• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.256 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.077 gebruikers
  • 9.375.882 stemmen
Avatar
 
banner banner

Bosque de Sombras (2006)

Thriller / Drama | 97 minuten
2,80 170 stemmen

Genre: Thriller / Drama

Speelduur: 97 minuten

Alternatieve titel: The Backwoods

Oorsprong: Spanje / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Koldo Serra

Met onder meer: Gary Oldman, Virginie Ledoyen en Paddy Considine

IMDb beoordeling: 5,7 (6.103)

Gesproken taal: Engels en Spaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Bosque de Sombras

Zomer van 1978, de heetste zomer sinds lange tijd. Norman en Lucy maken een moeilijke periode door in hun relatie en besluiten hun vakantie door te brengen in het vakantiehuis dat door hun vrienden Paul en Isabel, is gekocht in Noord-Spanje. Ver van Londen af hoopten zij hier midden in het bos in Baskenland op een heerlijke rustige vakantie, waar het huis dan ook ideaal voor is. Maar deze vrede en kalmte wordt plotseling verbroken wanneer zij een meisje met verschrikkelijk misvormde handen ontdekken, verborgen in een houten huisje in het bos. Het bovenmatig angstige meisje is echter te bang om te praten en daarom besluit het paar om haar naar de politie te brengen. Maar hun pogingen om het meisje te helpen worden voortdurend belemmerd door de dichtheid van het bos, evenals door een groep plaatselijke dorpsbewoners die zich blijkbaar voorgenomen hebben de wrede toestand waarin het meisje zich bevindt, onveranderd te laten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1885 stemmen

Jules15 schreef:

IS deze beter of slechter dan Eden Lake?

Slechter dan Eden Lake? Is dat mogelijk dan?


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

Ha! Dat je deze rommel in dezelfde zin als Eden Lake durft te noemen...


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Prima film met mooie beelden. Het verhaal is misschien niet heel overtuigend maar de zeer sterke acteerprestaties zorgen voor genoeg kijkplezier.

Bosque de Sombras springt er misschien niet tussenuit, maar hij mag er zeker zijn.

- 3,5 -


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Aardig spannende film. Oldman moet de kar wel alleen trekken. De setting is prima, het uitgangspunt is prima, alleen de uitwerking is behoorlijk duf en saai te noemen.
Het acteerwerk van de broers is helaas vreselijk. Ook de dames zijn er puur voor hun uiterlijk in gegooid. Niet dat ik klaag hoor, want Virginie Ledoyen is een beauty waar ik nog nooit van gehoord had. Het kleine meisje begon me te irriteren in de loop van de film. Blèren en gedragen worden, dat was het dan. De regen en het bos te samen zorgden wel voor een grimmig sfeertje. Het einde is helaas wat plots en ook niet erg sterk. Had meer ingezeten.


avatar van Bakshi

Bakshi

  • 93 berichten
  • 6273 stemmen

1,5 vanwege de eerste helft, verder een draak van een film


avatar van Uzza_Sparta

Uzza_Sparta

  • 1195 berichten
  • 2138 stemmen

het begon met een sort Deliverence/Southern Comfort sfeer, maar dan was net alsof de budget op was en ze niet wisten wat voor einde ze aan deze film moesten geven.


avatar van DeCol

DeCol

  • 7009 berichten
  • 3023 stemmen

Goede film die ik toevallig tegenkwam tijdens het zappen. Oogt allemaal wat duf en het acteerwerk van sommige acteurs/actrices is wat houterig, maar het kwam erg realistisch over. The Backwoods heeft een perfect sfeertje (wat alleen die bossen al niet doen) en over spanning hoor je mij niet klagen, dat zit zeker wel goed. Het einde viel me in eerste instantie een beetje tegen, wel verrassend, maar een beetje tam, maar ook dat is gewoon realistisch.

3,5*


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Ik hou van dit sub-genre, maar deze film is zeer matig uitgewerkt met een paar tenenkrommende (cliche) scenes. Ze hadden beter 2 pornosterretjes kunnen inhuren want die 2 dames konden er helemaal niets van. Dankzij Considine en Oldman is dit niet helemaal een fiasco geworden.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Fijn om Oldham weer eens aan het werk te zien!

Het einde spreekt hier boekdelen: er zijn slachtoffers aan beide zijden te betreuren, het initiële slachtoffer kruipt weer tegen haar eerste 'hoeder' (die aan het huilen slaat) aan en iedereen wordt afgevoerd om maar eens verhaal te gaan doen bij de politie en de vraag ''What the hell have we been doing?'' lijkt zich met de regen naar beneden te storten. Hetzelfde liedje There Is a War van Leonard Cohen, waar de film ook mee begon, zet weer in...

