, die ijzersterk wordt gespeeld door Forest Whitaker. Ik keek de film gisteravond best laat maar ik heb geen moment van slaap gehad. De film had me helemaal in zijn ban. De films is overtuigend, aangrijpend en zelfs spannend. Ook James McAvoy is het vermelden waard, hij speelde zijn karakter ook zeer goed! Het verhaal is dus deels waargebeurd. Hoe Idi Amin was en wat hij allemaal op zijn geweten heeft. Het deel van de dokter is erbij verzonnen en dat zorgt voor een goede film. Een aanrader!
Respekked
-
- 6286 berichten
- 1229 stemmen
Nogal saaie verfilming over stukjes van het leven van Idi Amin. Hoewel Withaker het niet slecht deed, vond ik de gelijkenis (qua uiterlijk) nogal ver te zoeken. Zeker wanneer je na de aftiteling de echte Amin nog even in beeld ziet. Dat hangoog van Withaker leek extra aangezet, terwijl Amin dat helemaal niet heeft. Naja iets futiels, maar ik stoorde me eraan.
Ik had totaal niet het idee dat ik naar een verschrikkelijk monster van een mens zat te kijken. Het was bijna alleen maar vrolijkheid, en wanneer het eindelijk begint te dagen dat Amin toch niet zo'n held is, zit McAvoy alweer in het vliegtuig .
2*
Huesca
-
- 27 berichten
- 96 stemmen
Boeiende film die geen moment verveeld.
Withaker speelt de pannen van het dak en trekt daarbij alle andere acteurs naar een hoog nivo.
Het verhaal is van af het begin boeiend en wordt steeds spannender.
Wanneer idi aan de jonge arts zijn ware aard laat zien is voor mij het ultieme climax van de film en knap gedaan omdat bij de meeste films je het dan al ziet aankomen .
Als de jonge arts in zijn auto met zijn geliefde zit te peinzen dan denk je: "ja jongen je hebt je lelijk in de nesten gewerkt" ook denk je wat je zelf allemaal gedaan zou hebben als je zo jong en naief een vriendschap aan gaat met een dictator.
Kortom zeldzaam goed!
WhoKnowZ
-
- 5336 berichten
- 2208 stemmen
Fantastische film. Forest Whitaker speelt hier de rol van een psychopatische en paranoïde dictator perfect. De gelijkenissen met de echte Amin mogen dan wel ver te zoeken zijn, het werkte gewoon en meer is er niet nodig. En de film wordt naar het einde op de koop toe razend spannend.
bob de niro
-
- 146 berichten
- 150 stemmen
goeie rol van forest whitaker!in hoeverre is dit eigenlijk een waar gebeurd vehaal?ik vond de prestatie van james mcavoy wat minder!3,5* vooral vanwege whitaker
WhoKnowZ
-
- 5336 berichten
- 2208 stemmen
in hoeverre is dit eigenlijk een waar gebeurd vehaal?
"Het verhaal wordt verteld uit het standpunt van de Schotse, blanke dokter Nicholas Garrigan (James McAvoy). Een fictief personage trouwens: het karakter is gedeeltelijk gebaseerd op een Britse soldaat die tot de hoogste rangen van Idi Amin (Forest Whitaker) wist door te dringen, en die na de val van de president ettelijke jaren in de gevangenis doorbracht."
88Fabian
-
- 1527 berichten
- 0 stemmen
Spannende maar overgewaardeerde film.
WhoKnowZ
-
- 5336 berichten
- 2208 stemmen
Spannende maar overgewaardeerde film.
Motivatie?
88Fabian
-
- 1527 berichten
- 0 stemmen
Motivatie?
Er werd in de media veel over gesproken.de acteerprestaties zouden heel goed zijn en het verhaal zou ook fantastisch in beeld gebracht zijn.maar zo bijzonder vond ik dat niet.het was niet vernieuwend.en de acteerprestaties waren zwak.alles was nogal standaard.
WhoKnowZ
-
- 5336 berichten
- 2208 stemmen
Ik vond de acteerprestatie van Forest Withaker toch wel vrij uitzonderlijk. Zijn weergave van de psychopatische en paranoïde dictator, vond ik griezelig goed. Hij kreeg hier dan ook terecht de Oscar beste acteur voor.
De overige acteerprestaties waren niet bijzonder, maar daarom niet slecht.
Koekiee
-
- 3 berichten
- 3 stemmen
Mooie film, vond hem aanstootgevend. Vooral op het einde, niet helemaal waarheidsgetrouw maar goed.
Goed acteerwerk!
4^
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8161 stemmen
Aardige film, die vooral weet te overtuigen dankzij het imponerende spel van Forrest Whitaker. Hij is het vooral die deze film maakt, want verder is het eigenlijk niets bijzonders. James mcAvoy speelt maar matig en zet een vrij goedgelovig en soms zelfs domme, wie bezwangert er nu in hemelsnaam de vrouw van Amin?, dokter neer. Ook had ik wat meer heftige scenes verwacht. Ik zag bijvoorbeeld de tweede keer pas hoe Amin zijn vrouw had gestraft, waardoor de scene toch net wat minder impact op mij had. De scenes met Whitaker waren vaak wel genietbaar. Mooi om te zien hoe hij het volk en zowat ook iedereen om zich heen voor zich wint, om vervolgens later weer keihard te reageren. Echt een wolf in schaapskleren, waarmee Whitaker mij zeer overtuigde.Verder is de film wat mij betreft weinig bijzonder. Niet echt spannend en met een einde dat mij niet helemaal kon bekoren.
3,0*
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Zeker niet slecht maar ik ergerde me wel een beetje aan het fictieve doktortje wat ze hebben toegevoegd aan het verhaal. Ook ergerde ik me aan de relatie tussen 1 van de vrouwen van Amin en de doktor, dat was totaal ongeloofwaardig.
De film wist me in het begin ook niet zo heel erg te boeien, de 2e helft van de film vond ik gelukkig stukken beter.
Toch nog een 3,5 omdat de film ook zijn sterke kanten heeft zoals de zeer sterk acterende Whitaker en de 2e helft van de film (zoals ik al zei).
Het feit dat Amin echt heeft bestaan maakte het ook een stuk interessanter.
DiKKe_OsCaR
-
- 406 berichten
- 2034 stemmen
Mooie en hier en daar spannende film.
Ik was echter constant in de veronderstelling dat het verhaal van de Britse dokter op waarheid was berust, maar dit blijkt niet het geval te zijn. Garrigan heeft nooit bestaan. Het verhaal berust dus niet op waargebeurde feiten, er komen enkel waargebeurde feiten aan bod. Het karakter van Amin wordt getoond aan de hand van de dokter.
tobiasrooth
-
- 14 berichten
- 75 stemmen
Zeer geslaagde film.
Acteerprestaties waren zeer goed, en met het verhaal was niks mis mee.
ik baalde er wel van dat die zwarte dokter werd neergeknald, ik haat zulke dingen altijd in een film. Dat zulke mensen worden doodgeschoten
4 *
P8rb
-
- 10773 berichten
- 1825 stemmen
Vandaag met school deze film gekeken, viel me absoluut niet tegen. Het is weer een film die je in het rijtje van Hotel Rwanda, Blood Diamond en The Constant Gardener kan plaatsen, deze vond ik dan nog wel de beste van de vier.
Allereerst mijn complimenten voor de man die de dictator speelde, Forest Whitaker. Erg sterke rol die boven de rest uitsprong, vaak onheilspellend en een angstaanjagend persoon. Vaak moet hij lachen, maar hij kan ook boos uit de hoek komen. en uiteindelijk blijkt natuurlijk dat hij de Schotse dokter alleen maar gebruikte
Daarnaast is de film redelijk vlotjes met het verhaal waardoor ik me totaal niet heb verveeld en het cameragebruik is hier een daar ook best interessant. Deze film geeft voor mijn gevoel wel een goed beeld van hoe het er in dat soort landen aan toe kan gaan.
Kleine 4 sterren.
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Potentieel maar te pover uitgewerkt.
Het is best slim om Whitaker's personage enkel langs de kant van de arts te bekijken. Je leest hier allerlei commentaren, van dorpsgek tot psychopaat ... eigenlijk leek Amin mij meer iemand die ten onder ging aan z'n eigen (terechte?) paranoia. Vooral dat stuk van de film laat een wat menselijkere kant van een dictator zien op een manier die er eigenlijk insluipt door de visie van de arts.
McAvoy was verder wel aardig maar weinig opvallend. Anderson is echt compleet overbodig en zo wordt de film toch een beetje een one-man show.
Jammer dat het einde erg duf en onbedoeld niet-spannend is, en dat de film verder eigenlijk niet veel doet dan zijn recente Afrikabroeders. Veel filmmakerij komt er dan ook niet aan te pas vond ik.