Tel daarbij op de spanning die de hele film door aanwezig is, maar slechts met wat losse scenes echt tot uiting komt (de 'local' die Lucy begluurt, het vinden van Nerea, de aanranding en daaropvolgende moord, etc.), prima acteerwerk (van voornamelijk Oldman en Considine) en de rode draad van een relatie die mogelijk verloren is, met de nodige verwijzingen naar het hoe en waarom, dan kan ik niet anders dan mooie, ruime voldoende uitdelen:

3,5*, maar dit kan wel eens hoger uitpakken in de toekomst en ik ga dan ook zeker even achter de dvd aan.


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1885 stemmen

Meneer Bungel schreef:

3,5*, maar dit kan wel eens hoger uitpakken in de toekomst en ik ga dan ook zeker even achter de dvd aan.

Gisteren de 2e keer dat ik deze film zag en ik heb inderdaad mijn stem van 3.5 naar 4* verhoogd. De hele sfeer doet erg '70s aan en dat bevalt me heel erg. Dit roept ook zeker weer de vergelijkingen met Deliverance en Southern Comfort op, maar tegelijkertijd hoeft deze film zich absoluut niet tegen deze 2 te verdedigen. Ook de Spaanse taal doet een hoop goed.

Het einde vind ik dan juist erg sterk in deze film, geen overdreven wraakacties en slachtpartijen, maar gewoon het realisme in het oog blijven houden. Ik kan me voorstellen dat er mensen zijn die de film daar juist op afrekenen en spanning en spektakel willen, maar daar zijn er al meer dan genoeg anderen van. Spanning heeft deze film overigens wel degelijk in overvloed.

Ik heb me voor de 2e keer heel erg vermaakt met deze film dus is het voor mij de 4* meer dan waard.


avatar van Thorak

Thorak

  • 6354 berichten
  • 1885 stemmen

nightbreed schreef:

Ze hadden beter 2 pornosterretjes kunnen inhuren want die 2 dames konden er helemaal niets van.

Dan krijg je van die Last House on the Left taferelen, daar speelt ook een pornoacteur (Fred Lincoln) in,

maar dat trekt op niets.


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Thorak schreef:

(quote)
Dan krijg je van die Last House on the Left taferelen, daar speelt ook een pornoacteur (Fred Lincoln) in,

maar dat trekt op niets.


avatar van zjandannybob

zjandannybob

  • 421 berichten
  • 1047 stemmen

Ik snap het einde niet??? Verder wel grappig, maar niet geweldig.

2.5*


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12266 stemmen

Enorm veel spanning en aantal goede scènes.

Met sterk acteerwerk van de 2 mannen.

Alleen jammer dat het verhaal om het meisje heen niet verder uitgediept wordt .

3 sterren


avatar van lloydbarker

lloydbarker

  • 133 berichten
  • 0 stemmen

Acteerprestaties van de onderste plank, wat een verschrikking deze, absolute tijdverspilling. Heb er geen goed woord voor over.


avatar van glimlicht

glimlicht

  • 108 berichten
  • 427 stemmen

Begon al met een erg mooie opening, door het beeld te laten "freezen" in zwart-wit.

Waarschijnlijk een voorbode voor wat er ging komen... Een toch wel duister filmpje. Die me toch wel liet hopen op wat "gekke"plotwendingen.

Een aanval op de hoofdpersonages in de stijl van Resident Evil 4, gekke dorpelingen met fakkels en hooivorken. Of misschien is dat meisje wel een weerwolf en verscheurt ze de vrouwen in het huis?

Niets van dat maar toch een aardig verhaaltje met prima sfeer. Acteerwerk was bovendien best wel te pruimen, afgezien van wat gesprekken tussen de vrouwen.

Mooi deuntje trouwens bij het menu-selectiescherm (zo noem je dat toch?)