Ook nog iets teveel nadruk op allerlei romances die ik weinig boeiend vond, de zwangerschap mag dan wel dom zijn verder, erg ongeloofwaardig vond ik het niet.
Had veel meer ingezeten, al twijfel ik of er ooit veel filmisch gedaan zal worden met de sociaal geëngageerde Afrikafilm. Misschien moeten ze Boyle er een keertje naartoe sturen.
2*, vooral voor Whitaker en de interessante visie op zijn personage.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Nee inderdaad, (op de laatste 20 minuten na misschien) meer een avonturenfilm.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Misschien kan je ook uitleggen waarom deze dan volgens jou wel in de categorie sociaal geëngageerde Afrika film valt? Vind de insteek toch duidelijk anders dan die van een Hotel Rwanda of The Constant Gardner namelijk.
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Nee hoor, vestigt net zo goed de aandacht op ("recente") wantoestanden in het verre Afrika en probeert net zo hard de ver-van-m'n-bed mentaliteit te doorbreken.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Recent? Als in 30-40 jaar geleden? Amin is net iets recenter dan de Vietnam-oorlog...
Bovendien gaat deze film totaal niet over het westerse "uitbuiten" van Afrika. Amin is een Ugandees en de westerse dokter wordt zelfs nog gewaarschuwd door zijn westerse vriendjes dat hij zich in een slangenkuil begeeft. Vind zelfs dat de film vrij weinig met politiek doet, het zijn meer de onbesuisde avonturen van de dokter die het zwaartepunt vormen.
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Ik vind de dokter maar een zijlijntje. Een middel om Amin op een andere manier in beeld te brengen. Ook een compleet oninteressant personage.
Verder heb ik helemaal niks gezegd over het Westerse "uitbuiten" van Afrika 
kos
-
- 46695 berichten
- 8852 stemmen
Vind zelfs dat de film vrij weinig met politiek doet.
Inderdaad, er wordt vrijwel niet ingegaan op de hele politieke toestanden etc.
Of je moet het tonen van een Afrikaans leider en wat hij zo'n beetje uithaalt al een sociaal geengageerde politieke film noemen.
.
Madecineman (moderator films)
-
- 7484 berichten
- 1715 stemmen
Ik vind de dokter maar een zijlijntje.
Zijlijntje
Hij is de persoon door wiens ogen je de film beleeft, niet een onbelangrijk karakter dus.
Nee, maar dat is ook juist het vreemde want dat is toch wat de "sociaal geëngageerde Afrikafilms" als overeenkomst lijken te hebben...
Deze film gaat over een dictator, Amin die verre van een onbekende was in het westen net zoals Peron in Argentinië of Pinochet in Chili. Het hele historische perspectief maakt al dat deze film gewoon niet in de door jou aangehaalde categorie kan vallen.
13woutie13
-
- 4384 berichten
- 0 stemmen
deze film is een beetje te eenvoudig in elkaar gezet.
Ik zat ook niet echt in spanning te kijken
Het laatste nieuws

Waargebeurde avonturenfilm 'Everest' met Josh Brolin wordt donderdagavond uitgezonden op televisie

Vierde seizoen van 'Bridgerton' wordt goed bekeken op Netflix: 'Werkelijk schitterend'

Binnenkort in de bioscoop: horrorfilm 'Scream 7' te zien in IMAX

Vanaf vandaag kijk je op Netflix naar de misdaadserie 'Animal Kingdom'
Bekijk ook

Cidade de Deus
Drama / Misdaad, 2002
1.084 reacties

Der Untergang
Historisch / Oorlog, 2004
1.639 reacties

Hotel Rwanda
Drama / Oorlog, 2004
726 reacties

Walk the Line
Muziek / Biografie, 2005
731 reacties

Changeling
Mystery / Misdaad, 2008
817 reacties

Captain Phillips
Biografie / Actie, 2013
479 reacties
Gerelateerde tags
dictatorafrikagebaseerd op boekjaren 70generalmass murderontvoeringnaivetyluxurydiplomatcharisma polygamyugandadictatorshiphistorical fictiondoktergeweldidi amin fictieve geschiedenisscottishbased on bookkampala loose adaptation
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