3,0


avatar van Oliveri

Oliveri

  • 453 berichten
  • 364 stemmen

Interessante en spannende thriller. Niets nieuws onder de zon, maar zeker de moeite waard om gezien te hebben. Het einde is inderdaad vrij vaag en roept vraagtekens op.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23444 berichten
  • 76936 stemmen

ZDF (Bosque de sombras, zaterdag 14 januari, 1:55 uur)


avatar van IceTigerGhost

IceTigerGhost

  • 673 berichten
  • 2744 stemmen

Een film die geen keuzes durft te maken, en daardoor tussen verschillende genres blijft hangen. Neigt soms naar een thriller, maar stapt daar dan weer even snel weer van af. En dat terwijl het verhaal zich beetje bij beetje terug aan het ingraven is, om uiteindelijk bij een makke climax uit te komen. Dan lijkt het inderdaad dat men meer tijd en energie is de sfeerschepping gestoken heeft. Gary Oldman heeft daar trouwens ook een groot aandeel in.


avatar van Guzziking

Guzziking

  • 72 berichten
  • 505 stemmen

Merkwaardige film. In het begin weet je niets, en aan het eind ook niet...


avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Ik vind dit wel een bijzondere film, weer eens iets anders.
De sfeer is realistisch en de gebeurtenissen zijn spannend. Dat stuk met het vinden van het totaal verwilderde meisje vond ik behoorlijk onverwacht en freaky. De poging tot verkrachting en de daarop volgende moord en het wegslepen van het lijk is dan bijvoorbeeld weer aardig gewelddadig.
Zo wisselen sferen van verschillende inhoud en kaliber elkaar op een boeiende wijze op. Soms horrorlike en soms geweld, soms suspense, vervreemding en spanning.
Omdat ikzelf een verschrikkelijke hekel heb aan dingen onder het tapijt vegen was ik erg benieuwd naar de ontwikkelingen en achtergronden. Het blijft inderdaad een beetje vaag, maar voelt als een soort wraakverhaal zonder echte duidelijke wreker.
Ik hou wel van films die af en toe een weirde sfeer oproepen en verder kan Paddy Considine niet stuk bij mij, dat vind ik een klasse acteur.


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 3419 berichten
  • 3502 stemmen

Ik vond dit een prima film, die bleef boeien tot het einde. Mooie setting ook. Weinig mis mee.


avatar van frans123

frans123

  • 4459 berichten
  • 1184 stemmen

Aardig verhaal,slechte acteurs.


avatar van yorgos.dalman

yorgos.dalman

  • 980 berichten
  • 0 stemmen

Aardig verhaal,slechte acteurs.

Precies, maar dan ook werkelijk precies andersom...


avatar van Mr Thee

Mr Thee

  • 1588 berichten
  • 1200 stemmen

Prachtig ge-ensceneerde film. Speelt in de 70ies, klinkt als de 70ies qua muziek en suspensegeluiden. Het zou een thriller zijn al is de "thrill" er niet altijd. Mager verhaal met een niet meer dan redelijk presterende Gary Oldman en enkele minder grote helden.


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Knap stompzinnige film, zonde van mijn tijd. Zelden zo slecht zien spelen en het verhaaltje, veel slechter kan het niet. En dan die regen, wat een slechte film is dit zeg.


avatar van Mr Thee

Mr Thee

  • 1588 berichten
  • 1200 stemmen

Al begrijp ik Leo's kritiek over de acteerprestaties en het verhaal maar vond ik het minder hinderlijk. Over de regen en en enkele andere "effecten" de autoscenes, de suspensegeluiden, muziek, kostuum, enscenering : dat is volgens mij zo bedoeld: seventies style.


avatar van Leo1954

Leo1954

  • 2073 berichten
  • 2565 stemmen

Tja, misschien "seventies style". Maar het boeide me aan geen kant, de ene ongeloofwaardige scene was nog niet voorbij of de volgende diende zich al weer aan. Als het de bedoeling was een c-film in de "seventies style" te maken zijn ze daar in geslaagd.


avatar van yorgos.dalman

yorgos.dalman

  • 980 berichten
  • 0 stemmen

Toch heeft Gary Oldman weer op zijn eigen manier een bijzonder karakter neergezet die je, ondanks de tamme B-movie sfeer, blijft volgen. Ik weet niet wat het is met deze kameleon-acteur: zijn accenten, zijn mimiek - hij blijft opmerkelijk...


avatar van Mr Thee

Mr Thee

  • 1588 berichten
  • 1200 stemmen

Ben het deels eens met yorgos: ik vond Oldman zijn karakter niet heel bijzonder, het toneelspel wel redelijk (denk ook aan de tweetaligheid). Ik ergerde me minder dan Leo aan de ongeloofwaardige elementen. N.a.v. het neergezette sfeertje, de talencombi en een redelijk verhaal scoort de film een kleine voldoende.